Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Να τον έχετε από.κοντα τον τζαναμπετη 🙂 ... εύχομαι να κερδίσετε όσες παραπάνω μέρες γίνεται!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 minutes ago, Μπισκοτακι27 said:

Αχ μην μ λες τετοια κ σημερα ειναι η 4η:rolleyes: θα αρχισω να σκεφτομαι οτι πρεπει να κανω τεστ αχαχαχαχαχά

Αν δεν αντέξεις τουλάχιστον άστο για λίγο πιο μετά πιο κοντά στη χοριακη... Έχεις κάνει ovitrelle; συγγνώμη δε θυμάμαι αν έχεις πει. Για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα αν κάνεις τεστ πιο νωρίς ! Καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακη κ ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Powerzen είπε:

Αν δεν αντέξεις τουλάχιστον άστο για λίγο πιο μετά πιο κοντά στη χοριακη... Έχεις κάνει ovitrelle; συγγνώμη δε θυμάμαι αν έχεις πει. Για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα αν κάνεις τεστ πιο νωρίς ! Καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακη κ ❤️

Οχι οχι δεν μ έδωσε να κανω ovitrelle γιατι ηταν με κατεψυγμένες βλαστοκυστες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Μπισκοτακι27 said:

Οχι οχι δεν μ έδωσε να κανω ovitrelle γιατι ηταν με κατεψυγμένες βλαστοκυστες 

Α εντάξει ❤️ Ρώτησα γιατί εγώ 2 ετ με κατεψυγμένα σε φυσικό τροποποιημένο είχα κάνει ovitrelle

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Powerzen είπε:

Α εντάξει ❤️ Ρώτησα γιατί εγώ 2 ετ με κατεψυγμένα σε φυσικό τροποποιημένο είχα κάνει ovitrelle

Οχι εμενα δεν μ έδωσε :) αλλα θα σκασω μεχρι την 9η μερα :P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, χρειάζομαι τη βοήθεια των κοριτσιών του γενεσις. Σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη στο σφακ... για να εξετάσω το ενδεχόμενο συνεργασίας μαζί του με πακέτο φυσικών ή /και τροποποιημενων. Το κέντρο που βρίσκομαι τώρα δυστυχώς είναι ακριβούτσικο στις περιπτώσεις αποτυχιών στους φυσικούς (αν έχει σπάσει, αν δε γονιμοποιηθει το ωάριο κλπ) κι εγώ έχω κάποιους αποτυχημένους φυσικούς στο ιστορικό μου.
Ήθελα να ρωτήσω τα εξής κι αν μπορεί να μου απαντήσει κάποια κοπέλα είτε σε π.μ είτε εδώ θα ήμουν ευγνώμων.
1.Τα αποτελέσματα των αιματολογικων πότε τα θέλει; Αν τα παίρνει πχ 7 το απόγευμα είναι οκ;
2. Στους υπερηχους πόσο αναμονή έχει; πχ αν πας 7 με 8 το πρωί;
3.Υστεροσκοπηση ζητάει εξαρχής ή μετά από αποτυχημένη εμβρυομεταφορα; και τέλος
4.Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν ολοκληρώσεις το πακέτο (πχ κάνεις μόνο 1 ωοληψια κι έχεις ένα έμβρυο) αλλά δεν κάνεις εμβρυομεταφορα είτε επειδή δεν έμεινες ευχαριστημένη από το κέντρο είτε επειδή έμεινες έγκυος φυσιολογικά (λέμε τώρα)  πρέπει να πληρώσεις το σύνολο του ποσού που ζητάνε για το πακέτο; Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά και συγνώμη για το σεντονι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια μια ερώτηση…εσεις που δεν αντέξατε μεχρι την 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες για την Β χοριακη.Στις ποσες μερες μετα την ετ κανατε τεστ εγκυμοσύνης σπιτι ;:razz:

Εγω εκανα 8η μέρα τεστ με 3ων ημερών. Και 14η χοριακη 3073! Απλως να προσέξεις ποτέ έχεις κάνει ovitrelle,αν έχεις κάνει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

Έχω εμπιστοσύνη μόνο στον γυναικολογο μου. Αυτό είναι το θέμα. Πρέπει να μιλήσω μαζί του να με στείλει σε κάποιον που έχει εχει εκεινος πάρε δώσε για να εχουν επικοινωνία.  Άρα πιστεύεις ότι δεν θα έπρεπε να τους αφήσω στη μοίρα τους Ε; 

Σίγουρα όχι. Πρέπει να τους παρακολουθείς. Μήλα μαζί του να σου συστήσει αυτός κάποιον αν έτσι είσαι σίγουρη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

Εγω εκανα 8η μέρα τεστ με 3ων ημερών. Και 14η χοριακη 3073! Απλως να προσέξεις ποτέ έχεις κάνει ovitrelle,αν έχεις κάνει! 

Οχι οχι δεν εχω κανει οβιτρελε ..εχω ακομα μερες δηλαδη για την 8η χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μπισκοτακι27 είπε:

Οχι οχι δεν εχω κανει οβιτρελε ..εχω ακομα μερες δηλαδη για την 8η χαχαχα

Η 8η μέρα με 3ων ημερών είναι σαν 11η 

(8+3ων ημερών) 

Ποτε έκανες εσύ ετ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω εκανα τη δευτερα  με 5ης μέρας βλαστοκυστες 

Είναι νωρίς ακόμα. Εγω σε κανένα 3ημερο θα άρχιζα την παράνοια των τεστ. Κάθε μέρα έκανα από 1-2 για μια βδομάδα σχεδόν μέχρι να κανω χοριακη και τα έβαζα και δίπλα δίπλα για σύγκριση της γραμμής.... Αστο! :razz:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Μπισκοτακι27 said:

Οχι εμενα δεν μ έδωσε :) αλλα θα σκασω μεχρι την 9η μερα :P

Δε σε βλέπω να κρατιέσε και λογικό γιατί αυτή η αναμονή σκοτώνει.. αλλά τουλάχιστον άσε 2-3 μέρες ακόμα. μήπως βγει αρνητικό τώρα ενώ δεν είναι και απογοητευτείς χωρίς λόγο. Είναι κρίμα να επιβαρυνθείς κι άλλο ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αν η γιατρός σου ήταν καθησυχαστική, τότε κι εσύ μην ανησυχείς κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου. Σου είπε αν υπάρχει περίπτωση να δώσει εγκυμοσύνη και το άλλο ή είναι εντελώς απίθανο? 

 

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

Κοπελα μ, ακριβώς το ίδιο είχε η μαμα μ σε μένα. Ο 2ος σάκος απορροφηθηκε από τον οργανισμό. 

Αρχικά αιματακι, μετα διαπίστωση ότι το 2ο μωράκι δεν τα κατάφερε και μετα απορροφηθηκε από τον οργανισμό, ηταν και σε πρώιμο στάδιο όπως εσύ . Εγω που ήμουν σε αλλο σακο δεν επηρεάστηκα καθόλου! 

Μολις μιλησα με τον εξωσωματιστη. Μου ειπε οτι ειναι μονο 1% η πιθανοτητα να επηρρεαστει το υγιες, απο την παλινδρομηση του 2ου εμβρυου. Οτι δεν θα αποβληθει.. αλλα θα απορροφηθει απο τον οργανισμο. Τον ρωτησα αν υπαρχουν ελπιδες να κρατηθει το 2ο, και μου ειπε οτι δεν θα μου δωσει ελπιδες ή καποιο ποσοστο γιατι μπορει να απογοητευτω. Οποτε θεωρητικα δεν ειναι απιθανο να κρατηθει αλλα σπανιο και με απειροελαχιστες πιθανοτητες. Ηταν παντως ψιλοσοκ, που ενω περιμενα να δω τον σακο του δευτερου εμβρυου να λειπει, ηταν εκει.. μεγαλυτερος.. και με εμβρυο..! Φοβομουν για το 'μωρο' μην εχει παθει κατι... και τελικα ειδα 2!! Ποσο περιεργα ολα αυτα που συμβαινουν.. Σαν μαγικά..!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Είναι νωρίς ακόμα. Εγω σε κανένα 3ημερο θα άρχιζα την παράνοια των τεστ. Κάθε μέρα έκανα από 1-2 για μια βδομάδα σχεδόν μέχρι να κανω χοριακη και τα έβαζα και δίπλα δίπλα για σύγκριση της γραμμής.... Αστο! :razz:

Χαχαχααχα

πρίν από 2 λεπτά , Powerzen είπε:

Δε σε βλέπω να κρατιέσε και λογικό γιατί αυτή η αναμονή σκοτώνει.. αλλά τουλάχιστον άσε 2-3 μέρες ακόμα. μήπως βγει αρνητικό τώρα ενώ δεν είναι και απογοητευτείς χωρίς λόγο. Είναι κρίμα να επιβαρυνθείς κι άλλο ..

Ενταξει θα περιμενω τοτε… ουτε μια βδομάδα δεν εμεινε χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...