Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Margeau είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Με όλη την καλή διάθεση εγώ θα πρότεινα να στραφείτε και λίγο προς τον σύζυγο μήπως με κάποιον τρόπο βοηθηθεί κι εκείνος. Έχετε πάει σε εξειδικευμένο ανδρολόγο? Ξέρω, μπορεί να μη θέλει. Οι άντρες δύσκολα πείθονται γενικά. Και ο δικός μου έναν μήνα πριν την προσπάθεια το αποφάσισε αλλά ακόμα και αυτός ο ένας μήνας ήταν αρκετός. Μέχρι τότε βασιζόταν σε ότι του έλεγε ο παλιός του ανδρολόγος και μάντεψε! Έπεσε σε όλα έξω! Εσύ δε νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω. Κάνε ένα διάλειμμα και δείτε να βελτιώσετε λίγο το σπέρμα!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου. Είχαμε παει σε γιατρό στην αρχη,μας ειχε κανει διαγνωση και ειχε πει πως δεν μπορεί να γινει κατι καλύτερο. Φυσικά δεν ηταν ο κατάλληλος αλλα ο αντρας μου θεωρεί πως θα τα καταφέρουμε ετσι οποτε δεν χρειάζεται. Εχει παρει κατα καιρους πολλα σκευασματα. Με μικρες διαφορές. Με πιεζει λιγο η ηλικια...κυριως του αντρα μου. Οδευει στα 48... Και αγχωνομαι πολυ...Και δε θελω να αφηνω το χρονο να περνάει... Το ξερω οτι ετσι μπορεί να παρει περισσότερο ομως επειδη ελπιζω προχωραμε .. Ειμαι πολυ μπερδεμενη και στενοχωρημένη...

πρίν από 4 λεπτά , Chris_V είπε:

Φανταζομαι τη στεναχωρια σου και την κουραση για την αναμονή…Προσπάθησε όμως να δεις τον Αύγουστο σαν μια ευκαιρία να ξεκουραστείς από όλα αυτά και να τα αφήσεις πίσω, να πας τις διακοπουλες σου και να έρθεις δυνατή και γεμάτη ενέργεια τον Σεπτέμβριο.

Δεν θυμάμαι ακριβώς την φάση που βρίσκεσαι και την ηλικία σου, σίγουρα ομως με ένα μηνα διάλειμμα δεν θα αλλάξει κάτι. 
Τροποποιημενους φυσικούς έχεις δοκιμάσει; Θυμάμαι από το γιατρό μου που έλεγε ότι η διέγερση αν γίνει σωστά μπορεί να βοηθήσει και την ποιότητα. 

Πιεζομαι πολυ...παρα πολυ ομως... Εχω ενα παιδακι και παλευω εδω και ενα χρονο με δεκα ωοληψιες σε φκ για το δεύτερο. Ειμαι 39 και ο σύζυγος 48... Οποτε βιάζομαι γενικα... Εχω παρρι φεμαρα δυο φορες χωρις επιτυχία... Δεν ξερω...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου. Είχαμε παει σε γιατρό στην αρχη,μας ειχε κανει διαγνωση και ειχε πει πως δεν μπορεί να γινει κατι καλύτερο. Φυσικά δεν ηταν ο κατάλληλος αλλα ο αντρας μου θεωρεί πως θα τα καταφέρουμε ετσι οποτε δεν χρειάζεται. Εχει παρει κατα καιρους πολλα σκευασματα. Με μικρες διαφορές. Με πιεζει λιγο η ηλικια...κυριως του αντρα μου. Οδευει στα 48... Και αγχωνομαι πολυ...Και δε θελω να αφηνω το χρονο να περνάει... Το ξερω οτι ετσι μπορεί να παρει περισσότερο ομως επειδη ελπιζω προχωραμε .. Ειμαι πολυ μπερδεμενη και στενοχωρημένη...

Πιεζομαι πολυ...παρα πολυ ομως... Εχω ενα παιδακι και παλευω εδω και ενα χρονο με δεκα ωοληψιες σε φκ για το δεύτερο. Ειμαι 39 και ο σύζυγος 48... Οποτε βιάζομαι γενικα... Εχω παρρι φεμαρα δυο φορες χωρις επιτυχία... Δεν ξερω...

Δεν είναι απαγορευτική η ηλικία σου! 
Και ν χαίρεσαι το παιδάκι σου πρώτα πρώτα! Έχεις ήδη ένα και αυτό σημαίνει που θ έρθει και το άλλο! Υπομονή κορίτσι μου και νους στις παραλίες με το παιδάκι σου τον Αύγουστο και όλα θα γίνουν! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!! Ήθελα τη γνώμη όσων κοριτσιών έχουν θέμα με το θυρεοειδη τους και κυρίως όσες τον έχουν αφαιρέσει. Είμαι σε φάση διέγερσης για την 3η εξωσωματική. Στις 2 προηγούμενες μου είχε αφησει την ίδια δοσολογία ο ενδοκρινολογος από Τ4 ενώ από τις εξετάσεις παρατηρούσα ότι η ΤSH ανέβαινε πολύ λόγω ορμονών. Άλλαξα ενδοκρινολογο και μου το επιβεβαίωσε ότι πρέπει να κάνω συνεχώς ελεγχο σε όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής. Κάτι που σημαίνει ότι οι προηγούμενες προσπάθειες μπορεί να γίνανε τζάμπα αν η TSH είχε πάει στο Θεό. Ηδη τώρα με το που ξεκίνησα ενέσεις, σε 4 ημέρες ανέβηκε 2 μονάδες. Με TSH=4,6 έχει νόημα να συνεχίσω? Έχω απογοητευτει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου. Είχαμε παει σε γιατρό στην αρχη,μας ειχε κανει διαγνωση και ειχε πει πως δεν μπορεί να γινει κατι καλύτερο. Φυσικά δεν ηταν ο κατάλληλος αλλα ο αντρας μου θεωρεί πως θα τα καταφέρουμε ετσι οποτε δεν χρειάζεται. Εχει παρει κατα καιρους πολλα σκευασματα. Με μικρες διαφορές. Με πιεζει λιγο η ηλικια...κυριως του αντρα μου. Οδευει στα 48... Και αγχωνομαι πολυ...Και δε θελω να αφηνω το χρονο να περνάει... Το ξερω οτι ετσι μπορεί να παρει περισσότερο ομως επειδη ελπιζω προχωραμε .. Ειμαι πολυ μπερδεμενη και στενοχωρημένη...

Πιεζομαι πολυ...παρα πολυ ομως... Εχω ενα παιδακι και παλευω εδω και ενα χρονο με δεκα ωοληψιες σε φκ για το δεύτερο. Ειμαι 39 και ο σύζυγος 48... Οποτε βιάζομαι γενικα... Εχω παρρι φεμαρα δυο φορες χωρις επιτυχία... Δεν ξερω...

Να σου στείλω πμ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου. Είχαμε παει σε γιατρό στην αρχη,μας ειχε κανει διαγνωση και ειχε πει πως δεν μπορεί να γινει κατι καλύτερο. Φυσικά δεν ηταν ο κατάλληλος αλλα ο αντρας μου θεωρεί πως θα τα καταφέρουμε ετσι οποτε δεν χρειάζεται. Εχει παρει κατα καιρους πολλα σκευασματα. Με μικρες διαφορές. Με πιεζει λιγο η ηλικια...κυριως του αντρα μου. Οδευει στα 48... Και αγχωνομαι πολυ...Και δε θελω να αφηνω το χρονο να περνάει... Το ξερω οτι ετσι μπορεί να παρει περισσότερο ομως επειδη ελπιζω προχωραμε .. Ειμαι πολυ μπερδεμενη και στενοχωρημένη...

Πιεζομαι πολυ...παρα πολυ ομως... Εχω ενα παιδακι και παλευω εδω και ενα χρονο με δεκα ωοληψιες σε φκ για το δεύτερο. Ειμαι 39 και ο σύζυγος 48... Οποτε βιάζομαι γενικα... Εχω παρρι φεμαρα δυο φορες χωρις επιτυχία... Δεν ξερω...

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να κανείς ένα διαλλειμμα εχεις κουράσει τον οργανισμό σου με τόσες απανωτές ωοληψιες. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια καλημέρα. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Την Δευτερα θα παω να κανω ενα σωρο αιματολογικες εξετασεις. Μου εγραψε ομως κ ουρων. Εχω ομως απο την αρχη της εγκυμοσυνης, μεγαλη συχνοουρια. Οπότε πως θα δωσω δειγμα τα πρωτα πρωινα ουρα, αφου καθε 2 ωρες ξυπναω κ πηγαινω τουαλετα; Εχουν απεργια τα διαγνωστικα μεχρι κ σημερα κ δεν μπορω να ρωτησω! Υπαρχει καποια εγκυος με συχνοουρια στο φορουμ, που εκανε την εξεταση, ωστε να με κατατοπίσει;? Ή καποια κοπέλα που απλως γνωριζει τι κανουμε;?

Kalhmera! δεν εχουν απεργια!! εκανα το πρωι εξετασεις κανονικα! εχει ανασταλει η απεργια..

1 hour ago, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου...Αυτο ειναι απο την ευγονια...το εχω δει...Αυτο εχω για μπουσουλα παντα...Αλλα ειδα και μια εικονα απο ξενο σαιτ οπου τη βλαστοκυστη 5BC δεν τη βγαζει και χαλια και εχω μπερδευτεί...Κλεινω εναν χρόνο φυσικων κυκλων και 10 ωοληψιες... Εχω κουραστει πολυ. Μου φαίνεται βουνο να κανω αλλες 3 ....Πεφτει και ο Αύγουστος που ειναι κλειστα και θα τον χασω...και τρελαινομαι μ αυτη την αναμονη...Δεν ξερω το στομάχι μου ειναι κομπος απο εχθές...Πολλη στενοχωρια

ειμαι στην ιδια συναισθηματικη φαση.. 11 ωοληψιες.. αλλε 2 με ανοιχτο το κεντρο.. και μετραω σαν καταδικος.. δεν ξερω πως και ποτε θα τελειωσει αυτο το "μαρτυριο" σα μαρτυριο μου φαινεται πια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Eternity said:

Κορίτσια γειά σας!!! Ήθελα τη γνώμη όσων κοριτσιών έχουν θέμα με το θυρεοειδη τους και κυρίως όσες τον έχουν αφαιρέσει. Είμαι σε φάση διέγερσης για την 3η εξωσωματική. Στις 2 προηγούμενες μου είχε αφησει την ίδια δοσολογία ο ενδοκρινολογος από Τ4 ενώ από τις εξετάσεις παρατηρούσα ότι η ΤSH ανέβαινε πολύ λόγω ορμονών. Άλλαξα ενδοκρινολογο και μου το επιβεβαίωσε ότι πρέπει να κάνω συνεχώς ελεγχο σε όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής. Κάτι που σημαίνει ότι οι προηγούμενες προσπάθειες μπορεί να γίνανε τζάμπα αν η TSH είχε πάει στο Θεό. Ηδη τώρα με το που ξεκίνησα ενέσεις, σε 4 ημέρες ανέβηκε 2 μονάδες. Με TSH=4,6 έχει νόημα να συνεχίσω? Έχω απογοητευτει... 

Και εμένα από 0.14 πήγε 2,8 σε λίγες μέρες ούτε εβδομάδα ανέβασα την δόση και θέλει λέει 4 ωρες διαφορα με τις αλλεσ ορμόνες γιατί την άλλη φορά άφηνα μισή ώρα και είχε πάει στον θεό … δεν βοήθησα πολύ αλλά και εγώ το παρακολουθώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Texas είπε:

Και εμένα από 0.14 πήγε 2,8 σε λίγες μέρες ούτε εβδομάδα ανέβασα την δόση και θέλει λέει 4 ωρες διαφορα με τις αλλεσ ορμόνες γιατί την άλλη φορά άφηνα μισή ώρα και είχε πάει στον θεό … δεν βοήθησα πολύ αλλά και εγώ το παρακολουθώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Με βοήθησες γιατί ούτε αυτό για το 4 ώρες απόσταση το ήξερα. Τώρα τις ενέσεις τις κάνω το απόγευμα, αργότερα όμως που θα μπει και η προγεστερονη να δω πότε θα το παίρνω. Εσύ νωρίς το πρωί δεν το παίρνεις το χάπι για το θυρεοειδη? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια μ όλα καλά το μωρο μ. Άκουσα καρδούλα, μεγαλωσε. Το είδα να κουνιέται είδα κάτι στον εγκέφαλο που έχει αρχίσει και δημιουργείται. Μια χαρά όλα! 

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ χαίρομαι! Να είναι καλά το φασολινο σου να μεγαλωνει!

Ρε κορίτσια άσχετο..θα μου πείτε εδώ κόσμος καίγεται....... Είναι καλό λέτε να βάζω καμιά κρεμουλα για την κυτταρίτιδα? Έτσι λίγο να ανανεωθουμε, για ψυχολογικούς λόγους..χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, winspert said:

Να ρωτήσω κ εγω με τη σειρα μου...Εχει πετύχει κοπελα εγκυμοσύνη με εμβρυο 4BC ή 5BC; Και τα γράμματα σημαινουν οτι στην πορεία το έμβρυο θα εχει πρόβλημα; Ή οτι απλα εχει λιγότερες πιθανότητες να εμφυτευτει σε πρώτη φαση;;; 

Προχτές διάβασα σε ενα άρθρο ότι η βαθμολογία δεν έχει καμία σχέση με την μετέπειτα εξέλιξη του εμβρύου παρά μόνο με την πιθανότητα εμφύτευσης. Όμως και αυτό από μόνο του δεν σε προβληματίζει; Αν προχωρήσεις σε ετ και δεν πετύχει, θα είσαι πάλι στο μηδέν ρε κορίτσι μου. Σκέψου το λίγο πιο ψύχραιμα και κάνε λίγο στην άκρη την ανυπομονησία που έχεις. Είναι λογικό να βιάζεσαι (για όλους τους λόγους) αλλά και από την άλλη, σημασία έχει να κάνουμε κινήσεις που θα φέρουν αποτέλεσμα. Για μένα το ιδανικό θα είναι να κάνεις και τις άλλες 2-3 ωοληψίες που δικαιούσαι και τον Σεπτέμβρη να βάλεις την καλύτερη σας βλαστοκύστη. Σίγουρα το καλοκαίρι και οι διακοπές θα βοηθήσουν να ξεχαστείς λίγο. 

1 hour ago, Eternity said:

Κορίτσια γειά σας!!! Ήθελα τη γνώμη όσων κοριτσιών έχουν θέμα με το θυρεοειδη τους και κυρίως όσες τον έχουν αφαιρέσει. Είμαι σε φάση διέγερσης για την 3η εξωσωματική. Στις 2 προηγούμενες μου είχε αφησει την ίδια δοσολογία ο ενδοκρινολογος από Τ4 ενώ από τις εξετάσεις παρατηρούσα ότι η ΤSH ανέβαινε πολύ λόγω ορμονών. Άλλαξα ενδοκρινολογο και μου το επιβεβαίωσε ότι πρέπει να κάνω συνεχώς ελεγχο σε όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής. Κάτι που σημαίνει ότι οι προηγούμενες προσπάθειες μπορεί να γίνανε τζάμπα αν η TSH είχε πάει στο Θεό. Ηδη τώρα με το που ξεκίνησα ενέσεις, σε 4 ημέρες ανέβηκε 2 μονάδες. Με TSH=4,6 έχει νόημα να συνεχίσω? Έχω απογοητευτει... 

Δεν το ήξερα αυτό και τώρα με έχεις τρομάξει λίγο. Μήπως όμως είναι πλασματικό το νούμερο λόγω των ορμονών και δεν επηρεάζει ουσιαστικά τον θυρεοειδή; Αν ήταν δεν θα ζητούσαν οι εξωσωματικοί συνεχώς έλεγχο; Ποια φάρμακα παίρνεις και πόσες μονάδες; 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Kate92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ χαίρομαι! Να είναι καλά το φασολινο σου να μεγαλωνει!

Ρε κορίτσια άσχετο..θα μου πείτε εδώ κόσμος καίγεται....... Είναι καλό λέτε να βάζω καμιά κρεμουλα για την κυτταρίτιδα? Έτσι λίγο να ανανεωθουμε, για ψυχολογικούς λόγους..χαχα

Εμενα μ ειπε κρεμες χωρίς parabens. Αλλα με άφησε πχ να βάζω αουταν για τα κουνούπια. Οποτε ρώτα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου...Αυτο ειναι απο την ευγονια...το εχω δει...Αυτο εχω για μπουσουλα παντα...Αλλα ειδα και μια εικονα απο ξενο σαιτ οπου τη βλαστοκυστη 5BC δεν τη βγαζει και χαλια και εχω μπερδευτεί...Κλεινω εναν χρόνο φυσικων κυκλων και 10 ωοληψιες... Εχω κουραστει πολυ. Μου φαίνεται βουνο να κανω αλλες 3 ....Πεφτει και ο Αύγουστος που ειναι κλειστα και θα τον χασω...και τρελαινομαι μ αυτη την αναμονη...Δεν ξερω το στομάχι μου ειναι κομπος απο εχθές...Πολλη στενοχωρια

Μην εισαι ανυπόμονη, αυτο που θες ειναι η επόμενη ετ να πετύχει σωστά; Μην βρεθείς πάλι στο μηδέν. Παρε λίγες μονάδες για να κανεις τροποποιημένο μηπως μαζέψεις λιγο πιο εύκολα έμβρυα. Παλιότερα κι εγω κοίταζα ποτε βολεύουν οι ημερομηνίες με το σχολειο κλπ για τις ετ. Ε μετα απο τόσες αποτυχιες το ξεπέρασα θα γίνουν ολα οταν έρθει η ώρα τους. Θα πάρουμε κανονικά την άδεια μας για να κάνουμε την οικογένεια που θελουμε.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Εμενα μ ειπε κρεμες χωρίς parabens. Αλλα με άφησε πχ να βάζω αουταν για τα κουνούπια. Οποτε ρώτα καλυτερα

Ε αμάν δηλαδή.. λυπηθείτε μας και λίγο πες του! Πρόλαβα και την αγόρασα εγώ η έξυπνη..δεν κρατιεμαι με τιποτα αμα μου σκαλωσει κατι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Kate92 είπε:

Ε αμάν δηλαδή.. λυπηθείτε μας και λίγο πες του! Πρόλαβα και την αγόρασα εγώ η έξυπνη..δεν κρατιεμαι με τιποτα αμα μου σκαλωσει κατι

Στο 1ο 3μηνο δεν νομίζω να αφήνει κάποιος γιατρός. Παζαρεψε για αργότερα μπας και 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...