Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! 

150 μονάδες menopur για 7 μέρες και την 8η υπέρηχο μου είπε. Πρώτη φορά με διέγερση  

Επειδή έχει πάει αργά και ακόμα καφέ έχω στο σερβιετάκι, θα μετρήσω την αυριανή για 1η να είμαι σίγουρη. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μακάρι ❤

Καλή επιτυχία!!!!! Να είναι η τυχερή σου ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! 

150 μονάδες menopur για 7 μέρες και την 8η υπέρηχο μου είπε. Πρώτη φορά με διέγερση  

Επειδή έχει πάει αργά και ακόμα καφέ έχω στο σερβιετάκι, θα μετρήσω την αυριανή για 1η να είμαι σίγουρη. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μακάρι ❤

Κατερινακι μου καλη επιτυχια! Να ναι η τυχερη σου❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! 

150 μονάδες menopur για 7 μέρες και την 8η υπέρηχο μου είπε. Πρώτη φορά με διέγερση  

Επειδή έχει πάει αργά και ακόμα καφέ έχω στο σερβιετάκι, θα μετρήσω την αυριανή για 1η να είμαι σίγουρη. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μακάρι ❤

Καλη αρχη κοριτσι!

την σημερινη νομιζω θα μετρησεις σαν 1η επειδη αδιαθετησες μετα τις 20.00, ετσ μου ειχαν πει εμενα.

Η ενεσουλα πρεπει να γινεται παντα την ιδια ωρα (οποια διαλεξεις εσυ) αυτο ειναι το σημαντικο.

Εγω τις εκανα βραδακι γιατι το πρωι θα εχεις να κανεις και τον ανταγωνιστη.

Ολα τελεια θα πανε να μην σε ανησυχει τπτ. Μολις τελειωσα με την ιδια δοση και ηταν πολλη ευκολη διαδικασια, καθόλου παρενεργειες.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ποια μερα γινεται η ωοληψια ξεκινώντας gonal την δεύτερη μέρα του κύκλου σε πρωτόκολλο με ανταγωνιστή?

Επίσης την ovitrelle δεν μου την έγραψε να την πάρω....μήπως θα μου την αργότερα ή μπορεί και να μην χρειαστεί?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημ αρχη κοριτσι!

την σημερινη νομιζω θα μετρησεις σαν 1η επριδη αδιαθετησες μετα τις 20.00, ετσ μου ειχαν πει εμενα.

Η ενεσουλα πρεπει να γινεται παντα την ιδια ωρα (οποια διαλεξεις εσυ) αυτο ειναι το σημαντικο.

Εγω τις εκανα βραδακι γιατι το πρωι θα εχεις να κανεις και τον ανταγωνιστη.

Ολα τελεια θα πανε να μην σε ανησυχει τπτ. Μολις τελειωσα με την ιδια δοση και ηταν πολλη ευκολη διαδικασια, καθόλου παρενεργειες.

 

Κοριτσια εμενα τον ανταγωνιστη μου τον εβαζε 20 λεπτα νωριτερα πριν κανω τη puregon

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Αγάπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ποια μερα γινεται η ωοληψια ξεκινώντας gonal την δεύτερη μέρα του κύκλου σε πρωτόκολλο με ανταγωνιστή?

Επίσης την ovitrelle δεν μου την έγραψε να την πάρω....μήπως θα μου την αργότερα ή μπορεί και να μην χρειαστεί?

Καλημερα!

Νομιζω θα το δειτε μαζι με το γιατρο, πως μεγαλωνουν τα ωοθηλακια και θα αποφασισει εκεινος. 

Αν εχω καταλαβει καλα απο την 12-14 αναλογα και με τον κυκλο σου.

Εγω εκανα την 12 μερα, που τοτε εκανα ετσι και αλλιως ωορηξια. Με menopur (δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο)

πρίν από 15 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια εμενα τον ανταγωνιστη μου τον εβαζε 20 λεπτα νωριτερα πριν κανω τη puregon

Menopur orgalutran εκανα εγω και μου ειχε πει την menopur οποτε θελω το βραδακι, αλλα orgalutran με διαφορα 10 ωρων τουλαχιρον το πρωι και τα εκανα 8 και 20.00.

Και εμενα την ovitrelle την μερα που την εκανα μου την εγραψε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κοίτα πυρετό λογικά δεν έκανε. Αλλά δεν ξέρουμε και σίγουρα γιατί δεν είχε βάλει καθόλου θερμόμετρο. Αλλά γενικά το πέρασε ελαφρά. Φαντάσου δούλευε κιόλας δεν έκατσε καθόλου. Ναι έχουμε θέμα με το σπέρμα. Απλά σκέφτομαι ότι αν αφήσουμε να περάσει και ο Ιούνιος για να περάσει το 3 μηνο μετά θα πέσουμε στον Αύγουστο για εμβρυομεταφορα και φοβάμαι μην μας το πάω από Σεπτέμβρη και χάσουμε τόσο χρόνο. Εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε 

Σε αντίστοιχο δικό μας προβληματισμό η Οικονομοπούλου μου είχε πει ότι δεν παίζει ρόλο πόσο βαριά ή όχι πέρασε την ασθένεια ο άντρας, αλλά ότι και χωρίς τελείως συμπτώματα πάλι το σπέρμα επηρεάζεται και θέλει τουλάχιστον ένα τρίμηνο για να επανέλθει. Βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θυμάμαι μία κοπέλα εδώ έλεγε ότι το σπέμα του άντρα της μετά τον κόβιντ διορθώθηκε! Οσο για εμάς, ένα μήνα μετά τον κόβιντ έμεινα έγκυος φυσικά! Οπότε εξαιρέσεις υπάρχουν. Γιατί δεν κάνετε ένα σπερμοδιάγραμμα για να ξέρετε πού βαδίζετε? Αφού βιάζεσαι να προχωρήσεις, μου φαίνεται η μόνη ασφαλής λύση.

πρίν από 31 λεπτά , Αγάπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ποια μερα γινεται η ωοληψια ξεκινώντας gonal την δεύτερη μέρα του κύκλου σε πρωτόκολλο με ανταγωνιστή?

Επίσης την ovitrelle δεν μου την έγραψε να την πάρω....μήπως θα μου την αργότερα ή μπορεί και να μην χρειαστεί?

Καλή αρχή κορίτσι! Δεν είναι στάνταρντ οι μέρες, εξαρτάται. Θα το κρίνει ο γιατρός σου αυτό. Ovitrelle θα χρειαστείς σίγουρα και για να μην ψάχνεις τελευταία στιγμή και αγχωθείς (δε την βρίσκεις πάντα εύκολα) καλό είναι να κάνεις μία κράτηση από τώρα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Σε αντίστοιχο δικό μας προβληματισμό η Οικονομοπούλου μου είχε πει ότι δεν παίζει ρόλο πόσο βαριά ή όχι πέρασε την ασθένεια ο άντρας, αλλά ότι και χωρίς τελείως συμπτώματα πάλι το σπέρμα επηρεάζεται και θέλει τουλάχιστον ένα τρίμηνο για να επανέλθει. Βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θυμάμαι μία κοπέλα εδώ έλεγε ότι το σπέμα του άντρα της μετά τον κόβιντ διορθώθηκε! Οσο για εμάς, ένα μήνα μετά τον κόβιντ έμεινα έγκυος φυσικά! Οπότε εξαιρέσεις υπάρχουν. Γιατί δεν κάνετε ένα σπερμοδιάγραμμα για να ξέρετε πού βαδίζετε? Αφού βιάζεσαι να προχωρήσεις, μου φαίνεται η μόνη ασφαλής λύση.

Ναι εγώ το έλεγα, μετά από κοβιντ πήραμε το καλύτερο σσπερμοδιαγραμμα ever...χεχεχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Κυρίως ο  πυρετός είναι που δημιουργεί πρόβλημα αλλά αν θυμάμαι καλά εσείς δεν έχετε αζωοσπερμία και κάνει ο άντρας σου θεραπεία; Δεν θα κάνει επαναληπτικές εξετάσεις πριν προχωρήσετε;

Καλημέρα. Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην προσπάθεια σου. Ναι πολύ καλά θυμάσαι. 30 Μαΐου θα πάω στον γιατρό για υπερυχο οπότε θα του πω τους προβληματισμούς μου να δω τι θα μου πει 

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αχ εσυ εισαι δικια μου... Εχεις ηδη φτάσει στον Αύγουστο....:lol:Κ εγω κατι τέτοια σκέφτομαι και ηθελα να ρωτήσω τα κορίτσια αν ξέρουν περίπου ποτε κλείνει το κέντρο τον Αύγουστο...

Χα χα τι να κάνουμε όλα τα σκεφτόμαστε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Αγάπ είπε:

Ναι εγώ το έλεγα, μετά από κοβιντ πήραμε το καλύτερο σσπερμοδιαγραμμα ever...χεχεχ

Κι εμείς 2μηνες σχεδόν μετά τον κοβιντ είδαμε την καλύτερη κινητικότητα που έχουμε δει!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Σε αντίστοιχο δικό μας προβληματισμό η Οικονομοπούλου μου είχε πει ότι δεν παίζει ρόλο πόσο βαριά ή όχι πέρασε την ασθένεια ο άντρας, αλλά ότι και χωρίς τελείως συμπτώματα πάλι το σπέρμα επηρεάζεται και θέλει τουλάχιστον ένα τρίμηνο για να επανέλθει. Βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θυμάμαι μία κοπέλα εδώ έλεγε ότι το σπέμα του άντρα της μετά τον κόβιντ διορθώθηκε! Οσο για εμάς, ένα μήνα μετά τον κόβιντ έμεινα έγκυος φυσικά! Οπότε εξαιρέσεις υπάρχουν. Γιατί δεν κάνετε ένα σπερμοδιάγραμμα για να ξέρετε πού βαδίζετε? Αφού βιάζεσαι να προχωρήσεις, μου φαίνεται η μόνη ασφαλής λύση.

Μακάρι να μην έχει επηρεαστεί. Θα πάω πάλι στην οικονομοπουλου στις 27 του μήνα για να πάρω απαντήσεις και θα την ρωτήσω. Και μετα 30 του μήνα πάω στον γιατρό για υπέρηχο  οπότε θα το συζητήσω μαζί του να δω τι θα μου πει. Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ να ξεκινήσουμε αλλά από την άλλη θέλω να είναι όλα σωστά να έχουμε όσες περισσότερες πιθανότητες γίνεται. Οπότε αν κρίνει ότι πρέπει να περιμένουμε καλύτερα να περιμένουμε. Το σπερμοδιαγραμμα θα ήταν το πιο καλό. Αχ πάνω που είχα ηρεμήσει μπήκα σε σκέψεις πάλι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημερα!

Νομιζω θα το δειτε μαζι με το γιατρο, πως μεγαλωνουν τα ωοθηλακια και θα αποφασισει εκεινος. 

Αν εχω καταλαβει καλα απο την 12-14 αναλογα και με τον κυκλο σου.

Εγω εκανα την 12 μερα, που τοτε εκανα ετσι και αλλιως ωορηξια. Με menopur (δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο)

Menopur orgalutran εκανα εγω και μου ειχε πει την menopur οποτε θελω το βραδακι, αλλα orgalutran με διαφορα 10 ωρων τουλαχιρον το πρωι και τα εκανα 8 και 20.00.

Και εμενα την ovitrelle την μερα που την εκανα μου την εγραψε.

Ρωτάω γιατί περιμένω να βγει ένας διαγωνισμός για μια θέση εργασίας εδώ και 1 χρόνο και τώρα μ ενημέρωσαν ότι θα γίνει την  περίοδο που θα είναι οι 8-9-10 μέρα του κύκλου μου και βέβαια  η πρώτη μου διέγερση...αυτό να πέφτουν όλα μαζί.

Σημειωτέον  αυτές τις 3 μέρες θα πρεπει να παω εξωτερικό....κλαψ κλαψ

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Kate92 είπε:

Κι εμείς 2μηνες σχεδόν μετά τον κοβιντ είδαμε την καλύτερη κινητικότητα που έχουμε δει!!

Αχχχχ μακάρι να γίνει και σε έμας ένα τέτοιοι θαύμα. Δεν ξέρετε πόσο πολύ το θέλω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...