Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Εννοείται!!!

Οποτε με καταλαβαίνεις απολυτα!!!

Κ αν ειναι αυτό το τυχερό; Δεν ξερω...Ειναι καταδικασμενο; Κ εγω τις ημερομηνίες για το σχολείο κοιταω...και πως τον Αύγουστο ειμαστε κλειστα και βολεύει...και πως τωρα δεν έχουμε πολλη δουλειά...Και πως μηνα μηνα περνανε τα χρόνια... Φοβάμαι να πάρω κ αλλα φαρμακα...Να παρω σερπαφαρ; Ποσο επικίνδυνα ειναι αραγε; Και αν παρω σερπαφαρ θεωρείται διεγερση και θα πληρωσω ολο το ποσο ή ειναι μια ωοληψια απο τις 4 του πακέτου;Πολλες αποριες και αγχη...

Δεν μπορώ να το στείλω. Έχω πατήσει αποστολή 5-6 φορές. Λέει ότι δεν μπορείς να παραλαμβάνεις μυνήματα. Και τις προάλλες είχα ετοιμάσει ένα κείμενο με τα νέα μου από την ωοληψία και την εμβρυομεταφορα και ενώ πάτησα καμιά 10 φορές να ανέβει τίποτα. Στο τέλος το έσβησα. Δεν ξέρω μήπως έχει ο λογαριασμός μου κανένα θέμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , Texas είπε:

Εγώ ξυπνάω κατά τις 4-5 ξημερώματα το παίρνω και ξανά κοιμάμαι και μετά κατά τις 9 παίρνω τα οιστρογόνα και την προγεστερονη 

Αυτό με τις 4 ωρες ούτε εγώ το ήξερα άσε … μεγάλη γκάφα το μισάωρο που έκανα ..

Εμένα η ενδοκρινολογος μου έχει πει ότι θέλει να περάσει 1 ώρα προτού πάρω οποιοδήποτε αλλο χάπι!!Στο μισάωρο ξέρω ότι μπορείς να φας, πρέπει να περάσουν 20 λεπτά με μισή ώρα!!Πάντως ρώτα αν κάνεις καλά που παίρνεις το χάπι και μετά κοιμάσαι!!!Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρη ότι δεν πρέπει να κοιμάσαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κορίτσια εχω κατα διαστήματα πονάκια σαν πόνους περιόδου που ερχονται κ φεύγουν.Το εχει καποια αλλη κοπελα; 

Εσύ είσαι που περιμένεις χοριακή την Τετάρτη? Μαζί κάναμε εμβρυομεταφορα. Έχω και γω αλλά όχι πονάκια. Πονάρες. Δεν ξέρω τι φάση. Με πιάνει από το απόγευμα και μετά και πρηζομαι πολύ. Κατά τα άλλα δεν έχω τίποτα άλλο. Φαντάζομαι είναι και από τα φάρμακα. Επίσης εμένα πρέπει να με ενοχλεί κάργα το ουτρο γιατί με το που το παίρνω το βράδυ σε καμιά ώρα είμαι ανάσκελα στο κρεβάτι με το στόμα ανοιχτό. Και δυστυχώς αυτό συμβαίνει νωρίς κατά τις 10-11 οπότε μετά ξυπνάω στις 4 και μπάι μπάι ύπνος. Αφού είμαι σα το ζόμπι πλέον...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Προχτές διάβασα σε ενα άρθρο ότι η βαθμολογία δεν έχει καμία σχέση με την μετέπειτα εξέλιξη του εμβρύου παρά μόνο με την πιθανότητα εμφύτευσης. Όμως και αυτό από μόνο του δεν σε προβληματίζει; Αν προχωρήσεις σε ετ και δεν πετύχει, θα είσαι πάλι στο μηδέν ρε κορίτσι μου. Σκέψου το λίγο πιο ψύχραιμα και κάνε λίγο στην άκρη την ανυπομονησία που έχεις. Είναι λογικό να βιάζεσαι (για όλους τους λόγους) αλλά και από την άλλη, σημασία έχει να κάνουμε κινήσεις που θα φέρουν αποτέλεσμα. Για μένα το ιδανικό θα είναι να κάνεις και τις άλλες 2-3 ωοληψίες που δικαιούσαι και τον Σεπτέμβρη να βάλεις την καλύτερη σας βλαστοκύστη. Σίγουρα το καλοκαίρι και οι διακοπές θα βοηθήσουν να ξεχαστείς λίγο. 

Δεν το ήξερα αυτό και τώρα με έχεις τρομάξει λίγο. Μήπως όμως είναι πλασματικό το νούμερο λόγω των ορμονών και δεν επηρεάζει ουσιαστικά τον θυρεοειδή; Αν ήταν δεν θα ζητούσαν οι εξωσωματικοί συνεχώς έλεγχο; Ποια φάρμακα παίρνεις και πόσες μονάδες; 

Παίρνω puregon 250 μονάδες. Δε νομίζω ότι είναι πλασματικό το νούμερο. Αντίθετα τη μέρα της ωοληψιας που δεν είχα πάρει το χάπι του θυρεοειδη το πρωί για να μην πιω νερό, μου είπαν ότι δεν πρέπει να το παραλείπω γιατί η σωστή λειτουργία του θυρεοειδούσ επηρεάζει το αποτέλεσμα αλλά και την εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης. Όσο για τους εξωσωματικους, έχω καταλάβει ότι αν έχεις πρόβλημα σου λένε να σε παρακολουθεί ενδοκρινολογος, δεν ασχολούνται. Κακώς για μένα αλλά τόσα χρόνια ψάχνοντας μόνη μου ανακάλυψα πολλά πράγματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια να ρωτησω μηοως έχει καμία ή το εχει ακούσει. Από τότε που έμεινα έγκυος με εχει πιασει ένα χαζό βηχαλακι. Σαν αλλεργία αλλά είναι σπαστικό γτ το κάνω πχ κάθε 3-4 λεπτά. Ένα γκουχ και τέλος. 

Εγω ποτέ δεν είχα αλλεργία σε κάτι  πάντως! 

Πυκνωνει τον νιώθεις πιο χοντρουλη στην εγκυμοσυνη! 

Μακαρι μακαρι να χοντρενει κ δεν μας πειραζει.. 

μηπως να επισκεφτείς εναν ενδοκρινολογο γιατι εμενα τον προηγ μηνα μ τ γυρισε σε αλλεργικό κ πηρα εισπνεομενο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια να ρωτησω μηοως έχει καμία ή το εχει ακούσει. Από τότε που έμεινα έγκυος με εχει πιασει ένα χαζό βηχαλακι. Σαν αλλεργία αλλά είναι σπαστικό γτ το κάνω πχ κάθε 3-4 λεπτά. Ένα γκουχ και τέλος. 

Εγω ποτέ δεν είχα αλλεργία σε κάτι  πάντως! 

Πυκνωνει τον νιώθεις πιο χοντρουλη στην εγκυμοσυνη! 

Εγώ απο όταν έμεινα έγκυος μέχρι τώρα που είμαι στον 5ο κάθε μέρα φυσάω τη μύτη μου!!Δε μου τρέχει αλλά έχω μυξες (συγνώμη για την περιγραφη)!!Δεν ξέρω αν είναι αλλεργικό ποτέ δεν είχα αλλά κάθε μέρα όμως 3-4 φορές τουλάχιστον!!Η κάθε μία με τα προβλήματα της!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Margeau είπε:

Εσύ είσαι που περιμένεις χοριακή την Τετάρτη? Μαζί κάναμε εμβρυομεταφορα. Έχω και γω αλλά όχι πονάκια. Πονάρες. Δεν ξέρω τι φάση. Με πιάνει από το απόγευμα και μετά και πρηζομαι πολύ. Κατά τα άλλα δεν έχω τίποτα άλλο. Φαντάζομαι είναι και από τα φάρμακα. Επίσης εμένα πρέπει να με ενοχλεί κάργα το ουτρο γιατί με το που το παίρνω το βράδυ σε καμιά ώρα είμαι ανάσκελα στο κρεβάτι με το στόμα ανοιχτό. Και δυστυχώς αυτό συμβαίνει νωρίς κατά τις 10-11 οπότε μετά ξυπνάω στις 4 και μπάι μπάι ύπνος. Αφού είμαι σα το ζόμπι πλέον...

Εγω δεν παιρνω ultro μονο το πρωι ένεση prolutex και vasclor

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Giouli36 είπε:

Εγώ απο όταν έμεινα έγκυος μέχρι τώρα που είμαι στον 5ο κάθε μέρα φυσάω τη μύτη μου!!Δε μου τρέχει αλλά έχω μυξες (συγνώμη για την περιγραφη)!!Δεν ξέρω αν είναι αλλεργικό ποτέ δεν είχα αλλά κάθε μέρα όμως 3-4 φορές τουλάχιστον!!Η κάθε μία με τα προβλήματα της!!!

Δεν ξέρω ρε γαμωτο, φοβαμαι μη μου μενει μόνιμο! Λες να ναι εγκυμοσυνης και ο βηχας; 

πρίν από 3 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω δεν παιρνω ultro μονο το πρωι ένεση prolutex και vasclor

Εγω ενεση δεν κάνω, αλλα ξερω οτι αλλάζει ο κόλπος και ο τράχηλος. Πυκνωνει δλδ αν βάλεις υπόθετο με το δάχτυλο θα το καταλάβεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια να ρωτησω μηοως έχει καμία ή το εχει ακούσει. Από τότε που έμεινα έγκυος με εχει πιασει ένα χαζό βηχαλακι. Σαν αλλεργία αλλά είναι σπαστικό γτ το κάνω πχ κάθε 3-4 λεπτά. Ένα γκουχ και τέλος. 

Εγω ποτέ δεν είχα αλλεργία σε κάτι  πάντως! 

Χτες μου το έλεγε μια συνάδελφος, όταν ήταν έγκυος λόγω της αλλαγής των ορμονών έβηχε συνέχεια κ ούτε να κοιμηθεί δν μπορούσε. Κάθε 3 λεπτά βήχας αλλά πολύς βήχας. Αφού ο γιατρός  της της  έκαναν υπέρηχο κάθε 2 μέρες γιατί με την τόση πίεση φοβόταν για το μωρό. Εσύ βέβαια είσαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση και οφείλεται κατά πάσα πιθανότητα στην εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω δεν παιρνω ultro μονο το πρωι ένεση prolutex και vasclor

Τυχερή, ζηλεύω! Έχει πολλές παρενέργειες. Πραγματικά δεν το αντέχω άλλο. Να μη μιλήσω για τους ιλίγγους που από τότε που το ξεκίνησα είμαι σε ένα ατελείωτο ταξίδι Πειραιάς Χανιά με ΑΝΕΚ και 8 μποφόρ! Δεν υποφέρεται αυτό το πράγμα. Έχε χάρη που από το στόμα πιστεύω ότι κάνει καλύτερη απορρόφηση, αλλιώς θα τα στουμπωνα όλα κολπικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μην εισαι ανυπόμονη, αυτο που θες ειναι η επόμενη ετ να πετύχει σωστά; Μην βρεθείς πάλι στο μηδέν. Παρε λίγες μονάδες για να κανεις τροποποιημένο μηπως μαζέψεις λιγο πιο εύκολα έμβρυα. Παλιότερα κι εγω κοίταζα ποτε βολεύουν οι ημερομηνίες με το σχολειο κλπ για τις ετ. Ε μετα απο τόσες αποτυχιες το ξεπέρασα θα γίνουν ολα οταν έρθει η ώρα τους. Θα πάρουμε κανονικά την άδεια μας για να κάνουμε την οικογένεια που θελουμε.

Αυτό ακριβώς! Δεν γίνεται να συμφωνήσω περισσότερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

Δεν ξέρω ρε γαμωτο, φοβαμαι μη μου μενει μόνιμο! Λες να ναι εγκυμοσυνης και ο βηχας; 

Εγω ενεση δεν κάνω, αλλα ξερω οτι αλλάζει ο κόλπος και ο τράχηλος. Πυκνωνει δλδ αν βάλεις υπόθετο με το δάχτυλο θα το καταλάβεις 

Ξέρω για την καταρροή και το φτέρνισμα ότι συμβαίνει γιατί αυξάνεται η κυκλοφορία του αίματος και διαστέλλονται τα αγγεία στη ρινική κοιλότητα όπως και όλα τα αγγεία του σώματος οπότε και ερεθίζονται εύκολα. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vxatz είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Είμαι κ εγώ με ολική θυρεοειδεκτομη και το ρυθμίζω με Τ4. Όταν έκανα διεγερσεις και γενικά εξωσωματική ούτε η ενδοκρινολογος αλλά κ ο εξωσωματιστης μου είπε να το ελέγχω κατά την διάρκεια γιατί από την στιγμή που είναι ρυθμισμένο δεν χρειάζεται. Το μόνο που μου είπε η ενδοκρινολογος είναι σε περίπτωση εγκυμοσύνης θα πρέπει κάθε μήνα να κάνω εξετασεις. Πέτυχα μια εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς παλλινδρομησε. 

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι όταν είναι η TSH πάνω από 4 δεν προχωράμε σε εμβρυομεταφορα. Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο. Εσείς τι λέτε; 

Δύο ενδοκρινολογοι δε μου είπαν τίποτα ουτε ο εξωσωματιστης φυσικά. Ο ενδοκρινολογος που με παρακολουθεί τώρα μου είπε ότι οι ενέσεις και μετά ειδικά τα cyclacur ανεβαζουν πολύ την τιμή της tsh κάτι που κι εγώ  τυχαία είχα ανακαλύψει. Άρα ο θυρεοειδής και ρυθμισμένος να είναι απόρυθμίζεται. 

Μιυ είπε κάθε φορά που κάνω οιστραδιολη και προγεστερονη θα μετράμε και tsh. Και θα κάνω και μετά την εμβρυομεταφορα κάποιες μετρήσεις. Από 100 mg παίρνω πλέον 150. Με αρνητικό αποτέλεσμα όταν κοπούν τα φάρμακα θα χρειαστεί να μειωθεί ξανά η δόση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Margeau είπε:

Εσύ είσαι που περιμένεις χοριακή την Τετάρτη? Μαζί κάναμε εμβρυομεταφορα. Έχω και γω αλλά όχι πονάκια. Πονάρες. Δεν ξέρω τι φάση. Με πιάνει από το απόγευμα και μετά και πρηζομαι πολύ. Κατά τα άλλα δεν έχω τίποτα άλλο. Φαντάζομαι είναι και από τα φάρμακα. Επίσης εμένα πρέπει να με ενοχλεί κάργα το ουτρο γιατί με το που το παίρνω το βράδυ σε καμιά ώρα είμαι ανάσκελα στο κρεβάτι με το στόμα ανοιχτό. Και δυστυχώς αυτό συμβαίνει νωρίς κατά τις 10-11 οπότε μετά ξυπνάω στις 4 και μπάι μπάι ύπνος. Αφού είμαι σα το ζόμπι πλέον...

Κορίτσια και εγώ έτσι ακριβώς. Από χθες πονάκια περιόδου. Έρχονται και φεύγουν, 

Εμενα δεν πειράζει πάντα το ουλτρο, έχει λίγες μέρες που την παλεύω και δεν κοιμάμαι. Λέτε να μην απορροφούνται καλά;;;; Αχ αυτό το μυαλό…όλο σενάρια κάνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Χτες μου το έλεγε μια συνάδελφος, όταν ήταν έγκυος λόγω της αλλαγής των ορμονών έβηχε συνέχεια κ ούτε να κοιμηθεί δν μπορούσε. Κάθε 3 λεπτά βήχας αλλά πολύς βήχας. Αφού ο γιατρός  της της  έκαναν υπέρηχο κάθε 2 μέρες γιατί με την τόση πίεση φοβόταν για το μωρό. Εσύ βέβαια είσαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση και οφείλεται κατά πάσα πιθανότητα στην εγκυμοσύνη.

Μπορεί να είναι από αυτό. Αν και ο γυναικολόγος είπε ότι δεν οφείλεται σε αυτό, αλλα στην ατμόσφαιρα... Αλλα δεν πιστεύω ότι είναι τόσο τυχαίο με το που έμεινα έγκυος με επιασε ο βήχας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...