Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Angel92 είπε:

Βάζεις 80ml γάλα συν αλλα 50 ml χαμομήλι ή σύνολο 80 και τα 50 είναι χαμομήλι?!θα ξεκινήσω και γω να της το βάζω μέσα στο γάλα γιατί το δίνω χωριστά και πνιγεται ..δεν πρέπει να της αρέσει.Της milupa έχει κάτι συγκεκριμένο που βοηθάει ή μπορώ λες και απλό χαμομήλι να βάζω?Πάντως αν κοιμάται 5ωρο με 80ml δικό σου είσαι πολύ τυχερή .εγώ δίνω στήθος φουλ συν 70-90ml ξένο για να τον κρατήσει 5ωρο κι αυτό αν είναι καλά και δεν έχει πονακια.Δυστυχως οι σταγόνες biogaia και της humana το colimil προς το παρόν δεν φαίνεται να βοηθούν.Δεν ξέρω ποσο χειρότερα μπορεί να ήταν χωρίς αυτά :Ρ

Μπράβο σου πάντως ..πως κατάφερες να διακόψεις τελείως το ξένο? Δεν σου πεινούσε? Πόσο γάλα περίπου βγάζεις σε κάθε άντληση και ανά πόσες ώρες κάνεις θηλαστρο αν επιτρέπεται?

Πότε κάνουν περίπου το πρώτο τους εμβόλιο??

Βάζω σε ένα μπιμπερο 80-90ml γαλα+50ml χαμομήλι και το ζεσταίνω λίγο σε μπεν μαρί,της αρέσει πιο πολύ ζεστουτσικο.Σκετο χαμομήλι δεν της άρεσε καθόλου. Το συγκεκριμένο σκεύασμα μου το πρότεινε ο παιδίατρος,μου είπε να δίνω άφοβα. Την βοηθάει σίγουρα,βλέπω ότι κοιμάται πιο γλυκά και πονάει λιγότερο η κοιλίτσα της. Σταγόνες biogaia και infacolic δίνω από την δεύτερη εβδομάδα,αλλα πλεον κάποιες φορές ξεχνάω να δώσω και δεν υπάρχει θέμα..

Σχετικά με το γάλα,από την αρχή θηλαζα και έδινα και σκόνη,όμως αποδείχτηκε οτι το παιδί είναι αλλεργικό στην πρωτεϊνη γάλακτος,με αποτέλεσμα να μην παίρνει βάρος και να έχει εναλλαγές κενώσεων. Και το μωρό ούρλιαζε από τους πόνους για ώρες χωρίς σταματημό,ζήσαμε μια τρέλα.Ουτε τα υποαλλεργικα γάλατα δεν κάνουν.Άλλαξα παιδίατρο και πλέον έχουμε έναν νορμαλ άνθρωπο,ο οποίος είναι υπέρ του θηλασμού και μου είπε τι συμπλήρωματα να παίρνω για να αυξηθεί το γάλα μου και να μην παιδεύουμε.το μωρό με γάλα σκόνη .

Θηλαζα 6φορες.τη μέρα και ανάμεσα στους θηλασμούς έβαζα και θηλαστρο για να αυξηθεί η παραγωγή. Όσο περνάνε οι μέρες,βγάζω περισσότερο γάλα και έτσι εχω ελαττώσει το θηλαστρο σε 2-3 φορές τη μέρα και θηλάζω πιο συχνά(8φορες),αλλά πιο λίγο σε διάρκεια,διότι βγάζω αρκετό γάλα και το μωρό χορταινει. Πολύ σημαντική λεπτομέρεια: νοίκιασα νοσοκομειακο θηλαστρο της medela και είναι τρομερό! Αν της δώσω μπιμπερο(δικό μου γάλα)και περάσουν 4-5 ώρες χωρίς να θηλασω,βγάζω 100-120ml με το θηλαστρο.Τη Δευτέρα θα είναι σχεδόν δύο μηνών που θα κάνει το πρώτο εμβόλιο, στις 25/10γεννηθηκε.Ελπιζω να σε βοήθησα και να μη σε μπέρδεψα. ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Βάζω σε ένα μπιμπερο 80-90ml γαλα+50ml χαμομήλι και το ζεσταίνω λίγο σε μπεν μαρί,της αρέσει πιο πολύ ζεστουτσικο.Σκετο χαμομήλι δεν της άρεσε καθόλου. Το συγκεκριμένο σκεύασμα μου το πρότεινε ο παιδίατρος,μου είπε να δίνω άφοβα. Την βοηθάει σίγουρα,βλέπω ότι κοιμάται πιο γλυκά και πονάει λιγότερο η κοιλίτσα της. Σταγόνες biogaia και infacolic δίνω από την δεύτερη εβδομάδα,αλλα πλεον κάποιες φορές ξεχνάω να δώσω και δεν υπάρχει θέμα..

Σχετικά με το γάλα,από την αρχή θηλαζα και έδινα και σκόνη,όμως αποδείχτηκε οτι το παιδί είναι αλλεργικό στην πρωτεϊνη γάλακτος,με αποτέλεσμα να μην παίρνει βάρος και να έχει εναλλαγές κενώσεων. Και το μωρό ούρλιαζε από τους πόνους για ώρες χωρίς σταματημό,ζήσαμε μια τρέλα.Ουτε τα υποαλλεργικα γάλατα δεν κάνουν.Άλλαξα παιδίατρο και πλέον έχουμε έναν νορμαλ άνθρωπο,ο οποίος είναι υπέρ του θηλασμού και μου είπε τι συμπλήρωματα να παίρνω για να αυξηθεί το γάλα μου και να μην παιδεύουμε.το μωρό με γάλα σκόνη .

Θηλαζα 6φορες.τη μέρα και ανάμεσα στους θηλασμούς έβαζα και θηλαστρο για να αυξηθεί η παραγωγή. Όσο περνάνε οι μέρες,βγάζω περισσότερο γάλα και έτσι εχω ελαττώσει το θηλαστρο σε 2-3 φορές τη μέρα και θηλάζω πιο συχνά(8φορες),αλλά πιο λίγο σε διάρκεια,διότι βγάζω αρκετό γάλα και το μωρό χορταινει. Πολύ σημαντική λεπτομέρεια: νοίκιασα νοσοκομειακο θηλαστρο της medela και είναι τρομερό! Αν της δώσω μπιμπερο(δικό μου γάλα)και περάσουν 4-5 ώρες χωρίς να θηλασω,βγάζω 100-120ml με το θηλαστρο.Τη Δευτέρα θα είναι σχεδόν δύο μηνών που θα κάνει το πρώτο εμβόλιο, στις 25/10γεννηθηκε.Ελπιζω να σε βοήθησα και να μη σε μπέρδεψα. ❤️

Είσαι τέλεια!! Μου τα επες πολύ αναλυτικά και τα κατάλαβα όλα!!σε υπερευχαριστω.. Να σε ρωτήσω..τι συμπλήρωμα σου έδωσε ο γιατρός για να αυξηθεί η παραγωγή σου?

Μπράβο σου πάντως που δεν το βάζεις κάτω και τα καταφέρνεις μια χαρά με θηλασμο,θηλαστρο κλπ. Ίσως παρω να δοκιμάσω και γω το συγκεκριμένο χαμομήλι.

Ααα σας ήρθε Οκτώβριο εσάς το αγγελούδι ..μας περνάτε..να είναι παντα καλά το μωράκι σου κορίτσι μου ! Ελπίζω με τον καιρο να ηρεμήσει και ο δικός μου λίγο τα βράδια..τη μέρα είναι υποδειγματικός!

Σήμερα έκανε το απίστευτο βέβαια και κοιμήθηκε 2:30 τα ξημερώματα μέχρι 8:00 . Αλλά 23.30-2.30 είχε πλανταξει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Angel92 είπε:

Είσαι τέλεια!! Μου τα επες πολύ αναλυτικά και τα κατάλαβα όλα!!σε υπερευχαριστω.. Να σε ρωτήσω..τι συμπλήρωμα σου έδωσε ο γιατρός για να αυξηθεί η παραγωγή σου?

Μπράβο σου πάντως που δεν το βάζεις κάτω και τα καταφέρνεις μια χαρά με θηλασμο,θηλαστρο κλπ. Ίσως παρω να δοκιμάσω και γω το συγκεκριμένο χαμομήλι.

Ααα σας ήρθε Οκτώβριο εσάς το αγγελούδι ..μας περνάτε..να είναι παντα καλά το μωράκι σου κορίτσι μου ! Ελπίζω με τον καιρο να ηρεμήσει και ο δικός μου λίγο τα βράδια..τη μέρα είναι υποδειγματικός!

Σήμερα έκανε το απίστευτο βέβαια και κοιμήθηκε 2:30 τα ξημερώματα μέχρι 8:00 . Αλλά 23.30-2.30 είχε πλανταξει.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σκέψου ότι δεν έχω άλλη επιλογή από τον αποκλειστικό θηλασμό,εκτός από ένα στοιχειακό γάλα,το οποίο βρωμοκοπαει και κάνει 60€(ευτυχώς συνταγογραφειται). 

Τα συμπληρώματα που παίρνω για την αύξηση του γάλακτος είναι : χαπια μαγιάς(12τη μέρα)τσάι θηλασμού weleda(2 φακελάκια τη μέρα)και ένα φακελάκι ροφημα piulatte της humana . Είναι όλα φυτικά. Επίσης πολύ νερό και πριν το θηλαστρο κάνω μαλαξεις στο στήθος και ζεστές κομπρεσες.

Μπράβο στον μπέμπη που κοιμήθηκε,σιγά σιγά θα κοιμάται όλο και περισσότερο το αγγελούδι σου ❤️ Το χαμομήλι της milupa εμάς μας βοηθάει,ελπίζω να βοηθήσει και εσάς❤️

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σκέψου ότι δεν έχω άλλη επιλογή από τον αποκλειστικό θηλασμό,εκτός από ένα στοιχειακό γάλα,το οποίο βρωμοκοπαει και κάνει 60€(ευτυχώς συνταγογραφειται). 

Τα συμπληρώματα που παίρνω για την αύξηση του γάλακτος είναι : χαπια μαγιάς(12τη μέρα)τσάι θηλασμού weleda(2 φακελάκια τη μέρα)και ένα φακελάκι ροφημα piulatte της humana . Είναι όλα φυτικά. Επίσης πολύ νερό και πριν το θηλαστρο κάνω μαλαξεις στο στήθος και ζεστές κομπρεσες.

Μπράβο στον μπέμπη που κοιμήθηκε,σιγά σιγά θα κοιμάται όλο και περισσότερο το αγγελούδι σου ❤️ Το χαμομήλι της milupa εμάς μας βοηθάει,ελπίζω να βοηθήσει και εσάς❤️

 

Ποιο γάλα είναι αυτό που είναι τόσο ακριβο?? :Ο εγώ από αυτά που είπες παίρνω το ρόφημα της humana ...τσάι έχω πάρει της Holle αλλά μου τελειωνει και δεν ξέρω μήπως δοκιμάσω της weleda .

τα χάπια μαγιας που τα βρίσκεις; και παίρνεις όντως 12 τη μέρα ή καταλάθος το έγραψες? :P

Μακάρι να βοηθήσει αν όχι , αρκεί που έχω μια ελπιδα και συμπαράσταση από εσένα που είσαι ομοιπαθουσα!! ❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σκέψου ότι δεν έχω άλλη επιλογή από τον αποκλειστικό θηλασμό,εκτός από ένα στοιχειακό γάλα,το οποίο βρωμοκοπαει και κάνει 60€(ευτυχώς συνταγογραφειται). 

Τα συμπληρώματα που παίρνω για την αύξηση του γάλακτος είναι : χαπια μαγιάς(12τη μέρα)τσάι θηλασμού weleda(2 φακελάκια τη μέρα)και ένα φακελάκι ροφημα piulatte της humana . Είναι όλα φυτικά. Επίσης πολύ νερό και πριν το θηλαστρο κάνω μαλαξεις στο στήθος και ζεστές κομπρεσες.

Μπράβο στον μπέμπη που κοιμήθηκε,σιγά σιγά θα κοιμάται όλο και περισσότερο το αγγελούδι σου ❤️ Το χαμομήλι της milupa εμάς μας βοηθάει,ελπίζω να βοηθήσει και εσάς❤️

 

Μόλις το παραγγειλα και το τσάι της weleda ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Ποιο γάλα είναι αυτό που είναι τόσο ακριβο?? :Ο εγώ από αυτά που είπες παίρνω το ρόφημα της humana ...τσάι έχω πάρει της Holle αλλά μου τελειωνει και δεν ξέρω μήπως δοκιμάσω της weleda .

τα χάπια μαγιας που τα βρίσκεις; και παίρνεις όντως 12 τη μέρα ή καταλάθος το έγραψες? :P

Μακάρι να βοηθήσει αν όχι , αρκεί που έχω μια ελπιδα και συμπαράσταση από εσένα που είσαι ομοιπαθουσα!! ❤️

Όντως παίρνω 12 χάπια τη μέρα μαγιά μπύρας της Lanes,μου το πρότεινε ο γιατρός.Δεν ξέρω πως λέγεται το στοιχειακό γάλα,μου είχε πει πως είναι πολύ ακριβό και βρωμοκοπαει.. Πιστεύω πως θα τα πας πολύ καλά με το θηλασμό αν το θέλεις και αν φυσικά έχεις χρόνο. Υπάρχουν και σύμβουλοι θηλασμού που μπορούν να βοηθήσουν,μην ανησυχείς ❤️ Εύχομαι να πάει τέλεια ο θηλασμός ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ τελικά κατάφερα και έκοψα το ξένο. Και τώρα δίνω μόνο στήθος. Κατά τη διάρκεια της ημέρας είναι συνέχεια στο στήθος το βράδυ όμως κοιμάται αρκετά θα έλεγα. Με μια αφύπνιση μεσα στη νύχτα μόνο. Τέλος του χρόνου θα κανονίσω να πάω να κάνω και τον χαλινο που είναι κοντός και δεν θηλάζει σωστά. Έχει καμία κάποια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εμείς ενώ πηγαίναμε τέλεια με τους κολικούς κυρίως εχθές πάλι πολύ κλάμα. Και σήμερα έτσι μου φαίνεται θα πάει. Ξεκίνησε ήδη. Αφού ακούω τα έντερακια του τον καημένο.

Επίσης ρε κορίτσια έχω πάλι πρόβλημα με τον τρόπο που τρώει. Την ώρα που τον βάζω στο στήθος είναι πεινασμένος και ρουφάει σαν τρελός. Πολλές φορές μου το βγάζει επί τόπου. Μετά που του δίνω το συμπληρωμα με μπουκάλι τρώει πιο ήρεμα. Συμβαίνει και σε άλλη;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rina_87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ τελικά κατάφερα και έκοψα το ξένο. Και τώρα δίνω μόνο στήθος. Κατά τη διάρκεια της ημέρας είναι συνέχεια στο στήθος το βράδυ όμως κοιμάται αρκετά θα έλεγα. Με μια αφύπνιση μεσα στη νύχτα μόνο. Τέλος του χρόνου θα κανονίσω να πάω να κάνω και τον χαλινο που είναι κοντός και δεν θηλάζει σωστά. Έχει καμία κάποια εμπειρία;

Μπράβο κορίτσι μου,είναι δύσκολο να κοπεί το συμπλήρωμα κ όμως γίνεται ❤️  Τα βλέπει η @Angel92και παίρνει θάρρος ❤️ Έχει και το δικό σου μπεμπακι αλλεργία και αποφάσισες να κόψετε το γάλα σκόνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Μπράβο κορίτσι μου,είναι δύσκολο να κοπεί το συμπλήρωμα κ όμως γίνεται ❤️  Τα βλέπει η @Angel92και παίρνει θάρρος ❤️ Έχει και το δικό σου μπεμπακι αλλεργία και αποφάσισες να κόψετε το γάλα σκόνη?

Όχι δεν έχει αλλεργία. Ήθελα να κάνω αποκλειστικό θηλασμό από την αρχή. Αλλά επειδή έχασε αρκετά γραμμάρια στην αρχή δώσαμε συμπλήρωμα. 
@Laky και εγώ φοβόμουν. Και εμένα έπινε 90ml και τα βραδυα 120ml μετά από κάθε γευμα.  Αλλά τα έκοψα σταδιακά. Χρησιμοποίησα το sns  και τα έκοψα σταδιακά. Αλλά έχω αυξήσει τις ώρες που είναι στο στήθος μου. 
Εμένα έχει το θέμα με τον χαλίνο και δεν κάνει καλή προσκόλληση στο στήθος. Μπορεί κ γιαυτο να έχασε αρκετά γραμμάρια στην αρχή. Αλλά αν λυθεί αυτό το θέμα θα πίνει πιο σωστά και δεν θα είναι τόσο πολύ στο στήθος μου. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε; Χθες και σημερα εχω δει στο αριστερο στηθος  ενα σαν ασπρο σπυρακι να το πω δηλαδη το νιωθεις σαν μικρο εξωγκομα πανω απο το δερμα που εμφανιζεται και εξαφανιζεται..δηλαδη δεν το βλεπω καθε φορα που δινω γαλα στην μικρη..τι ειναι τουτο παλι; Ξερει καμια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Χθες και σημερα εχω δει στο αριστερο στηθος  ενα σαν ασπρο σπυρακι να το πω δηλαδη το νιωθεις σαν μικρο εξωγκομα πανω απο το δερμα που εμφανιζεται και εξαφανιζεται..δηλαδη δεν το βλεπω καθε φορα που δινω γαλα στην μικρη..τι ειναι τουτο παλι; Ξερει καμια;

Φυσαλίδα γάλακτος είναι. Κάνε ζεστές κομπρέσα πριν το θηλασμό. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Χθες και σημερα εχω δει στο αριστερο στηθος  ενα σαν ασπρο σπυρακι να το πω δηλαδη το νιωθεις σαν μικρο εξωγκομα πανω απο το δερμα που εμφανιζεται και εξαφανιζεται..δηλαδη δεν το βλεπω καθε φορα που δινω γαλα στην μικρη..τι ειναι τουτο παλι; Ξερει καμια;

Το είχα βγάλει πριν λίγες εβδομάδες και υπέφερα από τον πόνο,κάθε φορά που έβαζα το μωρό στο δεξί στήθος σφιγγομουν από τον πόνο.. Του έκανα πιλινγκ,έβαζα ζεστές κομπρεσες και  προσπάθησα να το ανοίξω με βελόνα..Τελικά πήγα στο γυναικολόγο,μου το άνοιξε και δεν κατάλαβα τίποτα, είμαι τυχερή που δεν έπαθα μόλυνση 

1 ώρα πρίν, Rina_87 είπε:

Όχι δεν έχει αλλεργία. Ήθελα να κάνω αποκλειστικό θηλασμό από την αρχή. Αλλά επειδή έχασε αρκετά γραμμάρια στην αρχή δώσαμε συμπλήρωμα. 
@Laky και εγώ φοβόμουν. Και εμένα έπινε 90ml και τα βραδυα 120ml μετά από κάθε γευμα.  Αλλά τα έκοψα σταδιακά. Χρησιμοποίησα το sns  και τα έκοψα σταδιακά. Αλλά έχω αυξήσει τις ώρες που είναι στο στήθος μου. 
Εμένα έχει το θέμα με τον χαλίνο και δεν κάνει καλή προσκόλληση στο στήθος. Μπορεί κ γιαυτο να έχασε αρκετά γραμμάρια στην αρχή. Αλλά αν λυθεί αυτό το θέμα θα πίνει πιο σωστά και δεν θα είναι τόσο πολύ στο στήθος μου. 

Είδες διαφορά στους κολικούς? Εμένα πονάει μεν αλλά πολύ λιγότερο σε σχέση με πριν που της έδινα σκόνη. Αυτό που σιγά σιγά μαθαίνω,είναι η επίδραση που έχουν στους κολικούς αυτά που τρώμε. Μου είχαν πει να μην τρώω κρεμμύδια και εγώ η χαζή δεν το έκανα και χθες πχ έφτιαξα πατάτες γιαχνί και το παιδί τρελάθηκε στα αέρια και στον πόνο..Μου φαίνεται πως θα τα κόψω όλα σιγά σιγα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...