Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 25/4/2022 at 10:56 ΜΜ, Jamie είπε:

Καλησπερα κ χρονια πολλα !!αν επιτρεπεται διαλεξες εσυ τον φυσικο κυκλο η ο γιατρος σου;εχω απογοητευθει διοτι δεν βρισκω ευκολα κεντρο που να ειναι θετικοι σε αυτο τον τροπο.Εαν εχεις καποια αποψη σε γυναικολογους που να το παλευουν θα ηθελα μια γμωμη.Ευχαριστω πολυ ευχομαι τα καλυτερα

Καλησπέρα ,χρόνια πολλά! Έκανα δύο διεγέρσεις η πρώτη καλή ,η δεύτερη αποτυχία σκέτη .. και τώρα θα πάω με φυσικό τροποποιημένο seprafar ,είμαι πολύ καινούργια στην ετ τώρα ξεκίνησα ,ο γιατρός μου σφακ γεν ,ότι θες στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είπα λίγο παραπάνω γιατί νόμιζα ότι έκανες πριν τρεις μέρες 

Πόσο παραπάνω μάνα μου ;;;

Που περιμένουμε να δούμε τα δίδυμα

Οχι πριν 2 έκανα! Η Μαια είπε είναι άψογη θα κλείσουμε ραντεβού για υπερηχο τωρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

Η πρώτη ήταν 3073 γι αυτό μηπως έπρεπε να ναι λίγο παραπάνω το λέω 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!❤ Όλα πανε καλα! Μαλλον 2 ειναι.. γτ εχεις παραπανω απο διπλασιασμο, κ μαλιστα σε 2 μερες και οχι σε 3. Τριδυμα σιγουρα δεν ειναι γτ θα ειχες πολυ πααπανω. Πότε σου ειπε για υπερηχο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Makelen είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!❤ Όλα πανε καλα! Μαλλον 2 ειναι.. γτ εχεις παραπανω απο διπλασιασμο, κ μαλιστα σε 2 μερες και οχι σε 3. Τριδυμα σιγουρα δεν ειναι γτ θα ειχες πολυ πααπανω. Πότε σου ειπε για υπερηχο;;

Θα στείλει να μ πει. Λογικά μέσα στην άλλη βδομάδα;; 

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2022 at 9:57 ΠΜ, Iraki2022 είπε:

Καλημέρα, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!! 

Ναι, στο φυσικό είναι μόνο ένα ωάριο του μήνα, ενώ στον φυσικό τροποποιημένο μπορεί και να βγάλεις παραπάνω ωάρια αρκετά ώριμα για γονιμοποίηση. Εξαρτάται από τον οργανισμό μας, την ψυχολογία μας κ τον κάθε κυκλο. Σου ευχομαι να βγάλεις πολλα ώριμα ωαριακια! Ποτε είναι ο πρωτος υπέρηχος σου? Με ποιο φάρμακο θα κάνετε τον τροποποιημενο? Λογικά την ημέρα που θα σου κάνουν τον 1ο υπερηχο, συνήθως την 8η μέρα κυκλου, θα σου ζητήσουν μετά να πας κ για ορμόνες E2 και LH. Όποτε με βάση αυτές θα ξερουν κ την πιθανη μέρα ωοληψιας. Δυο μερες πριν την ωοληψια θα κάνεις κ μια ενεσουλα ovitrelle.

Εγώ σε αυτόν τον κυκλο θα παω με φυσικό του μήνα. Σήμερα έκανα και τον 1ο μου υπαρηχο κ θα ξαναπάω σε δυο μερες παλι να δουν την εξέλιξη. 

Καλη Επιτυχία!!! Περιμενουμε νέα σου! 

Ευχαριστώ για τις ευχές σου!! Μακάρι ..θα κάνω με seprafar ,σε λίγες μέρες αδιαθετω,Καλή επιτυχία να έχεις!!

On 26/4/2022 at 9:59 ΠΜ, μάφιν είπε:

Καλημερα! Εγω κάνω τώρα φυσικο τροπ με Serpafar και τα βρηκα Μεγαλη Παρασκευή στο πρώτο εφημερεύον που πήγα όποτε θα τα βρεις εύκολα. 3η μέρα τα ξεκίνησα για 5 μέρες και μετά υπέρηχο

Καλή επιτυχία να έχεις εύχομαι ,να πάνε όλα καλά !! Ναι με seprafar και εγώ θα ξεκινήσω τελικά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/4/2022 at 10:18 ΠΜ, Iraki2022 είπε:

Ωοληψια σε παραπάνω από 1-2 ωάρια έκανα με μέθη. Δεν με ρώτησαν καν αν θέλω ή όχι, φαντάζομαι επειδή ξέρουν ότι για πολλα ωάρια θα είναι δυσκολο να αντέξει μια γυναίκα. Όμως σε δευτερη ωοληψια με 2ωαρια, έκανα χωρίς μέθη και απλώς νιώθεις ένα τσιμπηματακι μέσα στη μήτρα, λίγο πιο έντονο από όταν κάνεις τεστ παπ. 

Το κακό με τη μέθη είναι ότι την υπόλοιπη μέρα είσαι αρκετά ζαλισμένος, καλο είναι να μην οδηγήσεις κ να πας να ξαπλώσεις να ξεκουραστείς. Χωρίς μέθη νιώθεις σαν να είχες παει απλώς για υπέρηχο, μια χαρά. 

Σα τη σαλπιγγογραφια πονάει η λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ερωτηση χιλιοειπωμενη… στην ετ ποσες κάθεστε απο δουλεια και ποσες μερες εχω κανει τα παντα και να κατσω και δυο μερες και να κατσω και 10 στο σπιτι και ξα δουλευω διαδικτυακα δεν ξερω τελικα τι να κανω αυτη τη φορα.. ευτυχως εχω τη δυνατοτητα να δουλεψω απο το σπιτι για καποιες μερες.. αλλα το σκεφτομαι κι αυτο αγχωτικό ειναι..

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Μακαρι να συνεχίσουν κ έτσι! 

Τελεια παει!!! Με το καλο ο υπερηχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοριτσια ερωτηση χιλιοειπωμενη… στην ετ ποσες κάθεστε απο δουλεια και ποσες μερες εχω κανει τα παντα και να κατσω και δυο μερες και να κατσω και 10 στο σπιτι και ξα δουλευω διαδικτυακα δεν ξερω τελικα τι να κανω αυτη τη φορα.. ευτυχως εχω τη δυνατοτητα να δουλεψω απο το σπιτι για καποιες μερες.. αλλα το σκεφτομαι κι αυτο αγχωτικό ειναι..

Τελεια παει!!! Με το καλο ο υπερηχος

Ευχαριστω!!! 4 μερες εμενα με έβαλε σπίτι να μείνω και μετα πηγα δουλειά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Ευχαριστω!!! 4 μερες εμενα με έβαλε σπίτι να μείνω και μετα πηγα δουλειά! 

Κι εμενα 4 μου λεει ειναι και καλοκαιρι θα μαι κ μονη μου θα με πιασει τρελα εγω λεω αν κανω ετ τεταρτη 11/05 να παω δευτερα για δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κι εμενα 4 μου λεει ειναι και καλοκαιρι θα μαι κ μονη μου θα με πιασει τρελα εγω λεω αν κανω ετ τεταρτη 11/05 να παω δευτερα για δουλεια..

Αμα μεσολαβεί και σκ ακόμα καλύτερα. Να ξεκουραστείς κ άλλο! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

εμενα παντως μου το ανεφεραν δυο διαφορετικοι γιατροι του ιασω χωρις να μου πουν για χρεωση. δηλ μου ειπαν απλα οτι πλεον εφαρμοζεται αυτο το συστημα στην επιλογη και προτεραιοποιηση των εμβρυων.

 στον τιμοκαταλογο που εχεις τι αναφερει;

την επομενη βδομ που εχω ρβ παλι θα ρωτησω!

Κορίτσι μου τώρα είδα την απάντηση σου, γράφει επακριβώς: Erica & Embryoscope Time Lapse 180€

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Αμα μεσολαβεί και σκ ακόμα καλύτερα. Να ξεκουραστείς κ άλλο! 

Ειτε τεταρτη ειτε πεμπτη θα ναι αρα θα κατσω εως δευτερα σιγουρα κ τριτη μπορω να γυρισω.. τελος παντων εχω μελλον ακομη..ωστοσο μετα τη τελευταια παλινδρομη ας περασω αυτη τη πίστα της 8ης εβδομαδας και βλεπουμε.. αν ολα πανε καλα φυσικα εξαρχης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...