Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια σημερινή κοιλιτσα στο προφίλ.. 

Την κατέβασες??? Γιατί δε μου την εμφανίζει!

12 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια καλημέρα. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Την Δευτερα θα παω να κανω ενα σωρο αιματολογικες εξετασεις. Μου εγραψε ομως κ ουρων. Εχω ομως απο την αρχη της εγκυμοσυνης, μεγαλη συχνοουρια. Οπότε πως θα δωσω δειγμα τα πρωτα πρωινα ουρα, αφου καθε 2 ωρες ξυπναω κ πηγαινω τουαλετα; Εχουν απεργια τα διαγνωστικα μεχρι κ σημερα κ δεν μπορω να ρωτησω! Υπαρχει καποια εγκυος με συχνοουρια στο φορουμ, που εκανε την εξεταση, ωστε να με κατατοπίσει;? Ή καποια κοπέλα που απλως γνωριζει τι κανουμε;?

Σήμερα έκανα εξετάσεις και είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό για τα ούρα! Μάζεψα τα πρώτα πρωινά όπως πάντα και ότι γίνει! Κι εγώ πάω αρκετά συχνά τουαλέτα, αλλά επειδή είμαι και υπναρού και δύσκολα κάτι με ξυπνάει, ίσως είναι λίιιιγο πιο περιεκτικά απ' ότι θα ήταν κάποια άλλη ώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Katerina20 είπε:

Σοκ έπαθα! Όχι τίποτε άλλο... από την αγωνία σου δεν το ευχαριστιεσαι κι ολας! Τι να πω... υπομονή μέχρι την χοριακη, και ο Θεός πραγματικά να βάλει το χέρι του! Σε ευχαριστώ πολύ!

Χαχαχα,καλα τα λες...

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Δεν έχω κάποιο παράδειγμα να σου παραθέσω, αλλά βιβλιογραφικά λέγεται ότι έχουν δώσει εγκυμοσύνες. Με λιγότερες πιθανότητες από άλλα έμβρυα μεν, όμως δεν είναι απίθανο. Όσο για τα γράμματα, το πρώτο αφορά την ποιότητα του εμβρύου και το δεύτερο του σάκου.

Μακάρι Παναγία μου!!! Για να δούμε

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , happiness79 είπε:

Την κατέβασες??? Γιατί δε μου την εμφανίζει!

Σήμερα έκανα εξετάσεις και είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό για τα ούρα! Μάζεψα τα πρώτα πρωινά όπως πάντα και ότι γίνει! Κι εγώ πάω αρκετά συχνά τουαλέτα, αλλά επειδή είμαι και υπναρού και δύσκολα κάτι με ξυπνάει, ίσως είναι λίιιιγο πιο περιεκτικά απ' ότι θα ήταν κάποια άλλη ώρα!

Την ξαναέβαλα μόνο για σενα. Είναι ψωναρα το μωρο μ και θέλει θαυμαστές! :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , happiness79 είπε:

Σήμερα έκανα εξετάσεις και είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό για τα ούρα! Μάζεψα τα πρώτα πρωινά όπως πάντα και ότι γίνει! Κι εγώ πάω αρκετά συχνά τουαλέτα, αλλά επειδή είμαι και υπναρού και δύσκολα κάτι με ξυπνάει, ίσως είναι λίιιιγο πιο περιεκτικά απ' ότι θα ήταν κάποια άλλη ώρα!

Σου εχει γραψει κυστικη ινωση; εμενα μου εγραψε ενα καταβατο.. και μεσα εχει την κυστικη ινωση. Μου ειπε να τα κανω ολα μαζι στο διαγνωστικο. Κανουν οπουδηποτε; ξερεις; επαρχια μενω εγω βεβαια.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Ρε κορίτσια... να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι να σκάσω πραγματικά! 2η μέρα ετ, και πάνω στον μεσημεριανό ύπνο από το utrogestan, ξύπνησα λόγω ονειρωξης! Βέβαια ακολούθησε έντονος πόνος για λίγη ώρα χαμηλά. Υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει το αποτελεσμα;;; Μήπως οι συσπάσεις δημιουργούν θέμα στα εμβρυακια;

Αχχαχααχ το χα πάθει και γωωω wet dreams, αλλα ποναει μετά αστα να πανε . Το χα γράψει και εδώ, αλλα επειδη δε ντρέπομαι κ ολας έστειλα και στη μαία. Δεν πειράζει είχε πει! Συγκεκριμένα μου απάντησε δεν παθαίνει κάτι το μωράκι σ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Προσπάθησα να μπω λίγο στο πνεύμα και να διαβάσω τις ιστορίες των περισσότερων σας. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκεστε και στις εγκυουλες να πάνε όλα καλά! Εγώ βρίσκομαι στην 3η μέρα από την ετ βλαστοκυστης 5ης μέρας μιας και μοναδικής καλής όχι αριστης. Περυσι ακριβώς έκανα την πρώτη ετ πάλι μιας βλαστοκυστης άριστης που ναι μεν κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην τροφοβλάστη φάνηκε ότι είναι τρισωμια. Παρα πολύ η στενοχώρια μου είχα μπει και στον 4ο μηνα όταν κάναμε την διακοπη. Μετά είχα δύο φυσικές συλλήψεις, η μια παλινδρομη, η άλλη βιοχημική. Με τις τόσες καθυστερήσεις φτάσαμε στο σήμερα. Κι ενώ πέρυσι ήμουν πολύ χαλαρή μετά την ετ φέτος η αγωνία μου είναι ανυπόφορη. Ευτυχώς την Δευτέρα θ πάω για δουλειά να ξεχαστω λιγάκι. Σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας. Είμαστε όλες ταλαιπωρημένες λιγότερο ή περισσότερο. Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!

  • Μου αρέσει 11
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια μ όλα καλά το μωρο μ. Άκουσα καρδούλα, μεγαλωσε. Το είδα να κουνιέται είδα κάτι στον εγκέφαλο που έχει αρχίσει και δημιουργείται. Μια χαρά όλα! 

Τι όμορφα @Angot μου!!! Ετσι να το καμαρώνετε στο μεγάλωμα του, γερό και δυνατό να είναι!!! ❤ Είδα και την κοιλίτσα σου (κολλούσε το ίντερνετ προηγουμένως και δε μου εμφάνιζε την εικόνα), είναι γλυκίτατη και πολλά υποσχόμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Τι όμορφα @Angot μου!!! Ετσι να το καμαρώνετε στο μεγάλωμα του, γερό και δυνατό να είναι!!! ❤ Είδα και την κοιλίτσα σου (κολλούσε το ίντερνετ προηγουμένως και δε μου εμφάνιζε την εικόνα), είναι γλυκίτατη και πολλά υποσχόμενη!!!

Να σαι καλά κοπέλα μ. Και σεις με το καλο το δικό σας μπιζελακι... Να τραβήξεις βίντεο τον υπερηχο όταν πας πάλι.... Το έχω δει 30 φορές και γελάω σα χαζη με τον αντρα μ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Ρε κορίτσια άσχετο..θα μου πείτε εδώ κόσμος καίγεται....... Είναι καλό λέτε να βάζω καμιά κρεμουλα για την κυτταρίτιδα? Έτσι λίγο να ανανεωθουμε, για ψυχολογικούς λόγους..χαχα

Οχι, κατά την εγκυμοσύνη απαγορεύεται! Κάποιες κρέμες για την κυτταρίτιδα το γράφουν και στη συσκευασία τους σκέψου! Και οι ρετινόλες είναι πολύ επικίνδυνες για τερατογενέσεις. Θέλουν πολύ προσοχή τα καλλυντικά...

6 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

τέλεια Angot! Μπράβο! Όλα μια χαρά. Κι εμένα ο γιατρός μου είπε όλα καλά αλλά είδε κ μια μικρή αποκόλληση, εν τω μεταξύ εγώ δεν έχω δει αίμα.. Μου είπε ότι μπορεί να δω τις επόμενες μέρες ή κ να διορθωθεί και να μη δω καθόλου. Άντε πάλι καθισιό.. Το έμβρυο είναι καλά κ αυτό έχει σημασία. Μου έκλεισε ραντεβού πάλι σε 10 μέρες. 

Μπράβο κοτοπουλάκι, χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Υποθέτω ότι δε τον προβλημάτισε η αποκόλληση αφού είναι μικρή, σωστά? Θα κάτσεις αναγκαστικά στα αυγά σου 10 μέρες και θα διορθωθεί! Σου είπε μήπως συνήθως πώς προκαλείται η αποκόλληση?

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κορίτσια εχω κατα διαστήματα πονάκια σαν πόνους περιόδου που ερχονται κ φεύγουν.Το εχει καποια αλλη κοπελα; 

Το έπαθα την περασμένη Κυριακή και ανησύχησα λίγο, μίλησα όμως με τη μαΐα και μου είπε ότι είναι εντελώς φυσιολογικό γιατί τραβιέται μήτρα καθώς μεγαλώνει και πως θα ξανασυμβεί και είναι απολύτως φυσιολογικό. Μην ανησυχείς καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !θα ήθελα να με κατατοπισετε Όσες κοπέλες έχετε εμπειρία από φυσικούς κύκλους ..αν κάποιοι γιατροί ειδικεύονται σε αυτούς.. και αν έχετε κάποια εμπειρία θετική ήκαι αρνητική.. Επίσης κάτι πολύ SOS που θέλω να ρωτήσω είναι εάν κάποια κοπέλα μετά από κάποιους απανωτούς μήνες ωοληψίας σε φυσικό κύκλο παίρνοντας το vibramycin  τους προκάλεσε κάποιο πρόβλημα το φάρμακο.. εάν τους πείραξε.. στομάχι ή οποιαδήποτε άλλη ενόχληση.. ευχαριστώ πάρα πολύ! θα με βοηθήσετε πολύ να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Κορίτσια και εγώ έτσι ακριβώς. Από χθες πονάκια περιόδου. Έρχονται και φεύγουν, 

Εμενα δεν πειράζει πάντα το ουλτρο, έχει λίγες μέρες που την παλεύω και δεν κοιμάμαι. Λέτε να μην απορροφούνται καλά;;;; Αχ αυτό το μυαλό…όλο σενάρια κάνει 

Καλό σημάδι τα πονάκια που έχεις, χαίρομαι!!!!! ❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Linoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Προσπάθησα να μπω λίγο στο πνεύμα και να διαβάσω τις ιστορίες των περισσότερων σας. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκεστε και στις εγκυουλες να πάνε όλα καλά! Εγώ βρίσκομαι στην 3η μέρα από την ετ βλαστοκυστης 5ης μέρας μιας και μοναδικής καλής όχι αριστης. Περυσι ακριβώς έκανα την πρώτη ετ πάλι μιας βλαστοκυστης άριστης που ναι μεν κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην τροφοβλάστη φάνηκε ότι είναι τρισωμια. Παρα πολύ η στενοχώρια μου είχα μπει και στον 4ο μηνα όταν κάναμε την διακοπη. Μετά είχα δύο φυσικές συλλήψεις, η μια παλινδρομη, η άλλη βιοχημική. Με τις τόσες καθυστερήσεις φτάσαμε στο σήμερα. Κι ενώ πέρυσι ήμουν πολύ χαλαρή μετά την ετ φέτος η αγωνία μου είναι ανυπόφορη. Ευτυχώς την Δευτέρα θ πάω για δουλειά να ξεχαστω λιγάκι. Σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας. Είμαστε όλες ταλαιπωρημένες λιγότερο ή περισσότερο. Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!

Καλώς ήρθες Linoula λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου!! Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου κ να αποκτήσεις το παιδάκι σου!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Linoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Προσπάθησα να μπω λίγο στο πνεύμα και να διαβάσω τις ιστορίες των περισσότερων σας. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκεστε και στις εγκυουλες να πάνε όλα καλά! Εγώ βρίσκομαι στην 3η μέρα από την ετ βλαστοκυστης 5ης μέρας μιας και μοναδικής καλής όχι αριστης. Περυσι ακριβώς έκανα την πρώτη ετ πάλι μιας βλαστοκυστης άριστης που ναι μεν κατέληξε σε εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην τροφοβλάστη φάνηκε ότι είναι τρισωμια. Παρα πολύ η στενοχώρια μου είχα μπει και στον 4ο μηνα όταν κάναμε την διακοπη. Μετά είχα δύο φυσικές συλλήψεις, η μια παλινδρομη, η άλλη βιοχημική. Με τις τόσες καθυστερήσεις φτάσαμε στο σήμερα. Κι ενώ πέρυσι ήμουν πολύ χαλαρή μετά την ετ φέτος η αγωνία μου είναι ανυπόφορη. Ευτυχώς την Δευτέρα θ πάω για δουλειά να ξεχαστω λιγάκι. Σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας. Είμαστε όλες ταλαιπωρημένες λιγότερο ή περισσότερο. Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!

Καλη επιτυχία κοριτσακι μου και μια μεγαλη χοριακη κοριτσάκι εύχομαι...Να σε ρωτήσω τι βλαστοκυστη εβαλες; Τι χαρακτηρισμό της εδωσαν;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Προσπαθώ να διατηρήσω την αισιοδοξία μου. @winspertη βλαστοκυστη τώρα ηταν 5ης μέρας με χαρακτηρισμό "καλή". Πέρυσι στην ωοληψια θυμάμαι μου είχαν δώσει και την ανάλυση των χαρακτηριστικών αλλά τώρα τίποτα περισσότερο. Δεν το σκέφτηκα να ρωτησω. Εξάλλου δεν είχα κι άλλη επιλογή! Μια κατεψυγμένη είχαμε μόνο. Αν δεν πετύχει θα κάνω νέο κύκλο διεγερσης δυστυχώς κι ελπίζω αυτή τη φορά με μικρογονιμοποιηση να πάει καλύτερα. Είχαμε πολύ χαμηλό ποσοστό γονιμοποίησης. Από 16 ωάρια μόνο 2 έφτασαν σε βλαστοκυστη και η μία που βάλαμε η πρώτη είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία.. τι να πω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...