Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , winspert είπε:

Μυκοπλασμα ειχε ο αντρας μου. Του εκανε φλεγμονη με αποτέλεσμα να ψιλοφραξουν τα σωληνακια μεσα απο τα οποια βγαίνουν τα σπερματοζωάρια. Και απ οτι εχω καταλάβει και δεν μπορουν να βγουν ολα και καποια απο αυτα που βγαίνουν κατα καποιο τρόπο τραυματίζονται κατα την έξοδο...Γενικα επαθε ζημια

Αααα ναι στους άντρες προκαλεί ζημεια. Γι αυτό μπερδεύτηκα νόμιζα είχες εσύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Γτ λες ότι τη ζημιά στην εκανρ το μυκοπλασμα; κ γω ειχα κολλήσει αλλά δεν επηρέασε κάπου. Έκανα θεραπεία κ τέλος! 

Συμφωνώ με την Angot! Κάντε καλλιέργεια προστατικού υγρού! Μπορεί να έχει προστατίτιδα. Εμάς δύο ανδρολόγοι πριν τον Ασβέστη έλεγαν ότι κατά τη γνώμη τους δεν είναι μικροβιακό το θέμα. Να ξέρεις όμως ότι το 75% της ανδρικής υπογονιμότητας οφείλεται σε φλεγμονές! Που με μια σωστή αγωγή αποκαθιστούν το σπέρμα σε πολύ καλά επίπεδα. Θα σας πω μια ιστορία βγαλμένη απ' τη ζωή. Οι γονείς μου προσπαθούσαν 5 χρόνια για παιδάκι χωρίς αποτέλεσμα. Κάποια στιγμή ο πατέρας μου έκανε εξετάσεις και βρέθηκε ολιγοασθενοσπερμια. Πήγε σε ανδρολόγο και έκανε εξετάσεις και καλλιέργεια προστατικού υγρού. Βρέθηκε μικρόβιο, για την ακρίβεια το ίδιο που βρήκαν προ ημερών και στον σύντροφό μου. Εντωμεταξύ η μάνα μου είχε χάσει τη μία της σάλπιγγα από σαλπιγγιτιδα, ίσως από αυτή την κατάσταση. Πήρε λοιπόν ο πατέρας αγωγή ενέσιμη και έπειτα από το στόμα συν βιταμίνες και έξι μήνες μετά η μητέρα μου έμεινε έγκυος. Ακολούθησαν άλλες 5 εγκυμοσύνες απανωτές! Μέχρι που έκανε μία εξωμήτριο οπότε έχασε και την καλή σάλπιγγα και σταμάτησαν. Αυτά έχω να πω. Η ζωή είναι πολύ απρόβλεπτη! Η ζωή είναι γεμάτη θαύματα! Μη χάνετε την ελπίδα σας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Margeau είπε:

Συμφωνώ με την Angot! Κάντε καλλιέργεια προστατικού υγρού! Μπορεί να έχει προστατίτιδα. Εμάς δύο ανδρολόγοι πριν τον Ασβέστη έλεγαν ότι κατά τη γνώμη τους δεν είναι μικροβιακό το θέμα. Να ξέρεις όμως ότι το 75% της ανδρικής υπογονιμότητας οφείλεται σε φλεγμονές! Που με μια σωστή αγωγή αποκαθιστούν το σπέρμα σε πολύ καλά επίπεδα. Θα σας πω μια ιστορία βγαλμένη απ' τη ζωή. Οι γονείς μου προσπαθούσαν 5 χρόνια για παιδάκι χωρίς αποτέλεσμα. Κάποια στιγμή ο πατέρας μου έκανε εξετάσεις και βρέθηκε ολιγοασθενοσπερμια. Πήγε σε ανδρολόγο και έκανε εξετάσεις και καλλιέργεια προστατικού υγρού. Βρέθηκε μικρόβιο, για την ακρίβεια το ίδιο που βρήκαν προ ημερών και στον σύντροφό μου. Εντωμεταξύ η μάνα μου είχε χάσει τη μία της σάλπιγγα από σαλπιγγιτιδα, ίσως από αυτή την κατάσταση. Πήρε λοιπόν ο πατέρας αγωγή ενέσιμη και έπειτα από το στόμα συν βιταμίνες και έξι μήνες μετά η μητέρα μου έμεινε έγκυος. Ακολούθησαν άλλες 5 εγκυμοσύνες απανωτές! Μέχρι που έκανε μία εξωμήτριο οπότε έχασε και την καλή σάλπιγγα και σταμάτησαν. Αυτά έχω να πω. Η ζωή είναι πολύ απρόβλεπτη! Η ζωή είναι γεμάτη θαύματα! Μη χάνετε την ελπίδα σας!

Στις γυναίκες προκαλεί αποβολές κλπ. Στους άντρες προκαλεί προβλήματα στο σπέρμα μ αν μείνει καιρό χωρίς θεραπεία μου ειχε πει ο τότε γυναικολόγος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Στις γυναίκες προκαλεί αποβολές κλπ. Στους άντρες προκαλεί προβλήματα στο σπέρμα μ αν μείνει καιρό χωρίς θεραπεία μου ειχε πει ο τότε γυναικολόγος. 

Ναι δεν αντιλέγω. Απλώς μπορεί να μην έχει αποστειρωθεί με την αγωγή που πήρε. Και οι εξετάσεις του συντρόφου στείρες μικροβίων έβγαιναν για πολλά χρόνια. Και τα δύο πρώτα δείγματα ούρων που δίνει στην εξέταση προστατικού υγρού. Όμως μετά τη μαλαξη του προστάτη και το τελευταίο δείγμα ούρων που περιεχει προστατικό υγρό έδειξε αρκετές αποικίες πρωτέα που είναι ένα δύσκολο μικρόβιο. Γενικά οι φλεγμονές δίνουν και εικυ στο σπέρμα, αυξημένο ph, αυξημένη γλοιοτητα, χαμηλή φρουκτόζη που παράγεται στον προστάτη. Εμείς τα είχαμε όλα αυτά και απορώ πραγματικά με τον επαγγελματισμό κάποιων γιατρών που δεν τα αξιολόγησαν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , silvy22 είπε:

@Nephele78 @Makelen @ksvolimi

ιδανικά θα ήθελα Ιούλιο να κάνουμε μεταφορά βολεύει απο θέμα δουλειάς και υποχρεώσεων … 

Φουλ διεγέρσεις έχω κάνει άλλες δυο φορές - πριν τη λαμπαροσκοπηση της ενδομητριωσης - και πήραμε και τις δυο φορές με διαφορετικά πρωτόκολλα 2 έμβρυα 

μια ήθελα η 3 η να είναι και η τελευταία και να πάμε με τις καλύτερες συνθήκες 

 

απο την άλλη λέω συνδυαστικά με ομοιοπαθητική να δοκίμαζα πάλι φεμαρα να παίρναμε ένα τουλάχιστον και Ιούλιο να μην πάρω φάρμακα αν προκύψει κ 3 ο έχει καλός , να προχωρήσουμε σε ετ … 

αν με τη διεγερση καταληγεις σε τοσα λιγα εμβρυα, δεν θεωρω οτι αξιζει να κανεις και τριτη. κι απο θεμα φαρμακων δηλαδη ειναι πόλυ πιο βαρια για τον οργανισμο απο φεμαρα, σερπαφαρ και μενοπουρ. κι αν με τα τελευταια πχ καταληγεις παλι σε ενα εμβρυο,θεωρω οτι ξεκαθαρα εχεις πιο καλη ανταποκριση. εκτος αν μπεις στη διαδικασια αλλαγης πρωτοκολλου διεγερςης μπας και σου ταιριαξει καλυτερα και μαζεψεις περισσοτερα. το να μαζεψεις ωαρια σε αυτη τη φαση σε καθε κυκλο,χωρις να γονιμοποιεις, επισης απο οσους γιατρους εχω συζητησει το θεωρουν λιγο κοροιδια.θα σου φυγουν πολλα χρηματα χωρις να ξερεις τελικο αποτελεσμα. και στην τελικη μετα απο 3 μηνες στην ιδια κατασταση θα εισαι εσυ, δεν ειναι τρια χρονια. δεν βρισκω κανενα λογο να βιαστεις.εγω στη θεση σου θα περιμενα να βελτιωθει το σπερμα και θα προχωρουσα ενα δυο κυκλους ακομα με φεμαρα που θα ηξερα οτι μου παει καλα. δυσκολες οι παρενεργειες, αλλα θα το υπεμενα για το αποτελεσμα.κι αν δεν μου καθοταν τοτε, θα εβλεπα τι θα εκανα. αποψη μου παντως, σε αυτη τη φαση απλα χαλαρωσε και περιμενε. καλοκαιρι ειναι στην τελικη,θα περασει γρηγορα ο καιρος.επισης καλυτερα ρωτα τον ομοιοπαθητικο αν μπορει να σου δωσει κατι για τις παρενεργειες γιατι εχω ακουσει οτι τετοιου ειδους παρενεργειες πολλες φορες ειναι και ψυχογενεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Pagotoula είπε:

αν με τη διεγερση καταληγεις σε τοσα λιγα εμβρυα, δεν θεωρω οτι αξιζει να κανεις και τριτη. κι απο θεμα φαρμακων δηλαδη ειναι πόλυ πιο βαρια για τον οργανισμο απο φεμαρα, σερπαφαρ και μενοπουρ. κι αν με τα τελευταια πχ καταληγεις παλι σε ενα εμβρυο,θεωρω οτι ξεκαθαρα εχεις πιο καλη ανταποκριση. εκτος αν μπεις στη διαδικασια αλλαγης πρωτοκολλου διεγερςης μπας και σου ταιριαξει καλυτερα και μαζεψεις περισσοτερα. το να μαζεψεις ωαρια σε αυτη τη φαση σε καθε κυκλο,χωρις να γονιμοποιεις, επισης απο οσους γιατρους εχω συζητησει το θεωρουν λιγο κοροιδια.θα σου φυγουν πολλα χρηματα χωρις να ξερεις τελικο αποτελεσμα. και στην τελικη μετα απο 3 μηνες στην ιδια κατασταση θα εισαι εσυ, δεν ειναι τρια χρονια. δεν βρισκω κανενα λογο να βιαστεις.εγω στη θεση σου θα περιμενα να βελτιωθει το σπερμα και θα προχωρουσα ενα δυο κυκλους ακομα με φεμαρα που θα ηξερα οτι μου παει καλα. δυσκολες οι παρενεργειες, αλλα θα το υπεμενα για το αποτελεσμα.κι αν δεν μου καθοταν τοτε, θα εβλεπα τι θα εκανα. αποψη μου παντως, σε αυτη τη φαση απλα χαλαρωσε και περιμενε. καλοκαιρι ειναι στην τελικη,θα περασει γρηγορα ο καιρος.επισης καλυτερα ρωτα τον ομοιοπαθητικο αν μπορει να σου δωσει κατι για τις παρενεργειες γιατι εχω ακουσει οτι τετοιου ειδους παρενεργειες πολλες φορες ειναι και ψυχογενεις.

Σ ευχαριστώ παγωτούλα για την απάντηση , δεν μαζεύουμε ωάρια, γονιμοποιούμε  με φεμαρα βγάζω 2 και φτάνουν 3 η μέρας , αλλά βλαστοκύστη το 1, έχω ιστορικό ημικρανιών κ το πυροδοτεί , αλλά πάει καλά με φεμαρα το μόνο σίγουρα , ήδη κάνω αγωγή ομοιοπαθητική για πονοκέφαλο ..οι προηγ διεγέρσεις ήταν πριν τηλ λαμπαροσκοπηση και πριν δούμε το σπερμα με τον ασβ που έδωσε αντιοξειδωτικά κτλ  σκέφτομαι απο Φθινοπωρο αν δεν πάμε καλά το καλοκαίρι να κάναμε μια τελευταία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

Σ ευχαριστώ παγωτούλα για την απάντηση , δεν μαζεύουμε ωάρια, γονιμοποιούμε  με φεμαρα βγάζω 2 και φτάνουν 3 η μέρας , αλλά βλαστοκύστη το 1, έχω ιστορικό ημικρανιών κ το πυροδοτεί , αλλά πάει καλά με φεμαρα το μόνο σίγουρα , ήδη κάνω αγωγή ομοιοπαθητική για πονοκέφαλο ..οι προηγ διεγέρσεις ήταν πριν τηλ λαμπαροσκοπηση και πριν δούμε το σπερμα με τον ασβ που έδωσε αντιοξειδωτικά κτλ  σκέφτομαι απο Φθινοπωρο αν δεν πάμε καλά το καλοκαίρι να κάναμε μια τελευταία 

ναι,απο οτι καταλαβα ομως τωρα δεν ειναι πολυ καλο το σπερμα. οποτε και παλι με το να περιμενεις τρεις μηνες για την βελτιωση του, δεν θεωρω οτι μπορει να αλλαξει κατι για σενα. δεν βρισκω δηλ λογο να το παλευεις αυτο τον καιρο σωνει και ντε. γιατι απο οτι καταλαβαινω εσυ προβληματιζεσαι με το τι πρεπει να κανεις ως τοτε. εγω δεν θα κανα τιποτα. θα ξεκουραζομουν και θα πηγαινα απο σεπτεμβρη με δυο ημιφυσικους με φεμαρα. και παλι δηλ 2 εμβρυα θα παρεις ετσι και θα γλιτωσεις και τις πουρεγκον. αλλα προφανως κι αν ο γιατρος σου προτεινει διεγερση, τον ακολουθεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Pagotoula είπε:

ναι,απο οτι καταλαβα ομως τωρα δεν ειναι πολυ καλο το σπερμα. οποτε και παλι με το να περιμενεις τρεις μηνες για την βελτιωση του, δεν θεωρω οτι μπορει να αλλαξει κατι για σενα. δεν βρισκω δηλ λογο να το παλευεις αυτο τον καιρο σωνει και ντε. γιατι απο οτι καταλαβαινω εσυ προβληματιζεσαι με το τι πρεπει να κανεις ως τοτε. εγω δεν θα κανα τιποτα. θα ξεκουραζομουν και θα πηγαινα απο σεπτεμβρη με δυο ημιφυσικους με φεμαρα. και παλι δηλ 2 εμβρυα θα παρεις ετσι και θα γλιτωσεις και τις πουρεγκον. αλλα προφανως κι αν ο γιατρος σου προτεινει διεγερση, τον ακολουθεις. 

Δεν κάναμε σπερμοδιαγραμμα τωρα , ο ασβ το είπε με την έννοια ότι αρχές Φλεβάρη περάσαμε κοβιντ κ το επηρεάζει , στο κύκλο τ Μαΐου που κάναμε με φεμαρα πήραμε μια καλή βλαστοκύστη , κάτι μπορεί να γίνει δηλ με το τωρινό σπερμα … Εμενα ο σκοπός μου είναι τον Ιούλιο να κάνουμε μεταφορά .. σκέφτομαι να συνεχίσω με φεμαρα σε συνδυασμό με θεραπεία για τα συμπτώματα … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, silvy22 είπε:

@Nephele78 @Makelen @ksvolimi

ιδανικά θα ήθελα Ιούλιο να κάνουμε μεταφορά βολεύει απο θέμα δουλειάς και υποχρεώσεων … 

Φουλ διεγέρσεις έχω κάνει άλλες δυο φορές - πριν τη λαμπαροσκοπηση της ενδομητριωσης - και πήραμε και τις δυο φορές με διαφορετικά πρωτόκολλα 2 έμβρυα 

μια ήθελα η 3 η να είναι και η τελευταία και να πάμε με τις καλύτερες συνθήκες 

 

απο την άλλη λέω συνδυαστικά με ομοιοπαθητική να δοκίμαζα πάλι φεμαρα να παίρναμε ένα τουλάχιστον και Ιούλιο να μην πάρω φάρμακα αν προκύψει κ 3 ο έχει καλός , να προχωρήσουμε σε ετ … 

Καλα το σκεφτεσαι τοτε ισως ειναι καλυτερα  ετσι αφου με διέγερση πηγε ετσι και αφου ψυχολογικα θα σαι καλυτερα ιουλη τοτε ναι! ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nora39 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Οταν ειναι ανεβασμενη η e2 σε εξεταση 2ης μερας του κυκλου και η fsh παρα πολυ χαμηλη,μιλαμε ξεκαθαρα για κυστη,σωστα? ( fsh 2.6 και e2 170) 

Καλημέρα Nora, το πιο πιθανό να είναι κύστη.  Συνήθως προτείνουν κ ένα υπέρηχο για να δουν το μέγεθος του ωοθηλακιου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

@Nephele78 @Makelen @ksvolimi

ιδανικά θα ήθελα Ιούλιο να κάνουμε μεταφορά βολεύει απο θέμα δουλειάς και υποχρεώσεων … 

Φουλ διεγέρσεις έχω κάνει άλλες δυο φορές - πριν τη λαμπαροσκοπηση της ενδομητριωσης - και πήραμε και τις δυο φορές με διαφορετικά πρωτόκολλα 2 έμβρυα 

μια ήθελα η 3 η να είναι και η τελευταία και να πάμε με τις καλύτερες συνθήκες 

 

απο την άλλη λέω συνδυαστικά με ομοιοπαθητική να δοκίμαζα πάλι φεμαρα να παίρναμε ένα τουλάχιστον και Ιούλιο να μην πάρω φάρμακα αν προκύψει κ 3 ο έχει καλός , να προχωρήσουμε σε ετ … 

Συμφωνώ απολυτως αν με το φεμαρα είναι πιο πολλες οι πιθανότητες !!!

1 hour ago, Nora39 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Οταν ειναι ανεβασμενη η e2 σε εξεταση 2ης μερας του κυκλου και η fsh παρα πολυ χαμηλη,μιλαμε ξεκαθαρα για κυστη,σωστα? ( fsh 2.6 και e2 170) 

Δεν ειναι καλό.πιθανο κυστικο ωαριο , μεχρι 80 τη θελουμε την ε2  και ισως να λεω κ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, winspert said:

Ναι μωρε...Με αγχωνει πολυ αυτη η αναμονη. Πραγματικά αισθανομαι οτι χανω χρόνο...Βεβαια αν δε προχωρήσει μετα το μετανιώνω που δεν εχω μαζεψει κι αλλα να ξαναβαλω στο καπακι...Επιλογες ειναι αυτες...

Εγω τον γνωρισα στα 16 μου....φιλος των αδερφων μου...Και η πλακα ειναι οτι προσεχα παντα μη μεινω εγκυος...που να ηξερα... Βεβαια πιο παλια προφανως θα μπορούσα να μείνω εγκυος αφου εμας τη ζημια μας την εκανε το μυκοπλασμα...Το οποιο το κολλησε καποια στιγμή...Οσο γι αυτό που λες....λες οντως να φταιει αυτό;;;; Λες να έχουμε ανοσια απο τα πολλα τα χρόνια;;;;χαχαχα

Σε αγχώνει, το καταλαβαίνω. Και για μένα ήταν ότι χειρότερο να περιμένω αλλά νομίζω πως είναι καλύτερα να έχεις για 2-3 προσπάθειες. Έτσι θα έχεις και δυνατότητα επιλογής εμβρύων και χρήματα θα γλιτώσεις σε περίπτωση που δεν πετύχει.

Και μένα ο άντρας μου φίλος του αδερφού μου ήταν στο σχολείο. 1,5 χρόνο μεγαλύτερος μου όπως της @Makelen. Κι εμείς 15 χρόνια προσέχαμε τρομάρα μας. Ο άντρας μου νόμιζε ότι τον πρώτο μήνα θα μείνω και έγκυος. Και κανονικά ήθελε να το καθυστερήσουμε κ άλλο αλλά ξεκινήσαμε τότε βιαστικά γιατί μάθαμε οτι ο πεθερός μου έχει καρκίνο και θέλαμε να προλάβει να δει εγγόνι. Τελικά ο πεθερός μου τον ξεπέρασε τον καρκίνο, είναι μια χαρά και μεις ακόμα προσπαθούμε Χαχαχα

2 hours ago, Makelen said:

Εγω δεν τον γνωρισα απ το σχολειο..! Τον ξερω απο 5 χρονων! Ηταν γειτονας μου! Μας χωριζε ενα σπιτι. Παιζαμε ολοι μαζι στη γειτονια. 2 ταξεις μεγαλυτερος, 1.5 χρονο διαφορα. Ηταν ο ωραιος του σχολειου. Σημασια δεν μου εδινε εννοειται. Μονο φιλοι. Κι οταν εγω πηγα 3η λυκειου κι αυτος ηρθε απο αδεια απο φανταρος.. ηπιαμε εναν καφε να τα πουμε.. κι εδεσε το γλυκο! Κοινως.. ειμαι ολη μου τη ζωη μαζι του!

Κι εγώ έχω ξεχάσει πια πως είναι η ζωή πριν απο εκείνον. 

@silvy22 μου αφού με φουλ διέγερση και με φεμάρα έχεις τα ίδια αποτελέσματα, νομίζω θα επέμενα με τα φεμάρα κάνοντας και κάτι παράλληλα για τα συμπτώματα. Είναι αλήθεια τόσο άσχημα; Δεν παλεύονται; Αλλιώς πήγαινε με εντελώς φυσικό, το έχετε δοκιμάσει ποτέ;

 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nora39 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Οταν ειναι ανεβασμενη η e2 σε εξεταση 2ης μερας του κυκλου και η fsh παρα πολυ χαμηλη,μιλαμε ξεκαθαρα για κυστη,σωστα? ( fsh 2.6 και e2 170) 

Καλημέρα!!Εγώ σε ορμονολογικες εξετάσεις που ειχα κανει για να περάσω επιτροπη μου ειχε βγει πολύ ανεβασμένη η e2 περίπου 150 αν θυμάμαι καλά και είχα ρωτήσει τον τότε γιατρο μου γιατί μου είχε καθυστερήσει η περιοδος για να κανω χοριακη και να την προσκομισω, και μου είπε ότι μάλλον είναι κυστη!!!Τελικά είχα μείνει έγκυος!!!

Μπορείς βέβαια να το εξακριβωσεις με ένα υπέρηχο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...