Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Kate92 είπε:

Να ξερες πόσο κουράγιο δίνεις κι εσύ σε εμάς που τα έχεις ήδη καταφέρει! Να χαίρεσαι το παλικαρακι σου και με το καλό να του χαρίσεις αδερφακι!

Η προσπάθεια ακυρώνεται τελικά? Δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρετε ν πάρετε τα υπόλοιπα ωάρια?

Ευχαριστώ πάρα πολύ και ανταποδίδω, ότι έχεις ονειρευτεί σύντομα να γίνει πραγματικότητα. Η προσπάθεια ακυρώνεται δυστυχώς και πήρα ολαααα τα φάρμακα μέχρι τελευταία σταγόνα, αυτό που μου είπε είναι ότι θα έχουν παρασυρθεί και τα υπολοιπα βάσει των συμπτωμάτων και του αίματος. Ok δεν μπορώ να το αλλάξω, αυτό που μπορώ να κάνω είναι να δω την επόμενη μέρα και ξανά προς την δόξα τραβά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες μα ολες τοσο πολυ μου δίνετε κουράγιο ομως έχω περασει απο εδω ξανα.. Ουκ ολίγες φορες και ειμαι ρεαλίστρια μακαρι να μπορουσα να τα δω τα πραγματα αλλιως ισως αν ηταν η πρωτη φορα ναι! Τωρα ομως δεν ειναι και παρολο που ξερω οτι ναι ολα μπορει να πανε καλα ξερω τα ποσοστά των χαμηλών τιμών και τα χω βιώσει ηδη.. με συγχωρειτε πολυ αλλα δε μπορω να συγκρατήσω Τα δάκρυα μου και ειναι οι σκεψεις μου αχταρμάς.. θα επανελθω! Σας φιλω❤️

Λυπάμαι τόσο πολύ με τη λύπη σου... Σε νιώθουμε όλες. Κάνε αυτό που έχεις ανάγκη, με φροντίδα για τον εαυτό σου. Κουράγιο μέχρι τη Δευτέρα. Και σκέψου ότι ο γιατρός σου αρχικά σου είχε πει να κάνεις χοριακή τη Δευτέρα, άρα δε θα περίμενε πολύ μεγάλο νούμερο σήμερα, είναι λίγο νωρίς. Ξέρω ότι δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς στον πόνο, μόνο να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη, είμαστε μαζί σου αν και όποτε το θελήσεις ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 3:20 ΜΜ, happiness79 είπε:

Εμένα ολοι μου λένε το ανάποδο από αυτό που λες, το οποίο έχει και εξήγηση, γιατί τα κορίτσια "τραβάνε" από τη μάνα τις γυναικείες ορμόνες με αποτέλεσμα εκείνη να αργιεύει στο πρόσωπο, ενώ τα αγόρια όχι, οπότε γλυκαίνει. Άρα αν έχεις γλυκάνει θα κάνεις αγόρι που τόσο θέλεις! Εμένα μου λένε ότι βγάζω μια γλύκα, αλλά βλέπω ότι τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου να έχουν αγριέψει, άρα... κορίτσι!! Μου το επιβεβαίωσε και μια φίλη μου χθες που με είδε ότι βλέπει το ίδιο πράγμα (κι ας λέει ότι θα κάνω αγόρι χαχαχα)

Αγόρι θα κανεις!

Οι αγοριστικες ορμόνες που έχουν τα έμβρυα μας αγριεύουν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nemesiss είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ και ανταποδίδω, ότι έχεις ονειρευτεί σύντομα να γίνει πραγματικότητα. Η προσπάθεια ακυρώνεται δυστυχώς και πήρα ολαααα τα φάρμακα μέχρι τελευταία σταγόνα, αυτό που μου είπε είναι ότι θα έχουν παρασυρθεί και τα υπολοιπα βάσει των συμπτωμάτων και του αίματος. Ok δεν μπορώ να το αλλάξω, αυτό που μπορώ να κάνω είναι να δω την επόμενη μέρα και ξανά προς την δόξα τραβά.

Δεν θα ήταν καλό να γίνει ένας υπέρηχος για να το επιβεβαιώσει? Γιατί να τα έχει πάρει όλα η μπάλα, υπάρχει και η άλλη ωοθήκη που δεν επηρεάζεται.

πρίν από 3 λεπτά , Καντι είπε:

Αγόρι θα κανεις!

Οι αγοριστικες ορμόνες που έχουν τα έμβρυα μας αγριεύουν.

Πιο ήπια να μου τα λέτε αυτά παρακαλώ, ονειρεύομαι πολύχρωμα κορδελάκια και κοτσίδες!!! Άσε που έχω κρατήσει ένα μωρουδιακό φόρεμα δικό μου λουλουδάτο για την κόρη μου!! Χαχα! Γερό να είναι βασικά κι ας είναι και αγόρι, θα αποδεχτώ το τσάλεντς με χαρά! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , happiness79 είπε:

Δεν θα ήταν καλό να γίνει ένας υπέρηχος για να το επιβεβαιώσει? Γιατί να τα έχει πάρει όλα η μπάλα, υπάρχει και η άλλη ωοθήκη που δεν επηρεάζεται.

Πιο ήπια να μου τα λέτε αυτά παρακαλώ, ονειρεύομαι πολύχρωμα κορδελάκια και κοτσίδες!!! Άσε που έχω κρατήσει ένα μωρουδιακό φόρεμα δικό μου λουλουδάτο για την κόρη μου!! Χαχα! Γερό να είναι βασικά κι ας είναι και αγόρι, θα αποδεχτώ το τσάλεντς με χαρά! :)

Ω ναι βάλτο ψηφοφορία! 

 Ασε θα αρκεστείς σε παπιγιόν , τιράντες και καπέλα!

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Equality είπε:

Είμαι στην 9η εβδομάδα. Εχουμε ακούσει καρδιά και τον άλλο μήνα θα κάνουμε αυχενική διαφάνεια. Ταλαιπωρούμαι όμως πολύ με τη vasclor η οποια μαζευεται μεσα μου κ φευγει μαζεμενη.Σημερα ειχε μαυρα κομματια αλλα η μαια ειπε να μην ανησυχω.Και τα utrogestan μου κανουν κολικους.Ευχομαι ολα τα καλα!Χαρηκα πολυ!

Πολύ ωραία!!! Όχι που ταλαιπωρείσαι βέβαια, αλλά που πηγαίνει καλά! Με το καλό και η αυχενική, όλα να συνεχίσουν να κυλάνε ομαλά! Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! ❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Texas είπε:

Οι προλουτεξ για πόση ώρα πονάνε ; Εννοώ στο σημείο της ένεσης ; Επίσης εγώ ζαλιστικα μετά από λίγες ώρες το έχει πάθει καμία ;

Δεν πονάνε καθόλου,ούτε μελανιαζουν την επιδερμίδα. Προσωπικά δεν ζαλίστηκα ποτέ μετά την ένεση,ίσως πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ω ναι βάλτο ψηφοφορία! 

 Ασε θα αρκεστείς σε παπιγιόν , τιράντες και καπέλα!

Εννοείται ότι το έχω βάλει σε ψηφοφορία, οι ψήφοι για κορίτσι υπερτερούν για την ώρα! Δεν αποκλείεται να είναι αγόρι βέβαια (ο άντρας μου γελάει και μου λέει ναι, δεν αποκλείεται, έχει 50% πιθανότητες, χαχα!!) γιατί αυτό το μωρό έχει φέρει τα πάνω κάτω, κάνει ότι θέλει από τώρα, σιγά που θα λογαριάσει τη γνώμη μας και καλά κάνει (και ο άντρας μου κόρη θέλει, ζήτω που καήκαμε!!) ήρθε για να μας δώσει μαθήματα! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Blue Velvet said:

Δεν πονάνε καθόλου,ούτε μελανιαζουν την επιδερμίδα. Προσωπικά δεν ζαλίστηκα ποτέ μετά την ένεση,ίσως πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου

Την ώρα που την έκανα δεν πόνεσα μετά άρχισε να πονάει και πριστηκε ένα κομμάτι γύρω από το τρύπημα όταν πιέζεται με πονάει .. θα ρωτήσω 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Texas είπε:

Οι προλουτεξ για πόση ώρα πονάνε ; Εννοώ στο σημείο της ένεσης ; Επίσης εγώ ζαλιστικα μετά από λίγες ώρες το έχει πάθει καμία ;

Εμένα οι προλουτέξ δε με πονούσαν καθόλου. Ξεκίνησες, ε? Αντε με το καλό! Ψυχολογική λογικά θα ήταν η ζαλάδα!

πρίν από 2 λεπτά , Texas είπε:

Την ώρα που την έκανα δεν πόνεσα μετά άρχισε να πονάει και πριστηκε ένα κομμάτι γύρω από το τρύπημα όταν πιέζεται με πονάει .. θα ρωτήσω 

Μήπως έπαθες καμία αλλεργία??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , happiness79 είπε:

Δεν θα ήταν καλό να γίνει ένας υπέρηχος για να το επιβεβαιώσει? Γιατί να τα έχει πάρει όλα η μπάλα, υπάρχει και η άλλη ωοθήκη που δεν επηρεάζεται.

Σωστά ναι την Δευτέρα θα γίνει και θα συζητήσουμε για την συνέχεια. Με το καλό το μπεμπακι σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Εννοείται ότι το έχω βάλει σε ψηφοφορία, οι ψήφοι για κορίτσι υπερτερούν για την ώρα! Δεν αποκλείεται να είναι αγόρι βέβαια (ο άντρας μου γελάει και μου λέει ναι, δεν αποκλείεται, έχει 50% πιθανότητες, χαχα!!) γιατί αυτό το μωρό έχει φέρει τα πάνω κάτω, κάνει ότι θέλει από τώρα, σιγά που θα λογαριάσει τη γνώμη μας και καλά κάνει (και ο άντρας μου κόρη θέλει, ζήτω που καήκαμε!!) ήρθε για να μας δώσει μαθήματα! 

Λοιπον ακου.. Απο την ωρα που ξεκινησαμε να συζηταμε για εξωσωματικη, ο αντρας μου δεν σταματησε να λεει.. σαν δεδομενο.. οτι θα κανουμε διδυμες κορες!! Αφου, μηνες μετα, φτασαμε στην ετ, 2 μερες μετα, ειδα στον υπνο μου ( το εχω ξανααναφερει) μονό κλειδι αυτοκινητου, το οποιο οδηγησα και πηγα σε δωματιο με γαλαζιο τοιχο. Οποτε θεωρησα οτι θα μπορουσα να ειμαι εγκυος σε ενα μωρο, και μαλιστα αγορι. Εχθες που διαπιστωσαμε οτι ειναι οντως ενα μωρο, κ ακουσαμε κ καρδια.., βγαινοντας απο την γιατρο, του λεω: παρτο αποφαση τωρα.. βασει ονειρου, αφου ειναι ενα.. είναι και αγορι. Το ξερεις ετσι; Ναι μου λεει.., το ξερω.. γιατι ειχα δει κι εγω τις ιδιες μερες ονειρο.. οτι πηγα καπου κ εψαχνα τον γιο μου..! Και γιατι δεν μου το ειπες, του λεω. Γιατι δεν ηθελα να το πιστεψω!(χαχχαχαχα). Περαν της πλακας.. του λεω.. εχεις οντως θεμα με το φυλο;? οχι ρε, μου λεει, πας καλα;?; αλλωστε τοσα εχουμε στην καταψυξη!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Texas είπε:

Οι προλουτεξ για πόση ώρα πονάνε ; Εννοώ στο σημείο της ένεσης ; Επίσης εγώ ζαλιστικα μετά από λίγες ώρες το έχει πάθει καμία ;

Εγώ οπότε την έκανα πονούσε στο τρύπημα και είχα μια μικρή ερυθρότητα στο σημείο, επίσης δεν μπορούσα για λίγο ν' ακουμπήσω την μπλούζα και πονούσε λίγο όταν το πίεζα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες μα ολες τοσο πολυ μου δίνετε κουράγιο ομως έχω περασει απο εδω ξανα.. Ουκ ολίγες φορες και ειμαι ρεαλίστρια μακαρι να μπορουσα να τα δω τα πραγματα αλλιως ισως αν ηταν η πρωτη φορα ναι! Τωρα ομως δεν ειναι και παρολο που ξερω οτι ναι ολα μπορει να πανε καλα ξερω τα ποσοστά των χαμηλών τιμών και τα χω βιώσει ηδη.. με συγχωρειτε πολυ αλλα δε μπορω να συγκρατήσω Τα δάκρυα μου και ειναι οι σκεψεις μου αχταρμάς.. θα επανελθω! Σας φιλω❤️

@ksvolimi κορίτσι μου μην προδικάζεις το αποτέλεσμα είναι νωρίς ακόμα. Ναι είναι χαμηλή η χοριακη σου αυτό δεν σημαίνει οτι δεν είσαι έγκυος κ οτι δεν θα προχωρήσει, με αισιοδοξία κ θετική σκέψη θα περιμένεις μέχρι την Δευτέρα για δεύτερη μέτρηση. Πίστεψε το κ όλα θα πάνε καλα κ αν δεν πάνε καλα δεν ήρθε το τέλος, η επιθυμία σου για παιδί θα σε οδηγήσει σε σωστές αποφάσεις. Στο λέω εγώ που ακριβώς πριν μια εβδομάδα πήρα αρνητική χοριακη μετά από τριτη ετ. Έχεις την αμέριστη συμπαράσταση από όλες μας εδώ μέσα κ την σκέψη μας στο πλευρό σου.❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...