Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια είπα στην πεθερά μ ότι είμαι έγκυος! Αφού δε μας έμεινε στα χέρια...... 

Ειδικά η δική σου η πεθερά ο Terminator,που κάθεται στον καναπέ και εκεί που βλέπει αραχτη τηλεόραση χτυπάει με απάθεια και μια αντιπηκτικη,δε νομιζω να πάθαινε κάτι σοβαρό :P 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Εγώ θα σου πω πολλά συγχαρητήρια και εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου. Ο εξωσωματιστής μας θα σου έλεγε καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα, γιατί οι διδυμες κυήσεις δεν είναι και ο,τι πιο εύκολο...Όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλους, πρόσεξε λίγο με το βάρος δεδομένου ότι σε λίγο που θα ξεκινήσουν οι αναγούλες, θα θέλεις να τρως όλο ψωμια....Το να πάρεις πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη έχει διάφορα θέματα... Τα φιλιά μας σε εσένα και στο μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν έχει τύχει να ξανά διαβάσω κάτι αντίστοιχο. Δηλαδή να σου έρθει περίοδος όσο παίρνεις τις ορμόνες διέγερσης. Πάντως τώρα μόνο η ovitrelle σου έχει μείνει και αν στην γράψουν είναι 10€. Σε σχέση με τα υπόλοιπα που έχεις ξοδέψει στις ορμόνες, είναι πολύ μικρό το κακό. Μήπως να το ρισκάρεις? Δεν ξέρω κιόλας 

Τι φάρμακα πήρες αλήθεια και πόσες μονάδες?

Δεν είναι μόνο η ovitrelle έπρεπε να κάνω σήμερα μια δόση puregon και orgalutran και αύριο τα ίδια συν την ovitrelle.Ουτε και εγώ το έχω ακούσει ποτέ, θα δείξει και αύριο αν θα μου έρθει τελικά, αλλιώς έκανα λάθος και πήγε άδικα η προσπάθεια μου δεν πειράζει που λέει ο λόγος έχω ήδη σκασει.Ο άλλος μήνας μπορεί να είναι τυχερός σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου και για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nemesiss said:

Δεν είναι μόνο η ovitrelle έπρεπε να κάνω σήμερα μια δόση puregon και orgalutran και αύριο τα ίδια συν την ovitrelle.Ουτε και εγώ το έχω ακούσει ποτέ, θα δείξει και αύριο αν θα μου έρθει τελικά, αλλιώς έκανα λάθος και πήγε άδικα η προσπάθεια μου δεν πειράζει που λέει ο λόγος έχω ήδη σκασει.Ο άλλος μήνας μπορεί να είναι τυχερός σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου και για τον χρόνο σου.

Τίποτα κοπέλα μου. Πιο πολύ κρίμα είναι για τα φάρμακα που έχεις πάρει. Αν αύριο δεν έρθει τελικά η περίοδος, δεν θα μπορούσες να κάνεις κανονικά την ovitrelle και να πας την Δευτέρα για ωοληψία? Χωρίς δηλαδή να πάρεις σήμερα και αύριο τα άλλα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Τίποτα κοπέλα μου. Πιο πολύ κρίμα είναι για τα φάρμακα που έχεις πάρει. Αν αύριο δεν έρθει τελικά η περίοδος, δεν θα μπορούσες να κάνεις κανονικά την ovitrelle και να πας την Δευτέρα για ωοληψία? Χωρίς δηλαδή να πάρεις σήμερα και αύριο τα άλλα 

Κρίμα μεγάλο και στεναχώρια, αυτό σκέφτηκα και εγώ, να κάνω αύριο τις υπόλοιπες και να παραλείψω την σημερινή μέρα, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί. Αξίζει να το κάνω ή όλα χάνονται αν παραλείψω μια μέρα ενεσεων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Troia είπε:

Εγώ θα σου πω πολλά συγχαρητήρια και εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου. Ο εξωσωματιστής μας θα σου έλεγε καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα, γιατί οι διδυμες κυήσεις δεν είναι και ο,τι πιο εύκολο...Όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλους, πρόσεξε λίγο με το βάρος δεδομένου ότι σε λίγο που θα ξεκινήσουν οι αναγούλες, θα θέλεις να τρως όλο ψωμια....Το να πάρεις πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη έχει διάφορα θέματα... Τα φιλιά μας σε εσένα και στο μωράκι σου!!!

Να εισαι καλα κοριτσι μου.. σ ευχαριστω! Μιλησα με τον εξωσωματιστη σημερα κ χαρηκε.. Μου ειπε να τον ενημερωνω συχνα. Για το θεμα των διδυμων μου ειπε εννοειται οτι θα ηταν δυσκολο. Τωρα οσο για τις αναγουλες.. τι εννοεις 'σε λίγο που θα ξεκινήσουν;?' Αυριο κλεινω 2 εβδομαδες που τις εχω!! Μαζι με ολα τ αλλα συμπτωματα παρεα! Πρασινα μηλα τρωω.. και αγγουρι. Ψωμια γιατι; ηρεμουν τις αναγουλες; (δεν κανω εμετο.. μόνο ανακατευομαι.. Ειδικά αυτη την εβδομαδα!!)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nemesiss said:

Κρίμα μεγάλο και στεναχώρια, αυτό σκέφτηκα και εγώ, να κάνω αύριο τις υπόλοιπες και να παραλείψω την σημερινή μέρα, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί. Αξίζει να το κάνω ή όλα χάνονται αν παραλείψω μια μέρα ενεσεων.

Γι αυτό καλύτερα να σου πει ο γιατρός σου. Λογικά θα πειράζει να τα σταματήσεις και να τα ξανά αρχίσεις. Με την ovitrelle όμως μόνο είναι αλλιώς. Δες τι θα γίνει αύριο και ρώτησε τον να σου πει 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemesiss είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, καλή επιτυχία σε όσες διανύουν το δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής και στα κορίτσια που τα κατάφεραν όλα τα καλά εύχομαι. Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει αν της έχει τύχει πριν την ωοληψια, να της ήρθε η περίοδος και να ακυρώθηκε ο κύκλος ή εγώ είμαι η μόνη γκαντεμοσαυρα εδώ μέσα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλησπέρα! Στην πρώτη μου διέγερση λίγες μέρες αφού είχα ξεκινήσει μου ήρθε αίμα, όχι λίγο αλλά ούτε και παρά πολύ. Ο γιατρός μου είπε όταν πήγα για υπέρηχο ότι χάσαμε το ενδομήτριο, σταμάτησα τις ενέσεις και πήγα ξανά για υπέρηχο 3-4 μέρες μετά. Είχα τρία και αρχίσαμε πάλι τις ενέσεις μέχρι την ovitrelle. Δεν ξέρω αν συνέβη κάτι αντίστοιχο και σε εσένα γιατί εγώ ήμουν σχεδόν στην αρχή του κύκλου και είχα χρόνο. Στη θέση σου θα πήγαινα για ωοληψια και αν έβλεπαν ότι δεν υπάρχει κάτι θα σταματούσα. Έφαγες όλο το πακέτο, μια κίνηση ακόμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Γι αυτό καλύτερα να σου πει ο γιατρός σου. Λογικά θα πειράζει να τα σταματήσεις και να τα ξανά αρχίσεις. Με την ovitrelle όμως μόνο είναι αλλιώς. Δες τι θα γίνει αύριο και ρώτησε τον να σου πει 

Αυτό θα κάνω σίγουρα και ανάλογα θα πράξω. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα! Στην πρώτη μου διέγερση λίγες μέρες αφού είχα ξεκινήσει μου ήρθε αίμα, όχι λίγο αλλά ούτε και παρά πολύ. Ο γιατρός μου είπε όταν πήγα για υπέρηχο ότι χάσαμε το ενδομήτριο, σταμάτησα τις ενέσεις και πήγα ξανά για υπέρηχο 3-4 μέρες μετά. Είχα τρία και αρχίσαμε πάλι τις ενέσεις μέχρι την ovitrelle. Δεν ξέρω αν συνέβη κάτι αντίστοιχο και σε εσένα γιατί εγώ ήμουν σχεδόν στην αρχή του κύκλου και είχα χρόνο. Στη θέση σου θα πήγαινα για ωοληψια και αν έβλεπαν ότι δεν υπάρχει κάτι θα σταματούσα. Έφαγες όλο το πακέτο, μια κίνηση ακόμα!!!

Έχεις δίκιο εγώ έχω φτάσει σχεδόν στο τέλος και μου συνεβει αυτό, παίζει να είμαι και η μοναδική που έχει όλα τα συμπτώματα περιόδου πριν την ωοληψια μιας και δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο πουθενα. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, καλό βράδυ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Εννοείται έχει σημασία ποιος ρωτάει γι αυτό είπα και στην @Angot ότι αν το αφεντικό της έχει περάσει το ίδιο, ίσως το είπε από ενδιαφέρον. Και καλά "μεταξύ μας καταλαβαινόμαστε". Τέλος πάντων, αδιάκριτοι και κακόβουλοι άνθρωποι θα υπάρχουν πάντα. Εμείς να είμαστε καλά με τον εαυτό μας και με τις επιλογές μας και ας λένε ότι θέλουν.  

Ρε κορίτσια σαν να έχω πόνους περιόδου μου φαίνεται. Μόλις εχτές πήρα το τελευταίο duphaston, υπάρχει περίπτωση να έρθει τόσο γρήγορα? 

κι εμένα πέρσι ο προϊστάμενος της διεύθυνσης με ρώτησε ένα σωρό πράγματα κ στο τέλος μου είπε ο άνθρωπος πως με τη γυναίκα του ταλαιπωρήθηκαν πάρα πολύ για να κάνουν παιδάκι. Τώρα έχουν ένα κοριτσάκι. Αισθάνθηκα ότι με στήριζε κ ότι πραγματικά έκανε τις ερωτήσεις από ενδιαφέρον παρόλο που ποτέ δεν είχαμε κάποια σχέση εκτός εργασίας. Εμείς οι ταλαιπωρημένοι καταλαβαινόμαστε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, nemesiss είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, καλή επιτυχία σε όσες διανύουν το δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής και στα κορίτσια που τα κατάφεραν όλα τα καλά εύχομαι. Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει αν της έχει τύχει πριν την ωοληψια, να της ήρθε η περίοδος και να ακυρώθηκε ο κύκλος ή εγώ είμαι η μόνη γκαντεμοσαυρα εδώ μέσα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Δεν ήξερα καν οτι μπορεί να συμβει κατι τετοιο! Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου.. κι ελπίζω να διορθώνεται κάπως η κατάσταση!

@ksvolimi Καλή επιτυχία.. περιμένουμε τον τριψήφιο!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, nemesiss είπε:

Δεν είναι μόνο η ovitrelle έπρεπε να κάνω σήμερα μια δόση puregon και orgalutran και αύριο τα ίδια συν την ovitrelle.Ουτε και εγώ το έχω ακούσει ποτέ, θα δείξει και αύριο αν θα μου έρθει τελικά, αλλιώς έκανα λάθος και πήγε άδικα η προσπάθεια μου δεν πειράζει που λέει ο λόγος έχω ήδη σκασει.Ο άλλος μήνας μπορεί να είναι τυχερός σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου και για τον χρόνο σου.

Καλημερα nemesis.. Πως έγινε αυτό? Πρώτη φορά κάνεις διέγερση? Ήταν οι μερες σου να αδιαθετησεις? Ή κάποια ανωμαλία? Κρίμα να πάρεις τα φάρμακα κ να μην αξιοποιήσεις τον κύκλο. 

Ksvolimi Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Μια τεράστια χοριακη!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Zenia82 είπε:

Καλημερα nemesis.. Πως έγινε αυτό? Πρώτη φορά κάνεις διέγερση? Ήταν οι μερες σου να αδιαθετησεις? Ή κάποια ανωμαλία? Κρίμα να πάρεις τα φάρμακα κ να μην αξιοποιήσεις τον κύκλο. 

Ksvolimi Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Μια τεράστια χοριακη!!❤

Ευχαριστω πολυ!!!! Μολις την εκανα!!!!

πρίν από 51 λεπτά , Makelen είπε:

Δεν ήξερα καν οτι μπορεί να συμβει κατι τετοιο! Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου.. κι ελπίζω να διορθώνεται κάπως η κατάσταση!

@ksvolimi Καλή επιτυχία.. περιμένουμε τον τριψήφιο!!❤

Ευχαριστω γλυκια μου!!! Μολις τωρα ηρθα και την εκανα☘️☘️☘️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...