Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Angel92 είπε:

Ωωχ περαστικά κορίτσι μου..εύχομαι να πάνε όλα καλά..να παίρνεις καμια βιταμίνη να ενισχυθεί το ανοσοποιητικό σου..Είμαστε λεχώνες κι εμείς ακόμα,πρέπει να προσέχουμε .

αν θηλάζεις ο γιατρός μου είπε ότι παίρνει πολλά αντισώματα το μωρό για την καταπολέμηση της ίωσης τώρα και μου πε να τον θηλάζω οσο περισσότερο μπορώ .Έχει και το μωράκι σου πυρετό; 

Γίνεται πανικός από ιώσεις...άκουσα ότι στο Παίδων μέσα στο περασμένο σκ είχε 1350 περιστατικά και τα περισσότερα ήταν βρέφη .

Πραγματικά @elena93..καμία σωτηρία για εμάς τις μανουλες ελπίζω να το προλάβετε και να είναι καλά το γλυκάκι .

Είναι όντως κρίμα να ταλαιπωρείται το μωρακι..εμένα το θέμα με τους κολικούς και τα σφυξιματα φαίνεται να λύθηκε ..για την ωρα..με τα προβιοτικά και το υποαλλεργικο γάλα..δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και η διατροφή μου που προσέχω λίγο περισσότερο γιατι κάνω μικτή.

Όχι ευτυχώς δεν έχει πυρετό. Μόνο συνάχι.. αλλά ταλαιπωρείται ο καημένος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Ωωχ περαστικά κορίτσι μου..εύχομαι να πάνε όλα καλά..να παίρνεις καμια βιταμίνη να ενισχυθεί το ανοσοποιητικό σου..Είμαστε λεχώνες κι εμείς ακόμα,πρέπει να προσέχουμε .

αν θηλάζεις ο γιατρός μου είπε ότι παίρνει πολλά αντισώματα το μωρό για την καταπολέμηση της ίωσης τώρα και μου πε να τον θηλάζω οσο περισσότερο μπορώ .Έχει και το μωράκι σου πυρετό; 

Γίνεται πανικός από ιώσεις...άκουσα ότι στο Παίδων μέσα στο περασμένο σκ είχε 1350 περιστατικά και τα περισσότερα ήταν βρέφη .

Πραγματικά @elena93..καμία σωτηρία για εμάς τις μανουλες ελπίζω να το προλάβετε και να είναι καλά το γλυκάκι .

Είναι όντως κρίμα να ταλαιπωρείται το μωρακι..εμένα το θέμα με τους κολικούς και τα σφυξιματα φαίνεται να λύθηκε ..για την ωρα..με τα προβιοτικά και το υποαλλεργικο γάλα..δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και η διατροφή μου που προσέχω λίγο περισσότερο γιατι κάνω μικτή.

Όταν λες υποαλλεργικο ποιο γάλα παίρνεις; Κι εμείς πάντως είμαστε πολύ καλύτερα απ' τους κολικούς.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Όταν λες υποαλλεργικο ποιο γάλα παίρνεις; Κι εμείς πάντως είμαστε πολύ καλύτερα απ' τους κολικούς.

Της humana είναι..γράφει πάνω Ηumana (HA) υποαλλεργικό. Πίνει 90ml μετά από κάθε θηλασμό..ίσως είχε εκνευρισμό και σφυξιματα κι επειδή με το προηγούμενο γάλα το απλο της humana έπινε μόνο 60ml και ήταν βαρύ .Πιστεύω αυτα βοήθησαν συν οι σταγόνες τα προβιοτικά της biogaia..δεν κάναμε κάτι άλλο. 

Το μόνο θέμα είναι ότι δεν ενεργείται καθημερινά.Πχ εχθές δεν έκανε ενώ είχε πολλά αέρια ..όταν κάνει βέβαια κάνει πάρα πολλά και δεν ζορίζεται πολύ πλέον για να τα βγάλει.

Εσένα κάνει κάθε μέρα? Θύμισε μου αν μπορείς τι κάνατε για την αντιμετώπιση των κολικών και πάτε καλύτερα ?!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.  Εγώ γέννησα το κοριτσάκι μου 25/11 ακριβώς στις 36, εβδομάδες αν και ήμουν στου Δεκεμβρίου το θέμα. Μπήκαμε ΜΕΝΝ λόγω συνδρόμου αναπνευστικής δυσχέρειας αλλά ευτυχώς πια είμαστε σπίτι μας. Η μπέμπα βγήκε 2450 την περασμένη Πέμπτη από τη ΜΕΝΝ και σήμερα την ζύγισα 2710. Ευτυχώς είναι φαγανή και ήσυχη κοιμάται πολύ και σχεδόν ποτέ δεν κλαίει. 

Κι εγώ κορίτσια σήμερα είδα στο μωρό μύξες πήρα την παιδίατρο μου λέει δεν ανησυχώ μόνο αν έχει πυρετό ή έντονο βήχα. Το τραγικό είναι ότι περίμενα να κολλήσει από το γιο μου που είναι 22 μηνών και μόνιμα κρυωμενος αλλά τελικά εγώ είμαι χάλια από την τελευταία μέρα στο μαιευτήριο με καταρροή,βήχα κλπ μου το γύρισε σε ωτίτιδα έχει βουλώσει το αυτί μου πήγα γιατρό και παίρνω αντιβίωση και κορτιζόνη τόσο χάλια και τελικά κόλλησα και το μωρό. Μακάρι να μείνουμε μόνο στη μυξα. Ανησυχώ και εγώ πολύ. Μυξα δεν έχει εμφανή απλά ρουθούνιζε και της έκανα όρο και την είδα ότι έχει πράσινη μυξα.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Σε καταλαβαίνω @Ελλάκι μου..είμαστε ομοιπαθούσες..μας έχουν ξεκάνει τα μωράκια μας . Κι εγώ έχω άρχισει να έχω αυτές τις μέρες αλλά όχι συνέχεια..λογικά είναι όντως επειδή κατεβαίνει το γάλα.

Εμένα κορίτσια αρρώστησε το μωράκι μου και έχω στεναχωρηθεί πολύ . Έχει από προχθες το απόγευμα μυξουλες και από χθες βράδυ έχει και βήχα.Του βάζω συνέχεια ορό που μου είπε ο γιατρός και βγάζει πολύ μύξα αλλά του τραβάω και πολλές με το otrisonal.Δεν  τελειώνουν όμως..τις βγάζουμε και μετά από κάποιες ώρες έχει πάλι.

Σήμερα έχει και δέκατα 37-37.2 ο γιατρός είπε αν κάνει από 37.5 και πάνω θα κάνουμε γενικές αναλύσεις αίματος και CRP να δούμε για λοίμωξη ...

Εύχομαι μόνο να γλιτώσουμε το νοσοκομείο γιατί είναι πολύ μωρό και ο γιατρός είπε αν ανεβάσει πυρετό θα πρέπει να νοσηλευτεί :(

 

@Angel92  περαστικα σας ευχομαι . Ειναι δυσκολη εποχη δυστυχως οι ιωσεις μας γλεντανε κι εμας στο συγγενικο μας περιβαλλον. Εχουμε απομονωθει απο ολους. Πολυ με πειραζει που ουτε οι γιαγιαδες δεν εχουν δει ακομα το νεογεννητο απο κοντα. Τι να κανουμε, υπομονη, κι οι βιντεοκλησεις καλες ειναι προς το παρον. Δεν θα κρατησει για παντα :roll:

  • Λυπημένη/-ος 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Της humana είναι..γράφει πάνω Ηumana (HA) υποαλλεργικό. Πίνει 90ml μετά από κάθε θηλασμό..ίσως είχε εκνευρισμό και σφυξιματα κι επειδή με το προηγούμενο γάλα το απλο της humana έπινε μόνο 60ml και ήταν βαρύ .Πιστεύω αυτα βοήθησαν συν οι σταγόνες τα προβιοτικά της biogaia..δεν κάναμε κάτι άλλο. 

Το μόνο θέμα είναι ότι δεν ενεργείται καθημερινά.Πχ εχθές δεν έκανε ενώ είχε πολλά αέρια ..όταν κάνει βέβαια κάνει πάρα πολλά και δεν ζορίζεται πολύ πλέον για να τα βγάλει.

Εσένα κάνει κάθε μέρα? Θύμισε μου αν μπορείς τι κάνατε για την αντιμετώπιση των κολικών και πάτε καλύτερα ?!

Απλά μου κάνει εντύπωση που σου δώσανε το Humana το (ΗΑ) ενώ υπάρχει ειδικό για τους κολικούς. Είναι το Humana (AC) για δυσκοιλιότητα και κολικους. Σημασία βέβαια έχει ότι είδες διαφορά. Άλλες μέρες έκανε μια φορά μόνο κακά κι άλλες δύο, τρεις. Είναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός πάντως. Αν δεν είναι σκληρά αλλά είναι υδαρη δεν υπάρχει θέμα δυσκοιλιότητα και μέχρι και στις τρεις μέρες να κάνει είναι οκ. Βέβαια καλό είναι να μιλήσεις με το γιατρό σου. Εγώ πάντως δίνω και ένα συμοληρωμα της Ηumana. Είναι ένα λαδακι από χαμομήλι. Το δίνω δύο φορές την ημέρα και νομίζω πως βοήθησε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελλάκι είπε:

@Angel92  περαστικα σας ευχομαι . Ειναι δυσκολη εποχη δυστυχως οι ιωσεις μας γλεντανε κι εμας στο συγγενικο μας περιβαλλον. Εχουμε απομονωθει απο ολους. Πολυ με πειραζει που ουτε οι γιαγιαδες δεν εχουν δει ακομα το νεογεννητο απο κοντα. Τι να κανουμε, υπομονη, κι οι βιντεοκλησεις καλες ειναι προς το παρον. Δεν θα κρατησει για παντα :roll:

Να είσαι καλά @Ελλάκι..είναι λυπηρό όντως..εμείς δεν γίνεται να μη βλεπομαστε γιατί σε μεγάλο βαθμό στηριζόμαστε στη βοήθεια τους και προσωρινά μένουμε μαζί με τα πεθερικά μου λόγω μετακόμισης.. αλλά η αλήθεια είναι ότι τη πατήσαμε και τώρα φοβάμαι διπλά μη τυχόν υποτροπιάσει ο μικρούλης.Για την ώρα παραμένει απυρετος απλά με τις μυξουλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μαμάδες!Να ζήσουν τα μωράκια μας!Να είναι γερά και τυχερά!

Στις 25/11 γεννήθηκε και το δικό μου αγοράκι!Προς το παρόν θηλάζουμε αποκλειστικά,αλλά δεν αντέχω άλλη αϋπνία..είμαστε ξύπνιοι όλη τη νύχτα και τον παίρνει ο ύπνος αφού ξημερώσει για τα καλά..θηλάζει ακατάπαυστα!Σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω θηλαστρο,ώστε να του δίνω ένα καλό γεύμα μέσα στη νύχτα και να μπορεί να κοιμάται(και εκείνος και εγώ..) περισσότερο μέσα στη νύχτα..

Μια κοπέλα είχε αναφέρει παλαιότερα ένα θηλαστρο,πολύ πετυχημένο..υπάρχει καμία που να θυμάται αυτήν την πληροφορία; Ή που να έχει κάποια θετική εμπειρία με θηλαστρο να καταθέσει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Απλά μου κάνει εντύπωση που σου δώσανε το Humana το (ΗΑ) ενώ υπάρχει ειδικό για τους κολικούς. Είναι το Humana (AC) για δυσκοιλιότητα και κολικους. Σημασία βέβαια έχει ότι είδες διαφορά. Άλλες μέρες έκανε μια φορά μόνο κακά κι άλλες δύο, τρεις. Είναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός πάντως. Αν δεν είναι σκληρά αλλά είναι υδαρη δεν υπάρχει θέμα δυσκοιλιότητα και μέχρι και στις τρεις μέρες να κάνει είναι οκ. Βέβαια καλό είναι να μιλήσεις με το γιατρό σου. Εγώ πάντως δίνω και ένα συμοληρωμα της Ηumana. Είναι ένα λαδακι από χαμομήλι. Το δίνω δύο φορές την ημέρα και νομίζω πως βοήθησε αρκετά.

Ναι η αλήθεια είναι κι εμένα μου έκανε εντύπωση μετά που το είδα στο ίντερνετ όταν πήγα να το παραγγείλω ,ότι υπάρχει δηλαδή και ειδικό για κολικούς.Απλα θυμάμαι στην επίσκεψη του ότι μου είχε πει πως δεν είναι πολύ υπέρ στα συγκεκριμένα γάλατα που είναι για κολικούς γιατί είναι πιο επεξεργασμένα και τυποποιημένα.Το έχω όμως κατά νου κι αν έχουμε κάποιο θέμα στη πορεία με αυτό θα του το επαναφέρω.

Το λαδακι αυτό που λες της humana είναι σε σταγόνες? Πόσο δίνεις?

Τα κακακια του είναι υδαρη μέχρι στιγμής οπότε είναι φυσιολογικά..απλά έχει πολλά αέρια ,δεν τον βλέπω να ζορίζεται αλλά χθες και σήμερα δεν έκανε τίποτα και μου έκανε λίγο εντύπωση.Δεν ξέρω μήπως επηρεάζουν τα προβιοτικά ή το ότι έχει ίωση :/

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Εγώ γέννησα το κοριτσάκι μου 25/11 ακριβώς στις 36, εβδομάδες αν και ήμουν στου Δεκεμβρίου το θέμα. Μπήκαμε ΜΕΝΝ λόγω συνδρόμου αναπνευστικής δυσχέρειας αλλά ευτυχώς πια είμαστε σπίτι μας. Η μπέμπα βγήκε 2450 την περασμένη Πέμπτη από τη ΜΕΝΝ και σήμερα την ζύγισα 2710. Ευτυχώς είναι φαγανή και ήσυχη κοιμάται πολύ και σχεδόν ποτέ δεν κλαίει. 

Κι εγώ κορίτσια σήμερα είδα στο μωρό μύξες πήρα την παιδίατρο μου λέει δεν ανησυχώ μόνο αν έχει πυρετό ή έντονο βήχα. Το τραγικό είναι ότι περίμενα να κολλήσει από το γιο μου που είναι 22 μηνών και μόνιμα κρυωμενος αλλά τελικά εγώ είμαι χάλια από την τελευταία μέρα στο μαιευτήριο με καταρροή,βήχα κλπ μου το γύρισε σε ωτίτιδα έχει βουλώσει το αυτί μου πήγα γιατρό και παίρνω αντιβίωση και κορτιζόνη τόσο χάλια και τελικά κόλλησα και το μωρό. Μακάρι να μείνουμε μόνο στη μυξα. Ανησυχώ και εγώ πολύ. Μυξα δεν έχει εμφανή απλά ρουθούνιζε και της έκανα όρο και την είδα ότι έχει πράσινη μυξα.

Να σου ζήσει το μωράκι @Hope.2019 και περαστικά και στους δύο σας. Αν διάβασες συμπάσχω κι εγώ και καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου πόσο μάλλον ενώ είσαι κι εσύ σ αυτή τη κατάσταση . Δώσατε μεγάλο αγώνα εξ αρχής όπως μας λες οπότε το μωράκι σου είναι μαχητρια και θα τα πάει περίφημα.

Να σκέφτεσαι θετικά και αν είσαι σε επαφή με τον παιδίατρο και πανέτοιμη για παν ενδεχόμενο, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα πιστεύω .

Μπορεί τα μωράκια μας να τ ξεπεράσουν με όρο και χρήση ρινικού αποφρακτηρα...μακάρι δηλαδη, μας το εύχομαι !!

πρίν από 34 λεπτά , Christina++ είπε:

Καλησπέρα,μαμάδες!Να ζήσουν τα μωράκια μας!Να είναι γερά και τυχερά!

Στις 25/11 γεννήθηκε και το δικό μου αγοράκι!Προς το παρόν θηλάζουμε αποκλειστικά,αλλά δεν αντέχω άλλη αϋπνία..είμαστε ξύπνιοι όλη τη νύχτα και τον παίρνει ο ύπνος αφού ξημερώσει για τα καλά..θηλάζει ακατάπαυστα!Σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω θηλαστρο,ώστε να του δίνω ένα καλό γεύμα μέσα στη νύχτα και να μπορεί να κοιμάται(και εκείνος και εγώ..) περισσότερο μέσα στη νύχτα..

Μια κοπέλα είχε αναφέρει παλαιότερα ένα θηλαστρο,πολύ πετυχημένο..υπάρχει καμία που να θυμάται αυτήν την πληροφορία; Ή που να έχει κάποια θετική εμπειρία με θηλαστρο να καταθέσει;

Καλησπέρα και να σου ζήσει το μωράκι σου @Christina++Έχω χρησιμοποιήσει δύο θηλαστρα και ήμουν και από τα δύο ευχαριστημένη . Το ένα είναι της Medela το swing maxi και το άλλο της cangaroo το elegance duo (πιο οικονομικό) . Χρησιμοποίησα το δεύτερο γιατί έκανα ζημιά στο πρώτο που ήταν και πιο ακριβό . 

 ( αποστείρωσα τα σωληνάκια σύνδεσης ενώ δεν επιτρέπεται ,μη το κάνετε ποτέ! )

Έχω να πω ότι είμαι και από τα δύο εξίσου ευχαριστημένη και δεν το περίμενα λόγω διαφοράς της τιμής ...ήταν πολύ εύχρηστα και μάλιστα το cangaroo ήταν και πιο αθόρυβο .

Ο λόγος που διέκοψα τις αντλήσεις είναι ότι μετά από κάποιες μέρες χρήσης πέτρωσε το ενα στήθος μου όταν σταμάτησα να αντλώ γιατί μάζεψε αρκετό γάλα ..καθώς το παιδί δεν το αδειάζει όπως το θηλαστρο .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christina++ said:

Καλησπέρα,μαμάδες!Να ζήσουν τα μωράκια μας!Να είναι γερά και τυχερά!

Στις 25/11 γεννήθηκε και το δικό μου αγοράκι!Προς το παρόν θηλάζουμε αποκλειστικά,αλλά δεν αντέχω άλλη αϋπνία..είμαστε ξύπνιοι όλη τη νύχτα και τον παίρνει ο ύπνος αφού ξημερώσει για τα καλά..θηλάζει ακατάπαυστα!Σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω θηλαστρο,ώστε να του δίνω ένα καλό γεύμα μέσα στη νύχτα και να μπορεί να κοιμάται(και εκείνος και εγώ..) περισσότερο μέσα στη νύχτα..

Μια κοπέλα είχε αναφέρει παλαιότερα ένα θηλαστρο,πολύ πετυχημένο..υπάρχει καμία που να θυμάται αυτήν την πληροφορία; Ή που να έχει κάποια θετική εμπειρία με θηλαστρο να καταθέσει;

Εγώ χρησιμοποιώ το Philips Avent κ είμαι πολύ ευχαριστημένη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Matina87    18-10 αγοράκι  :mrgreen:

 @Blue Velvet  25-10 κοριτσάκι :tongue:

 @KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__            1-11 κοριτσάκι :tongue:

@giota86          1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky               2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27  8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        13-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Angel92         13-11 αγορακι  :mrgreen:

@Anastasiade  17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@Rina_87          17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@nairobi           21-11 κοριτσακι :tongue:

@Hope.2019     25-11 κοριτσάκι :tongue:

@Christina++   25-11 αγοράκι  :mrgreen:

@Ελλάκι            27-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kallibabyboy    5-12 αγοράκι  :mrgreen:

Να σας ζήσουν κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2022 at 9:38 AM, Michaela! said:

Γεια σας κοριτσια!Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!Θα ημουν κι εγω μανουλα Νοεμβρίου αλλά ο μικρός βιάστηκε να βγει τον Οκτώβριο!είμαστε 48 ημερών!να σας ρωτήσω πώς καταλαβαίνετε ότι δεν έφτασε το γάλα από το θηλασμό και δίνεται κ συμπλήρωμα? εμείς προς το παρόν είμαστε με αποκλειστικό. Επίσης, πολλές φορές τον βλέπω σαν να εκνευρίζεται στο στήθος,να τραβάει τη θηλη,να βγαίνει να μπαίνει ξανά,τι μπορεί να σημαίνει αυτο?Γνωρίζετε?

κορίτσια  μπορείτε να δώσετε καμία ιδέα?ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Michaela! είπε:

κορίτσια  μπορείτε να δώσετε καμία ιδέα?ευχαριστώ πολύ 

Και εμενα ετσι κανει η δικια μου.. εγω δινω και συμπληρωμα.. οταν τελειονουμε απο στηθος και την κραταω να ρευτει συνηθως οταν ρευεται κανει το κεφαλι δεξια αριστερα σαν να ψαχνει την θηλη ενα πραγμα και κλαιει.. εκει το καταλαβαινω οτι πειναει ακομα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δίνω συμπληρωμα. Με τον ίδιο τρόπο το καταλαβαίνω κι εγώ. Τον σηκώνω να ρευτει και με σπρώχνει ψάχνοντας δεξιά αριστερά. Επίσης το καταλαβαίνω κι εγώ ότι πολλές φορές δεν έχω πολύ γάλα. Στο δίωρο δηλαδή που αυτός πολλές φορές ζητάει δεν είναι το στήθος μου γεμάτο. Στις 4 ώρες κάτι γίνεται. Τώρα τελευταία όμως τρίβεται στο στήθος, την τραβάει την θηλή, ην αφήνει, γενικά μια ταλαιπωρία. Νομίζω πως όσο συνηθίζει στο μπουκάλι ότι δε θα θέλει να μπει στο στήθος γιατί είναι αρκετά πιο δύσκολο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Κι εγώ δίνω συμπληρωμα. Με τον ίδιο τρόπο το καταλαβαίνω κι εγώ. Τον σηκώνω να ρευτει και με σπρώχνει ψάχνοντας δεξιά αριστερά. Επίσης το καταλαβαίνω κι εγώ ότι πολλές φορές δεν έχω πολύ γάλα. Στο δίωρο δηλαδή που αυτός πολλές φορές ζητάει δεν είναι το στήθος μου γεμάτο. Στις 4 ώρες κάτι γίνεται. Τώρα τελευταία όμως τρίβεται στο στήθος, την τραβάει την θηλή, ην αφήνει, γενικά μια ταλαιπωρία. Νομίζω πως όσο συνηθίζει στο μπουκάλι ότι δε θα θέλει να μπει στο στήθος γιατί είναι αρκετά πιο δύσκολο.

Τι μπιμπερό παίρνετε εσείς? Εμείς με της Medela το calma που μας είπε ο γιατρός να πάρουμε , επειδή κάνει την ίδια κίνηση που κάνει στο στήθος για να αρχίσει να τρέχει το γάλα , για την ώρα δεν έχουμε τέτοιο θέμα. Απλώς αυτά είναι πανάκριβα και πολύ μικρά μωρέ..ήθελα να πάρω κάποια που να είναι και για τους κολικούς αλλά μου είπε όχι ακόμα .

Επίσης κορίτσια δίνετε πιπίλα ή όχι ακόμα? Εγώ με αυτήν είχα θέμα γιατι τον πάλεψα και του την έβαζα μια μέρα που έκλαιγε συνέχεια και μετά δεν έπιανε σωστά το στήθος μου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...