Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Ellidr είπε:

Κοίτα το momly μου λέει 10 και σε παρένθεση 9+3 άρα η δέκατη βδομάδα είναι 

Δε ξέρω τώρα που θα πάω για υπέρηχο θα μου πει 

Εγώ πέρασα και πανικό γιατί βρέθηκα θετική στο μεγαλοκυταροιο και έριξα κλάμα 

Άστα να πάνε 

Αλλά ευτυχώς έκανα εξειδικευμένες εξετάσεις και έδειξαν παλιά λοίμωξη που δεν επηρεάζει το έμβρυο αλλά μέχρι να βγουν εγώ ήμουν στα τάρταρα 

αρα ειχες αντισωματα ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

αρα ειχες αντισωματα ε?

Ναι ευτυχώς Παναγία μου 

Πολλά αντισώματα 

πρίν από 19 λεπτά , Angot είπε:

Κοπελα μ ακριβώς το ίδιο έλεγα κ γω, πως αν δεν τα καταφέρω σύντομα θα παρςσπαθησω να υιοθετήσω ένα παιδάκι. Είναι θεάρεστο πράγμα! 

Ωχ κοπελα μ σε καταλαβαίνω, μεγάλο ζόρι! Ευτυχώς όλα καλά! Για κυστικη ινωση έχεις κάνει εσύ; 

Όχι νομίζω δε μου είπε κάτι για  κυστική ίνωση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ellidr είπε:

Στον ανοσολογικό έλεγχο του προγεννητικού βρέθηκε εκεί που είναι και της ερυθράς και του τοξοπλασματος

Όχι τι συμπτώματα έτσι κ αλλιώς ήταν κάτι παλιό αλλά αν τα περάσεις τώρα στην εγκυμοσύνη δυστυχώς κάνει μεγάλη ζημιά στο έμβρυο και πολλές φορές γίνεται διακοπή κύησης 

Άστα δε θέλω να το συζητάω καν πήγαινα στο μικροβιολογικό να κάνω τις επαναληπτικές και έκλαιγα τόσο πολύ που δεν μπορούσαν να μου πάρουν αίμα 

Κορίτσι μου επειδή όταν είχα κάνει βιοψία ενδομητριου βρέθηκαν πέραν των άλλων μικροβιων και κυτταρομεγαλοιος, όταν έμεινα έγκυος μου έκανε εντύπωση που στις αιματολογικες δεν ήταν θετικά τα αντισωματα τώρα ή τα IGM ή τα IGG που δείχνουν ότι το έχεις περάσει και έχεις αντισωματα!!!,Τώρα τι μπορεί να έγινε δεν ξέρω!!Μου είπαν κιόλας πως επειδή ήταν στον κόλπο μπορεί να μην φαίνονταν στο αίμα! Όσο δε θυμάμαι ποιο απο τα δύο που σου δείχνει αν έχεις τώρα κυτταρομεγαλοιο βγαίνει αρνητικό είσαι μια χαρά!!

Σε μένα για παράδειγμα βγήκαν αντισωματα στην ερυθρά γιατί την έχω περάσει και δεν μου την ξαναεγραψε ο γιατρός!!Κάθε μήνα κάνω μόνο για τοξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο!!!

Πάντως αν έχεις αντισωματα γιατί έχεις περάσει παλιά κυτταρομεγαλοιο και δεν σε επηρεάζει στο τώρα είσαι πολύ καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Giouli36 είπε:

Κορίτσι μου επειδή όταν είχα κάνει βιοψία ενδομητριου βρέθηκαν πέραν των άλλων μικροβιων και κυτταρομεγαλοιος, όταν έμεινα έγκυος μου έκανε εντύπωση που στις αιματολογικες δεν ήταν θετικά τα αντισωματα τώρα ή τα IGM ή τα IGG που δείχνουν ότι το έχεις περάσει και έχεις αντισωματα!!!,Τώρα τι μπορεί να έγινε δεν ξέρω!!Μου είπαν κιόλας πως επειδή ήταν στον κόλπο μπορεί να μην φαίνονταν στο αίμα! Όσο δε θυμάμαι ποιο απο τα δύο που σου δείχνει αν έχεις τώρα κυτταρομεγαλοιο βγαίνει αρνητικό είσαι μια χαρά!!

Σε μένα για παράδειγμα βγήκαν αντισωματα στην ερυθρά γιατί την έχω περάσει και δεν μου την ξαναεγραψε ο γιατρός!!Κάθε μήνα κάνω μόνο για τοξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο!!!

Πάντως αν έχεις αντισωματα γιατί έχεις περάσει παλιά κυτταρομεγαλοιο και δεν σε επηρεάζει στο τώρα είσαι πολύ καλά!!!

Βγήκα θετική στα igm 

Αλλά ήταν ψευδώς θετικό προφανώς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Οι δυσκολίες δεν έχουν τελειωμό, το θέμα είναι να παραμένεις όρθια κορίτσι μου. Εγώ έχω πει ότι αν δεν έρθει σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα θα προσπαθήσω για υιοθεσία, ίσως αυτό να είναι το ριζικό μου, να αγαπήσω ένα παιδάκι που δεν μπόρεσε να αγαπηθεί. 

Την υιοθεσία την σκέφτομαι κι εγώ, για την ακρίβεια την σκεφτόμουν από τότε που προσπαθούσα φυσιολογικά για 5 χρόνια κ δεν κατάφερνα τίποτα. Το πρόβλημα είναι ότι οι υιοθεσίες θέλουν πολύ χρόνο κ αν είναι κ διακρατικές ή ιδιωτικές πολύ χρήμα. Ίσως όμως αξίζει τον κόπο να δοθούν αυτά τα λεφτά, αρκεί να σωθεί ένα παιδάκι κ να πάρει πολλή αγάπη.

Αν δεν μου πάει καλά και τώρα δεν ξέρω αν θέλω να το ξαναζήσω αυτό που ζω.

Έκλεισα αύριο ραντεβού να με δει ο γιατρός. Να μου φύγει το άγχος, δεν αντέχω άλλο, βλέπω τα 2-3 συμπτώματά μου να μειώνονται όπως κ πέρσι, καλό δεν το βρίσκω..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, agg83 είπε:

Ναι βέβαια θα κάνουμε προγενετικο! 

Δεν ξέρω τι βοηθάει δεν το έχω ψάξει ουτε έχω παρει γνώμη. Μόλις εχθές ήρθα αντιμέτωπη με αυτή την πληροφορια. Επειδή βλέπω τα πραγματα κάπως κυνικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι με βιταμίνες μπορείς να επηρεάσεις το DNA σου. Αν μου το προτείνουν σίγουρα θα το κοιτάξω όμως

Ναι μου είπε ο γιατρός να δουμε πως θα παει στον γενετικό αυτό το ένα (που είναι λέει καλή βλαστοκύστη 4ΑΒ) κι αν δεν περάσει θα κάνουμε άλλη μια προσπάθεια με διέγερση ή φυσικό. Βέβαια έχω δεν έχω προβλημα ανταπόκρισης, παράγονται πολλά ωάρια. Από εχθές μας απασχολεί η ποιότητα.. 

Κορίτσι μου εννοείται θα κάνεις ότι θες εσύ κ φυσικά πρώτα να το ψάξεις...έτσι κ αλλιώς κ οι βιταμίνες δεν κάνουν θαύματα αλίμονο απλά μπορείς να πάρεις ουσίες που της έχεις σε ελειψη κ να βοηθήθει κάπως οργανισμός ..κ εγώ σου λέω μου το είπε ο γιατρός μου αλλιώς δεν θα έπερνα ούτε εγώ...τώρα θα δείξει όταν θα το χρειαστούμε αν όντως βοήθησαν η όχι!Να κάνεις ότι καλύτερο είναι για εσένα κ πάντα με την συμβουλή του γιατρού σου η κ ενός δεύτερου γιατρού...πάντα μια άλλη γνώμη βοηθάει...Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου γιατί αλήθεια έχεις περάσει κ εσύ πολλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Εισιαν 9+3 αρα 9 εβδομάδων ή 10; γτ εγώ είμαι 8+4 και τα κορίτσια μ λενε είμαι 9 εβδομάδων. 

Οχι νομίζω όσο περνάνε οι βδομάδες μειώνονται. Εγω τουλάχιστον ήμουν στα ντουζενια μ 5-6 εβδομάδα! Αυχενική ποτέ θα κανεις; 

Ναι μωρε αφου μετρούσαμε τις μέρες :lol: έχω μπλέξει τα μπούτια μ!  Ελπιζω να πάρεις μια τερααααστια χοριακη. Και να μας κάνεις να αναρωτιομαστε πόσα είναι τα μωρα! 

Πάμε πάλι το μέτρημα! Είσαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών, που σημαίνει ότι έχεις συμπληρώσει την 8η εβδομάδα και έχεις μπει στην 9η (κατά 4 μέρες). Δεν είσαι συμπληρωμένες 9 εβδομάδων, διανύσεις όμως την 9η. Θα το εξηγώ μέχρι να το καταλάβεις!

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

ναι καλες ειναι... ξεκινησα φεμαρα ελπιζω να με λυπηθει ο Θεος με τα συμπτωματα,
εχουμε πολλα ταξιδια με τη δουλεια κτλ κ δεν ηθελα να το ρισκαρω να παω σε κανονικη διεγερση σε περιπτωση που πεσουμε σε ημερομηνια που θα λειπουμε...
την αλλη Παρασκευη εχω πρωτο υπερυχο ...εσυ πως εισαι με τα ενεσακια?
 

Φεμάρα εγγύηση για σένα! Ελπίζω να γλυτώσεις τους ιλίγγους... Καλή επιτυχία Silvy!

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

 Οι δυσκολίες δεν έχουν τελειωμό, το θέμα είναι να παραμένεις όρθια κορίτσι μου. Εγώ έχω πει ότι αν δεν έρθει σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα θα προσπαθήσω για υιοθεσία, ίσως αυτό να είναι το ριζικό μου, να αγαπήσω ένα παιδάκι που δεν μπόρεσε να αγαπηθεί. 

1 hour ago, Angot είπε:

Εμενα μ λεει 10 και σε παρένθεση 9+0

Δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά! 

9+0 σημαίνει ότι συμπλήρωσες νταν την 9η εβδομάδα (και τις 7 μέρες της) και μπήκες στη 10η εβδομάδα. Άρα αύριο θα είσαι 9+1 δηλαδή θα έχεις συμπληρώσει την 1η μέρα της 10ης εβδομάδας που διανύεις!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση απλα τρεχω με κατι αγκαροδουλειες! Δεν θα κανω ωοληψια, ετ θα κανω σε φυσικο κυκλο! Τι να πω δεν ξερω εμενα ποσο φτανουν πρωτη φορα το παρακολουθησαμε ετσι τον κυκλο μου..

Οταν λες φκ... εννοείς εντελώς φυσικο; Χωρίς οβιτρελ και χωρίς να παρεις ουτε προσγεστερονη ουτε τίποτα αλλο πριν την εμβρυομεταφορα; 

4 ώρες πρίν, Texas είπε:

Γεια σας ! Εχθές βάλαμε δυο βλαστοκυστες μια 4ΑΑ και μια 4ΒΑ η πρώτη είναι σε στάδιο hatching σας έχει τύχει ; Αν ναι είχατε καλά αποτελέσματα ;

Αν είναι εκκολαπτόμενη βλαστοκυστη τοτε είναι στο στάδιο 5. Στο 4 είναι διογκωμένη βλαστοκυστη!!! Εκτός κ αν είναι αναμεσα... Είναι τέλειες οι βλαστοκυστες σου!!! Καλη επιτυχία...Εμενα είναι 5Β.

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Εισιαν 9+3 αρα 9 εβδομάδων ή 10; γτ εγώ είμαι 8+4 και τα κορίτσια μ λενε είμαι 9 εβδομάδων. 

Οχι νομίζω όσο περνάνε οι βδομάδες μειώνονται. Εγω τουλάχιστον ήμουν στα ντουζενια μ 5-6 εβδομάδα! Αυχενική ποτέ θα κανεις; 

Ναι μωρε αφου μετρούσαμε τις μέρες :lol: έχω μπλέξει τα μπούτια μ!  Ελπιζω να πάρεις μια τερααααστια χοριακη. Και να μας κάνεις να αναρωτιομαστε πόσα είναι τα μωρα! 

Αν και στο ειπαν τα κορίτσια θα στο πω κ εγω... Θα θυμάσαι πως καθε φορα χρειάζονται 7 μερες για να ολοκληρωσεις μια εβδομάδα!!! Άρα πχ αν περάσουν οι πρωτες 7 μερες συμπληρωνεις μια εβδομάδα...Επειτα μπαινεις στη δεύτερη και περιμενεις να περάσουν αλλες 7 για να την κλεισεις και να μπεις στην τρίτη. Το 9+3 που λες σημαίνει οτι εχει ολοκληρώσει τις 9 εβδομάδες και εχουν περάσει αλλες τρεις μέρες απο τη 10η....αρα οδευει να την κλείσει και τη δέκατη. Είναι στη δεκατη και θα ολοκληρωθεί σε 4 μερες. :wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


27 minutes ago, Angot said:

Χαχαχα κορίτσια ευχαριστώ, ελπίζω να τα πηγαίνω καλύτερα με την ηλικία του παιδιού μου :P:lol:

Σκέψου το αλλιώς . Εάν είσαι 8 χρόνων, διανύεις την 1η δεκαετία της ζωής σου, χωρίς όμως να την έχεις συμπληρώσει. Στα 15 σου , έχεις συμπληρώσει την 1η δεκαετία αλλά διανύεις την δεύτερη. Ετσι πάει με την εγκυμοσύνη. Διανύεις την όγδοη εβδομάδα και ας είσαι πχ 7εβ3ημ. 

Απλως εμείς οι γυναίκες επειδή άμα δεν συμπληρώσουμε κάποια χρονια φουλ, δεν υπολογίζουμε στην ηλικία μας.. Χι χι. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ημασταν με τον αντρα μ στο αμαξι κ θα μας χτυπούσε μια απο ενα στενο που βγήκε για χιλιοστά την γλυτωσαμε.Ο αντρας Ενταξει την ξεχεσε αλλα εγω κατατρομαξα κ γενικα δεν τρομάζω ευκολα..Υπαρχει περίπτωση να έπαθαν τιποτα τα έμβρυα;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Μπισκοτακι27 said:

Κοριτσια ημασταν με τον αντρα μ στο αμαξι κ θα μας χτυπούσε μια απο ενα στενο που βγήκε για χιλιοστά την γλυτωσαμε.Ο αντρας Ενταξει την ξεχεσε αλλα εγω κατατρομαξα κ γενικα δεν τρομάζω ευκολα..Υπαρχει περίπτωση να έπαθαν τιποτα τα έμβρυα;

Όχι καλή μου ούτε που κατάλαβαν τίποτα μην ανησυχείς. Προσπάθησε να ηρεμήσεις για εσένα περισσότερο :)

Κορίτσια εμάς αυτή μας η προσπάθεια τελείωσε και επίσημα. Η χοριακη άρχισε να παίρνει την κατηφόρα. Δεν έχω λόγια να περιγράψω πως αισθάνομαι...

  • Λυπημένη/-ος 15
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Powerzen είπε:

Όχι καλή μου ούτε που κατάλαβαν τίποτα μην ανησυχείς. Προσπάθησε να ηρεμήσεις για εσένα περισσότερο :)

Κορίτσια εμάς αυτή μας η προσπάθεια τελείωσε και επίσημα. Η χοριακη άρχισε να παίρνει την κατηφόρα. Δεν έχω λόγια να περιγράψω πως αισθάνομαι...

Ποια προσπάθεια σας ηταν ;;; Πολυ κριμαααα το εχω πάθει στις προηγ 2 φορες κ ξερω πως αισθανεσαι..Κλάψε αμα σ βγει να ηρεμισεις αλλα μετα παρε ξανα δυναμεις κ παμε για ακομη μια προσπάθεια! Μην τ βάζεις κατω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Powerzen είπε:

Όχι καλή μου ούτε που κατάλαβαν τίποτα μην ανησυχείς. Προσπάθησε να ηρεμήσεις για εσένα περισσότερο :)

Κορίτσια εμάς αυτή μας η προσπάθεια τελείωσε και επίσημα. Η χοριακη άρχισε να παίρνει την κατηφόρα. Δεν έχω λόγια να περιγράψω πως αισθάνομαι...

Κορίτσι μου καλό…

Άσε τα συναισθήματα μου να βγούνε, όπως και να αισθάνεσαι είναι λογικό…

Παρε τον χρόνο που σου χρειάζεται για να το κλείσεις το κεφάλαιο αυτό όπως εσυ το νιώθεις για είσαι γεμάτη δύναμη για το επόμενο βήμα.

Έχεις όλη μας την αγάπη και συμπαράσταση 

πρίν από 42 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια ημασταν με τον αντρα μ στο αμαξι κ θα μας χτυπούσε μια απο ενα στενο που βγήκε για χιλιοστά την γλυτωσαμε.Ο αντρας Ενταξει την ξεχεσε αλλα εγω κατατρομαξα κ γενικα δεν τρομάζω ευκολα..Υπαρχει περίπτωση να έπαθαν τιποτα τα έμβρυα;

Εμείς 2 μέρες διαφορά έχουμε! Εμενα μου είπε Σάββατο ιδανικά χοριακη αλλά αν δεν βρω και την Παρασκευή είναι οκ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...