Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 hours ago, Makelen said:

Ναι εννοειται..! Περιμενω να μεγαλωσει πως κ πως.. για να το νιωσω! Να δω κι εγω πως ειναι!! Δεν εχω μεινει ποτεεε εγκυος! Και ειμαι 39, και με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 22 χρονια! Εύχομαι να τα καταφερεις συντομα κοριτσι μου!! Που αποδιδουν τις βιοχημικες;? Στα ωαρια να υποθεσω; 

 

3 hours ago, winspert said:

Λεμε αν πάει καλα να το βάλουμε... Αν οχι προχωραμε...

Ειχα πετύχει εγκυμοσύνη σύμφωνα με το ερα και βιοχημική... Το εχω κανει... Απλα λεω αυτη τη φορά να ακολουθησω το αποτέλεσμα που μου ειχε βγαλει. Βέβαια εχω βιοχημική και εκτος ερα....Οποτε.... μπέρδεμα

Μοιάζουμε σε πολλα... 39 κ εγω σε δυο μηνες και με τον αντρα μου μαζι σχεδον 23 χρόνια οπως λεει και το τικερακι μου... Και θα το νιωσεις και θα το χαρείς...Ειναι υπέροχο συναίσθημα!!!!

Δεν θες να χάνεις χρόνο, γι αυτό δεν θες να μαζέψεις με τους φυσικούς του πακέτου;

Εγώ 35 και σχεδόν 20 χρόνια. Τι στο καλο; Όλες απ’το σχολείο τους γνωρίσαμε; Λέτε η μακροχρόνια σχέση να είναι αιτία υπογονιμότητας; :lol:

1 hour ago, silvy22 said:

Ελα κατερινακι μια βλαστοκύστη καλή μου είπαν 

Μπράβο ρε κορίτσι μου! Συνεχίζεις τωρα για επόμενη, ε;

  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Δεν θες να χάνεις χρόνο, γι αυτό δεν θες να μαζέψεις με τους φυσικούς του πακέτου;

Εγώ 35 και σχεδόν 20 χρόνια. Τι στο καλο; Όλες απ’το σχολείο τους γνωρίσαμε; Λέτε η μακροχρόνια σχέση να είναι αιτία υπογονιμότητας; :lol:

Μπράβο ρε κορίτσι μου! Συνεχίζεις τωρα για επόμενη, ε;

Θα συνεχίσω ναι αλλά είμαι κάπως μπερδεμένη , τα φεμαρα ενώ μου ταιριάζουν, τις δυο φορές πήραμε απο δυο ωάρια μου κάνουν τρομερούς πονοκεφάλους και αυτή τη φορά είχα και ίλιγγο 

σαν λύσεις έχουμε 

- φεμαρα 

- σερπαφαρ ( τα έχω πάρει άλλες δυο φορές με άλλους γιατρούς χωρίς αποτέλεσμα ) 

- φεμαρα κ μενοπουρ (δεν  έχω μενοπουρ)

- φουλ διέγερση με πουρεγκον , αλλά ο ασβε μας είπε καλύτερα απο Σεπτέμβρη απο θέμα σπέρματος ( τα έχω τα φάρμακα ) 

- φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα 

…. Κάθε βοήθεια δεκτή 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , silvy22 είπε:

Θα συνεχίσω ναι αλλά είμαι κάπως μπερδεμένη , τα φεμαρα ενώ μου ταιριάζουν, τις δυο φορές πήραμε απο δυο ωάρια μου κάνουν τρομερούς πονοκεφάλους και αυτή τη φορά είχα και ίλιγγο 

σαν λύσεις έχουμε 

- φεμαρα 

- σερπαφαρ ( τα έχω πάρει άλλες δυο φορές με άλλους γιατρούς χωρίς αποτέλεσμα ) 

- φεμαρα κ μενοπουρ (δεν  έχω μενοπουρ)

- φουλ διέγερση με πουρεγκον , αλλά ο ασβε μας είπε καλύτερα απο Σεπτέμβρη απο θέμα σπέρματος ( τα έχω τα φάρμακα ) 

- φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα 

…. Κάθε βοήθεια δεκτή 

3η ή 4η επιλογή θα πρότεινα.

Εφοσον περιμένετε το σπερμα που για μένα προσωπικά δεν αξίζει μπορείς να κανείς φυσικούς να μαζέψεις αν δεν θες να χάσεις χρόνο διαφορετικά την φουλ διέγερση( εγω αυτήν θα επέλεγα) 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Δεν θες να χάνεις χρόνο, γι αυτό δεν θες να μαζέψεις με τους φυσικούς του πακέτου;

Εγώ 35 και σχεδόν 20 χρόνια. Τι στο καλο; Όλες απ’το σχολείο τους γνωρίσαμε; Λέτε η μακροχρόνια σχέση να είναι αιτία υπογονιμότητας; :lol:

Μπράβο ρε κορίτσι μου! Συνεχίζεις τωρα για επόμενη, ε;

Ναι μωρε...Με αγχωνει πολυ αυτη η αναμονη. Πραγματικά αισθανομαι οτι χανω χρόνο...Βεβαια αν δε προχωρήσει μετα το μετανιώνω που δεν εχω μαζεψει κι αλλα να ξαναβαλω στο καπακι...Επιλογες ειναι αυτες...

Εγω τον γνωρισα στα 16 μου....φιλος των αδερφων μου...Και η πλακα ειναι οτι προσεχα παντα μη μεινω εγκυος...που να ηξερα... Βεβαια πιο παλια προφανως θα μπορούσα να μείνω εγκυος αφου εμας τη ζημια μας την εκανε το μυκοπλασμα...Το οποιο το κολλησε καποια στιγμή...Οσο γι αυτό που λες....λες οντως να φταιει αυτό;;;; Λες να έχουμε ανοσια απο τα πολλα τα χρόνια;;;;χαχαχα

  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Δεν θες να χάνεις χρόνο, γι αυτό δεν θες να μαζέψεις με τους φυσικούς του πακέτου;

Εγώ 35 και σχεδόν 20 χρόνια. Τι στο καλο; Όλες απ’το σχολείο τους γνωρίσαμε; Λέτε η μακροχρόνια σχέση να είναι αιτία υπογονιμότητας; :lol:

Μπράβο ρε κορίτσι μου! Συνεχίζεις τωρα για επόμενη, ε;

Εγω δεν τον γνωρισα απ το σχολειο..! Τον ξερω απο 5 χρονων! Ηταν γειτονας μου! Μας χωριζε ενα σπιτι. Παιζαμε ολοι μαζι στη γειτονια. 2 ταξεις μεγαλυτερος, 1.5 χρονο διαφορα. Ηταν ο ωραιος του σχολειου. Σημασια δεν μου εδινε εννοειται. Μονο φιλοι. Κι οταν εγω πηγα 3η λυκειου κι αυτος ηρθε απο αδεια απο φανταρος.. ηπιαμε εναν καφε να τα πουμε.. κι εδεσε το γλυκο! Κοινως.. ειμαι ολη μου τη ζωη μαζι του!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

Θα συνεχίσω ναι αλλά είμαι κάπως μπερδεμένη , τα φεμαρα ενώ μου ταιριάζουν, τις δυο φορές πήραμε απο δυο ωάρια μου κάνουν τρομερούς πονοκεφάλους και αυτή τη φορά είχα και ίλιγγο 

σαν λύσεις έχουμε 

- φεμαρα 

- σερπαφαρ ( τα έχω πάρει άλλες δυο φορές με άλλους γιατρούς χωρίς αποτέλεσμα ) 

- φεμαρα κ μενοπουρ (δεν  έχω μενοπουρ)

- φουλ διέγερση με πουρεγκον , αλλά ο ασβε μας είπε καλύτερα απο Σεπτέμβρη απο θέμα σπέρματος ( τα έχω τα φάρμακα ) 

- φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα 

…. Κάθε βοήθεια δεκτή 

Αν εχεις κουράγια για φυσικούς μαζεψε και γονιμοποιείς απο σεπτεμρβη αλλιως μια καλη διέγερση το σεπτεμβρη κατευθειαν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

Θα συνεχίσω ναι αλλά είμαι κάπως μπερδεμένη , τα φεμαρα ενώ μου ταιριάζουν, τις δυο φορές πήραμε απο δυο ωάρια μου κάνουν τρομερούς πονοκεφάλους και αυτή τη φορά είχα και ίλιγγο 

σαν λύσεις έχουμε 

- φεμαρα 

- σερπαφαρ ( τα έχω πάρει άλλες δυο φορές με άλλους γιατρούς χωρίς αποτέλεσμα ) 

- φεμαρα κ μενοπουρ (δεν  έχω μενοπουρ)

- φουλ διέγερση με πουρεγκον , αλλά ο ασβε μας είπε καλύτερα απο Σεπτέμβρη απο θέμα σπέρματος ( τα έχω τα φάρμακα ) 

- φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα 

…. Κάθε βοήθεια δεκτή 

Καλημερα κοριτσι μου. Να σου πω κι εγω την γνωμη μου. Ειναι ξεκαθαρο: Απορριπτουμε τα φεμαρα και τα φεμαρα-μενοπουρ, εφοσον σου κανουν παρενεργειες. Ξεχναμε τα σερπαφαρ, αφου 2 φορες δεν απεδοσαν. Τωρα αναμεσα σε φυσικο και σε διεγερση, προσωπικα επιλεγω τη διεγερση. Πολλα ωοθυλακια - 1 κυκλος. Χαλαρωνεις το καλοκαιρι οσο μπορεις κι απο Σεπτεμβρη ξεκινας δυναμικα.Επειδη ομως δεν ξερω το ιστορικο σου και την ΑΜΗ, αν υπαρχει φοβος οτι δεν θα βγαλεις πολλα ωαρια παρ ολες τις ορμονες.. τότε ξεκινα φυσικους.. χθες!! Αυτα απο μενα..❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Θα συνεχίσω ναι αλλά είμαι κάπως μπερδεμένη , τα φεμαρα ενώ μου ταιριάζουν, τις δυο φορές πήραμε απο δυο ωάρια μου κάνουν τρομερούς πονοκεφάλους και αυτή τη φορά είχα και ίλιγγο 

σαν λύσεις έχουμε 

- φεμαρα 

- σερπαφαρ ( τα έχω πάρει άλλες δυο φορές με άλλους γιατρούς χωρίς αποτέλεσμα ) 

- φεμαρα κ μενοπουρ (δεν  έχω μενοπουρ)

- φουλ διέγερση με πουρεγκον , αλλά ο ασβε μας είπε καλύτερα απο Σεπτέμβρη απο θέμα σπέρματος ( τα έχω τα φάρμακα ) 

- φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα 

…. Κάθε βοήθεια δεκτή 

Ιούνιο και ιουλιο φυσικο, αυγουστο διακοπες και ποτέ δε ξερεις τι γινεται !και σεπτεμβρη διεγερση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , winspert είπε:

Ναι μωρε...Με αγχωνει πολυ αυτη η αναμονη. Πραγματικά αισθανομαι οτι χανω χρόνο...Βεβαια αν δε προχωρήσει μετα το μετανιώνω που δεν εχω μαζεψει κι αλλα να ξαναβαλω στο καπακι...Επιλογες ειναι αυτες...

Εγω τον γνωρισα στα 16 μου....φιλος των αδερφων μου...Και η πλακα ειναι οτι προσεχα παντα μη μεινω εγκυος...που να ηξερα... Βεβαια πιο παλια προφανως θα μπορούσα να μείνω εγκυος αφου εμας τη ζημια μας την εκανε το μυκοπλασμα...Το οποιο το κολλησε καποια στιγμή...Οσο γι αυτό που λες....λες οντως να φταιει αυτό;;;; Λες να έχουμε ανοσια απο τα πολλα τα χρόνια;;;;χαχαχα

Γτ λες ότι τη ζημιά στην εκανρ το μυκοπλασμα; κ γω ειχα κολλήσει αλλά δεν επηρέασε κάπου. Έκανα θεραπεία κ τέλος! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, kateriiina25 said:

 

Δεν θες να χάνεις χρόνο, γι αυτό δεν θες να μαζέψεις με τους φυσικούς του πακέτου;

Εγώ 35 και σχεδόν 20 χρόνια. Τι στο καλο; Όλες απ’το σχολείο τους γνωρίσαμε; Λέτε η μακροχρόνια σχέση να είναι αιτία υπογονιμότητας; :lol:

Μπράβο ρε κορίτσι μου! Συνεχίζεις τωρα για επόμενη, ε;

Δεν φταίει η μακροχρόνια σχέση εγώ με τον άντρα μου είμαστε συνολικά μαζί 2,5 χρόνια και κάνουμε εξωσωματική σχεδόν εδώ και ένα χρόνο ! Προσπαθήσαμε κατευθείαν για παιδί πέρασε 1,5 χρόνος και αρχίσαμε ivf

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Γτ λες ότι τη ζημιά στην εκανρ το μυκοπλασμα; κ γω ειχα κολλήσει αλλά δεν επηρέασε κάπου. Έκανα θεραπεία κ τέλος! 

Μυκοπλασμα ειχε ο αντρας μου. Του εκανε φλεγμονη με αποτέλεσμα να ψιλοφραξουν τα σωληνακια μεσα απο τα οποια βγαίνουν τα σπερματοζωάρια. Και απ οτι εχω καταλάβει και δεν μπορουν να βγουν ολα και καποια απο αυτα που βγαίνουν κατα καποιο τρόπο τραυματίζονται κατα την έξοδο...Γενικα επαθε ζημια


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

3η ή 4η επιλογή θα πρότεινα.

Εφοσον περιμένετε το σπερμα που για μένα προσωπικά δεν αξίζει μπορείς να κανείς φυσικούς να μαζέψεις αν δεν θες να χάσεις χρόνο διαφορετικά την φουλ διέγερση( εγω αυτήν θα επέλεγα) 

@Nephele78 @Makelen @ksvolimi

ιδανικά θα ήθελα Ιούλιο να κάνουμε μεταφορά βολεύει απο θέμα δουλειάς και υποχρεώσεων … 

Φουλ διεγέρσεις έχω κάνει άλλες δυο φορές - πριν τη λαμπαροσκοπηση της ενδομητριωσης - και πήραμε και τις δυο φορές με διαφορετικά πρωτόκολλα 2 έμβρυα 

μια ήθελα η 3 η να είναι και η τελευταία και να πάμε με τις καλύτερες συνθήκες 

 

απο την άλλη λέω συνδυαστικά με ομοιοπαθητική να δοκίμαζα πάλι φεμαρα να παίρναμε ένα τουλάχιστον και Ιούλιο να μην πάρω φάρμακα αν προκύψει κ 3 ο έχει καλός , να προχωρήσουμε σε ετ … 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Texas είπε:

Δεν φταίει η μακροχρόνια σχέση εγώ με τον άντρα μου είμαστε συνολικά μαζί 2,5 χρόνια και κάνουμε εξωσωματική σχεδόν εδώ και ένα χρόνο ! Προσπαθήσαμε κατευθείαν για παιδί πέρασε 1,5 χρόνος και αρχίσαμε ivf

Ναι καλε...πλακα κάνουμε...χαχαχαχα....

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Μυκοπλασμα ειχε ο αντρας μου. Του εκανε φλεγμονη με αποτέλεσμα να ψιλοφραξουν τα σωληνακια μεσα απο τα οποια βγαίνουν τα σπερματοζωάρια. Και απ οτι εχω καταλάβει και δεν μπορουν να βγουν ολα και καποια απο αυτα που βγαίνουν κατα καποιο τρόπο τραυματίζονται κατα την έξοδο...Γενικα επαθε ζημια

Τι μπορεί να κάνει ένα μικρόβιο …φιλη κανε το πακέτο και βλέπεις … 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...