Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , silvy22 είπε:

Όντως ; Εμενα με το ζόρι μ είπε χαρακτηρισμό … μ λέει «έχει κάποια σημασία αυτό για εσάς» πφφφ λέω σε ξινη έπεσα 

Αν δεν έχει για εσάς για ποιον έχει δλδ!;;;

Θα τρελαθούμε! Δεν σκέφτονται μερικοί άνθρωποι μου φαίνεται…εμενα όλη την ημέρα που περιμέναμε να μάθουμε αν γονίμοποιηθηκε χτυπούσε το τηλ και πάθαινα μίνι καρδιακό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Winspert συγχαρητήρια για το εμβρυάκι σου!!! Είναι πολύ όμορφος ο παραλληλισμός που κάνεις! Εύχομαι ολόψυχα αυτό το εμβρυάκι να είναι το δεύτερο παιδάκι σου! Και γιατί να μην είναι άλλωστε, τόσες εγκυμοσύνες έχουν δώσει έμβρυα με Β! Τώρα, γιατί το χαρακτήρισαν έτσι, μόνο αυτοί ξέρουν... Εμπιστοσύνη στο μικρούλι!! Πότε με το καλό θα γίνει η μεταφορά? Στον επόμενο κύκλο να υποθέσω? Να πάνε όλα κατ' ευχήν! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου!!! Μακάρι να ειναι αυτό το παιδακι μου!!! Ναι... πρώτα ο θεος στον επόμενο κυκλο και συμφωνα με το Ερα για ψυχολογικούς κυρίως λόγους!!!

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleonora85 είπε:

Και σε μενα οι εμβρυολογοι του ιασω δεν ελεγαν τιποτα. Μονο αριστο-μετριο. Πηρα τον εμβρυολογο που ειχα μιλησει στο ιατρειο του γυναικολογου κ ενημερωθηκε αυτος κ με πηρε..
Αν δεν εβρισκα ακρη μαλλον θα επαιρνα τον γυναικολογο

Ναι, αρχικά λένε ένα γενικό, αν όμως τους ρωτήσεις παραπάνω πληροφορίες είναι πάντα πρόθυμοι να πουν περισσότερα! Έχε το υπόψιν σου αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ @Σποράκι, δεν πίστευα ποτέ ότι θα είναι οι πιο ωραίοι μήνες αλλά μετά την περσινή παλινδρόμηση κ την επόμενη αποτυχία συν οι ορμόνες κ απ’ τα φάρμακα δεν με αφήνουν να χαρώ καθόλου την εγκυμοσύνη. Για μένα είναι κόλαση αυτή η φάση που δεν ξέρω τι μου γίνεται..

Μακάρι να με βοηθήσει η ψυχολόγος, κυρίως για τις κρίσεις άγχους που δεν μπορώ να διαχειριστώ

Όλα πάνε πολύ καλά αυτή τη στιγμή και προσπάθησε να σκέφτεσαι όσο γίνεται πιο θετικά. Το προηγούμενο έμβρυο δεν τα κατάφερε, για κάποιο λόγο προφανώς, η φύση απορρίπτει ότι δεν είναι καλό εξού και το αποτέλεσμα. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί, κάθε έμβρυο είναι διαφορετικό και καθε εγκυμοσύνη επίσης. Όλα θα πάνε τέλεια και σε λίγους μήνες θα έχεις φουσκωμένη κοιλιά ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , silvy22 είπε:

Όντως ; Εμενα με το ζόρι μ είπε χαρακτηρισμό … μ λέει «έχει κάποια σημασία αυτό για εσάς» πφφφ λέω σε ξινη έπεσα 

Ντροπή τους πραγματικά!!! Μα τι απάντηση ήταν αυτή? Και βέβαια και έχει σημασία για εσένα και μάλιστα τεράστια! Σε άλλο κόσμο είναι ορισμένοι άνθρωποι........

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Γενικά φαίνονται καλές απλώς λίγο οριακές προς τα πάνω. Μία συμβουλή γιατρού δεν θα ήταν κακή  

Μπορεί να μας δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα? Μας εμποδίζει κάπου? Οι ανεβασμένες τιμές εννοώ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι καλά, μου είχε κάνει και μένα η πεθερά μου πριν χρόνια και μου είχε βγάλει 4 παιδιά, 3 αγόρια και 1 κορίτσι. Εδώ με το ζόρι προσπαθούμε για το 1 :lol:  
Μία άλλη μου φίλη από την Κολομβία όταν με γνώρισε πριν από περίπου 3 χρόνια μου διάβασε την παλάμη και μου είπε κατευθείαν για δίδυμα και της απαντάω "κατάλαβα, πάμε για εξωσωματική" :rolleyes:   

Εγώ μετά την πρώτη ωοληψία, ούσα εντελώς άσχετη, την πήρα την 3η μέρα και την ρωτούσα βαθμολογία βλαστοκύστης και πάλι δεν με έβρισε χαχαχα   

Διαβάζω για τη φίλη σου στην Κολομβία και ονειρεύομαι ταξίδιααααααα!!!!!!! Για να δούμε ποια έχει δίκιο, η πεθερά ή η φίλη, χεχε!! Και τα δύο σενάρια πολύ καλά πάντως! :)

πρίν από 16 λεπτά , Chris_V είπε:

Τι τελεια!

Αλλαξε level! 
Άντε κορίτσια και στα δικα μας σιγά σιγά :)

Άντε καλέ!! Κι εγώ έγραψα χθες εκεί αλλά εσάς δε σας αλλάζω! Μέχρι να μετακομίσουμε όλες μαζί διπλα! ❤

πρίν από 16 λεπτά , Chris_V είπε:

Αν δεν έχει για εσάς για ποιον έχει δλδ!;;;

Θα τρελαθούμε! Δεν σκέφτονται μερικοί άνθρωποι μου φαίνεται…εμενα όλη την ημέρα που περιμέναμε να μάθουμε αν γονίμοποιηθηκε χτυπούσε το τηλ και πάθαινα μίνι καρδιακό 

Αχχχχχχ κι εγώ τα ίδια όταν περίμενα νέα από το εμβρυολογικό, το κινητό ήταν μόνιμη προέκταση του χεριού μου εκείνες τις ώρες... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kallo said:

Μπορεί να μας δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα? Μας εμποδίζει κάπου? Οι ανεβασμένες τιμές εννοώ? 

Κοπέλα μου δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο μπορεί να παίζει το λίγο ανεβασμένο σάκχαρο, αν σκεφτείς ότι κάποιες κοπέλες μένους έγκυος χωρίς καν να έχουν κάνει εξετάσεις, μπορεί να μην παίζει και κανέναν. Όμως εμείς που έχουμε "προβλήματα" και που πηγαίνουμε εντελώς προγραμματισμένα, είναι καλό να τα έχουμε όλα ρυθμισμένα και ελεγμένα, όσα τέλος πάντων περνάνε από το χέρι μας. 

7 minutes ago, happiness79 said:

Διαβάζω για τη φίλη σου στην Κολομβία και ονειρεύομαι ταξίδιααααααα!!!!!!! Για να δούμε ποια έχει δίκιο, η πεθερά ή η φίλη, χεχε!! Και τα δύο σενάρια πολύ καλά πάντως! :)

Προτιμώ την φίλη. Δεν θα το αντέξω να κάνω 4 παιδιά :lol:

9 minutes ago, Kallo said:

Μπορεί να μας δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα? Μας εμποδίζει κάπου? Οι ανεβασμένες τιμές εννοώ? 

Και για να μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω ότι είναι μεγάλης σημασίας αλλιώς θα μας μετρούσαν το σάκχαρο και οι εξωσωματικοί μέσα στις εξετάσεις προετοιμασίας για ετ 

  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κοπέλα μου δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο μπορεί να παίζει το λίγο ανεβασμένο σάκχαρο, αν σκεφτείς ότι κάποιες κοπέλες μένους έγκυος χωρίς καν να έχουν κάνει εξετάσεις, μπορεί να μην παίζει και κανέναν. Όμως εμείς που έχουμε "προβλήματα" και που πηγαίνουμε εντελώς προγραμματισμένα, είναι καλό να τα έχουμε όλα ρυθμισμένα και ελεγμένα, όσα τέλος πάντων περνάνε από το χέρι μας. 

Προτιμώ την φίλη. Δεν θα το αντέξω να κάνω 4 παιδιά :lol:

Και για να μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω ότι είναι μεγάλης σημασίας αλλιώς θα μας μετρούσαν το σάκχαρο και οι εξωσωματικοί μέσα στις εξετάσεις προετοιμασίας για ετ 

Χα χα ναι ναι δίκιο έχεις. Ο εξωσωματικος μου δεν μου έχει ζητήσει τέτοια. Μόνη μου τα έκανα. Η οικονομοπουλου μου τα είχε γράψει. Και σκέφτομαι αν πρέπει να πάω σε ενδοκρινολόγο γιατί λίγο από εδώ λίγο από εκεί όλα λεφτά δίνουμε. Μήπως το παρά ψάχνουμε το θέμα και δεν χρειάζεται τόσο. Αυτα σκέφτομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 minutes ago, Kallo said:

Χα χα ναι ναι δίκιο έχεις. Ο εξωσωματικος μου δεν μου έχει ζητήσει τέτοια. Μόνη μου τα έκανα. Η οικονομοπουλου μου τα είχε γράψει. Και σκέφτομαι αν πρέπει να πάω σε ενδοκρινολόγο γιατί λίγο από εδώ λίγο από εκεί όλα λεφτά δίνουμε. Μήπως το παρά ψάχνουμε το θέμα και δεν χρειάζεται τόσο. Αυτα σκέφτομαι 

Γενικά ο ενδοκρινολόγος είναι βασικός γιατρός και στην εξωσωματική αλλά και στην εγκυμοσύνη. Μπορείς αν θες να κλείσεις ραντεβού στο Έλενα που είναι δωρεάν 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Γενικά ο ενδοκρινολόγος είναι βασικός γιατρός και στην εξωσωματική αλλά και στην εγκυμοσύνη. Μπορείς αν θες να κλείσεις ραντεβού στο Έλενα που είναι δωρεάν 

Έρχονται τα δίδυμα λοιπόν!!!!! Μακαρι !!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Έρχονται τα δίδυμα λοιπόν!!!!! Μακαρι !!!!!!!

Για αρχή θα είμαι ευχαριστημένη έστω και με μία σκέτη εμφύτευση. Η κάθε μία με τα άγχη της :rolleyes:

Κορίτσια πέρασα τα 1000 post. Σας στέλνω ιντερνετικά ταρτάκια για κέρασμα :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 9

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Πατε με τις καλυτερες προυποθεσεις!! Μη φοβασαι καθολου!
Γιατι κανετε εξωσωματικη, αν επιτρεπεται; 
Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη τη Δευτερα :wink:

Καλησπέρα κορίτσι Μ ευχαριστώ πολύ δυστηχως δν έχουμε μάθει ακόμη τον λόγο ότι έχουμε κάνει βγενει φυσιολογικό έχουμε 1.5 χρόνο κ δν αντέχουμε όλο αυτό το ψυχολογικό κ είπαμε να πάμε κατευθείαν σε εξωσωματική γονιμοποίηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...