Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Όλα πάνε πολύ καλά αυτή τη στιγμή και προσπάθησε να σκέφτεσαι όσο γίνεται πιο θετικά. Το προηγούμενο έμβρυο δεν τα κατάφερε, για κάποιο λόγο προφανώς, η φύση απορρίπτει ότι δεν είναι καλό εξού και το αποτέλεσμα. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί, κάθε έμβρυο είναι διαφορετικό και καθε εγκυμοσύνη επίσης. Όλα θα πάνε τέλεια και σε λίγους μήνες θα έχεις φουσκωμένη κοιλιά ❤️

μακάρι Σποράκι, μίλησα και με την ψυχολόγο, βοηθάει μια συζήτηση με κάποιον που έχει δει πολλές γυναίκες στη δική μου θέση. Σημείωσα μερικές οδηγίες κ θα προσπαθήσω να τις ακολουθήσω. Όντως πρέπει να συνέλθω, ίσως και κάποιες βόλτες έξω να με βοηθήσουν σημαντικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Kate92 είπε:

Έλα ρε μακελενακι και ανησύχησα! Μπράβο κορίτσι μου! Συγχαρητήρια για το μωράκι σου! Και στο πίσω μέρος του μυαλού μας κραταμε την ελπίδα για ένα θαύμα! 

Αχ είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση! Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου και να πάρεις μια τεράστια χοριακη!

Συγχαρητηριααα! Κάπου είχα διαβάσει πως αν οι παλμοί είναι αρκετά ανεβασμένοι, συνήθως είναι κοριτσάκι!

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι το ίδιο κ σε σένα σε πιο κέντρο είσαι?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Για να μη νιώθεις παράξενα πάντως, κι εγώ όταν δεν έχω συμπτώματα με πιάνει φόβος και ανασφάλεια μήπως κάτι δεν πάει καλά. Όλες ψάχνουμε από κάπου να πιαστούμε. Όλοι οι φόβοι σου είναι εντελώς φυσιολογικοί. Και το τώρα έχει αγωνία και το μετά που είναι άγνωστο είναι τρομακτικό. Η φύση πράγματι είναι ο μεγαλύτερος γιατρός και σίγουρα είναι βάσανο που την έχεις μακριά, όμως φύση είμαστε κι εμείς οι ίδιοι. Καταλαβαίνω βέβαια ότι δεν είναι πάντα εύκολο να κάνουμε τη σύνδεση. Θα το βρεις, θέλεις το χρόνο σου! Εμείς είμαστε εδώ να τα μοιράζεσαι αν και όταν θέλεις :)

Σ’ ευχαριστώ happiness, αχχ κ εγώ νομίζω πως σιγά σιγά πρέπει να συνέλθω.. Εξάλλου δεν κερδίζω και τίποτα να είμαι έτσι.. Η ψυχολόγος μου είπε πως κουβαλάω πολύ βαρύ φορτίο που δεν είναι μόνο η εγκυμοσύνη αλλά κ η υγεία μου και η ζωή μου. Όντως είμαι πολύ ταλαιπωρημένη απ’ όλα αυτά που μου συμβαίνουν. Όμως έχω καταφέρει και πολλά. Παίζω σε πολύ δύσκολα γήπεδα, απλά κάποιες φορές χάνω τη μπάλα. Θα πρέπει να την ξαναβρώ και να συνεχίσω. Κι όταν πάλι πάω να ξεφύγω θα γράφω εδώ να με συνεφέρετε. Ελπίζω κ εύχομαι να πάμε όλες καλά κ να αποκτήσουμε υγιή και όμορφα μωρά. :) 

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Το μπεμπέ είναι καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα ρυθμική και δυνατή, 150-170 πάλμους!!! Όλα άψογα!!!

τέλεια happiness! Μάλλον για αγοράκι ακούγεται! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Βοηθανε κ εγω έτσι νιωθω έχω αντισταση στην ινσουλίνη κ παραπανίσια κιλά 

Μακάρι να με βοηθήσουνε. Θα πάω να τα πάρω και να τα ξεκινήσω σήμερα κιόλας για να προλάβουν να δράσουνε γιατί αρχές Ιουνίου όταν μου έρθει η περίοδος θα ξεκινήσω διεργεση

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

:wub:

Ετσι ακριβως θα γίνουν τα πράγματα να εισαι σιγουρη!!

Οπωσδήποτε! Το 102 νηστική δεν ειναι καλο για εμφυτευση και μετέπειτα εγκυμοσυνη.

Αχχχχ μακάρι. Το θέλω τόσο πολύ. Σε ευχαριστώ. Θα ξεκινήσω τα glucophage σήμερα κιόλας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Το μπεμπέ είναι καλά!!! Ακούσαμε καρδούλα ρυθμική και δυνατή, 150-170 πάλμους!!! Όλα άψογα!!!

Καλημέρα! 
Τι υπέροχα νέα! Μπράβο στο μπεμπέ με την ρυθμική καρδούλα! Και αυτη ήταν η πρώτη από τις πολλές όμορφες στιγμές που θα σας χαρίσει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Makelen said:

Κοριτσια καλησπερα. Ξερω οτι περασαν μερες που εχω να φανω. Περαν απο 2-3 σχολια που ειχα κανει σε αλλο θεμα, δεν ειμαι ενεργη αυτες τις μερες. Δεν σας εχω παρακολουθησει 100% ούτε ενιωθα καλα για να γραψω. Εδω και 3 μερες ειχα ροζ και καφε στο σκουπισμα. Η γιατρος μου ειχε πει πως ισως συμβει λογω του οτι ειχα εναν δευτερο, αδειο ομως σακο, ο οποιος φαινοταν οτι θα αποβληθει. Εγω ομως ειχα μουδιασει ολοκληρη. Μου ειχε πει.. ξεκουραση, για σιγουρια. Σήμερα πηγα για υπερηχο. Το 'μωρο' ευτυχως ειναι μια χαρα. Ακουσαμε πιο εντονα καρδια σημερα.. κι εχει μεγαλωσει κι αλλο.. και αυτο και ο σακος.❤Ευτυχως αποκολληση δεν υπαρχει. Ο δευτερος σακος ομως δεν εχει φυγει. Δεν ειναι καν αδειος. Εχει και λεκιθικο κ εμβρυο. Χωρις παλμο αλλα κ αρκετα πισω στην αναπτυξη. Ειναι κ χαμηλα στην μητρα, οπότε παλι περιμενουμε να αποβληθει. Η γιατρος είπε οτι δυο σεναρια υπαρχουν. Ή θα απορροφηθεί απο τον οργανισμό ή θα αποβληθεί. Φοβηθηκα να ρωτησω αν θα χρειαστει ισως να επεμβουμε για να το αφαιρεσουμε. Αν ξερει καποια κοπελα τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.. ας μου στειλει. Μου ειπε επισης οτι επειδη ειναι πιο χαμηλα το δευτερο εμβρυο.. δεν εχει μεγαλο κινδυνο το 'υγιες'. Χαρηκα που ηταν καλα.. Κριμα για το δευτερο.. Φοβος μην παρασυρθει το υγιες.. Αγχος για το παρακατω.. κτλ. Ειμαι αισιοδοξη.. για καποιο λόγο πιστευω στο μωρακι αυτο.. αλλα λιιιγο συγκρατημενα. Θελω να με συγχωρεσετε που δεν σας εχω διαβασει.. Θα το κανω σιγα σιγα.. γτ μαζευτηκαν πολλες σελιδες..! Ελπιζω να ειστε ολες καλα..❤. Αυτα τα νεα μου..❤

Μέχρι (τουλάχιστον) και την αυχενική μου, βλέπαμε κανονικά τον 2ο σάκο. Είχε λεκιθικο και λίγα εμβρυϊκά στοιχεία. Ποτέ δεν αναπτύχθηκε , είχα δύο φορές λίγο ροζ-καφε , μέχρι εκεί. Μπορεί ακόμα να υπάρχει, απλώς στην τελευταία εξέταση ,δεν το κοιτάξαμε καν. 

Εφόσον μιλάμε για ένα μη προχωρημένο σάκο, που σταμάτησε να αναπτύσσεται από τόσο νωρίς , δεν είναι θέμα, κάποια στιγμή, μάλλον (είναι το πιο πιθανό σενάριο), θα απορροφηθεί. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει ωζους στο θυρεοειδή αλλά όχι θυρεοειδή; 

 

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ είχα ωζους στον θυρεοειδή για 5 χρόνια τους παρακολουθουσα χωρίς αγωγή διότι ήταν θερμοί κ ο αδένας λειτουργούσε κανονικά. Το 2018 όμως από κάποιο έντονο στρες ή άγχος έπαθα υπερδιέγερση του αδένα κ μόλις επανήλθε σ ρε α φυσιολογικά του έκανα ολική θυρεοειδεκτομη γιατί είχα πολλούς κ μικρούς ωζους στο σύνολο 9. Έκτοτε παίρνω το χαπάκι μου καθημερινά κ δεν έχει απορυθμιστει το ελέγχω❤️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vxatz είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ είχα ωζους στον θυρεοειδή για 5 χρόνια τους παρακολουθουσα χωρίς αγωγή διότι ήταν θερμοί κ ο αδένας λειτουργούσε κανονικά. Το 2018 όμως από κάποιο έντονο στρες ή άγχος έπαθα υπερδιέγερση του αδένα κ μόλις επανήλθε σ ρε α φυσιολογικά του έκανα ολική θυρεοειδεκτομη γιατί είχα πολλούς κ μικρούς ωζους στο σύνολο 9. Έκτοτε παίρνω το χαπάκι μου καθημερινά κ δεν έχει απορυθμιστει το ελέγχω❤️

Καλημερα κοριτσι μ, έκανα εξετασεις 1 μηνα πρίν μεινω έγκυος και ηταν μια χαρά. Απλως έχου την τάση να μεγαλώνουν κατά τη διάρκεια της κυησης. Γι αυτό! Θα ρωτήσω τον γυναικολογο, να μ πει να παω σε κάποιον που τον ξέρει εκείνος! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Ξερω οτι περασαν μερες που εχω να φανω. Περαν απο 2-3 σχολια που ειχα κανει σε αλλο θεμα, δεν ειμαι ενεργη αυτες τις μερες. Δεν σας εχω παρακολουθησει 100% ούτε ενιωθα καλα για να γραψω. Εδω και 3 μερες ειχα ροζ και καφε στο σκουπισμα. Η γιατρος μου ειχε πει πως ισως συμβει λογω του οτι ειχα εναν δευτερο, αδειο ομως σακο, ο οποιος φαινοταν οτι θα αποβληθει. Εγω ομως ειχα μουδιασει ολοκληρη. Μου ειχε πει.. ξεκουραση, για σιγουρια. Σήμερα πηγα για υπερηχο. Το 'μωρο' ευτυχως ειναι μια χαρα. Ακουσαμε πιο εντονα καρδια σημερα.. κι εχει μεγαλωσει κι αλλο.. και αυτο και ο σακος.❤Ευτυχως αποκολληση δεν υπαρχει. Ο δευτερος σακος ομως δεν εχει φυγει. Δεν ειναι καν αδειος. Εχει και λεκιθικο κ εμβρυο. Χωρις παλμο αλλα κ αρκετα πισω στην αναπτυξη. Ειναι κ χαμηλα στην μητρα, οπότε παλι περιμενουμε να αποβληθει. Η γιατρος είπε οτι δυο σεναρια υπαρχουν. Ή θα απορροφηθεί απο τον οργανισμό ή θα αποβληθεί. Φοβηθηκα να ρωτησω αν θα χρειαστει ισως να επεμβουμε για να το αφαιρεσουμε. Αν ξερει καποια κοπελα τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.. ας μου στειλει. Μου ειπε επισης οτι επειδη ειναι πιο χαμηλα το δευτερο εμβρυο.. δεν εχει μεγαλο κινδυνο το 'υγιες'. Χαρηκα που ηταν καλα.. Κριμα για το δευτερο.. Φοβος μην παρασυρθει το υγιες.. Αγχος για το παρακατω.. κτλ. Ειμαι αισιοδοξη.. για καποιο λόγο πιστευω στο μωρακι αυτο.. αλλα λιιιγο συγκρατημενα. Θελω να με συγχωρεσετε που δεν σας εχω διαβασει.. Θα το κανω σιγα σιγα.. γτ μαζευτηκαν πολλες σελιδες..! Ελπιζω να ειστε ολες καλα..❤. Αυτα τα νεα μου..❤

Makelen μου καλή, πολύ έντονες στιγμές έζησες και αντιλαμβάνομαι πόσο ανάμεικτα θα είναι τα συναισθήματα σου. Δε χρειάζεται να απολογείσαι, είναι καλό να παίρνουμε τις αποστάσεις μας αν και όποτε το χρειαζόμαστε. Πάρε κουράγιο από το υγιέστατο εμβρυάκι σου και όλα θα πάνε καλά! Η θλίψη και η ανησυχία που αισθάνεσαι είναι απολύτως φυσιολογικά συναισθήματα. Από τα λεγόμενα σου καταλαβαίνω ότι η γιατρός ήταν πολύ ξεκάθαρη ως προς το τι να περιμένετε και άρα δε θα χρειαστεί καμία επέμβαση, θα σου το είχε πει. Το μικρούλι σου είναι καλά προστατευμένο εκεί ψηλά! ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσι καλημέρα, 

Αύριο έχω ραντεβού να ακούσω πάλι καρδούλα, και να δω αν μεγαλωσε το KFC μου. Όπως καταλαβαίνετε κλασικά 1 ημέρα πριν άρχισαν πάλι οι ανασφάλειες ότι δεν θα ακούσω τπτ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Συγχαρητηριααα! Κάπου είχα διαβάσει πως αν οι παλμοί είναι αρκετά ανεβασμένοι, συνήθως είναι κοριτσάκι!

Σ' ευχαριστώ Kate μου! Ασ' το, δε βγάζουμε άκρη με το φύλο, η μαΐα μου είπε ότι μέτρησε 170 παλμούς, αλλά στο χαρτί που μας έδωσαν γράφει 130! Ο άντρας μου χθες είπε ότι είναι τόσο πολύ χαρούμενος, ότι και να είναι το μωρό! Κι εγώ το ίδιο! Γερό να είναι το ψυχούλι μου!!! Εσύ πώς τα πας? Πες μας τα δικά σου!

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αχ τώρα το είδα! Συγχαρητήριααα!! Τι ωραία νέα!!!  ❤

Ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου! Εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να ακούσουμε κι από σένα τέτοια όμορφα νέα!!! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ioli93 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι το ίδιο κ σε σένα σε πιο κέντρο είσαι?

Είμαι επαρχία και λόγω απόστασης αποφασίσαμε να κάνω μια προσπάθεια στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων. Αν δεν πετύχει, θα αναγκαστώ να πάω προς Αθήνα η Θεσσαλονίκη. Εσύ σε ποιο κέντρο είσαι? Συγγνώμη αν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμαμαι, αλλά κάπου χάνομαι στα πολλά σχόλια!

9 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ happiness, αχχ κ εγώ νομίζω πως σιγά σιγά πρέπει να συνέλθω.. Εξάλλου δεν κερδίζω και τίποτα να είμαι έτσι.. Η ψυχολόγος μου είπε πως κουβαλάω πολύ βαρύ φορτίο που δεν είναι μόνο η εγκυμοσύνη αλλά κ η υγεία μου και η ζωή μου. Όντως είμαι πολύ ταλαιπωρημένη απ’ όλα αυτά που μου συμβαίνουν. Όμως έχω καταφέρει και πολλά. Παίζω σε πολύ δύσκολα γήπεδα, απλά κάποιες φορές χάνω τη μπάλα. Θα πρέπει να την ξαναβρώ και να συνεχίσω. Κι όταν πάλι πάω να ξεφύγω θα γράφω εδώ να με συνεφέρετε. Ελπίζω κ εύχομαι να πάμε όλες καλά κ να αποκτήσουμε υγιή και όμορφα μωρά. :) 

τέλεια happiness! Μάλλον για αγοράκι ακούγεται! 

Κορίτσι μου χαίρομαι που σ "ακούω" να μιλάς έτσι! Φαίνεσαι ήδη πολύ καλύτερα! Μπράβο σου για την απόφαση που πήρες να μιλήσεις σε κάποιον και για την πρόοδο που ήδη έκανες! Θα περάσει το δύσκολο, θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

 τέλεια happiness! Μάλλον για αγοράκι ακούγεται! 

Κι εγώ την ίδια σκέψη έκανα χθες, εντελώς διαισθητικά, αν και αρχικά πίστευα κορίτσι! Για να δούμε!!! Ότι και να είναι έχει πολλά να μας μάθει! 

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα! 
Τι υπέροχα νέα! Μπράβο στο μπεμπέ με την ρυθμική καρδούλα! Και αυτη ήταν η πρώτη από τις πολλές όμορφες στιγμές που θα σας χαρίσει! 

Ευχαριστούμε καλή μου Chris! Εύχομαι κι εσύ σύντομα να το ζήσεις!!! Πώς είσαι με την αναμονή?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ Kate μου! Ασ' το, δε βγάζουμε άκρη με το φύλο, η μαΐα μου είπε ότι μέτρησε 170 παλμούς, αλλά στο χαρτί που μας έδωσαν γράφει 130! Ο άντρας μου χθες είπε ότι είναι τόσο πολύ χαρούμενος, ότι και να είναι το μωρό! Κι εγώ το ίδιο! Γερό να είναι το ψυχούλι μου!!! Εσύ πώς τα πας? Πες μας τα δικά σου!

Ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου! Εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να ακούσουμε κι από σένα τέτοια όμορφα νέα!!! ❤

Αχ μπράβο σας! Πολύ σας χαίρομαι! 

Εγώ δεν έχω νέα κοριτσι μου..ξεκούραση αυτό το μήνα .κλείσαμε ένα τετραήμερο με τον άντρα μου, να χαλαρώσουμε λιγάκι, γιατί από τον επόμενο κύκλο ξεκινάω διέγερση. Σκέφτομαι τι να κάνω Μ τ διέγερση και αν πρέπει να ζητήσω απ' το γιατρό ν μην πάρω μεγάλη δόση, γιατί δε θα ήθελα να "μείνουν" πολλά εμβρυακια. Βέβαια προτρέχω, γιατί εφτασα ηδη στο σημείο που θα έχω πολλά ωαρια και θα γονιμοποιηθούν και θα γίνουν και βλαστοκυστες και θα πετύχω και με την πρώτη προσπαθεια τρομάρα μου... Αλλά η σκέψη να "περισσέψουν" με τρομάζει. Πολλή σκέψη έπεσε όπως καταλαβαίνεις και κάθε απόφαση είναι ρίσκο φυσικά. Έχω και ένα στενό συγγενικό μου πρόσωπο στην εντατική και δεν είναι πολύ καλά..έπεσαν όλα μαζί γενικά! Ουφ τα είπα και ξεθυμανα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...