Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια τελικά γεννάω. Έχει αδειάσει ο σάκος από υγρά κι έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις. Ο γιατρός μόλις με είδε και μου είπε να πάμε για πρόκληση. Το παιδί είναι ψιλά και δεν είναι καλές οι προδιαγραφές. Δε ξέρω.... Έχω αγχωθει πολύ που δε με βάζει απευθείας σε καισαρική ενώ δεν υπάρχουν καλές συνθήκες. 

Με το καλό κορίτσι μου!να πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια τελικά γεννάω. Έχει αδειάσει ο σάκος από υγρά κι έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις. Ο γιατρός μόλις με είδε και μου είπε να πάμε για πρόκληση. Το παιδί είναι ψιλά και δεν είναι καλές οι προδιαγραφές. Δε ξέρω.... Έχω αγχωθει πολύ που δε με βάζει απευθείας σε καισαρική ενώ δεν υπάρχουν καλές συνθήκες. 

Με το καλο κοριτσι μου.. ολα θα πανε καλα.. οχι αγχος ο γιατρος ξερει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια τελικά γεννάω. Έχει αδειάσει ο σάκος από υγρά κι έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις. Ο γιατρός μόλις με είδε και μου είπε να πάμε για πρόκληση. Το παιδί είναι ψιλά και δεν είναι καλές οι προδιαγραφές. Δε ξέρω.... Έχω αγχωθει πολύ που δε με βάζει απευθείας σε καισαρική ενώ δεν υπάρχουν καλές συνθήκες. 

Με το καλό κορίτσι μου! Να μην αγχώνεσαι είσαι σε καλά χέρια! Θα παρακολουθούν το μωράκι σου και θα πράξουν αναλόγως! Όσο μπορείς να περπατάς ναι!! Αλλά θα σου πουν κι εκεί φαντάζομαι!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!να πάνε όλα καλά!!!

Να μην ανγχωνεσε θα κάνεις μια προσπάθεια αν θέλει να βγει με πρόκληση θα βγει .όλα καλά θα πάνε με ένα πόνο ζήσρ την κάθε στιγμή! Είναι μοναδική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κορρονοιο λένε. Ακόμη κάθομαι και περιμένω. Τους λέω αποκλείεται. Το τέστ θα είναι λάθος. Το πέρασα πριν ούτε μήνα. Επίσης μου είπαν ότι δε θα μου δώσουν μετά το παιδί κι ότι θα κάνω και καισαρική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Laky είπε:

Έχω κορρονοιο λένε. Ακόμη κάθομαι και περιμένω. Τους λέω αποκλείεται. Το τέστ θα είναι λάθος. Το πέρασα πριν ούτε μήνα. Επίσης μου είπαν ότι δε θα μου δώσουν μετά το παιδί κι ότι θα κάνω και καισαρική.

Ζητά να σου ξανά κάνουν τεστ και ότι μπορεί να βγαίνει λάθος επειδή το έχεις περάσει κ βγαίνεις ακόμα θετική. Έχεις καποιο σύμπτωμα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Laky είπε:

Έχω κορρονοιο λένε. Ακόμη κάθομαι και περιμένω. Τους λέω αποκλείεται. Το τέστ θα είναι λάθος. Το πέρασα πριν ούτε μήνα. Επίσης μου είπαν ότι δε θα μου δώσουν μετά το παιδί κι ότι θα κάνω και καισαρική.

Λογικά λάθος θα είναι τι να πω! Όσο για την απομάκρυνση του μωρου απο τη μητέρα πες τους οτι θα ασκησεις καθε νομιμο δικαιωμα και οτι θα κανεις μήνυση! Να δεις τι θα σου πουν! Ειναι ζωτικης σημασιας το μωρακι να ειναι διπλα σου! Τηρώντας τα μετρα και επίσης δινοντας αντισώματα αν θηλάσεις! Εχω διαβασει περιπτωσεις που οταν απειλησαν για μηνυση απλως υπεγραψε η μητερα οτι φερει ευθυνη και της εδωσαν κανονικα το μωρό! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Laky είπε:

Έχω κορρονοιο λένε. Ακόμη κάθομαι και περιμένω. Τους λέω αποκλείεται. Το τέστ θα είναι λάθος. Το πέρασα πριν ούτε μήνα. Επίσης μου είπαν ότι δε θα μου δώσουν μετά το παιδί κι ότι θα κάνω και καισαρική.

Σε ποιο νοσοκομείο είσαι;;κ εμένα το μοριακό έβγαινε αδιευκρίνιστο..βγήκε το μοριακό σου;;

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο κορίτσι μου! Ηρέμησε αρχικά κ ζητά να επαναληφθεί άμεσα το τεστ. Κ αν το πάρουν θα είναι για λίγο, ξέρω είναι δύσκολο αλλά θα δεις όλα θα πάνε καλά, θα βγει το δεύτερο τεστ κ θα στο φέρουν. Κι εγώ αγχώθηκα κορίτσια γιατί το μωρό δε πήρε πάλι βάρος και θα κάνω κάθε μέρα καρδιοτοκογραφο αν κρατηθεί άλλες 10 μέρες για να γεννήσω με καισαρική στις 37.... Δε μπορώ αυτό άγχος όμως τώρα, ούτε να μείνω μέσα στη κλινική θέλω.... λέω να το πάρουμε αφού μπήκα στο μήνα αλλά ο γιατρός λέει όχι ακόμα, να κλείσουν οι 37, το ζόρι μου όμως ποιος να το καταλάβει....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια τελικά γεννάω. Έχει αδειάσει ο σάκος από υγρά κι έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις. Ο γιατρός μόλις με είδε και μου είπε να πάμε για πρόκληση. Το παιδί είναι ψιλά και δεν είναι καλές οι προδιαγραφές. Δε ξέρω.... Έχω αγχωθει πολύ που δε με βάζει απευθείας σε καισαρική ενώ δεν υπάρχουν καλές συνθήκες. 

Με το καλό, όλα να πάνε καλά εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εγω σαν να μην ειμαι καλα σημερα..εχω που και που πονο απο το στομαχι και γενικα στην ολη κοιλια..το μωρο κουνιετε παρα πολυ με εχει πεθανει και γενικα αισθανομαι μια δυσφορια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια τελικά γεννάω. Έχει αδειάσει ο σάκος από υγρά κι έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις. Ο γιατρός μόλις με είδε και μου είπε να πάμε για πρόκληση. Το παιδί είναι ψιλά και δεν είναι καλές οι προδιαγραφές. Δε ξέρω.... Έχω αγχωθει πολύ που δε με βάζει απευθείας σε καισαρική ενώ δεν υπάρχουν καλές συνθήκες. 

Με το καλό κορίτσι μου..όλα θα πάνε καλά..

πρίν από 25 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια εγω σαν να μην ειμαι καλα σημερα..εχω που και που πονο απο το στομαχι και γενικα στην ολη κοιλια..το μωρο κουνιετε παρα πολυ με εχει πεθανει και γενικα αισθανομαι μια δυσφορια

Και γω μια απ' τα ίδια και κουράζομαι όταν είμαι καθιστή..θέλω ή ξάπλα ή όλη την ώρα να περπατάω..

1 ώρα πρίν, MeliD είπε:

Με το καλο κορίτσι μου! Ηρέμησε αρχικά κ ζητά να επαναληφθεί άμεσα το τεστ. Κ αν το πάρουν θα είναι για λίγο, ξέρω είναι δύσκολο αλλά θα δεις όλα θα πάνε καλά, θα βγει το δεύτερο τεστ κ θα στο φέρουν. Κι εγώ αγχώθηκα κορίτσια γιατί το μωρό δε πήρε πάλι βάρος και θα κάνω κάθε μέρα καρδιοτοκογραφο αν κρατηθεί άλλες 10 μέρες για να γεννήσω με καισαρική στις 37.... Δε μπορώ αυτό άγχος όμως τώρα, ούτε να μείνω μέσα στη κλινική θέλω.... λέω να το πάρουμε αφού μπήκα στο μήνα αλλά ο γιατρός λέει όχι ακόμα, να κλείσουν οι 37, το ζόρι μου όμως ποιος να το καταλάβει....

Πόσο βάρος έχει; Εμένα πλέον δε μου λέει..έχω μείνει στις 34+5 πριν 3 βδομάδες δηλαδή που ήταν 2.200..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Παπαγεωργίου. Ζήτησα δεύτερο τέστ και δε μου έκαναν. Δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο. Μου είπαν ότι πιθανότατα απλά βγαίνω ακόμη θετική στο μοριακό αλλά δε μπορούν να κάνουν τίποτα. Το μωρό μου το έδειξαν από μακριά και ούτε μου το έφεραν ούτε θα μου το δώσουν μου είπαν μέχρι να φύγω. Πάω να τρελαθώ. Αρχικά να πονάω κιόλας τώρα αλλά αυτό αυτή τη στιγμή είναι το τελευταίο που Μ ενδιαφέρει. 2760 ο μικρός 37+2. Ότι είπαν μέσα στο χειρουργείο. Δεν έχει περάσει κανένας να Μ ενημερώσει ούτε καν ο γιατρός μου.

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Laky είπε:

Είμαι στο Παπαγεωργίου. Ζήτησα δεύτερο τέστ και δε μου έκαναν. Δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο. Μου είπαν ότι πιθανότατα απλά βγαίνω ακόμη θετική στο μοριακό αλλά δε μπορούν να κάνουν τίποτα. Το μωρό μου το έδειξαν από μακριά και ούτε μου το έφεραν ούτε θα μου το δώσουν μου είπαν μέχρι να φύγω. Πάω να τρελαθώ. Αρχικά να πονάω κιόλας τώρα αλλά αυτό αυτή τη στιγμή είναι το τελευταίο που Μ ενδιαφέρει. 2760 ο μικρός 37+2. Ότι είπαν μέσα στο χειρουργείο. Δεν έχει περάσει κανένας να Μ ενημερώσει ούτε καν ο γιατρός μου.

Κορίτσι μου καταρχήν να σου ζήσει γερό και δυνατό!!!! Μου είναι αδιανόητο όλο αυτό που συμβαίνει με το μοριακό απαράδεκτοι είναι. Ότι και να σου πω σίγουρα το βιώνεις δύσκολα κράτα γερά όσο μπορείς να πάτε γρήγορα σπίτι σας ο γιατρός σου που είναι δλδ καμία ενημέρωση τπτ;από πουθενά; Ούτε σύνοδο αφήνουν να φανταστώ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Είμαι στο Παπαγεωργίου. Ζήτησα δεύτερο τέστ και δε μου έκαναν. Δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο. Μου είπαν ότι πιθανότατα απλά βγαίνω ακόμη θετική στο μοριακό αλλά δε μπορούν να κάνουν τίποτα. Το μωρό μου το έδειξαν από μακριά και ούτε μου το έφεραν ούτε θα μου το δώσουν μου είπαν μέχρι να φύγω. Πάω να τρελαθώ. Αρχικά να πονάω κιόλας τώρα αλλά αυτό αυτή τη στιγμή είναι το τελευταίο που Μ ενδιαφέρει. 2760 ο μικρός 37+2. Ότι είπαν μέσα στο χειρουργείο. Δεν έχει περάσει κανένας να Μ ενημερώσει ούτε καν ο γιατρός μου.

Να σου ζήσει! Αρχικά, συγχαρητήρια, όλα πήγαν καλά! Ενημέρωσε κάποιον δικό σου να έρθει από εκεί να δει τι μπορεί να γίνει,  να απαιτήσει κάποια πράγματα...

3 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου..όλα θα πάνε καλά..

Και γω μια απ' τα ίδια και κουράζομαι όταν είμαι καθιστή..θέλω ή ξάπλα ή όλη την ώρα να περπατάω..

Πόσο βάρος έχει; Εμένα πλέον δε μου λέει..έχω μείνει στις 34+5 πριν 3 βδομάδες δηλαδή που ήταν 2.200..

Είναι 2100 στις 35+5.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...