Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Τι μπιμπερό παίρνετε εσείς? Εμείς με της Medela το calma που μας είπε ο γιατρός να πάρουμε , επειδή κάνει την ίδια κίνηση που κάνει στο στήθος για να αρχίσει να τρέχει το γάλα , για την ώρα δεν έχουμε τέτοιο θέμα. Απλώς αυτά είναι πανάκριβα και πολύ μικρά μωρέ..ήθελα να πάρω κάποια που να είναι και για τους κολικούς αλλά μου είπε όχι ακόμα .

Επίσης κορίτσια δίνετε πιπίλα ή όχι ακόμα? Εγώ με αυτήν είχα θέμα γιατι τον πάλεψα και του την έβαζα μια μέρα που έκλαιγε συνέχεια και μετά δεν έπιανε σωστά το στήθος μου .

Εγώ δίνω απ' την αρχή πιπίλα. Γιατί να μη δώσεις να ηρεμήσει λίγο το μωρό; Όσο για τα μπιμπερο χρησιμοποιώ απ' τις αρχή για κολικους το dr brown.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Laky είπε:

Εγώ δίνω απ' την αρχή πιπίλα. Γιατί να μη δώσεις να ηρεμήσει λίγο το μωρό; Όσο για τα μπιμπερο χρησιμοποιώ απ' τις αρχή για κολικους το dr brown.

Και στην κρατάει για ώρα? Εμένα αμα δεν του τη κρατάω τη πετάει..ειδικά αν είναι εκνευρισμένος με κάτι δεν τη θέλει κθλ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Και στην κρατάει για ώρα? Εμένα αμα δεν του τη κρατάω τη πετάει..ειδικά αν είναι εκνευρισμένος με κάτι δεν τη θέλει κθλ

Άλλες φορές ναι κι άλλες τη φτύνει. Όταν πάντως τη θέλει την κρατάει μια χαρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω της δινω πιπιλα απο την αρχη..εχω παρει πιπιλες απο την μαρκα bibs και αυτα θελει τα κραταει οταν δεν το θελει το πεταει,εχω καποια αλλα απο avent δεν τα θελει καθολου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elena93 είπε:

Και εγω της δινω πιπιλα απο την αρχη..εχω παρει πιπιλες απο την μαρκα bibs και αυτα θελει τα κραταει οταν δεν το θελει το πεταει,εχω καποια αλλα απο avent δεν τα θελει καθολου..

Κι εμένα avent και dr brown που έχω δοκιμάσει δεν πολυκραταει.εχω mam κ nuk αλλά δεν του τις έχω δοκιμάσει.λες να δω αυτες της bibs?από καουτσούκ είναι??... κορίτσια όταν τον πιάσει το παράπονο δεν σταματάει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Angel92 είπε:

Κι εμένα avent και dr brown που έχω δοκιμάσει δεν πολυκραταει.εχω mam κ nuk αλλά δεν του τις έχω δοκιμάσει.λες να δω αυτες της bibs?από καουτσούκ είναι??... κορίτσια όταν τον πιάσει το παράπονο δεν σταματάει 

Ναι και εχουν καλη κεφαλη σαν την θηλη...δεν ξερω η δικια μου αυτα της αρεσουν βλεπετε εχουμε και προτιμησεις :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angel92 είπε:

Κι εμένα avent και dr brown που έχω δοκιμάσει δεν πολυκραταει.εχω mam κ nuk αλλά δεν του τις έχω δοκιμάσει.λες να δω αυτες της bibs?από καουτσούκ είναι??... κορίτσια όταν τον πιάσει το παράπονο δεν σταματάει 

Και εγώ δίνω πιπίλα κορίτσια, στην αρχή είχα της mam αλλά δεν τον βόλευαν και εκνευρίζουν τώρα έχουμε nuk και ειναι μια χαρά..δεν θέλει βέβαια πάντα πιπίλα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αρα κορίτσια παίρνουμε απ' όλες και οποια του κάτσει καλύτερα.

Πώς είστε σήμερα εσείς? Εμένα έχει να κάνει κακά από προχθές και κάθε φορά που πίνει το συμπλήρωμα μετά από λίγο σφίγγεται,κλαίει κι αφήνει αέρια χωρίς περιεχόμενο όμως.

Αφήστε τα κοιμαμαι όρθια κ δεν ξέρω τι να του κάνω . @Lakyπαραγγειλα το λαδακι της humana ποτε το δίνεις ? Από το στόμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Πράγματι, αρα κορίτσια παίρνουμε απ' όλες και οποια του κάτσει καλύτερα.

Πώς είστε σήμερα εσείς? Εμένα έχει να κάνει κακά από προχθές και κάθε φορά που πίνει το συμπλήρωμα μετά από λίγο σφίγγεται,κλαίει κι αφήνει αέρια χωρίς περιεχόμενο όμως.

Αφήστε τα κοιμαμαι όρθια κ δεν ξέρω τι να του κάνω . @Lakyπαραγγειλα το λαδακι της humana ποτε το δίνεις ? Από το στόμα;

Ναι και είναι πολύ νόστιμο. Εγώ πάντως το δοκίμασα. Ο μικρός μου τρελένεται. Χτυπάει τα χειλάκια του. Δίνω δύο φορές την ημέρα κανένα μισάωρο πριν ταισω. Από 1ml.  Είναι με σύριγγα. Εννοείται να το δώσεις σιγά σιγά μη το πνίξεις το μωρό. Χαχαχαχα. 

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε κολικούς πότε ξεκίνησαν; Εμείς είμαστε 15 ημερών δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα ακόμα και αν αναρωτιέμαι αν είναι νωρίς να ξεκινήσουν.

Γύρω στις 20 ημέρες νομίζω ξεκίνησε σε εμάς. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα έχετε σίγουρα κολικους. Πολλά δεν έχουν. Τα αγόρια βέβαια είναι πιο επιρρεπείς. Εύχομαι να μην έχετε πάντως!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ναι και είναι πολύ νόστιμο. Εγώ πάντως το δοκίμασα. Ο μικρός μου τρελένεται. Χτυπάει τα χειλάκια του. Δίνω δύο φορές την ημέρα κανένα μισάωρο πριν ταισω. Από 1ml.  Είναι με σύριγγα. Εννοείται να το δώσεις σιγά σιγά μη το πνίξεις το μωρό. Χαχαχαχα. 

Γύρω στις 20 ημέρες νομίζω ξεκίνησε σε εμάς. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα έχετε σίγουρα κολικους. Πολλά δεν έχουν. Τα αγόρια βέβαια είναι πιο επιρρεπείς. Εύχομαι να μην έχετε πάντως!

Κι εμένα στο 20ημερο ξεκίνησαν οι κολικοί ..σήμερα κλαίει όλη μέρα σφίγγεται,του κάνω μασάζ και σηκώνω ποδαράκια αλλά δεν κάνει κακά από προχθες..δεν ξέρω τι να κανωω κοριτσια....Βοήθειααα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angel92 είπε:

Κι εμένα στο 20ημερο ξεκίνησαν οι κολικοί ..σήμερα κλαίει όλη μέρα σφίγγεται,του κάνω μασάζ και σηκώνω ποδαράκια αλλά δεν κάνει κακά από προχθες..δεν ξέρω τι να κανωω κοριτσια....Βοήθειααα!!

Ετσι ειμασταν και εμεις ειχε 2-3 μερες  να ενεργηθει.. νομιζα οτι δεν τις κανει καλο το κατσικισιο γαλα που εχω παρει.. αλλα ολα καλα τωρα ενεργητε κανονικα..εννοειτε σφιγγεται και κλαιει καποιες φορες αλλα νομιζω επειδη εχει κολικους δεν νομιζω να εχει δυσκιλιοτητα..κοριτσια εσεις τους δινετε χαμομηλι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Ετσι ειμασταν και εμεις ειχε 2-3 μερες  να ενεργηθει.. νομιζα οτι δεν τις κανει καλο το κατσικισιο γαλα που εχω παρει.. αλλα ολα καλα τωρα ενεργητε κανονικα..εννοειτε σφιγγεται και κλαιει καποιες φορες αλλα νομιζω επειδη εχει κολικους δεν νομιζω να εχει δυσκιλιοτητα..κοριτσια εσεις τους δινετε χαμομηλι;

Όχι. Εμένα η γιατρός μου είπε μόνο γάλα να δίνω. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Ετσι ειμασταν και εμεις ειχε 2-3 μερες  να ενεργηθει.. νομιζα οτι δεν τις κανει καλο το κατσικισιο γαλα που εχω παρει.. αλλα ολα καλα τωρα ενεργητε κανονικα..εννοειτε σφιγγεται και κλαιει καποιες φορες αλλα νομιζω επειδη εχει κολικους δεν νομιζω να εχει δυσκιλιοτητα..κοριτσια εσεις τους δινετε χαμομηλι;

Εγώ δίνω χαμομήλι για την δυσκοιλιότητα και κάποιες μέρες του έδωσα και το μείγμα βοτάνων κιντερτε για τους κολικούς..

 

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Κι εμένα στο 20ημερο ξεκίνησαν οι κολικοί ..σήμερα κλαίει όλη μέρα σφίγγεται,του κάνω μασάζ και σηκώνω ποδαράκια αλλά δεν κάνει κακά από προχθες..δεν ξέρω τι να κανωω κοριτσια....Βοήθειααα!!

Εμείς για να κάνει κακά είχαμε βάλει  και υποθετο πολύ δύσκολο..αν θέλεις μπορείς να το βοηθήσεις με μια μπατονετα με λαδακι..γενικά μας έχει πει ο παιδίατρος πάνω από 3 εικοσιτετράωρα αν δεν ενεργηθει είναι θέμα αλλά πλέον κάνει μόνος του μια στις τρεις με 4 μέρες πάρα πολλά..κανένα ζεστό πανακι αν θέλεις βάλε του στην κοιλίτσα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...