Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ θα πατε με πρόκληση; Γιατί δεν περιμένετε μέχρι 40 κ αν όχι να κάνετε πρόκληση 

Ναι κάνω αντιπηκτικες ενέσεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Laky είπε:

Ναι κάνω αντιπηκτικες ενέσεις. 

Αα οκ…Δεν ξέρω τι γίνεται με τις αντιπηκτικές, είχα την εντύπωση ότι της σταματούμε μολις μπούμε στον μήνα μας! Εγώ βέβαια μόνο ασπιρίνη παιρνω αλλά για να σου πε ο γιατρος σίγουρα είναι ο κατάλληλος! Δε το συζήτησες με το γιατρο αυτες τις ανησυχίες που εχεις για την πρόκληση; 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια από χθες βράδυ είχα βάρος στο λαιμό κ στο θώρακα, ξύπνησα με πόνο στο λαιμό κ μπούκωμα κ ο πονόλαιμο χειροτερεύει. Δεν έχω πυρετό, ευτυχώς οξυγόνο τέλειο κ τεστ ραπιντ αρνητικό. Ανησυχώ όμως ... Ειναι ξεκάθαρα κάτι που κόλλησα. Τί μπορούμε να πάρουμε για να περάσει? Με τις strepsils μόνο κ το Ντεπόν δε γίνεται δουλειά, είναι μόνο για να σταματήσει λίγο ο πόνος 

Περαστικά κορίτσι μου! Είμαστε περίπου έτσι οικογενειακώς τρεις μέρες! Αλλά το περνάμε ελαφρά! Κάποια ίωση προφανώς! Δε χρειάστηκε να πάρουμε κάτι μόνο πίνουμε ζεστά ροφήματα!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αα οκ…Δεν ξέρω τι γίνεται με τις αντιπηκτικές, είχα την εντύπωση ότι της σταματούμε μολις μπούμε στον μήνα μας! Εγώ βέβαια μόνο ασπιρίνη παιρνω αλλά για να σου πε ο γιατρος σίγουρα είναι ο κατάλληλος! Δε το συζήτησες με το γιατρο αυτες τις ανησυχίες που εχεις για την πρόκληση; 

Ναι εννοείται το συζήτησα. Αλλά ο γιατρός σου προτείνει. Από εκεί και πέρα κανείς δε μπορεί να σε υποχρεώσει να γεννήσεις με οποιοδήποτε τρόπο. Οπότε είπα θα δούμε πως θα πάει μέχρι το τέλος. Κι αν δεν ηρεμήσω θα κανονίσω απευθείας καισαρική και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Laky είπε:

Ναι εννοείται το συζήτησα. Αλλά ο γιατρός σου προτείνει. Από εκεί και πέρα κανείς δε μπορεί να σε υποχρεώσει να γεννήσεις με οποιοδήποτε τρόπο. Οπότε είπα θα δούμε πως θα πάει μέχρι το τέλος. Κι αν δεν ηρεμήσω θα κανονίσω απευθείας καισαρική και τέλος.

Κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα οπως θες…το μωράκι κ εσυ να είστε καλά!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα οπως θες…το μωράκι κ εσυ να είστε καλά!! 

Σ ευχαριστώ γλυκιά μου. Σε όλες μας. Με το καλό να γεννησουμε γερά παιδάκια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2022 at 10:28 ΜΜ, Laky είπε:

Ναι το θέμα είναι μετά από πόσες ώρες και πόσο ταλαιπωρήθηκε η κοπέλα.

Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο. Μάλλον με μπερδεψες. Εγώ θα γεννήσω στο Παπαγεωργίου πάντως και δεν επιτρέπεται καθόλου συνοδός.

Σε ποιο δημόσιο δε κάνουν;

Στον Άγιο Ανδρέα στη Πάτρα..έτσι μου είπαν κάποιες κοπέλες που έχουν γεννήσει εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;σε τι φάση βρίσκεστε;;εμείς σιγά σιγά βρίσκουμε τους ρυθμούς μας αν και γενικά είναι πολύ ήσυχος ο μικρούλης μας!! σήμερα η αύριο θα έρθει να μας δεί πάλι ο παιδίατρος να μας πει αν πήραμε βάρος..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;σε τι φάση βρίσκεστε;;εμείς σιγά σιγά βρίσκουμε τους ρυθμούς μας αν και γενικά είναι πολύ ήσυχος ο μικρούλης μας!! σήμερα η αύριο θα έρθει να μας δεί πάλι ο παιδίατρος να μας πει αν πήραμε βάρος..

Εγω εκτός απροόπτου τη Δευτέρα κάνω εισαγωγή.. έχω άγχος είναι η αλήθεια, αλλα πιο πολύ περιμένω την ώρα να γυρίσουμε σπίτι κ να μπούμε στους ρυθμούς μας . Εν τω μεταξύ έχει κατέβει το μωρό , κ πιέζει τόσο που νομίζω θα παω τουαλέτα κ θα βγει . Μπράβο ,τι καλά.. μακάρι κ ο δικός μας να είναι ήρεμο μωράκι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;σε τι φάση βρίσκεστε;;εμείς σιγά σιγά βρίσκουμε τους ρυθμούς μας αν και γενικά είναι πολύ ήσυχος ο μικρούλης μας!! σήμερα η αύριο θα έρθει να μας δεί πάλι ο παιδίατρος να μας πει αν πήραμε βάρος..

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι ωραία που είσαι με τον μικρούλη σου και βρίσκετε τα πατήματα σας!! Ο παιδίατρος έρχεται σπίτι ε; εδώ προβληματίζομαι πολύ!

Από τον γιο μου είμαστε σε έναν παιδίατρο με καλή φήμη γενικά απλώς δεν έχει αρρωστήσει ποτέ ο μικρός μου δυο χρόνια τώρα ώστε να τσεκάρω κατά πόσο είμαι ευχαριστημένη! Επικοινωνιακά είναι μέτριος! Το θέμα είναι ότι δεν κάνει επισκέψεις σπίτι! Τον γιο μου τον γέννησα Σεπτέμβρη ακόμα καλοκαίρι οπότε  πηγαιναμε εμείς στο ιατρείο! Τα βρεφάκια τα δέχεται στο ιατρείο του τα πρωινα και τα μεγαλύτερα παιδάκια αργότερα για ασφάλεια! Τώρα όμως θα έχω δυο παιδάκια θα είναι Νοέμβριος -Δεκέμβριος και η μετακίνηση μου για κάποιους λόγους τα πρωινά θα είναι δυσβάσταχτη! Να μου κρατήσει κάποιος τον μεγάλο μου δύσκολο! Τον έκανα πρόταση να έρχεται σπίτι γιατί κάποτε το έκανε αλλά δεν θέλει! Και επειδή έχω θέμα με τα πρωινά μου λέει ότι θα κανονίζουμε απόγευμα που θα έχει σχολάσει και ο σύζυγος και δε θα υπάρχει πρόβλημα! Το απόγευμα όμως ξέρω ότι δέχεται άρρωστα παιδάκια συν το κρύο που δε θέλω να εκτεθεί ημερών μωρό! Τι θα κάνατε; θα αλλάζατε παιδίατρο; 

1 hour ago, Eleniarch είπε:

Εγω εκτός απροόπτου τη Δευτέρα κάνω εισαγωγή.. έχω άγχος είναι η αλήθεια, αλλα πιο πολύ περιμένω την ώρα να γυρίσουμε σπίτι κ να μπούμε στους ρυθμούς μας . Εν τω μεταξύ έχει κατέβει το μωρό , κ πιέζει τόσο που νομίζω θα παω τουαλέτα κ θα βγει . Μπράβο ,τι καλά.. μακάρι κ ο δικός μας να είναι ήρεμο μωράκι.. 

Με το καλό... Εγώ μπήκα στον ένατο χτες και περιμένω εσάς που προηγείστε να χαρώ μέχρι να έρθει και η δική μου ώρα!! Όλα να πάνε τέλεια κορίτσι μου! 

1 ώρα πρίν, ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα!εγώ μετράω αντίστροφα μέχρι την Παρασκευή και έχω ένα αγχος να πω την αλήθεια!

Τι ωραία που ειστε μαζί με τον μικρούλη σας !

Καλημέρα! Με το καλό και σε εσένα! Μια ανάσα έμεινε!! :x τα γεννητούρια στην ομαδούλα μας θα πληθύνουν! Τι καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , nairobi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι ωραία που είσαι με τον μικρούλη σου και βρίσκετε τα πατήματα σας!! Ο παιδίατρος έρχεται σπίτι ε; εδώ προβληματίζομαι πολύ!

Από τον γιο μου είμαστε σε έναν παιδίατρο με καλή φήμη γενικά απλώς δεν έχει αρρωστήσει ποτέ ο μικρός μου δυο χρόνια τώρα ώστε να τσεκάρω κατά πόσο είμαι ευχαριστημένη! Επικοινωνιακά είναι μέτριος! Το θέμα είναι ότι δεν κάνει επισκέψεις σπίτι! Τον γιο μου τον γέννησα Σεπτέμβρη ακόμα καλοκαίρι οπότε  πηγαιναμε εμείς στο ιατρείο! Τα βρεφάκια τα δέχεται στο ιατρείο του τα πρωινα και τα μεγαλύτερα παιδάκια αργότερα για ασφάλεια! Τώρα όμως θα έχω δυο παιδάκια θα είναι Νοέμβριος -Δεκέμβριος και η μετακίνηση μου για κάποιους λόγους τα πρωινά θα είναι δυσβάσταχτη! Να μου κρατήσει κάποιος τον μεγάλο μου δύσκολο! Τον έκανα πρόταση να έρχεται σπίτι γιατί κάποτε το έκανε αλλά δεν θέλει! Και επειδή έχω θέμα με τα πρωινά μου λέει ότι θα κανονίζουμε απόγευμα που θα έχει σχολάσει και ο σύζυγος και δε θα υπάρχει πρόβλημα! Το απόγευμα όμως ξέρω ότι δέχεται άρρωστα παιδάκια συν το κρύο που δε θέλω να εκτεθεί ημερών μωρό! Τι θα κάνατε; θα αλλάζατε παιδίατρο; 

Με το καλό... Εγώ μπήκα στον ένατο χτες και περιμένω εσάς που προηγείστε να χαρώ μέχρι να έρθει και η δική μου ώρα!! Όλα να πάνε τέλεια κορίτσι μου! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κ σε σένα! Να πάνε όλα κατ ευχήν!! Όσον αφορά τον παιδίατρο, στη πρώτη γέννα είχα έναν ο οποίος ερχόταν επίσκεψη σπίτι κάθε φορά κ ερχόταν μέχρι να γίνει η μικρή ενός.. τα πρωινά πάντα, μόλις τελείωνε από το ιατρείο του γτ τελείωνε νωρίς κάπου στις 12. Τώρα έχουμε αλλάξει παιδίατρο κ μας είπε πως θα έρχεται εκείνη απλά μόλις τελειώνει από το ιατρείο μεσημέρι ή απόγευμα..  ιδανικά εγώ θα ήθελα να έρχεται σπίτι, δεν ξέρω.. εάν δεν υπήρχε άλλη επιλογή θα το σκεφτόμουν ξανά όμως.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Eleniarch είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κ σε σένα! Να πάνε όλα κατ ευχήν!! Όσον αφορά τον παιδίατρο, στη πρώτη γέννα είχα έναν ο οποίος ερχόταν επίσκεψη σπίτι κάθε φορά κ ερχόταν μέχρι να γίνει η μικρή ενός.. τα πρωινά πάντα, μόλις τελείωνε από το ιατρείο του γτ τελείωνε νωρίς κάπου στις 12. Τώρα έχουμε αλλάξει παιδίατρο κ μας είπε πως θα έρχεται εκείνη απλά μόλις τελειώνει από το ιατρείο μεσημέρι ή απόγευμα..  ιδανικά εγώ θα ήθελα να έρχεται σπίτι, δεν ξέρω.. εάν δεν υπήρχε άλλη επιλογή θα το σκεφτόμουν ξανά όμως.. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Μου φαίνεται βουνό το να πηγαίνω στο ιατρείο με τις παρούσες συνθήκες!! Θα κάνω μια καλή έρευνα για κάποιον που θα έρχεται σπίτι!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nairobi είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Μου φαίνεται βουνό το να πηγαίνω στο ιατρείο με τις παρούσες συνθήκες!! Θα κάνω μια καλή έρευνα για κάποιον που θα έρχεται σπίτι!!

Τίποτα, να είσαι καλά! Κ όλα με το καλό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , nairobi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι ωραία που είσαι με τον μικρούλη σου και βρίσκετε τα πατήματα σας!! Ο παιδίατρος έρχεται σπίτι ε; εδώ προβληματίζομαι πολύ!

Από τον γιο μου είμαστε σε έναν παιδίατρο με καλή φήμη γενικά απλώς δεν έχει αρρωστήσει ποτέ ο μικρός μου δυο χρόνια τώρα ώστε να τσεκάρω κατά πόσο είμαι ευχαριστημένη! Επικοινωνιακά είναι μέτριος! Το θέμα είναι ότι δεν κάνει επισκέψεις σπίτι! Τον γιο μου τον γέννησα Σεπτέμβρη ακόμα καλοκαίρι οπότε  πηγαιναμε εμείς στο ιατρείο! Τα βρεφάκια τα δέχεται στο ιατρείο του τα πρωινα και τα μεγαλύτερα παιδάκια αργότερα για ασφάλεια! Τώρα όμως θα έχω δυο παιδάκια θα είναι Νοέμβριος -Δεκέμβριος και η μετακίνηση μου για κάποιους λόγους τα πρωινά θα είναι δυσβάσταχτη! Να μου κρατήσει κάποιος τον μεγάλο μου δύσκολο! Τον έκανα πρόταση να έρχεται σπίτι γιατί κάποτε το έκανε αλλά δεν θέλει! Και επειδή έχω θέμα με τα πρωινά μου λέει ότι θα κανονίζουμε απόγευμα που θα έχει σχολάσει και ο σύζυγος και δε θα υπάρχει πρόβλημα! Το απόγευμα όμως ξέρω ότι δέχεται άρρωστα παιδάκια συν το κρύο που δε θέλω να εκτεθεί ημερών μωρό! Τι θα κάνατε; θα αλλάζατε παιδίατρο; 

Με το καλό... Εγώ μπήκα στον ένατο χτες και περιμένω εσάς που προηγείστε να χαρώ μέχρι να έρθει και η δική μου ώρα!! Όλα να πάνε τέλεια κορίτσι μου! 

Καλημέρα! Με το καλό και σε εσένα! Μια ανάσα έμεινε!! :x τα γεννητούρια στην ομαδούλα μας θα πληθύνουν! Τι καλά!!! 

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!Με το καλό και σε σένα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...