Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Νιώθω ότι παρερμηνευθηκαν τα λόγια μου... Εννοείται ότι για σοβαρούς λόγους υγείας θα κάνεις ότι χρειαστεί αλλά νιώθω ότι στις μέρες μας είναι λεπτό το σχοινί που διαχωρίζει τον σοβαρό ιατρικό λόγο από την κατάχρηση. Φυσικά η καθεμία ξέρει ποιον να εμπιστευτεί καλύτερα και τι να κάνει. Ωστόσο δεν μπορούσα πάρα να εκφράσω την έκπληξη και τον φόβο μου για το πόσες καισαρικες αλλά ακόμα και προκλήσεις γίνονται ενώ ταυτόχρονα διαβάζω στο εξωτερικό να ακολουθουνται εντελώς διαφορετικά πρωτόκολλα... 

Ξανατονιζω, η καθεμία κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο και δεν κρίνω ούτε κατακρίνω καμία για τις επιλογές της. Άλλωστε για μένα σημασία έχει πως στέκεσαι ως μητέρα μετά τον τοκετό και όχι πωε γέννησες 

Κορίτσι μου δεν τα βάλαμε μαζί σου. Αν είναι δυνατόν. Άσε που έτσι είναι στην Ελλάδα. Οι καισαρικές πάνε σύννεφο. Αλλά όπως και να έχει φυσικά η ασφάλεια του παιδιού μας είναι που προέχει για όλες τις μανούλες. Όταν θα σου πουν πως υπάρχουν κάποιοι κίνδυνοι εεεεε λογικό είναι να μην το ρισκάρεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ να ρωτήσω κάτι χαζό- πρακτικό? Στη καισαρική πόσες ώρες μετά σε σηκώνουν κ πότε μπορείς να φας κανονικά? Συγχωρήστε με αλλά μετά από διαβήτη κύησης ειλικρινά δε θ αντέξω άλλη πείνα κ σούπες που σιχαίνομαι! Τουλάχιστον στη προηγούμενη γέννα (φυσιολογικά) το ίδιο απόγευμα έκανα βόλτες στο διάδρομο κ το βράδυ χτύπησα μπεργκερακι!!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Μήπως ήταν ουρά; Εγώ συχνά νιώθω μια υγρασία αλλά μέχρι εκεί 

Το φοβούνται ακριβώς και σου είπαν για καισαρική; 

Μήπως να έπαιρνες μια δεύτερη γνώμη; Το ότι το μωρό έρχεται με τα πόδια παγκοσμίως δεν συνιστά λόγω για καισαρική... Πολλά παιδάκια γεννιούνται ανάποδα 

Πως δεν γίνεται; Εγώ συνέχεια κατουρημενη είμαι χάχα Φοράω σερβιετακια για την ακράτεια 

Πράγματι είστε πολλές με καισαρική και τολμώ να πω ότι με τρομάζει.. Πανάκεια νιώθω ότι γίνεται 

36η εβδομάδα το έκοψα γιατί εμποδίζει λέει τις συσπασεις 

Κορίτσια υπάρχει καμία στην 39-40η εβδομάδα ή όλες τερματίζεται στις 37-38; Υπάρχει κάποια με βλέπεις να το πάει μέχρι τέλους, 40-41-42 εβδομάδα και φυσιολογικά; Αλήθεια τώρα έχω τρομάξει με το πλήθος των καισαρικων ανάμεσα σε πόσες είμαστε; 20 γυναίκες; 

 Είναι πολλές οι πιθανότητες για αιμοραγια η οποία μπορεί να βγει εκτός ελέγχου ειδικά η εμβρυολογος μ το τόνισε αυτό.. η γυναικολόγος μ μαλιστα μίλησε με 2 εμβρυολογους για την περίπτωση μ κ η ιδια παροτι κάνει συνέχεια vback να φανταστείς κ είναι 100% υπέρ του φυσιολογικού,  τεινει προς καισαρική για καθαρά ιατρικους λόγους δυστυχώς.. βέβαια το ξεκαθάρισα κ εγώ να γίνει ο,τι είναι καλύτερο όσο δύσκολο κ να μου είναι, δλδ δε θέλω να το ρισκάρω κ να τρέχω τελευταία στιγμή..  εγώ βέβαια έχω κ το άλλο θέμα με τα ηπατικα κ τον απίστευτο στομαχοπονο κ εμετούς π μάλλον θα ναι για καλό να γεννήσω νωρίτερα μπας κ ηρεμήσω..  εκτός του ότι περιμένω κάτι ακόμα εξετάσεις κ αν τυχόν βγουν πολύυ ανεβασμένες οι τιμες τότε μπαίνω κ αύριο π λέει ο λόγος για καισαρική..

πρίν από 33 λεπτά , MeliD είπε:

Εγώ να ρωτήσω κάτι χαζό- πρακτικό? Στη καισαρική πόσες ώρες μετά σε σηκώνουν κ πότε μπορείς να φας κανονικά? Συγχωρήστε με αλλά μετά από διαβήτη κύησης ειλικρινά δε θ αντέξω άλλη πείνα κ σούπες που σιχαίνομαι! Τουλάχιστον στη προηγούμενη γέννα (φυσιολογικά) το ίδιο απόγευμα έκανα βόλτες στο διάδρομο κ το βράδυ χτύπησα μπεργκερακι!!! Χαχαχα

Έλα ντε κ εγώ το έχω απορία όσες έχουν κάνει καισαρική να μας κατατοπισουν λίγο..  θυμάμαι μετά τον φυσιολογικό παροτι πονουσα γτ με είχε πετσοκοψει ο τότε γιατρός μ σηκωνομουν κ έτρωγα φουλ τα πάντα! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , MeliD είπε:

Εγώ να ρωτήσω κάτι χαζό- πρακτικό? Στη καισαρική πόσες ώρες μετά σε σηκώνουν κ πότε μπορείς να φας κανονικά? Συγχωρήστε με αλλά μετά από διαβήτη κύησης ειλικρινά δε θ αντέξω άλλη πείνα κ σούπες που σιχαίνομαι! Τουλάχιστον στη προηγούμενη γέννα (φυσιολογικά) το ίδιο απόγευμα έκανα βόλτες στο διάδρομο κ το βράδυ χτύπησα μπεργκερακι!!! Χαχαχα

Αχ και γω ονειρεύομαι γλυκά γιατί και γω προσέχω λόγω διαβήτη κυσηης σχεδον απ την αρχή της εγκυμοσύνης!Λογικά τρως την άλλη μέρα και αυτό με μέτρο μαλλον:/ Περιμένω πως και πως να βγω απ το μαιευτηριο!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις με πήρε ο γιατρός τηλέφωνο και μου είπε ότι βγήκαν οι καλλιέργειες μου και είναι όλες καθαρές. Εγώ πάλι έχω αγχωθει τόσο πολύ με την πρόκληση που θέλει αυτός να κάνουμε που ούτε κάν το θυμόμουν. Μόνο την καισαρική σκέφτομαι. Επίσης σήμερα που με είδε μου είπε πως το μωρό είναι ψηλά. Τι Ελπίδες λοιπόν έχω την άλλη Τετάρτη να έχει κατέβει; Μηδαμινες φαντάζομαι άρα και ατελείωτες ώρες ταλαιπωριας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , MeliD είπε:

Εγώ να ρωτήσω κάτι χαζό- πρακτικό? Στη καισαρική πόσες ώρες μετά σε σηκώνουν κ πότε μπορείς να φας κανονικά? Συγχωρήστε με αλλά μετά από διαβήτη κύησης ειλικρινά δε θ αντέξω άλλη πείνα κ σούπες που σιχαίνομαι! Τουλάχιστον στη προηγούμενη γέννα (φυσιολογικά) το ίδιο απόγευμα έκανα βόλτες στο διάδρομο κ το βράδυ χτύπησα μπεργκερακι!!! Χαχαχα

Μετά από ένα 24 Ώρο θα σου φέρουν κάτι σε σούπα. Μετά από αυτό το γεύμα ξεκινάς κανονικά εγώ εκεί την πρώτη μερα που πειναωα πολύ μετά Μ έφερναν κανονικές μερίδες φαγητό απλά στην καισαρική θα πρέπει να σηκωθείς να περπατήσεις ν λειτουργήσει το έντερο σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Σιγουρα όχι κ οι δύο γέννες ειναι, αλλά όσο να ναι προσωπικά δεν ήθελα να φάω μαχαίρι σε δεύτερη κιόλας γεννα..  ο,τι γίνει ομως για καλό είπαμε.. 

Αχ μίλησα κ με τη γιατρό μου θα με δει αύριο π έχω να κάνω κ nst, λογικά το σκ θα προγραμματίσουμε το πολύ σε μια βδομάδα από τώρα..

Άρα είμαστε πολλές για καισαρική ρε κορίτσια να παίρνω θάρρος? Μόνο εγώ τη φοβάμαι τόσο? Συνήθως γίνεται στις 38 κλεισμενες εβδομάδες?

Κι εγώ φοβάμαι την καισαρική πολύ δεν είσαι η μόνη! Μόνο θετικές σκέψεις βοηθάνε και ότι θα συναντήσεις το μωράκι σου όπως και να έχει!! 

3 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Κορίτσια μαγνησιο συνεχιζετε? Αν όχι πότε το κόψατε? Το χα κόψει κ μ πε η γιατρός να το ξεκινήσω πάλι...

Το έκοψα τώρα το σκ που μπήκα στην 36η! Όπως επίσης και την προγεστερόνη! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φαγητό μετά την καισαρική,θα σας το πω όσο πιο κομψά μπορω: Όσο πιο γρήγορα λειτουργήσει το έντερο,δλδ να κλ@σετε η να κάνετε κακά,τόσο πιο γρήγορα θα φάτε. Και για να γίνει αυτό,την πρώτη μέρα θα κουνάτε τα πόδια σας στο κρεβάτι οσο μπορείτε και από την επόμενη θα σηκωθείτε και έτσι το έντερο θα πάρει μπρος. Την πρώτη μέρα μου έφεραν ένα τσάι και τη δεύτερη με ρώτησε ο γιατρός αν θέλω σούπα η κάτι στερεό,διότι το δικό μου έντερο τα πήγε περίφημα :P Τελικά ζήτησα σούπα για μεσημεριανό και το βράδυ έφαγα κοτόπουλο ψητό. Σας εύχομαι πολλά αέρια και καλή ορεξη:D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Εγώ το σαλοσπιρ το έκοψα όταν ήμουν 24 εβδομάδων ακριβώς. Εγώ για τη καισαρική και τη πρόκληση θα το συζητήσω πάλι μαζί του τη Παρασκευή. Εσύ πόσο είσαι τώρα;

36+1 είμαι τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Εμένα μόλις με πήρε ο γιατρός τηλέφωνο και μου είπε ότι βγήκαν οι καλλιέργειες μου και είναι όλες καθαρές. Εγώ πάλι έχω αγχωθει τόσο πολύ με την πρόκληση που θέλει αυτός να κάνουμε που ούτε κάν το θυμόμουν. Μόνο την καισαρική σκέφτομαι. Επίσης σήμερα που με είδε μου είπε πως το μωρό είναι ψηλά. Τι Ελπίδες λοιπόν έχω την άλλη Τετάρτη να έχει κατέβει; Μηδαμινες φαντάζομαι άρα και ατελείωτες ώρες ταλαιπωριας.

Αχ κορίτσι μου μακάρι να έλεγα να ήμουν στη θέση σου? Μη σκέφτεσαι αρνητικά θα είσαι 38 κ κάτι υπάρχουν πιθανότητες να πετύχει ο φυσιολογικός..  παραπάνω δεν μπορείτε να περιμένετε λόγω των αντιπηκτικων, γτ δεν το κατάλαβα..  αν παρολαυτα θες διακαώς καισαρική του το ξεκαθαρίσεις κ το προγραμματίζεις αλλά γνώμη μ να είσαι αισιόδοξη.. 

 

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Σχετικά με το φαγητό μετά την καισαρική,θα σας το πω όσο πιο κομψά μπορω: Όσο πιο γρήγορα λειτουργήσει το έντερο,δλδ να κλ@σετε η να κάνετε κακά,τόσο πιο γρήγορα θα φάτε. Και για να γίνει αυτό,την πρώτη μέρα θα κουνάτε τα πόδια σας στο κρεβάτι οσο μπορείτε και από την επόμενη θα σηκωθείτε και έτσι το έντερο θα πάρει μπρος. Την πρώτη μέρα μου έφεραν ένα τσάι και τη δεύτερη με ρώτησε ο γιατρός αν θέλω σούπα η κάτι στερεό,διότι το δικό μου έντερο τα πήγε περίφημα :P Τελικά ζήτησα σούπα για μεσημεριανό και το βράδυ έφαγα κοτόπουλο ψητό. Σας εύχομαι πολλά αέρια και καλή ορεξη:D

Ωχ..  κατάλαβα..  τόσο καλα, χαχα! Ένα 24ωρο δλδ τουλάχιστον νηστικες μένουμε? Να παρακαλάμε να λειτουργήσει το έντερο δλδ.. να πω την αλήθεια πέρα απτην πλάκα το πιο σημαντικό είναι να είναι όλα καλά κ να μπορούμε να ανταπεξελθουμε μετά γτ θα έχουμε κ ένα νινί π θελει φροντίδα.. 

με τους εμετούς που είχες σταμάτησαν μετά τη γεννα? Είχες κ στομαχοπονους? Εμένα είναι αφόρητοι τελευταία π λέω δεν αντέχω άλλο κ κάνω δίαιτα γαστρεντεριτιδας οπότε κ με ένα τσάι να μείνω εδώ π τα λέμε μικρό το κακό..  αρκεί να είμαι καλά κ να μπορώ να φάω γενικά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Irini__ είπε:

Αχ κορίτσι μου μακάρι να έλεγα να ήμουν στη θέση σου? Μη σκέφτεσαι αρνητικά θα είσαι 38 κ κάτι υπάρχουν πιθανότητες να πετύχει ο φυσιολογικός..  παραπάνω δεν μπορείτε να περιμένετε λόγω των αντιπηκτικων, γτ δεν το κατάλαβα..  αν παρολαυτα θες διακαώς καισαρική του το ξεκαθαρίσεις κ το προγραμματίζεις αλλά γνώμη μ να είσαι αισιόδοξη.. 

 

Ωχ..  κατάλαβα..  τόσο καλα, χαχα! Ένα 24ωρο δλδ τουλάχιστον νηστικες μένουμε? Να παρακαλάμε να λειτουργήσει το έντερο δλδ.. να πω την αλήθεια πέρα απτην πλάκα το πιο σημαντικό είναι να είναι όλα καλά κ να μπορούμε να ανταπεξελθουμε μετά γτ θα έχουμε κ ένα νινί π θελει φροντίδα.. 

με τους εμετούς που είχες σταμάτησαν μετά τη γεννα? Είχες κ στομαχοπονους? Εμένα είναι αφόρητοι τελευταία π λέω δεν αντέχω άλλο κ κάνω δίαιτα γαστρεντεριτιδας οπότε κ με ένα τσάι να μείνω εδώ π τα λέμε μικρό το κακό..  αρκεί να είμαι καλά κ να μπορώ να φάω γενικά.. 

Με το που γέννησα,σταμάτησαν ως δια μαγείας οι εμετοι κ οι καούρες❤️Στομαχοπονους δεν εχω,μόνο κολικούς του εντέρου επειδή έχω σπαστική κολίτιδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rina_87 είπε:

36+1 είμαι τώρα. 

34 εβδομάδα ήθελα να πω ότι το έκοψα. Όχι 24.

1 ώρα πρίν, Irini__ είπε:

Αχ κορίτσι μου μακάρι να έλεγα να ήμουν στη θέση σου? Μη σκέφτεσαι αρνητικά θα είσαι 38 κ κάτι υπάρχουν πιθανότητες να πετύχει ο φυσιολογικός..  παραπάνω δεν μπορείτε να περιμένετε λόγω των αντιπηκτικων, γτ δεν το κατάλαβα..  αν παρολαυτα θες διακαώς καισαρική του το ξεκαθαρίσεις κ το προγραμματίζεις αλλά γνώμη μ να είσαι αισιόδοξη.. 

 

Ωχ..  κατάλαβα..  τόσο καλα, χαχα! Ένα 24ωρο δλδ τουλάχιστον νηστικες μένουμε? Να παρακαλάμε να λειτουργήσει το έντερο δλδ.. να πω την αλήθεια πέρα απτην πλάκα το πιο σημαντικό είναι να είναι όλα καλά κ να μπορούμε να ανταπεξελθουμε μετά γτ θα έχουμε κ ένα νινί π θελει φροντίδα.. 

με τους εμετούς που είχες σταμάτησαν μετά τη γεννα? Είχες κ στομαχοπονους? Εμένα είναι αφόρητοι τελευταία π λέω δεν αντέχω άλλο κ κάνω δίαιτα γαστρεντεριτιδας οπότε κ με ένα τσάι να μείνω εδώ π τα λέμε μικρό το κακό..  αρκεί να είμαι καλά κ να μπορώ να φάω γενικά.. 

Μου είπε αν θέλω να περιμένουμε και λίγο ακόμη. Αλλά σίγουρα δεν είναι Θεός κι ο άνθρωπος να μου πει στα σίγουρα πως δε θα σπάσουν τα νερά μου όσο το αφήνω. Οπότε λόγω των αντιπηκτικών φοβάμαι κι εγώ να αφήσω να περάσει κι όλη η 39η εβδομάδα μη σπάσουν τα νερά μου κι ούτε επισκληριδιο μετά δε θα μπορώ να κάνω λόγω της ένεσης. Δε ξέρω πραγματικά τι να διαλέξω. Δεν έχω ακούσει και καμιά κοπέλα που να πετύχε τόσο νωρίς με τη πρόκληση φυσιολογικό τοκετό.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

 Είναι πολλές οι πιθανότητες για αιμοραγια η οποία μπορεί να βγει εκτός ελέγχου ειδικά η εμβρυολογος μ το τόνισε αυτό.. η γυναικολόγος μ μαλιστα μίλησε με 2 εμβρυολογους για την περίπτωση μ κ η ιδια παροτι κάνει συνέχεια vback να φανταστείς κ είναι 100% υπέρ του φυσιολογικού,  τεινει προς καισαρική για καθαρά ιατρικους λόγους δυστυχώς.. βέβαια το ξεκαθάρισα κ εγώ να γίνει ο,τι είναι καλύτερο όσο δύσκολο κ να μου είναι, δλδ δε θέλω να το ρισκάρω κ να τρέχω τελευταία στιγμή..  εγώ βέβαια έχω κ το άλλο θέμα με τα ηπατικα κ τον απίστευτο στομαχοπονο κ εμετούς π μάλλον θα ναι για καλό να γεννήσω νωρίτερα μπας κ ηρεμήσω..  εκτός του ότι περιμένω κάτι ακόμα εξετάσεις κ αν τυχόν βγουν πολύυ ανεβασμένες οι τιμες τότε μπαίνω κ αύριο π λέει ο λόγος για καισαρική..

Έλα ντε κ εγώ το έχω απορία όσες έχουν κάνει καισαρική να μας κατατοπισουν λίγο..  θυμάμαι μετά τον φυσιολογικό παροτι πονουσα γτ με είχε πετσοκοψει ο τότε γιατρός μ σηκωνομουν κ έτρωγα φουλ τα πάντα! 

Πολλά μαζεμένα βρε κορίτσι... Να γίνει γρήγορα να ηρεμήσεις...

10 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Εγώ να ρωτήσω κάτι χαζό- πρακτικό? Στη καισαρική πόσες ώρες μετά σε σηκώνουν κ πότε μπορείς να φας κανονικά? Συγχωρήστε με αλλά μετά από διαβήτη κύησης ειλικρινά δε θ αντέξω άλλη πείνα κ σούπες που σιχαίνομαι! Τουλάχιστον στη προηγούμενη γέννα (φυσιολογικά) το ίδιο απόγευμα έκανα βόλτες στο διάδρομο κ το βράδυ χτύπησα μπεργκερακι!!! Χαχαχα

Και εγώ στην κόρη μου μπεργκεράκι χτύπησα μόλις με έβαλαν στο δωμάτιο! Αλλά παρότι το λαχταρούσα τόσο πολύ γιατί με είχαν θεονήστικη από την προηγούμενη νύχτα (χωρίς λόγο, απλά λέει για να μην κάνω εμετό από το ζόρι μου!!!) ήμουν τόσο εξαντλημένη που μόνο το μισό έφαγα! 7 χρόνια μετά και ακόμα σκέφτομαι το μισό μπεργκερ που πέταξα!

9 ώρες πρίν, Laky είπε:

Εμένα μόλις με πήρε ο γιατρός τηλέφωνο και μου είπε ότι βγήκαν οι καλλιέργειες μου και είναι όλες καθαρές. Εγώ πάλι έχω αγχωθει τόσο πολύ με την πρόκληση που θέλει αυτός να κάνουμε που ούτε κάν το θυμόμουν. Μόνο την καισαρική σκέφτομαι. Επίσης σήμερα που με είδε μου είπε πως το μωρό είναι ψηλά. Τι Ελπίδες λοιπόν έχω την άλλη Τετάρτη να έχει κατέβει; Μηδαμινες φαντάζομαι άρα και ατελείωτες ώρες ταλαιπωριας.

Και εμένα η κόρη μου στις 37+5 ήταν ψιλά γιατί φυσικά δεν ήταν η ώρα της να γεννηθεί αλλά μετά από 8 ώρες, όλα πήγαν κατ' ευχήν. Μην το προκαταβάλεις. Όπως επίσης και με τον πόνο όλα είναι σχετικά. Μπορείς να ζητήσεις να σου βάζουν διακεκομένη επισκληρίδιο για να αντέχεις

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Πολλά μαζεμένα βρε κορίτσι... Να γίνει γρήγορα να ηρεμήσεις...

Και εγώ στην κόρη μου μπεργκεράκι χτύπησα μόλις με έβαλαν στο δωμάτιο! Αλλά παρότι το λαχταρούσα τόσο πολύ γιατί με είχαν θεονήστικη από την προηγούμενη νύχτα (χωρίς λόγο, απλά λέει για να μην κάνω εμετό από το ζόρι μου!!!) ήμουν τόσο εξαντλημένη που μόνο το μισό έφαγα! 7 χρόνια μετά και ακόμα σκέφτομαι το μισό μπεργκερ που πέταξα!

Και εμένα η κόρη μου στις 37+5 ήταν ψιλά γιατί φυσικά δεν ήταν η ώρα της να γεννηθεί αλλά μετά από 8 ώρες, όλα πήγαν κατ' ευχήν. Μην το προκαταβάλεις. Όπως επίσης και με τον πόνο όλα είναι σχετικά. Μπορείς να ζητήσεις να σου βάζουν διακεκομένη επισκληρίδιο για να αντέχεις

Αχ ευχαριστώ για το αισιόδοξο νέο. Δεν έχω ακούσει ούτε ένα θετικό για τη πρόκληση κι έχω απογοητευτεί πολύ. Μακάρι να γινόταν να γεννούσα φυσιολογικα. Κι όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά μετά θα είμαι μόνη μου Μ ένα μωρό!!!

Επίσης κορίτσια συνεχίζω να χάνω υγρά ή ουρα τελοσπαντων. Είναι δυνατόν να κατουραω συνεχώς επάνω μου; Φοβάμαι μήπως συμβαίνει κάτι άλλο. Επίσης από εχθές τη νύχτα μέχρι και τώρα κάπου κάπου έχω πόνους στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά. Σαν πόνους περιόδου. Έχετε κι εσείς;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Αχ ευχαριστώ για το αισιόδοξο νέο. Δεν έχω ακούσει ούτε ένα θετικό για τη πρόκληση κι έχω απογοητευτεί πολύ. Μακάρι να γινόταν να γεννούσα φυσιολογικα. Κι όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά μετά θα είμαι μόνη μου Μ ένα μωρό!!!

Επίσης κορίτσια συνεχίζω να χάνω υγρά ή ουρα τελοσπαντων. Είναι δυνατόν να κατουραω συνεχώς επάνω μου; Φοβάμαι μήπως συμβαίνει κάτι άλλο. Επίσης από εχθές τη νύχτα μέχρι και τώρα κάπου κάπου έχω πόνους στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά. Σαν πόνους περιόδου. Έχετε κι εσείς;

Εγώ έχω τέτοια πονακια και κάνω συσπάσεις. Πετρώνει στα ξαφνικά η κοιλιά μου. Είναι τα Braxton hicks. Προπαρασκευαστικες συσπάσεις π παίρνει θέση το μωρό. Αυτό με τα υγρά θα μπορούσε να έχουν σπάσει τα νερά αλλά να χάνεις λίγο λίγο. Έχω ακούσει ότι γίνετε αλλά δεν θέλω να σε αγχωσω. Ρωτά ξανά τον γιατρό σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...