Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πώς είστε;σε τι φάση βρίσκεστε;;εμείς σιγά σιγά βρίσκουμε τους ρυθμούς μας αν και γενικά είναι πολύ ήσυχος ο μικρούλης μας!! σήμερα η αύριο θα έρθει να μας δεί πάλι ο παιδίατρος να μας πει αν πήραμε βάρος..

Να σου ζήσει κορίτσι μ αν και καθυστερημένα.... Η μικρη μας μας ειναι νυχτερινός τύπος κ έχουμε ζοριστεί τον τελευταίο μήνα! 

Αχ κορίτσια φαντάζομαι εχασα κ άλλα γεννητούρια;; Να σας ζήσουν σε όλες! Καλότυχα να ειναι :x

On 27/10/2022 at 10:26 ΜΜ, KONNA28 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ γέννησα χθες τη Μπέμπα 3320 ένας κοριτσαρος .Τελικά τα κατάφερα με την πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά .Σας εύχομαι υγεία στα μωράκια σας όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες μέλλουσα μανούλες έμειναν !!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου, γερο κ δυνατό να ειναι

On 26/10/2022 at 8:33 ΠΜ, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!αργησα αλλά δεν σας ξέχασα..λόγω του ότι είχα ένα αδιευκρίνιστο pcr πέρασα από όλα τα δωμάτια..ήμουν για μια μέρα στις θέσεις όπου ήμουν σε δίκλινο με μια ακόμη κοπέλα και μετά στη Β μαιευτική όπου ήμουν σε τρίκλινο αλλά μόνη στο δωμάτιο..η καθαριότητα ήταν οκ εκτός από το μπάνιο όπου την πρώτη μέρα ήταν βρώμικο μετά όμως το καθάρισαν καλά και το χρησιμοποιούσα μόνο εγώ οπότε ήμουν οκ. Στα μωρά βάζουν φορμακια μόνο χωρίς ζιπουνακι ότι έχουν εμάς μας έντυσαν με κοριτσίστικα..είχα δικά μου ρουχαλακια μαζί κ μετά χρησιμοποιούσα τα δικά μας ..σίγουρα θα χρειαστείτε κάποια παμπερσ..το έχεις όλη μέρα κοντά σου το μωράκι μπορείς όμως αν θέλεις να κάνεις μπάνιο να το αφήσεις στις μαίες..καλό είναι να έχετε σελτεδακι για το αλλαγμα, κρέμα αλλαγής πανας, πάνες αγκαλιας για να μπορείτε να το ακουμπατε στο κρεβάτι σας πανάκια για τις γουλιτσες..να έχετε μαζί σας και χαρτί υγείας, κάποιο σαπουνακι για τα χέρια σας πετσέτες για εσάς..στο δεύτερο δωμάτιο να σημειώσω πως δεν είχε ψυγειακι..καλό είναι να έχετε μαζί σας και κάτι για τις λιγούρες..

Όλα καλά κορίτσι μου;με έναν πόνο εύχομαι με το καλό να αγκαλιάσεις  το κοριτσάκι σου!! 

Πώς είσαι κορίτσι μου όλα καλά;;

Να σου ζήσει κ σεν; κορίτσι μου, τυχερο κ ευτυχισμένο να ειναι! 

 

Ελπίζω να σας βρήκα όλες που γεννήσατε.... Αν μου ξέφυγε καμία.. Της εύχομαι τα καλύτερα για το μωράκι της! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι 37 εβδομάδων ακριβώς και πήγα για τον πρώτο μου καρδιοτοκογραφο. Δε μου είπε κάτι ανησυχητικό ο γιατρός. Αν δε κουνιόταν πολύ σήμερα ο μικρός. Εκείνο που Μ ανησύχησε είναι ότι εχθές το βράδυ στον ύπνο μου μέσα άρχισαν να τρέχουν υγρά. Έτρεξα στη τουαλέτα. Ήταν αρκετά σαν να κατουρηθηκα επάνω μου. Έγινε και δεύτερη φορά αυτό. Τώρα το πρωί που του το είπα Μ εξέτασε από κάτω και είδε πως δεν έχουν σπάσει τα νερά μου και ότι το παιδί είναι ακόμη ψιλά. Έχει συμβεί και σε κάποια άλλη; Αν δε συμβεί κάτι απρόοπτο είπε πως θα με ξαναδεί για υπέρηχο τη Παράσκευη που θα είμαι 37+4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι 37 εβδομάδων ακριβώς και πήγα για τον πρώτο μου καρδιοτοκογραφο. Δε μου είπε κάτι ανησυχητικό ο γιατρός. Αν δε κουνιόταν πολύ σήμερα ο μικρός. Εκείνο που Μ ανησύχησε είναι ότι εχθές το βράδυ στον ύπνο μου μέσα άρχισαν να τρέχουν υγρά. Έτρεξα στη τουαλέτα. Ήταν αρκετά σαν να κατουρηθηκα επάνω μου. Έγινε και δεύτερη φορά αυτό. Τώρα το πρωί που του το είπα Μ εξέτασε από κάτω και είδε πως δεν έχουν σπάσει τα νερά μου και ότι το παιδί είναι ακόμη ψιλά. Έχει συμβεί και σε κάποια άλλη; Αν δε συμβεί κάτι απρόοπτο είπε πως θα με ξαναδεί για υπέρηχο τη Παράσκευη που θα είμαι 37+4

Αχ και γω έχω παρά πολλα υγρα και φοβάμαι!σημερα εχω ραντεβου ,κανονικά γενναω την Παρασκευή ελπίζω,να μην γίνει τίποτα μέχρι τότε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Αχ και γω έχω παρά πολλα υγρα και φοβάμαι!σημερα εχω ραντεβου ,κανονικά γενναω την Παρασκευή ελπίζω,να μην γίνει τίποτα μέχρι τότε!

Πόσο θα είσαι τη Παράσκευη; Αποκλείεται να ήταν απλά υγρά. Εγώ έγινα μούσκεμα. Εσώρουχο και πιζαμα. Τόσο πολύ κι εσύ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Laky είπε:

Πόσο θα είσαι τη Παράσκευη; Αποκλείεται να ήταν απλά υγρά. Εγώ έγινα μούσκεμα. Εσώρουχο και πιζαμα. Τόσο πολύ κι εσύ;

Όχι τόσο  το σερβιετακι -εσωρουχο βρέχω  αλλά τώρα τελευταία βγάζω και λίγη κιτρινη βλεννη που με ανησυχεί αλλά οκ πιστεύω 3 μέρες να αντέξω!την Παρασκευή 38 ακριβώς και γενναω με καισαρική επειδή το μωρο είναι ανάποδα ακόμα.Αυτο με φοβίζει εμένα και δεν θέλω να γίνει τίποτα απρόοπτο. 

Τόσο πολύ εσύ ε?Όμως αφού σου πε ο γιατρός οκ δεν πρέπει να ανησυχείς πιστεύω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι 37 εβδομάδων ακριβώς και πήγα για τον πρώτο μου καρδιοτοκογραφο. Δε μου είπε κάτι ανησυχητικό ο γιατρός. Αν δε κουνιόταν πολύ σήμερα ο μικρός. Εκείνο που Μ ανησύχησε είναι ότι εχθές το βράδυ στον ύπνο μου μέσα άρχισαν να τρέχουν υγρά. Έτρεξα στη τουαλέτα. Ήταν αρκετά σαν να κατουρηθηκα επάνω μου. Έγινε και δεύτερη φορά αυτό. Τώρα το πρωί που του το είπα Μ εξέτασε από κάτω και είδε πως δεν έχουν σπάσει τα νερά μου και ότι το παιδί είναι ακόμη ψιλά. Έχει συμβεί και σε κάποια άλλη; Αν δε συμβεί κάτι απρόοπτο είπε πως θα με ξαναδεί για υπέρηχο τη Παράσκευη που θα είμαι 37+4

Και εγω εχω τετοια υγρα..εμενα με εξετασε η μαια γιατι της το ειπα και πηρε δειγμα και ηταν απλα υγρα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι 37 εβδομάδων ακριβώς και πήγα για τον πρώτο μου καρδιοτοκογραφο. Δε μου είπε κάτι ανησυχητικό ο γιατρός. Αν δε κουνιόταν πολύ σήμερα ο μικρός. Εκείνο που Μ ανησύχησε είναι ότι εχθές το βράδυ στον ύπνο μου μέσα άρχισαν να τρέχουν υγρά. Έτρεξα στη τουαλέτα. Ήταν αρκετά σαν να κατουρηθηκα επάνω μου. Έγινε και δεύτερη φορά αυτό. Τώρα το πρωί που του το είπα Μ εξέτασε από κάτω και είδε πως δεν έχουν σπάσει τα νερά μου και ότι το παιδί είναι ακόμη ψιλά. Έχει συμβεί και σε κάποια άλλη; Αν δε συμβεί κάτι απρόοπτο είπε πως θα με ξαναδεί για υπέρηχο τη Παράσκευη που θα είμαι 37+4

Κι εγώ νόμιζα ότι "έχανα" πιο σταδιακά αλλά όχι τελικά. Δεν σ έκλεισε ραντεβού για γέννα τελικα? Δε θα γεννούσε με καισαρική στις 38? Ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , MeliD είπε:

Κι εγώ νόμιζα ότι "έχανα" πιο σταδιακά αλλά όχι τελικά. Δεν σ έκλεισε ραντεβού για γέννα τελικα? Δε θα γεννούσε με καισαρική στις 38? Ή οχι?

Νωρίς είναι ακόμη. Σήμερα είμαι 37 ακριβώς. Είπαμε για 9/11 που θα Είμαι 38+2. Δε ξέρω αν θα κάνω πρόκληση ή θα πάω αμέσως για καισαρική. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δώστε μου λίγο θάρρος..  μόλις γύρισα από εμβρυολογο γτ έπρεπε να δούμε με ακρίβεια την απόσταση τραχήλου κ πλακούντα κ τλκ είναι πολύ μικρή κ ο πλακουντας αρκετά χαμηλα..  δυστυχώς δε μας έκανε τη χάρη να ανέβει.. αυτο σημαινει ότι θα πάω για καισαρική κ είμαι έτοιμη να σκάσω, παρότι ξέρω ότι είναι ιατρική ανάγκη.. θα μιλήσω πιο μετά κ με τη γυναικολόγο μ να δούμε πότε θα με βαλει.. :unsure:

Πόσες είναι να πάτε ή πήγατε με καισαρική κ στις πόσες εβδομάδες? Τώρα είμαι 37&1..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Irini__ είπε:

Αχ κορίτσια δώστε μου λίγο θάρρος..  μόλις γύρισα από εμβρυολογο γτ έπρεπε να δούμε με ακρίβεια την απόσταση τραχήλου κ πλακούντα κ τλκ είναι πολύ μικρή κ ο πλακουντας αρκετά χαμηλα..  δυστυχώς δε μας έκανε τη χάρη να ανέβει.. αυτο σημαινει ότι θα πάω για καισαρική κ είμαι έτοιμη να σκάσω, παρότι ξέρω ότι είναι ιατρική ανάγκη.. θα μιλήσω πιο μετά κ με τη γυναικολόγο μ να δούμε πότε θα με βαλει.. :unsure:

Πόσες είναι να πάτε ή πήγατε με καισαρική κ στις πόσες εβδομάδες? Τώρα είμαι 37&1..

Κοριτσι μου σκεψου πιο ειναι το καλυτερο για το μωρο και για σενα..δεν εισαι ουτε η πρωτη αλλα ουτε η τελευταια που θα παει για καισαρικη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Irini__ είπε:

Αχ κορίτσια δώστε μου λίγο θάρρος..  μόλις γύρισα από εμβρυολογο γτ έπρεπε να δούμε με ακρίβεια την απόσταση τραχήλου κ πλακούντα κ τλκ είναι πολύ μικρή κ ο πλακουντας αρκετά χαμηλα..  δυστυχώς δε μας έκανε τη χάρη να ανέβει.. αυτο σημαινει ότι θα πάω για καισαρική κ είμαι έτοιμη να σκάσω, παρότι ξέρω ότι είναι ιατρική ανάγκη.. θα μιλήσω πιο μετά κ με τη γυναικολόγο μ να δούμε πότε θα με βαλει.. :unsure:

Πόσες είναι να πάτε ή πήγατε με καισαρική κ στις πόσες εβδομάδες? Τώρα είμαι 37&1..

Εδώ εμένα μου λέει να πάμε για πρόκληση και εγώ προτιμώ τη καισαρική. Χίλιες φορές. Ασφάλεια και για σένα και για το μωρό! Κι εγώ 37 ακριβώς σήμερα. Θα μπω μάλλον στις 9/11 38+2. Θα το ξανασυζητήσουμε όμως τη Παρασκευή που θα πάω για υπέρηχο.Εσύ πότε θα μπεις και Πόσο θα είσαι τότε;

Ρε κορίτσια γίνεται να μου φεύγουν ούρα και να μη το καταλαβαίνω; Θα τρελαθώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Εδώ εμένα μου λέει να πάμε για πρόκληση και εγώ προτιμώ τη καισαρική. Χίλιες φορές. Ασφάλεια και για σένα και για το μωρό! Πόσο θα είσαι τότε;

Δεν ξέρω ακόμα πότε, δε μ πε ακόμα η γιατρός, αλλά φαντάζομαι στα κοντά..  πότε θα πας εσύ για καισαρική? Αχ δν ξέρω φοβάμαι πολύ γτ δεν παύει να είναι χειρουργείο ρε γμτ κ κυρίως σκέφτομαι το μετά της ανάρρωσης.. συν το ότι η πρώτη μ γεννα ήταν φυσιολογικά κ παροτι δεν έχω κ την καλύτερη ανάμνηση δε θα το άλλαζα με τπτ.. αυτό π βιώνει η γυναίκα είναι μοναδικό..  πφφφ... αλλά ότι γίνει για καλό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Irini__ είπε:

Δεν ξέρω ακόμα πότε, δε μ πε ακόμα η γιατρός, αλλά φαντάζομαι στα κοντά..  πότε θα πας εσύ για καισαρική? Αχ δν ξέρω φοβάμαι πολύ γτ δεν παύει να είναι χειρουργείο ρε γμτ κ κυρίως σκέφτομαι το μετά της ανάρρωσης.. συν το ότι η πρώτη μ γεννα ήταν φυσιολογικά κ παροτι δεν έχω κ την καλύτερη ανάμνηση δε θα το άλλαζα με τπτ.. αυτό π βιώνει η γυναίκα είναι μοναδικό..  πφφφ... αλλά ότι γίνει για καλό..

Δηλαδή αυτό που βιώνει η γυναίκα το βιώνει επειδή έκανε φτ;;;;; Δεν είμαι υπέρ αυτής της άποψης εγώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!! Σήμερα πήγαμε να δούμε τον μπεμπη. Ο οποίος γύρισε κ είναι με το κεφάλι κάτω. Αλλά επειδή θελουμε να είμαστε safe θα πάμε για καισαρική 38+4. Αν κ κάνω συσπάσεις κ μπορεί να μ σπάσουν νωρίτερα τα νερά. @Laky σήμερα κόβω και το salospir 

και εγώ αντί να διαλέξω πρόκληση διάλεξα καισαρική. Δεν το ρισκάρω. Είμαι κ από εξωσωματική και έχω ήδη ταλαιπωρηθεί αρκετά. Θέλω να ξέρω ότι όλα θα πάνε καλά κ να φύγω με το παιδάκι μου από το μαιευτήριο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Laky είπε:

Δηλαδή αυτό που βιώνει η γυναίκα το βιώνει επειδή έκανε φτ;;;;; Δεν είμαι υπέρ αυτής της άποψης εγώ.

Σιγουρα όχι κ οι δύο γέννες ειναι, αλλά όσο να ναι προσωπικά δεν ήθελα να φάω μαχαίρι σε δεύτερη κιόλας γεννα..  ο,τι γίνει ομως για καλό είπαμε.. 

Αχ μίλησα κ με τη γιατρό μου θα με δει αύριο π έχω να κάνω κ nst, λογικά το σκ θα προγραμματίσουμε το πολύ σε μια βδομάδα από τώρα..

Άρα είμαστε πολλές για καισαρική ρε κορίτσια να παίρνω θάρρος? Μόνο εγώ τη φοβάμαι τόσο? Συνήθως γίνεται στις 38 κλεισμενες εβδομάδες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...