Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

      Καλη επιτυχια ευχομαι!!!

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσια μου τεταρτη μέρα με 75μοναδες gonal σήμερα. Είναι φυσιολογικό που δείχνω 3 μηνών έγκυος? Κανονικά η κοιλιά μου είναι πλακα εντελώς. Αύριο έχω υπέρηχο για να δούμε ωάρια.

Ναι είναι φυσιολογικό να έχεις πρήξιμο έντονο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

φυσιολογικά ως προς το καλό ή ως προς το κακό; ή ως προς το τίποτα;

Να σου πω ειλικρινά 

Δυστυχώς ως προς το τίποτα 

Και θα σου πω στη πρώτη μου ετ είχα συνέχεια τσιμπίες και πήρα ένα μηδενικό 

Σ αυτή την ετ τις ενοχλήσεις στην κοιλιά τις είχα πολύ μετά το θετικό γενικά δεν ένιωθα τπτ 

Οπότε δεν υπάρχουν συμπτώματα μωρέ όλα είναι ρευστά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Makelen είπε:

Τα ειχαμε κανονισει στην ωοληψια αυτα.. γιατι ουτε εκει ειχε ερθει. Ειχαμε κανει την γονιμοποιηση με κατεψυγμενα φιαλιδια που ειχαμε απο πιο παλιοτερα. Τοτε με ρωτησαν αν θα ερθει στην ετ, κι οταν ειπα πως οχι.., μου εστειλαν ολα μαζι τα εντυπα.. και για την ωοληψια κ για την ετ. Καλη επιτυχια κοριτσακι μου κ καλη υπομονη!!❤

Ωραια τότε...Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!! 

Και σε ευχαριστώ πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ellidr είπε:

Να σου πω ειλικρινά 

Δυστυχώς ως προς το τίποτα 

Και θα σου πω στη πρώτη μου ετ είχα συνέχεια τσιμπίες και πήρα ένα μηδενικό 

Σ αυτή την ετ τις ενοχλήσεις στην κοιλιά τις είχα πολύ μετά το θετικό γενικά δεν ένιωθα τπτ 

Οπότε δεν υπάρχουν συμπτώματα μωρέ όλα είναι ρευστά

κατάλαβα.. Οι επόμενες μέρες θα είναι άθλος μέχρι τη χοριακή, να δω πως θα γεμίσω το μυαλό μου.. Σήμερα πήγα με μια φίλη για καφέ κ αγχώθηκα μήπως έπρεπε να κάτσω σπίτι γιατί αν έχει πιάσει μπορεί να πέσει… κάτι τέτοια σκεφτόμουν.. μετά με πήρε ο ύπνος κ ξύπνησα πάλι μες το άγχος.. 

Δεν περνάνε οι μέρες..

Συγνώμη για τη γκρίνια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Απιθαναααααααα

Είναι λίγο πιο πάνω από διπλασιασμό. Ελάχιστα πιο πάνω αλλά οκ

πρίν από 8 λεπτά , Natassou85 είπε:

Τελειαααα .. σιγουρα διδυμακια ❤️❤️

Δεν ξερωωωω διπλάσια είναι, οχι τριπλάσια. Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Είναι λίγο πιο πάνω από διπλασιασμό. Ελάχιστα πιο πάνω αλλά οκ

Καλέ μια χαρά 

Άντε με το καλό και ο υπέρηχος 

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

κατάλαβα.. Οι επόμενες μέρες θα είναι άθλος μέχρι τη χοριακή, να δω πως θα γεμίσω το μυαλό μου.. Σήμερα πήγα με μια φίλη για καφέ κ αγχώθηκα μήπως έπρεπε να κάτσω σπίτι γιατί αν έχει πιάσει μπορεί να πέσει… κάτι τέτοια σκεφτόμουν.. μετά με πήρε ο ύπνος κ ξύπνησα πάλι μες το άγχος.. 

Δεν περνάνε οι μέρες..

Συγνώμη για τη γκρίνια..

Όλες έχουμε γκρίνια 

Και πολύ μάλιστα 

Λίγη υπομονή κάνε και όλα θα πάνε καλά 

Έχε πίστη

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2022 at 10:46 ΜΜ, happiness79 είπε:

Μπορεί να γίνει με ή χωρίς μέθη, είναι θέμα επιλογής. Πονάει πολύ αλλά μόλις για 2-3". Τα περισσότερα κορίτσια εδώ λένε ότι προτιμούν χωρίς γιατί γλυτώνουν το έξοδο και την ταλαιπωρία της μέθης. Προσωπικά δε βρίσκω καμία ταλαιπωρία στη μέθη, την απολαμβάνω κυρίως επειδή με απαλλάσσει από την τεράστια αγωνία της διαδικασίας. Όμως όσες φορές έκανα ωοληψίες σε φυσικό κύκλο ήταν πάντα χωρίς μέθη, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους, επειδή έλεγα μετά ότι το άντεξα κι αυτό (ξαναλέω κυρίως την αγωνία για το αποτέλεσμα κι όχι τόσο τον πόνο). Όμως, παρατήρησα ότι τις φορές που έκανα φυσικούς κύκλους χωρίς μέθη, πονούσα περισσότερο μετά απ' ότι στις ωοληψίες με διέγερση που είχα πολλά ωάρια. Νομίζω επειδή όταν σε ναρκώνουν σου δίνουν ενοφλέβια παυσίπονα και πιάνουν πιο καλά. Επίσης μην ξεχνά ότι το αίσθημα του πόνου είναι πολύ σχετικό από άνθρωπο σε άνθρωπο. 

Σε ευχαριστώ ,εγώ πονάω αρκετά έχω ευαισθησία ,τι να πω! Μάλλον μέθη θα προτιμήσω :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλέ μια χαρά 

Άντε με το καλό και ο υπέρηχος 

Όλες έχουμε γκρίνια 

Και πολύ μάλιστα 

Λίγη υπομονή κάνε και όλα θα πάνε καλά 

Έχε πίστη

Έπεσες εξω. Περιμενες παραπάνω!  Λες να έπρεπε να είναι παραπάνω; 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2022 at 1:12 ΠΜ, kateriiina25 είπε:

Εγώ έπαιρνα femara πάντα 2η μέρα και μία φορά που ξεχάστηκα το είχα πάρει 3η. Serpafar και femara θα τα βρεις εύκολα στα φαρμακεία πάντως.

Είναι δική σου επιλογή αν θα κάνεις με μέθη ή χωρίς. Εγώ πάντως είχα μέχρι 2 ωάρια κάθε φορά και έκανα χωρίς μέθη. Δεν το μετάνιωσα καθόλου. Πονάει αλλά είναι για τόσο λίγο που δεν σε νοιάζει. 

Έχουν περάσει πάνω από 2 μήνες από την ετ μου και έχω ακόμα σημάδι από την μία μελανιά. Αν μείνω έγκυος φοβάμαι ότι δεν θα φύγουν ποτέ τα σημάδια μετά. Χαλάλι όμως. Έχω και σημάδι απο κάψιμο στην κοιλιά… ωραιότατα :rolleyes:

Εγώ πάντως τις ζέσταινα πριν τις κάνω και πονούσαν λιγότερο, μου το είχε πει μία κοπέλα εδώ μέσα. Νομίζω απο ψυγείο θα πονάνε πολύ παραπάνω

Εμένα ο δικός μου, μου πρότεινε μόνος του τους φυσικούς πάντως. Είναι ο Σφακ στο Γεν. Αν θες κάτι να με ρωτήσεις στείλε μου μήνυμα 

Πονάει όπως η σαλπιγγογραφια ; Κορίτσια μου δε μπορώ άλλο πόνο ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

Έπεσες εξω. Περιμενες παραπάνω!  Λες να έπρεπε να είναι παραπάνω; 

Η αλήθεια είναι ότι είπα λίγο παραπάνω γιατί νόμιζα ότι έκανες πριν τρεις μέρες 

Πόσο παραπάνω μάνα μου ;;;

Που περιμένουμε να δούμε τα δίδυμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...