Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια συνεχίζονται τα ροζ στο σερβιετακι κι είμαι μούσκεμα συνέχεια. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω για καρδιοτοκογραφο σε λίγο και να δούμε τι γίνεται από κάτω με τα υγρά. Εμένα πάντως με πονάει και η μέση μου σαν να μου έρχεται περίοδος.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια συνεχίζονται τα ροζ στο σερβιετακι κι είμαι μούσκεμα συνέχεια. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω για καρδιοτοκογραφο σε λίγο και να δούμε τι γίνεται από κάτω με τα υγρά. Εμένα πάντως με πονάει και η μέση μου σαν να μου έρχεται περίοδος.

Καλή μου μήπως έχει ξεκινήσει ο τοκετός; αργά αργά αλλά μήπως ξεκίνησε; με το καλό να πας να ηρεμήσεις να σου πει τι συμβαίνει! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια συνεχίζονται τα ροζ στο σερβιετακι κι είμαι μούσκεμα συνέχεια. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω για καρδιοτοκογραφο σε λίγο και να δούμε τι γίνεται από κάτω με τα υγρά. Εμένα πάντως με πονάει και η μέση μου σαν να μου έρχεται περίοδος.

Καλή επιτυχία!ο,τι και να είναι αφού πας στον γιατρό όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια συνεχίζονται τα ροζ στο σερβιετακι κι είμαι μούσκεμα συνέχεια. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω για καρδιοτοκογραφο σε λίγο και να δούμε τι γίνεται από κάτω με τα υγρά. Εμένα πάντως με πονάει και η μέση μου σαν να μου έρχεται περίοδος.

Καλή επιτυχία.!!! Στείλε μας να μας πεις!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια συνεχίζονται τα ροζ στο σερβιετακι κι είμαι μούσκεμα συνέχεια. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω για καρδιοτοκογραφο σε λίγο και να δούμε τι γίνεται από κάτω με τα υγρά. Εμένα πάντως με πονάει και η μέση μου σαν να μου έρχεται περίοδος.

Με το καλό κοπέλα μου!! Κ εγώ έτσι πιστεύω έρχεται το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Πόσες γεννάνε αυτήν την εβδομάδα;;;;

Εγώ πρώτα ο Θεός την άλλη βδομάδα..

23 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Αχ κορίτσια δώστε μου λίγο θάρρος..  μόλις γύρισα από εμβρυολογο γτ έπρεπε να δούμε με ακρίβεια την απόσταση τραχήλου κ πλακούντα κ τλκ είναι πολύ μικρή κ ο πλακουντας αρκετά χαμηλα..  δυστυχώς δε μας έκανε τη χάρη να ανέβει.. αυτο σημαινει ότι θα πάω για καισαρική κ είμαι έτοιμη να σκάσω, παρότι ξέρω ότι είναι ιατρική ανάγκη.. θα μιλήσω πιο μετά κ με τη γυναικολόγο μ να δούμε πότε θα με βαλει.. :unsure:

Πόσες είναι να πάτε ή πήγατε με καισαρική κ στις πόσες εβδομάδες? Τώρα είμαι 37&1..

Εγώ θα μπω για καισαρική μάλλον την άλλη Πέμπτη και θα είμαι 38.5 και το καλύτερο είναι πως στις 10 που μάλλον θα γεννήσω έχω γενέθλια..θα είμαστε μαζί με τη μικρή μου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , nairobi είπε:

Κορίτσια έχετε προσέξει μήπως να τρέχει υγρό από το στήθος σας ; εγώ είδα λίγα στίγματα στη μπλούζα 2-3 φορές, αλλά αν ζουλήξω δε βγαίνει κάτι! 

Γαλα είναι. Μη τα ζουλάς γιατί θα κανείς πρόωρες συσπάσεις. Έχουμε από τώρα γαλα κ γιαυτο το βλέπεις αυτό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια συνεχίζονται τα ροζ στο σερβιετακι κι είμαι μούσκεμα συνέχεια. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω για καρδιοτοκογραφο σε λίγο και να δούμε τι γίνεται από κάτω με τα υγρά. Εμένα πάντως με πονάει και η μέση μου σαν να μου έρχεται περίοδος.

Όλα να πάνε καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια συνεχίζονται τα ροζ στο σερβιετακι κι είμαι μούσκεμα συνέχεια. Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω για καρδιοτοκογραφο σε λίγο και να δούμε τι γίνεται από κάτω με τα υγρά. Εμένα πάντως με πονάει και η μέση μου σαν να μου έρχεται περίοδος.

Αμα εχεις αιμα τουλαχιστον και ροζ εμενα η μαια μου ειπε οτι ξεκιναει ο τοκετος..καλα εκανες και πηρες τον γιατρο για να σε δει..με το καλο..αντε σχεδον ολες σας τερματισατε εμενα η δικια μου απο οτι βλεπω δεν εχει κανενα πλανο:lol: περιμενουμε νεα σου

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Κορίτσια έχετε προσέξει μήπως να τρέχει υγρό από το στήθος σας ; εγώ είδα λίγα στίγματα στη μπλούζα 2-3 φορές, αλλά αν ζουλήξω δε βγαίνει κάτι! 

Εγω δεν εχω δει τιποτα μεχρι τωρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Laky είπε:

Αχ ευχαριστώ για το αισιόδοξο νέο. Δεν έχω ακούσει ούτε ένα θετικό για τη πρόκληση κι έχω απογοητευτεί πολύ. Μακάρι να γινόταν να γεννούσα φυσιολογικα. Κι όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά μετά θα είμαι μόνη μου Μ ένα μωρό!!!

Επίσης κορίτσια συνεχίζω να χάνω υγρά ή ουρα τελοσπαντων. Είναι δυνατόν να κατουραω συνεχώς επάνω μου; Φοβάμαι μήπως συμβαίνει κάτι άλλο. Επίσης από εχθές τη νύχτα μέχρι και τώρα κάπου κάπου έχω πόνους στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά. Σαν πόνους περιόδου. Έχετε κι εσείς;

Μην με ευχαριστείς βρε σιγά! Αλλά αλήθεια δεν σημαίνει κάτι η πρόκληση. Αν το θέλει το μωρό, θα γεννηθεί φυσιολογικά. Αν και διαβάζω παρακάτω, μάλλον έφυγες ήδη για γέννα! Τα ουρά ναι είναι συχνό φαινόμενο και όπως ξαναέγραψα εγώ είμαι με σερβιετακια ακράτειας γιατί συνέχεια μoy φεύγουν. Πρέπει να κάνουμε πυελικες ασκήσεις κανονικά αλλά ποιος έχει όρεξη; χάχα Αλλά τα ροζ υγρά μάλλον σε έναρξη τοκετού παραπέμπουν! Με το καλό κορίτσι μου! 

Εγώ 39+3 σήμερα, έκανα καρδιοτοκογραφο. Όλα καλά αλλά δεν έχει βλέψεις ο μπέμπης για να ρθει. Αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι το Σάββατο που γίνομαι 40 εβδομάδων, μετά πάμε στην παράταση μέχρι την 41η εβδομάδα και θέλουν να με βλέπουν κάθε μέρα για καρδιοτοκογραφο... Για να δούμε, για να δούμε... 

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά γεννάω. Έχει αδειάσει ο σάκος από υγρά κι έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις. Ο γιατρός μόλις με είδε και μου είπε να πάμε για πρόκληση. Το παιδί είναι ψιλά και δεν είναι καλές οι προδιαγραφές. Δε ξέρω.... Έχω αγχωθει πολύ που δε με βάζει απευθείας σε καισαρική ενώ δεν υπάρχουν καλές συνθήκες. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια τελικά γεννάω. Έχει αδειάσει ο σάκος από υγρά κι έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις. Ο γιατρός μόλις με είδε και μου είπε να πάμε για πρόκληση. Το παιδί είναι ψιλά και δεν είναι καλές οι προδιαγραφές. Δε ξέρω.... Έχω αγχωθει πολύ που δε με βάζει απευθείας σε καισαρική ενώ δεν υπάρχουν καλές συνθήκες. 

Γιαυτο είχες υγρά είχαν σπάσει τα νερά σου. Μην αγχώνεσαι. Προσπάθησε να ηρεμήσεις. Και να περπατάς μη καθηλωθείς στο κρεββάτι. Αν δουν ότι δεν κατεβαίνει θα σε βάλει. Απλά προσπάθησε να ηρεμήσεις γιατί στρεσαρετε κ το μωράκι σου.  Ότι θες στείλε μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...