Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

 

Μολις μιλησα με τον εξωσωματιστη. Μου ειπε οτι ειναι μονο 1% η πιθανοτητα να επηρρεαστει το υγιες, απο την παλινδρομηση του 2ου εμβρυου. Οτι δεν θα αποβληθει.. αλλα θα απορροφηθει απο τον οργανισμο. Τον ρωτησα αν υπαρχουν ελπιδες να κρατηθει το 2ο, και μου ειπε οτι δεν θα μου δωσει ελπιδες ή καποιο ποσοστο γιατι μπορει να απογοητευτω. Οποτε θεωρητικα δεν ειναι απιθανο να κρατηθει αλλα σπανιο και με απειροελαχιστες πιθανοτητες. Ηταν παντως ψιλοσοκ, που ενω περιμενα να δω τον σακο του δευτερου εμβρυου να λειπει, ηταν εκει.. μεγαλυτερος.. και με εμβρυο..! Φοβομουν για το 'μωρο' μην εχει παθει κατι... και τελικα ειδα 2!! Ποσο περιεργα ολα αυτα που συμβαινουν.. Σαν μαγικά..!

Πραγματικά. Εσυ να σκέφτεσαι ότι το 1 μωράκι σ είναι μια χαρά. Και κάνε μια προσευχουλα και για το 2ο, και αν το θέλει ο θεούλης ίσως τα καταφέρει κ αυτο! 

Την διαβεβαίωση της της είχαν κάνει από 2 Μαιευτήρια ότι δεν επηρεάζεται το 2ι μωρο αν είναι σε διαφορετικό σακο και διαφορετική θέση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 minutes ago, Minnie7 said:

Κορίτσια, χρειάζομαι τη βοήθεια των κοριτσιών του γενεσις. Σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη στο σφακ... για να εξετάσω το ενδεχόμενο συνεργασίας μαζί του με πακέτο φυσικών ή /και τροποποιημενων. Το κέντρο που βρίσκομαι τώρα δυστυχώς είναι ακριβούτσικο στις περιπτώσεις αποτυχιών στους φυσικούς (αν έχει σπάσει, αν δε γονιμοποιηθει το ωάριο κλπ) κι εγώ έχω κάποιους αποτυχημένους φυσικούς στο ιστορικό μου.
Ήθελα να ρωτήσω τα εξής κι αν μπορεί να μου απαντήσει κάποια κοπέλα είτε σε π.μ είτε εδώ θα ήμουν ευγνώμων.
1.Τα αποτελέσματα των αιματολογικων πότε τα θέλει; Αν τα παίρνει πχ 7 το απόγευμα είναι οκ;
2. Στους υπερηχους πόσο αναμονή έχει; πχ αν πας 7 με 8 το πρωί;
3.Υστεροσκοπηση ζητάει εξαρχής ή μετά από αποτυχημένη εμβρυομεταφορα; και τέλος
4.Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν ολοκληρώσεις το πακέτο (πχ κάνεις μόνο 1 ωοληψια κι έχεις ένα έμβρυο) αλλά δεν κάνεις εμβρυομεταφορα είτε επειδή δεν έμεινες ευχαριστημένη από το κέντρο είτε επειδή έμεινες έγκυος φυσιολογικά (λέμε τώρα)  πρέπει να πληρώσεις το σύνολο του ποσού που ζητάνε για το πακέτο; Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά και συγνώμη για το σεντονι!

1. Ο,τι ώρα βγουν, δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα. Θα τα δουν αμέσως οι βοηθοί του.
2. Ένα μισάωρο κατά μέσο όρο θα σου παίρνει η διαδικασία. Όσο πιο νωρίς πας (πριν τις 7) τόσο το καλύτερο. Έχω κάνει 10-20', έχω κάνει και 30-40'
3. Υστεροσκόπηση ζητάει εξαρχής
4. Αν κάνεις μόνο μία ωοληψία και τίποτε άλλο δεν πιστεύω ότι θα ζητήσουν καλέ όλο το πακέτο. Δεν έχω ρωτήσει βέβαια ποτέ γιατί δεν με ενδιέφερε κάτι τέτοιο

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Το μπεμπέ είναι καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα ρυθμική και δυνατή, 150-170 πάλμους!!! Όλα άψογα!!!

Τελεια!!!!! Τι ωραια νέα!!!!!!!!αχχχχ στειλε μας μπόλικη μπεμπεδοσκονη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Το μπεμπέ είναι καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα ρυθμική και δυνατή, 150-170 πάλμους!!! Όλα άψογα!!!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου..!!!❤❤❤

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Πραγματικά. Εσυ να σκέφτεσαι ότι το 1 μωράκι σ είναι μια χαρά. Και κάνε μια προσευχουλα και για το 2ο, και αν το θέλει ο θεούλης ίσως τα καταφέρει κ αυτο! 

Την διαβεβαίωση της της είχαν κάνει από 2 Μαιευτήρια ότι δεν επηρεάζεται το 2ι μωρο αν είναι σε διαφορετικό σακο και διαφορετική θέση. 

Να εισαι καλα κοριτσι μου..! σ ευχαριστω για τα λογια σου.! ❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 minutes ago, happiness79 said:

Το μπεμπέ είναι καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα ρυθμική και δυνατή, 150-170 πάλμους!!! Όλα άψογα!!!

Τι όμορφα νέα! Να μόνο τέτοια θέλω να διαβάζω ❤️ καλή απόλαυση  :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει ωζους στο θυρεοειδή αλλά όχι θυρεοειδή; 

 

 

πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

Το έχω και γω,  είχε πει κάποια στιγμή η ενδοκρινολόγος ότι αν μεινω εγκυος θα χρειαστεί θεραπεία γτ οι ωζοι έχουν την τάση να μεγαλώνουν στην εγκυμοσυνη. Έκανα κάποιες εξετάσεις που μ εδωσε γυναικολόγος, ηταν ολα στα φυσιολογικά όρια και μ ειπε κ ο ίδιος ότι είναι καλές. Φαντάζομαι όμως πως αν χρειάζομαι θεραπεία θα πρέπει να το αποφασίσει η Ενδοκρινολόγος. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν θέλω να ξεκινήσω κάποια θεραπεία εν μέσω εγκυμοσυνης, λεω να το αφησω ως έχει.η έστω να μιλήσω με τον γυναικολογο να μου πει κάποιον ενδοκρινολόγο που έχει εκείνος επικοινωνία ώστε να νιώθω ασφάλεια με το τι θα μ προτείνει. 

Κοριτσάκι μου εγω εχω εναν οζο αλλα οχι θυρεοειδη...Στην εγκυμοσύνη εκανα συχνα εξετάσεις γιατί μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος  πως ισως χρειαζόταν να αυξήσω το χάπι. Τελικα ομως δεν χρειάστηκε...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

 

Κοριτσάκι μου εγω εχω εναν οζο αλλα οχι θυρεοειδη...Στην εγκυμοσύνη εκανα συχνα εξετάσεις γιατί μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος  πως ισως χρειαζόταν να αυξήσω το χάπι. Τελικα ομως δεν χρειάστηκε...

Αρα δεν είναι απαραίτητο ότι θα χρειαστεί χαπι. Ίσως χρειαστεί παρακολούθηση. Αυτό το έβλεπες στην ενδοκρινολόγο ή όταν έκανες εξετασεις σου έλεγε ο γυναικολόγος ότι πρέπει να πας γτ κάτι έβλεπε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Minnie7 είπε:

Κορίτσια, χρειάζομαι τη βοήθεια των κοριτσιών του γενεσις. Σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη στο σφακ... για να εξετάσω το ενδεχόμενο συνεργασίας μαζί του με πακέτο φυσικών ή /και τροποποιημενων. Το κέντρο που βρίσκομαι τώρα δυστυχώς είναι ακριβούτσικο στις περιπτώσεις αποτυχιών στους φυσικούς (αν έχει σπάσει, αν δε γονιμοποιηθει το ωάριο κλπ) κι εγώ έχω κάποιους αποτυχημένους φυσικούς στο ιστορικό μου.
Ήθελα να ρωτήσω τα εξής κι αν μπορεί να μου απαντήσει κάποια κοπέλα είτε σε π.μ είτε εδώ θα ήμουν ευγνώμων.
1.Τα αποτελέσματα των αιματολογικων πότε τα θέλει; Αν τα παίρνει πχ 7 το απόγευμα είναι οκ;
2. Στους υπερηχους πόσο αναμονή έχει; πχ αν πας 7 με 8 το πρωί;
3.Υστεροσκοπηση ζητάει εξαρχής ή μετά από αποτυχημένη εμβρυομεταφορα; και τέλος
4.Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν ολοκληρώσεις το πακέτο (πχ κάνεις μόνο 1 ωοληψια κι έχεις ένα έμβρυο) αλλά δεν κάνεις εμβρυομεταφορα είτε επειδή δεν έμεινες ευχαριστημένη από το κέντρο είτε επειδή έμεινες έγκυος φυσιολογικά (λέμε τώρα)  πρέπει να πληρώσεις το σύνολο του ποσού που ζητάνε για το πακέτο; Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά και συγνώμη για το σεντονι!

Καλησπέρα! Από φυσικούς εγώ…

1. Τα αποτελέσματα τα θέλουν την ίδια μέρα μέχρι το βράδυ, παίρνεις τηλ στο κέντρο όταν τα πάρεις και υπάρχει άνθρωπος που ενημερώνει τον γιατρό. Μετά σε παίρνει πίσω και σου λέει τι να κάνεις.

2. Αν πας 7-7.15 η αναμονή είναι το πολύ 20-30 λεπτά, φυσικά υπάρχουν και εκπλήξεις!

3. Για υστεροσκοπηση δεν ξέρω για τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά λογικά δεν ζητάνε εξ αρχής 

4. Δεν ξέρω ακριβώς το ποσό που πληρώνεις αν δεν ολοκληρωθεί η προσπάθεια αλλά σίγουρα όχι όλο το πακέτο. Μπορεί μόνο την ωοληψια να σου κρατήσουν που πληρώνεις την ίδια μέρα 

πρίν από 25 λεπτά , happiness79 είπε:

Το μπεμπέ είναι καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα ρυθμική και δυνατή, 150-170 πάλμους!!! Όλα άψογα!!!

Τέλεια νέα, μπράβο κορίτσι μου, συνέχισε έτσι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω εκανα τη δευτερα  με 5ης μέρας βλαστοκυστες 

Κι εγώ το ίδιο! Καλή επιτυχία γλυκιά μου! :wub: Εμένα μου είπαν σε 14 μέρες! Δηλαδή 6/6... Ουφ έχω μέλλον ακόμα. Τουλάχιστον δουλεύω απ' το σπίτι και ρολάρει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

Αρα δεν είναι απαραίτητο ότι θα χρειαστεί χαπι. Ίσως χρειαστεί παρακολούθηση. Αυτό το έβλεπες στην ενδοκρινολόγο ή όταν έκανες εξετασεις σου έλεγε ο γυναικολόγος ότι πρέπει να πας γτ κάτι έβλεπε; 

Ναι δεν είναι απαραίτητο... Θελει όμως συχνό έλεγχο!!! Αν θυμάμαι καλα καθε φορά που εκανα αιματολογικές ενημέρωνα τον ενδοκρινολόγο για τα αποτελέσματα!!! Και μου ελεγε αν πρέπει να αλλαξω κατι... Αλλα όπως σου είπα σε εμένα δεν χρειάστηκε!!!

Μπράβο @happiness79!!!! Δεν είναι υπέροχος ο χτύπος της καρδουλας τους;;; Καλη συνέχεια κοριτσάκι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Μου είπε ότι δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Απλά επειδή είναι στα όρια του υψηλού και επειδή έχω οικογενειακό ιστορικό και παραπάνω κιλά να πάρω glucophage και ότι θα με βοηθήσουν αυτά τα χαπια. Εσένα για ποιο λόγο σου τα αύξησε τα glucophage @kateriiina25

Βοηθανε κ εγω έτσι νιωθω έχω αντισταση στην ινσουλίνη κ παραπανίσια κιλά 

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2022 at 10:12 ΠΜ, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είδα στον ύπνο μου ότι είχα γίνει μαμά. Και ήταν ο άντρας μου με το μωρό στο κρεβάτι, τους κοίταζα και έλεγα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το μωρό είναι δικό μου. Ότι επιτέλους έγινα μαμά. Μάλλον είναι επειδή το θέλω πολύ. Μακάρι να γίνει πραγματικότητα 

:wub:

Ετσι ακριβως θα γίνουν τα πράγματα να εισαι σιγουρη!!!

On 25/5/2022 at 10:25 ΠΜ, happiness79 είπε:

Ωχ βρε κορίτσι λυπάμαι... Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι τυχερή! Περαστικά σου και ντεπόν για τον πόνο...

Το πήρα πολυ χαλαρά καμια σχέση με τις αποτυχιες προ παιδιού. Το μονο που λυπάμαι ειναι τα χρηματα που δώσαμε, που θα μπορουσα να τα κανω κατι με τον μικρο μου

 ξετρελάθηκες με το ντούκου ντούκου?

On 25/5/2022 at 10:29 ΠΜ, silvy22 είπε:

κριμα.. να καθαρισει το τοπιο και η επομενη να παει καλα , σ εβαλε βολταρεν? αλλιωσ να παρεις

Έπρεπε ούτως ή άλλως να τα παρακεντησει γιατι με έπεισε να παρω φαρμακα στον επόμενο κύκλο.

On 25/5/2022 at 12:09 ΜΜ, νικηαντωνια81 είπε:

ΕΙχες ωοληψια σμρ; 

@ksvolimi

Ναι χτες εφ οσον απαντάω μια μερα μετα!

On 25/5/2022 at 1:29 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Κρίμα ρε γαμώτο την ταλαιπωρία για το τίποτα. Τελικά δεν έχω δει κοπέλα σε 2η φάση του κύκλου να έχει πετυχημένη ωοληψία, μάλλον είναι σπάνιο. 

Μπα αρκετές κοπέλες που δεν έβρισκαν στην πρώτη φαση του κυκλου , έβρισκαν στη δεύτερη. Βεβαια εγω στην πρώτη δεν ξερω τι εγινε , δεν τσέκαρα ουτε ορμόνες ουτε υπέρηχο.

On 25/5/2022 at 8:23 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

@Καντι δώσε μας λίγο θάρρος ,λαπαροσκόπηση επεμβατική έχεις κάνει με σφακ ; Και ήσουν καλά σε μια εβδομάδα;πες μου να αναθάρρησω γιατί εγώ κάνω δύο βδομάδες να συνέλθω ...τουλάχιστον από τη τις προηγούμενες λαπαροσκοπησεις που έχω κάνει επεμβατικές ..δράμα ..

Όχι δεν εχω κανει καμια μαζι του , αλλα μην τον φοβάσαι εδώ γέννησα με καισαρική και δεν κατάλαβα τιποτα. Μια χαρα θα σε μπουσταρει με φαρμακα!

On 25/5/2022 at 8:25 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

@Καντι μου εύχομαι την επόμενη να μη πονάς και να έχεις καλή γονιμοποίηση !! Με διέγερση ξεκίνησες;σορυ έχω χάσει επεισόδια ..ξαναξεκιναω και εγώ τώρα ..

@silvy22 μου τη λαπαροσκόπηση έκανες;ποτέ συνηλθες; Εγώ αφαίρεση ινομυωματων ..και υπέφερα όχι με σφακ οι προηγούμενες..τώρα θα κάνω με σφακ

@silvy22 μου τη λαπαροσκόπηση έκανες;ποτέ συνηλθες; Εγώ αφαίρεση ινομυωματων ..και υπέφερα όχι με σφακ οι προηγούμενες..τώρα θα κάνω με σφ

@Silvy22 Σου εστειλα πμ!

Οταν αδιαθετησω θα ξεκινήσω διέγερση.

7 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Γειά σας κορίτσια. Να σας ρωτήσω. Πιστεύετε ότι πρέπει να πάω σε ενδοκρινολόγο? Έχετε πάει όλες? Εξετάσεις θυρεοειδή που έχω κάνει είναι τέλειες. Η καμπύλη σακχάρου είναι 102 νηστική, 113 στα 60 λεπτά και 108 στα 120 λεπτά και γλυκοζυλιωμενη 5.4

Οπωσδήποτε! Το 102 νηστική δεν ειναι καλο για εμφυτευση και μετέπειτα εγκυμοσυνη.

4 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Γεια σας. Εχω ενα πολυ σοβαρο ερωτημα, για ενα περιστατικο μιας φιλης μου..Σε μεγαλο κεντρο εξωσωματικης ειχε καταψυξη 3 βλαστοκυστες 5 ημερων και αποφασιζουν να μεταφερουν την μια. Ολα καλα,μενει εγκυος και πανε για τον υπερυχο οπου φανηκαν 2 σακοι. Μην τα πολυλογω,γεννησε δυο κοριτσακια,τα οποια μοιαζουν σαν αδερφια,εχουν διαφορετικο χρωμα ματιων και πλανατε συνεχως το ερωτημα τι εχει συμβει..εχουν μεχρι και τον φοβο μεσα τους μηπως δεν ειναι δικα τους..για τεστ dna ο αντρας της ουτε να ακουσει..της απανταει,πως οτι και να ναι,ειναι παιδια μας.Απο την κλινικη απο την αρχη ισχυριζονται,οτι εχει αλλες δυο βλαστοκυστες υπολοιπο στην καταψυξη, και οτι μαλλον διαχωριστηκε η βλαστοκυστη..αλλα σε αυτην την περιπτωση,θα επρεπε να ειναι μονοζυγωτικα,που δεν ειναι..σεξ δεν ειχε κανει εκεινο το διαστημα αλλα και να ειχε,πιστευουμε οτι δεν θα επιανε λογω προβληματος στις σαλπιγγες..εξαλλου προσπαθουσε χρονια πολλα. Τους πηρε λοιπον τηλεφωνο στην κλινικη μηπως τους πιασει στο φιλοτιμο και της πουν τι εχει συμβει.την παιρνει ο διευθυντης του εμβρυολογικου μετα σπο δυο ημετες και της λεει τα εξης: οτι βασει βιβλιογραφιας,η βλαστοκυστη μπορει να διαχωριστει στον καθετηρα,απο την πιεση που ασκειτε για να βγει η βλαστοκυστη στην μητρα και οτι στροβιλιζεται η βλαστοκυστη και απο τον στροβιλισμο και την πιεση εγινε ο διαχωρισμος..και χαρη σε αυτο το φαινομενο δημιουργηθηκαν δυο πλακουντες και δυο σακοι, και πως δεν ειναι ομοια τα παιδια,γιατι παρολο που διαχωριστηκε η βλαστοκυστη,αυτα μεγαλωσαν σε διαφορετικο σακο και ανεπτυξαν διαφορετικο γεννετικο υλικο... σημειωτεον δεν μπορουσε να μου μετεφερει ακριβως τις ορολογιες που χρησιμοποιησε ο εμβρυολογος, αλλα το νοημα ειναι οπως το μεταφερω..στεκουν ολα αυτα,ή την δουλευουν προσπαθωντας να καλυψουν καποιο λαθος? Τι πιστευετε για ολα αυτα??

Εντυπωσιακό!!! Νομιζω οτι το dna πρεπει να το κανουν. Θα προτεινα να κανουν ενα ραντεβού με την Κοντογιαννη να τους εξηγήσει τον μηχανισμό.

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει ωζους στο θυρεοειδή αλλά όχι θυρεοειδή; 

 

Αχ εγω απο πολυ μικρή και με έβαλαν σε αγωγή τ4, ειχα πάει σε 3 ενδοκρινολόγους τότε και όλοι ηταν σύμφωνοι, ενώ διαβαζα οτι στους οζους δεν δίνουν χάπι. Παρόλα αυτα τους συγκρατεί.

1 hour ago, Minnie7 είπε:

Κορίτσια, χρειάζομαι τη βοήθεια των κοριτσιών του γενεσις. Σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη στο σφακ... για να εξετάσω το ενδεχόμενο συνεργασίας μαζί του με πακέτο φυσικών ή /και τροποποιημενων. Το κέντρο που βρίσκομαι τώρα δυστυχώς είναι ακριβούτσικο στις περιπτώσεις αποτυχιών στους φυσικούς (αν έχει σπάσει, αν δε γονιμοποιηθει το ωάριο κλπ) κι εγώ έχω κάποιους αποτυχημένους φυσικούς στο ιστορικό μου.
Ήθελα να ρωτήσω τα εξής κι αν μπορεί να μου απαντήσει κάποια κοπέλα είτε σε π.μ είτε εδώ θα ήμουν ευγνώμων.
1.Τα αποτελέσματα των αιματολογικων πότε τα θέλει; Αν τα παίρνει πχ 7 το απόγευμα είναι οκ;
2. Στους υπερηχους πόσο αναμονή έχει; πχ αν πας 7 με 8 το πρωί;
3.Υστεροσκοπηση ζητάει εξαρχής ή μετά από αποτυχημένη εμβρυομεταφορα; και τέλος
4.Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν ολοκληρώσεις το πακέτο (πχ κάνεις μόνο 1 ωοληψια κι έχεις ένα έμβρυο) αλλά δεν κάνεις εμβρυομεταφορα είτε επειδή δεν έμεινες ευχαριστημένη από το κέντρο είτε επειδή έμεινες έγκυος φυσιολογικά (λέμε τώρα)  πρέπει να πληρώσεις το σύνολο του ποσού που ζητάνε για το πακέτο; Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά και συγνώμη για το σεντονι!

1. Και 10 το βράδυ να του στείλεις θα σου απαντήσει.

2. Μπορείς να εισαι εκεί και πριν τις 7, οποτε σε 10 λεπτά θα εχεις τελειώσει. Αν φτάσεις 7:30 θα κανεις κανα μισάωρο. Φαντάσου εγω ανοίγω 7:45 το σχολειο και δεν εχω καθυστερήσει ποτε.

3. Ύστεροσκοπηση ζητάει πριν την ετ.

4. Όχι ρε τι να πληρώσεις ; Απλα αν εχεις κανει ωοληψια και υπάρχει έμβρυο στην κατάψυξη και περασει κανας χρόνος που δεν εχεις κανει τιποτα πληρώνεις 120 ευρώ τον χρόνο νομιζω, μου ειχε πει μια φιλη πριν 3 χρόνια τουλαχιστον. Που δεν εχει αποφασίσει να πάει για δεύτερο μωρο, ενώ εχει κατεψυγμενα έμβρυα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Τελεια!!!!! Τι ωραια νέα!!!!!!!!αχχχχ στειλε μας μπόλικη μπεμπεδοσκονη

Στέλνω, στέλνει και μωράκι μας σε όλες σας μπεμπεδόσκονη και την καλύτερη τύχη του κόσμου για την κάθε μία σας ξεχωριστά!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Ξερω οτι περασαν μερες που εχω να φανω. Περαν απο 2-3 σχολια που ειχα κανει σε αλλο θεμα, δεν ειμαι ενεργη αυτες τις μερες. Δεν σας εχω παρακολουθησει 100% ούτε ενιωθα καλα για να γραψω. Εδω και 3 μερες ειχα ροζ και καφε στο σκουπισμα. Η γιατρος μου ειχε πει πως ισως συμβει λογω του οτι ειχα εναν δευτερο, αδειο ομως σακο, ο οποιος φαινοταν οτι θα αποβληθει. Εγω ομως ειχα μουδιασει ολοκληρη. Μου ειχε πει.. ξεκουραση, για σιγουρια. Σήμερα πηγα για υπερηχο. Το 'μωρο' ευτυχως ειναι μια χαρα. Ακουσαμε πιο εντονα καρδια σημερα.. κι εχει μεγαλωσει κι αλλο.. και αυτο και ο σακος.❤Ευτυχως αποκολληση δεν υπαρχει. Ο δευτερος σακος ομως δεν εχει φυγει. Δεν ειναι καν αδειος. Εχει και λεκιθικο κ εμβρυο. Χωρις παλμο αλλα κ αρκετα πισω στην αναπτυξη. Ειναι κ χαμηλα στην μητρα, οπότε παλι περιμενουμε να αποβληθει. Η γιατρος είπε οτι δυο σεναρια υπαρχουν. Ή θα απορροφηθεί απο τον οργανισμό ή θα αποβληθεί. Φοβηθηκα να ρωτησω αν θα χρειαστει ισως να επεμβουμε για να το αφαιρεσουμε. Αν ξερει καποια κοπελα τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.. ας μου στειλει. Μου ειπε επισης οτι επειδη ειναι πιο χαμηλα το δευτερο εμβρυο.. δεν εχει μεγαλο κινδυνο το 'υγιες'. Χαρηκα που ηταν καλα.. Κριμα για το δευτερο.. Φοβος μην παρασυρθει το υγιες.. Αγχος για το παρακατω.. κτλ. Ειμαι αισιοδοξη.. για καποιο λόγο πιστευω στο μωρακι αυτο.. αλλα λιιιγο συγκρατημενα. Θελω να με συγχωρεσετε που δεν σας εχω διαβασει.. Θα το κανω σιγα σιγα.. γτ μαζευτηκαν πολλες σελιδες..! Ελπιζω να ειστε ολες καλα..❤. Αυτα τα νεα μου..❤

Έλα ρε μακελενακι και ανησύχησα! Μπράβο κορίτσι μου! Συγχαρητήρια για το μωράκι σου! Και στο πίσω μέρος του μυαλού μας κραταμε την ελπίδα για ένα θαύμα! 

2 ώρες πρίν, Ioli93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι Μ ευχαριστώ πολύ δυστηχως δν έχουμε μάθει ακόμη τον λόγο ότι έχουμε κάνει βγενει φυσιολογικό έχουμε 1.5 χρόνο κ δν αντέχουμε όλο αυτό το ψυχολογικό κ είπαμε να πάμε κατευθείαν σε εξωσωματική γονιμοποίηση 

Αχ είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση! Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου και να πάρεις μια τεράστια χοριακη!

1 hour ago, happiness79 είπε:

Το μπεμπέ είναι καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα ρυθμική και δυνατή, 150-170 πάλμους!!! Όλα άψογα!!!

Συγχαρητηριααα! Κάπου είχα διαβάσει πως αν οι παλμοί είναι αρκετά ανεβασμένοι, συνήθως είναι κοριτσάκι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...