Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Margeau είπε:

Τυχερή, ζηλεύω! Έχει πολλές παρενέργειες. Πραγματικά δεν το αντέχω άλλο. Να μη μιλήσω για τους ιλίγγους που από τότε που το ξεκίνησα είμαι σε ένα ατελείωτο ταξίδι Πειραιάς Χανιά με ΑΝΕΚ και 8 μποφόρ! Δεν υποφέρεται αυτό το πράγμα. Έχε χάρη που από το στόμα πιστεύω ότι κάνει καλύτερη απορρόφηση, αλλιώς θα τα στουμπωνα όλα κολπικά!

Το παίρνεις  από το στόμα; Τότε φέρνει ζαλάδες. Υπάρχει και σε ενέσιμο, εγώ άνετα θα το έκανα για να είμαι σίγουρη ότι απορροφάται. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Margeau είπε:

Τυχερή, ζηλεύω! Έχει πολλές παρενέργειες. Πραγματικά δεν το αντέχω άλλο. Να μη μιλήσω για τους ιλίγγους που από τότε που το ξεκίνησα είμαι σε ένα ατελείωτο ταξίδι Πειραιάς Χανιά με ΑΝΕΚ και 8 μποφόρ! Δεν υποφέρεται αυτό το πράγμα. Έχε χάρη που από το στόμα πιστεύω ότι κάνει καλύτερη απορρόφηση, αλλιώς θα τα στουμπωνα όλα κολπικά!

Πέρυσι που επαιρνα ουλτρο ημουν σαν ζόμπι κ εγω αχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια και εγώ έτσι ακριβώς. Από χθες πονάκια περιόδου. Έρχονται και φεύγουν, 

Εμενα δεν πειράζει πάντα το ουλτρο, έχει λίγες μέρες που την παλεύω και δεν κοιμάμαι. Λέτε να μην απορροφούνται καλά;;;; Αχ αυτό το μυαλό…όλο σενάρια κάνει 

Παίρνεις καθόλου και από το στόμα? Εμένα μου έχει δύο από το στόμα και 3 κολπικά. Μου είχε πει ότι από το στόμα θα με πειράξουν μάλλον οπότε να τα κάνω όλα κολπικά. Αλλά είπα να το παίξω γενναία. Την πρώτη φορά που το πήρα θα τη θυμάμαι για πάντα νομίζω. Πήγα να σηκωθώ από το κρεβάτι μετά το υπόθετο που είχα βάλει και πραγματικά δεν έβρισκα από πού να πιαστώ! Έδινε εντολή ο εγκέφαλος και το σώμα ακολουθούσε με μερικά δευτερόλεπτα καθυστέρηση. Σα να έχει καθυστέρηση ο ήχος στις ταινίες ένα πράγμα... Απ' όλη τη διαδικασία αυτό υπήρξε το χειρότερο μου νομίζω. Ούτε καν οι ενέσεις που έτρεμα τόσο πολύ. Περίπατος μπροστά στο ουτρο!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Margeau είπε:

Παίρνεις καθόλου και από το στόμα? Εμένα μου έχει δύο από το στόμα και 3 κολπικά. Μου είχε πει ότι από το στόμα θα με πειράξουν μάλλον οπότε να τα κάνω όλα κολπικά. Αλλά είπα να το παίξω γενναία. Την πρώτη φορά που το πήρα θα τη θυμάμαι για πάντα νομίζω. Πήγα να σηκωθώ από το κρεβάτι μετά το υπόθετο που είχα βάλει και πραγματικά δεν έβρισκα από πού να πιαστώ! Έδινε εντολή ο εγκέφαλος και το σώμα ακολουθούσε με μερικά δευτερόλεπτα καθυστέρηση. Σα να έχει καθυστέρηση ο ήχος στις ταινίες ένα πράγμα...

Πήρα από το στόμα μόνο την ημέρα της μεταφοράς. Έτσι έλεγαν οι οδηγίες. Από τότε συνεχίζω 3 την ημέρα πρωί μεσημέρι βράδυ κολπικά και μου είπε αν με πειράζουν να τα παίρνω όλα μαζί το βράδυ πριν κοιμηθώ! 
Απο εβδομάδα αν πάω γραφείο κάτι τέτοιο βλέπω να γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Chris_V είπε:

Πήρα από το στόμα μόνο την ημέρα της μεταφοράς. Έτσι έλεγαν οι οδηγίες. Από τότε συνεχίζω 3 την ημέρα πρωί μεσημέρι βράδυ κολπικά και μου είπε αν με πειράζουν να τα παίρνω όλα μαζί το βράδυ πριν κοιμηθώ! 
Απο εβδομάδα αν πάω γραφείο κάτι τέτοιο βλέπω να γίνεται. 

Εμένα δεν μου έδωσε ποτέ ultro  μόνο vasclor  κάθε πρωί και plrolutex μια την ημερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Chris_V είπε:

Πήρα από το στόμα μόνο την ημέρα της μεταφοράς. Έτσι έλεγαν οι οδηγίες. Από τότε συνεχίζω 3 την ημέρα πρωί μεσημέρι βράδυ κολπικά και μου είπε αν με πειράζουν να τα παίρνω όλα μαζί το βράδυ πριν κοιμηθώ! 
Απο εβδομάδα αν πάω γραφείο κάτι τέτοιο βλέπω να γίνεται. 

Ναι σημασία λέει δεν έχουν οι ώρες που τα παίρνεις αλλά η ποσότητα της ορμόνης που παίρνεις μέσα στη μέρα. Οπότε ακολουθείς τις οδηγίες που σου έδωσαν! Πω ρε κορίτσια όμως, πολλή χημεία μέσα σε έναν μόλις μήνα. Μέχρι να μπω στη διαδικασία είχα να πάρω αντιβιοτικό και γενικά το ο,τιδηποτε από το 2015... Και μέσα σε ένα μήνα έχω αδειάσει τη φαρμακαποθήκη!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια μ όλα καλά το μωρο μ. Άκουσα καρδούλα, μεγαλωσε. Το είδα να κουνιέται είδα κάτι στον εγκέφαλο που έχει αρχίσει και δημιουργείται. Μια χαρά όλα! 

Τέλεια νέα!

Με το καλό και όλα τα υπόλοιπα κορίτσι! 

Ακόμη ένα γερό μωράκι μεγαλώνει!!! Τέλεια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

Δεν ξέρω ρε γαμωτο, φοβαμαι μη μου μενει μόνιμο! Λες να ναι εγκυμοσυνης και ο βηχας; 

Εγω ενεση δεν κάνω, αλλα ξερω οτι αλλάζει ο κόλπος και ο τράχηλος. Πυκνωνει δλδ αν βάλεις υπόθετο με το δάχτυλο θα το καταλάβεις 

Κατά πάσα πιθανότητα είναι από την εγκυμοσύνη!!!Αυτή τη στιγμή σκέψου ότι στο σώμα σου γίνονται πάρα πολλές αλλαγές προκειμένου να φιλοξενήσουν και να μεγαλώσουν ένα έμβρυο!!Αφού μετά τη γέννα για να επανέλθει πλήρως το σώμα σου και να ξαναμπούν όλα τα όργανα σου στη θέση τους θέλει ένα χρόνο!!!Όλα για τις γυναίκες!!Πόσο τυχερές είμαστε!!Και να σου λέει και ο άντρας εγώ δεν έκανα τίποτα?????, εγώ έκανα όλη τη δουλειά, έδωσα πόνο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Margeau είπε:

Παίρνεις καθόλου και από το στόμα? Εμένα μου έχει δύο από το στόμα και 3 κολπικά. Μου είχε πει ότι από το στόμα θα με πειράξουν μάλλον οπότε να τα κάνω όλα κολπικά. Αλλά είπα να το παίξω γενναία. Την πρώτη φορά που το πήρα θα τη θυμάμαι για πάντα νομίζω. Πήγα να σηκωθώ από το κρεβάτι μετά το υπόθετο που είχα βάλει και πραγματικά δεν έβρισκα από πού να πιαστώ! Έδινε εντολή ο εγκέφαλος και το σώμα ακολουθούσε με μερικά δευτερόλεπτα καθυστέρηση. Σα να έχει καθυστέρηση ο ήχος στις ταινίες ένα πράγμα... Απ' όλη τη διαδικασία αυτό υπήρξε το χειρότερο μου νομίζω. Ούτε καν οι ενέσεις που έτρεμα τόσο πολύ. Περίπατος μπροστά στο ουτρο!

Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ ουτρο από το στόμα, μόνο κολπικά μου έδωσε τρία τη μέρα, μετά τη σπερματεγχυση. Αν κατάλαβα καλά, σας πειράζουν και κολπικά? Εγώ δεν είχα θέμα καθόλου. Ούτε ζαλάδα,ούτε υπνηλία. Τα έβαζα πρωί μεσημέρι βράδυ. Λέτε να μη γινόταν σωστά η απορρόφηση?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Kate92 είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ ουτρο από το στόμα, μόνο κολπικά μου έδωσε τρία τη μέρα, μετά τη σπερματεγχυση. Αν κατάλαβα καλά, σας πειράζουν και κολπικά? Εγώ δεν είχα θέμα καθόλου. Ούτε ζαλάδα,ούτε υπνηλία. Τα έβαζα πρωί μεσημέρι βράδυ. Λέτε να μη γινόταν σωστά η απορρόφηση?

Παιδί μου όχι, εγώ είμαι καμμένο χαρτί με τα φάρμακα και θέλω να τα κάνω όλα όπως μου τα λένε! Άστο! Μόνο τον ύπνο μου δεν μπορώ να κάνω καλά! Αυτός μου ξεφεύγει! Που είσαι κοτοπουλάκι που ξυπναγες στις 4 το πρωί και σου έδινα συμβουλές....:grin::-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 said:

Κι εγώ μισή ώρα μετά το Τ4 έπαιρνα τα utro και τα cyclacur. Έτσι μου είχαν πει δηλαδή. Δεν νομίζω οτι ισχύει το 4ωρο σε αυτά. 

Εγώ λέω για medithirox για την tsh με το μισάωρο είχα πρόβλημα με τις 4 ωρες μέχρι στιγμής το σώζω 

1 hour ago, Giouli36 said:

Εμένα η ενδοκρινολογος μου έχει πει ότι θέλει να περάσει 1 ώρα προτού πάρω οποιοδήποτε αλλο χάπι!!Στο μισάωρο ξέρω ότι μπορείς να φας, πρέπει να περάσουν 20 λεπτά με μισή ώρα!!Πάντως ρώτα αν κάνεις καλά που παίρνεις το χάπι και μετά κοιμάσαι!!!Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρη ότι δεν πρέπει να κοιμάσαι!!!

Τον ρώτησα επίτηδες και μου είχε πει δεν παίζει κανένα ρόλο να κοιμάμαι κατευθείαν μιλάω για medithyrox αλλά όταν τα έπαιρνα με οιστρογόνα μετά από μισή ώρα, η tsh μου εκτοξεύτηκε ενώ τώρα που τα παίρνω με διαφορα 4 ωρών καταφέρνω να την κρατάω σταθερή  

1 hour ago, Eternity said:

Παίρνω puregon 250 μονάδες. Δε νομίζω ότι είναι πλασματικό το νούμερο. Αντίθετα τη μέρα της ωοληψιας που δεν είχα πάρει το χάπι του θυρεοειδη το πρωί για να μην πιω νερό, μου είπαν ότι δεν πρέπει να το παραλείπω γιατί η σωστή λειτουργία του θυρεοειδούσ επηρεάζει το αποτέλεσμα αλλά και την εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης. Όσο για τους εξωσωματικους, έχω καταλάβει ότι αν έχεις πρόβλημα σου λένε να σε παρακολουθεί ενδοκρινολογος, δεν ασχολούνται. Κακώς για μένα αλλά τόσα χρόνια ψάχνοντας μόνη μου ανακάλυψα πολλά πράγματα 

Έτσι ακριβώς εμένα μου είχαν πει στην αρχή θελουμε να είναι κάτω από 2,5 για ετ και από εκεί και πέρα τα κανονίζω με τον ενδοκρινολόγο μου απλά που και που μου τ θύμιζαν να το ελέγχω αν και το έκανα από μόνη μου

1 hour ago, Eternity said:

Δύο ενδοκρινολογοι δε μου είπαν τίποτα ουτε ο εξωσωματιστης φυσικά. Ο ενδοκρινολογος που με παρακολουθεί τώρα μου είπε ότι οι ενέσεις και μετά ειδικά τα cyclacur ανεβαζουν πολύ την τιμή της tsh κάτι που κι εγώ  τυχαία είχα ανακαλύψει. Άρα ο θυρεοειδής και ρυθμισμένος να είναι απόρυθμίζεται. 

Μιυ είπε κάθε φορά που κάνω οιστραδιολη και προγεστερονη θα μετράμε και tsh. Και θα κάνω και μετά την εμβρυομεταφορα κάποιες μετρήσεις. Από 100 mg παίρνω πλέον 150. Με αρνητικό αποτέλεσμα όταν κοπούν τα φάρμακα θα χρειαστεί να μειωθεί ξανά η δόση. 

Έτσι ακριβώς τα cyclacur ευθύνονται έχω κάνει πειράματα στον οργανισμό μου … και την πάτησα μια φορά γιατί συνέχισα ενώ έκοψα τα οιστρογόνα και έπεσε κάτω από το επιτρεπόμενο όριο για ετ γιατί υπάρχει και κατώτατο όριο όχι μόνο ανώτερο αλλά μόλις άρχισα πάλι οιστρογόνα ανέβηκε αμέσως πολύ 

1 hour ago, Chris_V said:

Κορίτσια και εγώ έτσι ακριβώς. Από χθες πονάκια περιόδου. Έρχονται και φεύγουν, 

Εμενα δεν πειράζει πάντα το ουλτρο, έχει λίγες μέρες που την παλεύω και δεν κοιμάμαι. Λέτε να μην απορροφούνται καλά;;;; Αχ αυτό το μυαλό…όλο σενάρια κάνει 

Εγώ έπαιρνα κολπικά ουτρο και δεν έκανα καθόλου απορρόφηση , είναι στον οργανισμό απλά δεν τα δεχόταν ο δικός μου αν δεν είχε χαθεί η πρώτη προσπάθεια από το λάθος με τις μερες που πήρα προγεστερονη θα είχε χαθεί από την μη απορρόφηση της …. Τώρα κάνω προλουτεξ και όλα πάνε καλά στα επίπεδα 

1 hour ago, Margeau said:

Παίρνεις καθόλου και από το στόμα? Εμένα μου έχει δύο από το στόμα και 3 κολπικά. Μου είχε πει ότι από το στόμα θα με πειράξουν μάλλον οπότε να τα κάνω όλα κολπικά. Αλλά είπα να το παίξω γενναία. Την πρώτη φορά που το πήρα θα τη θυμάμαι για πάντα νομίζω. Πήγα να σηκωθώ από το κρεβάτι μετά το υπόθετο που είχα βάλει και πραγματικά δεν έβρισκα από πού να πιαστώ! Έδινε εντολή ο εγκέφαλος και το σώμα ακολουθούσε με μερικά δευτερόλεπτα καθυστέρηση. Σα να έχει καθυστέρηση ο ήχος στις ταινίες ένα πράγμα... Απ' όλη τη διαδικασία αυτό υπήρξε το χειρότερο μου νομίζω. Ούτε καν οι ενέσεις που έτρεμα τόσο πολύ. Περίπατος μπροστά στο ουτρο!

Η αλήθεια είναι πως έχω διαβάσει πολλά για την μαστουρα από το στόμα και πολύ λείπαμε που δεν είχα την ευκαιρία να πέφτω ξερή πολύ θα το ήθελα , μου κάνει εντύπωση που τόσες γυναίκες τα παίρνουν από το στόμα εμένα ο γιατρός μου είναι πολύ κατά δεν το διαπραγματεύεται καν δεν το θεωρεί καλή μέθοδο λήψης …

54 minutes ago, Kate92 said:

Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ ουτρο από το στόμα, μόνο κολπικά μου έδωσε τρία τη μέρα, μετά τη σπερματεγχυση. Αν κατάλαβα καλά, σας πειράζουν και κολπικά? Εγώ δεν είχα θέμα καθόλου. Ούτε ζαλάδα,ούτε υπνηλία. Τα έβαζα πρωί μεσημέρι βράδυ. Λέτε να μη γινόταν σωστά η απορρόφηση?

Κολπικά δεν υπάρχουν παρενέργειες τώρα όσο για την απορρόφηση μόνο με εξετάσεις αίματος μπορούμε να ξέρουμε αν είμαστε στα σωστά επίπεδα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Texas είπε:

Εγώ λέω για medithirox για την tsh με το μισάωρο είχα πρόβλημα με τις 4 ωρες μέχρι στιγμής το σώζω 

Τον ρώτησα επίτηδες και μου είχε πει δεν παίζει κανένα ρόλο να κοιμάμαι κατευθείαν μιλάω για medithyrox αλλά όταν τα έπαιρνα με οιστρογόνα μετά από μισή ώρα, η tsh μου εκτοξεύτηκε ενώ τώρα που τα παίρνω με διαφορα 4 ωρών καταφέρνω να την κρατάω σταθερή  

Έτσι ακριβώς εμένα μου είχαν πει στην αρχή θελουμε να είναι κάτω από 2,5 για ετ και από εκεί και πέρα τα κανονίζω με τον ενδοκρινολόγο μου απλά που και που μου τ θύμιζαν να το ελέγχω αν και το έκανα από μόνη μου

Έτσι ακριβώς τα cyclacur ευθύνονται έχω κάνει πειράματα στον οργανισμό μου … και την πάτησα μια φορά γιατί συνέχισα ενώ έκοψα τα οιστρογόνα και έπεσε κάτω από το επιτρεπόμενο όριο για ετ γιατί υπάρχει και κατώτατο όριο όχι μόνο ανώτερο αλλά μόλις άρχισα πάλι οιστρογόνα ανέβηκε αμέσως πολύ 

Εγώ έπαιρνα κολπικά ουτρο και δεν έκανα καθόλου απορρόφηση , είναι στον οργανισμό απλά δεν τα δεχόταν ο δικός μου αν δεν είχε χαθεί η πρώτη προσπάθεια από το λάθος με τις μερες που πήρα προγεστερονη θα είχε χαθεί από την μη απορρόφηση της …. Τώρα κάνω προλουτεξ και όλα πάνε καλά στα επίπεδα 

Η αλήθεια είναι πως έχω διαβάσει πολλά για την μαστουρα από το στόμα και πολύ λείπαμε που δεν είχα την ευκαιρία να πέφτω ξερή πολύ θα το ήθελα , μου κάνει εντύπωση που τόσες γυναίκες τα παίρνουν από το στόμα εμένα ο γιατρός μου είναι πολύ κατά δεν το διαπραγματεύεται καν δεν το θεωρεί καλή μέθοδο λήψης …

Κολπικά δεν υπάρχουν παρενέργειες τώρα όσο για την απορρόφηση μόνο με εξετάσεις αίματος μπορούμε να ξέρουμε αν είμαστε στα σωστά επίπεδα 

Έπρεπε να είχα κάνει μια μέτρηση στη βδομάδα μετά την ωορρηξία, ενώ έπαιρνα κολπικά τα ουτρο, αλλά δ το σκέφτηκα καθόλου. Κακώς. Αν φτάσω με το καλό,πρώτα ο Θεός, σε ετ και μετρήσω προγεστερόνη κατά τη διάρκεια της αναμονής για χοριακη, υπάρχει περιθώριο για διορθωτικές κινήσεις ή έχει χαθεί το παιχνίδι εφόσον δεν έπαιρνα εξαρχής μεγαλύτερη δόση?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kate92 said:

Έπρεπε να είχα κάνει μια μέτρηση στη βδομάδα μετά την ωορρηξία, ενώ έπαιρνα κολπικά τα ουτρο, αλλά δ το σκέφτηκα καθόλου. Κακώς. Αν φτάσω με το καλό,πρώτα ο Θεός, σε ετ και μετρήσω προγεστερόνη κατά τη διάρκεια της αναμονής για χοριακη, υπάρχει περιθώριο για διορθωτικές κινήσεις ή έχει χαθεί το παιχνίδι εφόσον δεν έπαιρνα εξαρχής μεγαλύτερη δόση?

Εμένα οι οδηγίες ήταν να μετρήσω τις πρώτες μέρες που πήρα προγεστερονη πριν την ετ πχ 3-4 όπως και έκανα , πρέπει να είναι πάνω από 10 και πράγματι τόσο γρήγορα εμένα ήταν 17 ενώ στην προηγούμενη ετ που την μέτρησα 20 μέρες συνολικά πρόσληψης ουτρο και βασκλορ ήταν 6 όπου  και δεν υποστηρίζεται εγκυμοσύνη … Σορυ δεν θυμάμαι την μονάδα 

επισης πολύ σημαντικό νόμιζα πως δεν μετριέται στο αίμα εφόσον  έπαιρνα κολπικά έλα όμως που μια χαρά μετριέται πάλι καλά επέμενα στην πρώτη να κάνω την εξέταση θα το έχανα τώρα , και μάλιστα η μαία η έξυπνη μου έχει πει τέλος πάντων θα στην γράψω για σου φύγει ο νταλκάς αν και δεν θα καταλάβεις τίποτα και όταν είδε ο γιατρός το 6 του πέσαν τα μαλλιά …

Τις πρώτες μέρες που παιρνουμε προγεστερονη για ετ είναι η κατάλληλη στιγμή για την πρώτη μέτρηση εγώ αυτό έχω καταλάβει ..

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες κορίτσι μου! Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια, γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ πολύ και μάλιστα απο λαθη και παραλείψεις άλλων. 

Θα πάω σε αυτό τον κύκλο που δε θα παίρνω καθόλου φάρμακα να κάνω μια μέτρηση πάντως. Να έχω μια εικόνα για το που παίζει ο οργανισμός από μόνος του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...