Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα μανούλες,πως είστε? Πείτε νέα από τα σούπερ μπεμπακια!

Η τοσοδουλα μου σιγά σιγά γίνεται κρουασανιτσα,μέσα σε 2εβδομαδες πήρε 500γρ! Επίσης,κάνει κακά 3-5φορες τη μέρα,δεν της δίνω άλλο biogaia και σταμάτησαν και οι κολικοί. Τρώω πλέον φαγητά με κρεμμύδι και κατσικίσια γαλακτοκομικά και δεν έχει κανένα θέμα. Μονο γαλακτοκομικά από αγελάδα δεν τρώω,είπε ο παιδίατρος να μην δοκιμάσουμε ακόμα,μιας και το μωρό τα πάει τόσο καλά.Μας έσωσαν τα φρούτα και τα λαχανικά που της κάνω σε μορφή πουρέ,τρώει πολύ καλά ❤️

Επίσης,της αγόρασα αυτό το μασητικό "Σόφι η καμηλοπάρδαλη" και έχει ξετρελαθει! Πρώτη φορά της δίνω ένα παιχνίδι και κατευθείαν το άρπαξε και άρχισε να το μασουλαει! Είχα διαβάσει κριτικές και μου είχε πει και μια φίλη μου για το πόσο ωραίο μασητικό είναι,αλλά δεν περίμενα να ξετρελαθει τόσο γρήγορα η μπέμπα μου! 

Άντε επιτέλους να τρως κ εσυ λίγο σαν άνθρωπος.χαίρομαι για το κοριτσάκι σου...500γρ ??? Μωρέ μπραβοοο.Το έχω δει αυτό το μασητικό κορίτσι.τι διαφορετικό έχει από τα υπόλοιπα? Δοκίμασες και άλλα?

10 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!σε ευχαριστώ πολύ!δεν έκανα κάτι το ιδιαίτερο μπορώ να πω, μόνο το μεσημέρι ακόμη κ αν έχει κοιμηθεί γύρω στη 1 με 1μιση κατά τις 3 τον παίρνω στο κρεβάτι μαζί μου ξαπλώνουμε τον αφήνω παίζει με τα μαλλιά μου, παίζουμε κάνουμε χαδακια χαμηλώνω και το στορι να μην έχει πολύ φως και σιγά σιγά αρχίζει και νυστάζει βάζω παράλληλα και το μουσικό στο κρεβάτι του να ακούγεται που τον νανουριζει πολύ..και το βράδυ μόλις δω ότι λίγο νυσταξε πάλι το ίδιο..τις υπόλοιπες φορές μόλις ξεκινήσει να νυστάζει κούνημα στο καρότσι..γυρίζει από μπρούμυτα ανάσκελα όταν τον βάζω μπρούμυτα και στο πλάι και από ανάσκελα  μπρουμυτα,απλά ακομη δεν γυρίζει αυθόρμητα από μπρούμυτα ανάσκελα.. σήμερα το πρωί τον άφησα στο κρεβάτι για ένα λεπτό μόνο του γύρισε μπρούμυτα αλλά δεν μπόρεσε να γυρίσει ανάσκελα κ γκρινιαζε..

Βοηθάει το μουσικό ε? Δεν του το έχω βάλει καθόλου για τον ύπνο είναι η αλήθεια..χαμηλώνω και γω τα φώτα και τον βάζω στο στήθος και μόλις αποκοιμηθεί παίρνει για λίγο τη πιπίλα, ίσα να μη ξυπνήσει και στον ύπνο του τη βγάζει κπ στιγμή .

Ααα εσένα κάνει διάφορα κόλπα. Εμένα σήμερα πρώτη φορά έλειπα,γύρισα πίσω μετά από 3 ώρες και μου άπλωσε χεράκια να τον πάρω. Και από εκείνη την ώρα όταν είναι ξαπλωμένος και του δίνω τα χέρια μου τα γραπωνει να κάτσει καθιστός ...πολύ χάρηκα!!

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Angel92 είπε:

Άντε επιτέλους να τρως κ εσυ λίγο σαν άνθρωπος.χαίρομαι για το κοριτσάκι σου...500γρ ??? Μωρέ μπραβοοο.Το έχω δει αυτό το μασητικό κορίτσι.τι διαφορετικό έχει από τα υπόλοιπα? Δοκίμασες και άλλα?

Βοηθάει το μουσικό ε? Δεν του το έχω βάλει καθόλου για τον ύπνο είναι η αλήθεια..χαμηλώνω και γω τα φώτα και τον βάζω στο στήθος και μόλις αποκοιμηθεί παίρνει για λίγο τη πιπίλα, ίσα να μη ξυπνήσει και στον ύπνο του τη βγάζει κπ στιγμή .

Ααα εσένα κάνει διάφορα κόλπα. Εμένα σήμερα πρώτη φορά έλειπα,γύρισα πίσω μετά από 3 ώρες και μου άπλωσε χεράκια να τον πάρω. Και από εκείνη την ώρα όταν είναι ξαπλωμένος και του δίνω τα χέρια μου τα γραπωνει να κάτσει καθιστός ...πολύ χάρηκα!!

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σταμάτησα και τα συμπληρώματα θηλασμού,διότι πίνω γάλα και δεν τα χρειάζομαι πια!

Έχω δοκιμάσει διάφορα μασητικά,αλλά δεν της αρέσει κανένα,ενώ  με τη Σόφι έπαθε πλάκα!Αμέσως την άρπαξε και άρχισε να τη μασάει και όταν την παίρνω απ' τα χέρια της, φωνάζει 🤣Είναι ακριβό,κάνει 20€,αν ήξερα ότι θα της άρεσε τόσο, δεν θα αγόραζα κανένα άλλο μασητικό και θα έπαιρνα μονο τη Σόφι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σταμάτησα και τα συμπληρώματα θηλασμού,διότι πίνω γάλα και δεν τα χρειάζομαι πια!

Έχω δοκιμάσει διάφορα μασητικά,αλλά δεν της αρέσει κανένα,ενώ  με τη Σόφι έπαθε πλάκα!Αμέσως την άρπαξε και άρχισε να τη μασάει και όταν την παίρνω απ' τα χέρια της, φωνάζει 🤣Είναι ακριβό,κάνει 20€,αν ήξερα ότι θα της άρεσε τόσο, δεν θα αγόραζα κανένα άλλο μασητικό και θα έπαιρνα μονο τη Σόφι 

Εμείς πάλι τη Σοφη... Ούτε να τη φτύσει! Τζάμπα λεφτά έδωσα! 🤣 Όσο για το γάλα βρε κορίτσια ενώ άρχισα να του βάζω κανονικό μέσα στο υποαλλεργικο και δε μου έκανε κανένα πόνο, τώρα το βράδυ μου έκανε μια ρουκέτα. Λέτε να φταίει το γάλα; Δε ξέρω τι να κάνω. Να του ξαναδώσω ή όχι; Πήρα και τη παιδίατρο και δε το σήκωσε και δε με πήρε πίσω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σταμάτησα και τα συμπληρώματα θηλασμού,διότι πίνω γάλα και δεν τα χρειάζομαι πια!

Έχω δοκιμάσει διάφορα μασητικά,αλλά δεν της αρέσει κανένα,ενώ  με τη Σόφι έπαθε πλάκα!Αμέσως την άρπαξε και άρχισε να τη μασάει και όταν την παίρνω απ' τα χέρια της, φωνάζει 🤣Είναι ακριβό,κάνει 20€,αν ήξερα ότι θα της άρεσε τόσο, δεν θα αγόραζα κανένα άλλο μασητικό και θα έπαιρνα μονο τη Σόφι 

Και εμείς έχουμε τη Σοφι και την έχει τρελάνει στο δάγκωμα και το πιπίλισμα. 
Ρε κορίτσια με το άλμα τι γίνετε; Είμαι 19η εβδομάδα κ ακόμα δεν έχει ηρεμήσει. Έχει γκρίνια μέσα στη μέρα. Θέλει συνέχεια να σηκωθεί σε καθιστή θέση. Και το βράδυ συνέχεια στήθος. Ποτέ ηρέμησαν τα δικά σας;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rina_87 είπε:

Και εμείς έχουμε τη Σοφι και την έχει τρελάνει στο δάγκωμα και το πιπίλισμα. 
Ρε κορίτσια με το άλμα τι γίνετε; Είμαι 19η εβδομάδα κ ακόμα δεν έχει ηρεμήσει. Έχει γκρίνια μέσα στη μέρα. Θέλει συνέχεια να σηκωθεί σε καθιστή θέση. Και το βράδυ συνέχεια στήθος. Ποτέ ηρέμησαν τα δικά σας;;

Ααα..λέτε να τη πάρω κ γω;!το σκέφτομαι! Εμένα όταν μπήκε στην 19η ηρέμησε κορίτσι!και ακόμα πιο πολύ όταν αρχίσαμε το φαγητό..4μηνων κ μιας εβδομάδας ήταν .Τώρα είμαστε μια χαρά..πολύ χαρούμενοι και οι 3😜

 

1 hour ago, Laky είπε:

Εμείς πάλι τη Σοφη... Ούτε να τη φτύσει! Τζάμπα λεφτά έδωσα! 🤣 Όσο για το γάλα βρε κορίτσια ενώ άρχισα να του βάζω κανονικό μέσα στο υποαλλεργικο και δε μου έκανε κανένα πόνο, τώρα το βράδυ μου έκανε μια ρουκέτα. Λέτε να φταίει το γάλα; Δε ξέρω τι να κάνω. Να του ξαναδώσω ή όχι; Πήρα και τη παιδίατρο και δε το σήκωσε και δε με πήρε πίσω.

Απαιτητικός ο δικός σου..θέλει να μασουλησει φαγητό..όχι μασητικά .

Μετά από πόσες μέρες που του τ έδινες την έκανε; Παρακολούθησε το..μπορεί να ναι τυχαίο 😕

 

 

 

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σταμάτησα και τα συμπληρώματα θηλασμού,διότι πίνω γάλα και δεν τα χρειάζομαι πια!

Έχω δοκιμάσει διάφορα μασητικά,αλλά δεν της αρέσει κανένα,ενώ  με τη Σόφι έπαθε πλάκα!Αμέσως την άρπαξε και άρχισε να τη μασάει και όταν την παίρνω απ' τα χέρια της, φωνάζει 🤣Είναι ακριβό,κάνει 20€,αν ήξερα ότι θα της άρεσε τόσο, δεν θα αγόραζα κανένα άλλο μασητικό και θα έπαιρνα μονο τη Σόφι 

κ γω τα σταμάτησα..και το τσάι της weleda.Επισης του σταμάτησα τα προβιοτικά όταν έγινε 4 μηνών κ είναι οκ. Τόσο πολύ της αρεσε;; Εε θα τη πάρω.. χαλάλι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@LakyΔεν την θέλει καθόλου τη Σόφι? Του αρέσει κάποιο άλλο μασητικό? Τα υφασμάτινα βιβλιαράκια του αρέσουν? Η δικιά.μου ενθουσιάζεται με αυτά,κάνουν και χρουτς χρουτς

@Rina_87 από την ώρα που της ξεκίνησα τροφές,έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει γκρίνια.Σταματησε και να τσιριζει όταν κλάνει,πιο πριν πονούσε πολύ. Το βράδυ ξυπνάει περίπου 3 φορές γιατί θέλει να θηλάσει,αλλά δεν κλαίει καθόλου.Την ακούω που ξεφυσαει,της δίνω λίγο στήθος, μετά πιπίλα και κοιμάται αμέσως. 

@Angel92Ελπίζω να ξετρελαθει με τη Σόφι και να μην σε πάρω στο λαιμό μου 😛 Τα σταμάτησα όλα τα συμπληρώματα θηλασμού και στη μπέμπα δίνω μόνο βιταμίνη D,μας.ειπε ο γιατρός ότι θα παίρνει για ένα χρόνο . Ο,τι έχει περισσέψει από φάρμακα και συμπληρώματα,θα τα βάλω σε ένα νεσεσερ,σε περίπτωση που κάνω και δεύτερο μωράκι,που τόσο πολύ θέλω ❤️

Κορίτσια μου λείπει η εγκυμοσύνη.. Παρόλο που ήταν πολύ δύσκολη και έκανα εμετούς μέχρι τη μέρα που γέννησα,θέλω να ξανακάνω ένα.μωρακι τόσο πολύ ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

@LakyΔεν την θέλει καθόλου τη Σόφι? Του αρέσει κάποιο άλλο μασητικό? Τα υφασμάτινα βιβλιαράκια του αρέσουν? Η δικιά.μου ενθουσιάζεται με αυτά,κάνουν και χρουτς χρουτς

@Rina_87 από την ώρα που της ξεκίνησα τροφές,έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει γκρίνια.Σταματησε και να τσιριζει όταν κλάνει,πιο πριν πονούσε πολύ. Το βράδυ ξυπνάει περίπου 3 φορές γιατί θέλει να θηλάσει,αλλά δεν κλαίει καθόλου.Την ακούω που ξεφυσαει,της δίνω λίγο στήθος, μετά πιπίλα και κοιμάται αμέσως. 

@Angel92Ελπίζω να ξετρελαθει με τη Σόφι και να μην σε πάρω στο λαιμό μου 😛 Τα σταμάτησα όλα τα συμπληρώματα θηλασμού και στη μπέμπα δίνω μόνο βιταμίνη D,μας.ειπε ο γιατρός ότι θα παίρνει για ένα χρόνο . Ο,τι έχει περισσέψει από φάρμακα και συμπληρώματα,θα τα βάλω σε ένα νεσεσερ,σε περίπτωση που κάνω και δεύτερο μωράκι,που τόσο πολύ θέλω ❤️

Κορίτσια μου λείπει η εγκυμοσύνη.. Παρόλο που ήταν πολύ δύσκολη και έκανα εμετούς μέχρι τη μέρα που γέννησα,θέλω να ξανακάνω ένα.μωρακι τόσο πολύ ❤️

Καλημέρα κορίτσια μου!!και εγώ το ίδιο θέλω τόσο πολύ ακόμη ένα μωράκι ο γιατρός μου έδωσε το οκ μετά τον Ιούλιο αλλά με απασχολούν παρά πολύ τα κιλά γιατί αν και έχασα 7 κιλά μετά την γέννα δυστυχώς τα ξαναπηρα μετά επειδή δεν έβγαινα σχεδόν καθόλου..οπότε τώρα ειμαι όσα κιλά ήμουν πριν γεννήσω και δεν θέλω να μείνω έγκυος με τόσα κιλά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμάς που είναι 8 μηνών, δε θέλει κανένα μασητικό και δε βάζει ιδιαίτερα πράγματα στο στόμα του. Δε με εντυπωσιάζει όμως, γιατί και ο αδερφός του έτσι έκανε. Μάλιστα, έβγαλε το πρώτο δόντι σε ηλικία εντεκαμισι μηνών.

Κι εγώ θα ήθελα ένα ακόμα μωράκι, αλλά ο άντρας μου είναι ανένδοτος, τουλάχιστον προς το παρόν. Η αλήθεια είναι ότι άλλο 2, άλλο 3. Στον πρώτο μου πήρε 9 χρόνια να το αποφασίσω. Τώρα, δε θέλω να περιμένω τόσο. Θέλω να περάσω τη μωρουδιακή περίοδο όσο είμαι ακόμη "ζεστή". Μετά, ποιος μπαίνει πάλι στη διαδικασία...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!και εγώ το ίδιο θέλω τόσο πολύ ακόμη ένα μωράκι ο γιατρός μου έδωσε το οκ μετά τον Ιούλιο αλλά με απασχολούν παρά πολύ τα κιλά γιατί αν και έχασα 7 κιλά μετά την γέννα δυστυχώς τα ξαναπηρα μετά επειδή δεν έβγαινα σχεδόν καθόλου..οπότε τώρα ειμαι όσα κιλά ήμουν πριν γεννήσω και δεν θέλω να μείνω έγκυος με τόσα κιλά..

Καλημέρα και σε σένα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα,εγώ έκανα εξωσωματική και  μέσα σε 14 μήνες έβαλα 27 κιλα,και από αυτά μόλις τα 9 στην εγκυμοσύνη.. Ξεκίνησα διατροφή από διαιτολόγο και κάνω γυμναστική πέντε φορές την εβδομάδα. Τα πηγαίνω καλά και αυτό μου δίνει κουράγιο για να συνεχίσω παρόλη την κούραση. Θα θηλάσω το μωρό μέχρι να κλείσει χρόνο και μετά θα προσπαθήσω για δεύτερο παιδάκι,μου έχουν μείνει αλλά δύο εμβρυακια και δεν βλέπω την ώρα! Πηγαίνεις σε κάποιον διαιτολόγο? πιστεύω θα σε βοηθήσει❤️Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα και να αποκτήσεις ένα ακόμα μπεμπακι ❤️

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Blue Velvet είπε:

@LakyΔεν την θέλει καθόλου τη Σόφι? Του αρέσει κάποιο άλλο μασητικό? Τα υφασμάτινα βιβλιαράκια του αρέσουν? Η δικιά.μου ενθουσιάζεται με αυτά,κάνουν και χρουτς χρουτς

@Rina_87 από την ώρα που της ξεκίνησα τροφές,έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει γκρίνια.Σταματησε και να τσιριζει όταν κλάνει,πιο πριν πονούσε πολύ. Το βράδυ ξυπνάει περίπου 3 φορές γιατί θέλει να θηλάσει,αλλά δεν κλαίει καθόλου.Την ακούω που ξεφυσαει,της δίνω λίγο στήθος, μετά πιπίλα και κοιμάται αμέσως. 

@Angel92Ελπίζω να ξετρελαθει με τη Σόφι και να μην σε πάρω στο λαιμό μου 😛 Τα σταμάτησα όλα τα συμπληρώματα θηλασμού και στη μπέμπα δίνω μόνο βιταμίνη D,μας.ειπε ο γιατρός ότι θα παίρνει για ένα χρόνο . Ο,τι έχει περισσέψει από φάρμακα και συμπληρώματα,θα τα βάλω σε ένα νεσεσερ,σε περίπτωση που κάνω και δεύτερο μωράκι,που τόσο πολύ θέλω ❤️

Κορίτσια μου λείπει η εγκυμοσύνη.. Παρόλο που ήταν πολύ δύσκολη και έκανα εμετούς μέχρι τη μέρα που γέννησα,θέλω να ξανακάνω ένα.μωρακι τόσο πολύ ❤️

Τέλεια μακάρι να ηρεμήσει κ ο δικός μου. Ανυπομονώ. 
Και μένα μου λείπει που ήμουν έγκυος. Πέρασα πολύ όμορφα. Και θέλω και αλλά μωράκια. Εγώ έκανα εξωσωματική γιατί είχα ένα πρόβλημα ανατομικό. Και έχω στη κατάψυξη 4 εμβρυακια. Και όποτε αποφασίσουμε θα πάμε να τα βάλουμε. Δεν θέλω να μείνω μόνη μου έγκυος. Δεν μου άρεσε η αναμονή να δεις αν είσαι έγκυος. 

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και σε σένα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα,εγώ έκανα εξωσωματική και  μέσα σε 14 μήνες έβαλα 27 κιλα,και από αυτά μόλις τα 9 στην εγκυμοσύνη.. Ξεκίνησα διατροφή από διαιτολόγο και κάνω γυμναστική πέντε φορές την εβδομάδα. Τα πηγαίνω καλά και αυτό μου δίνει κουράγιο για να συνεχίσω παρόλη την κούραση. Θα θηλάσω το μωρό μέχρι να κλείσει χρόνο και μετά θα προσπαθήσω για δεύτερο παιδάκι,μου έχουν μείνει αλλά δύο εμβρυακια και δεν βλέπω την ώρα! Πηγαίνεις σε κάποιον διαιτολόγο? πιστεύω θα σε βοηθήσει❤️Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα και να αποκτήσεις ένα ακόμα μπεμπακι ❤️

 

Έλα ρε πολύ συγκινήθηκα τώρα. 

πρίν από 16 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!και εγώ το ίδιο θέλω τόσο πολύ ακόμη ένα μωράκι ο γιατρός μου έδωσε το οκ μετά τον Ιούλιο αλλά με απασχολούν παρά πολύ τα κιλά γιατί αν και έχασα 7 κιλά μετά την γέννα δυστυχώς τα ξαναπηρα μετά επειδή δεν έβγαινα σχεδόν καθόλου..οπότε τώρα ειμαι όσα κιλά ήμουν πριν γεννήσω και δεν θέλω να μείνω έγκυος με τόσα κιλά..

Με τα κιλά κ εγώ είχα θέμα. Γιατί πήρα στην  εξωσωματική. Τώρα πάω σε διατροφολόγο. Και κάθε μέρα βάζω τον μπεμπη στο καρότσι και περπατάω 

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Rina_87 είπε:

Τέλεια μακάρι να ηρεμήσει κ ο δικός μου. Ανυπομονώ. 
Και μένα μου λείπει που ήμουν έγκυος. Πέρασα πολύ όμορφα. Και θέλω και αλλά μωράκια. Εγώ έκανα εξωσωματική γιατί είχα ένα πρόβλημα ανατομικό. Και έχω στη κατάψυξη 4 εμβρυακια. Και όποτε αποφασίσουμε θα πάμε να τα βάλουμε. Δεν θέλω να μείνω μόνη μου έγκυος. Δεν μου άρεσε η αναμονή να δεις αν είσαι έγκυος. 

Έλα ρε πολύ συγκινήθηκα τώρα. 

Με τα κιλά κ εγώ είχα θέμα. Γιατί πήρα στην  εξωσωματική. Τώρα πάω σε διατροφολόγο. Και κάθε μέρα βάζω τον μπεμπη στο καρότσι και περπατάω 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ❤️ Εγώ έκανα εξωσωματική,γιατί εχω κλειστές σάλπιγγες..4 εμβρυακια είναι σούπερ,εμένα μου έμειναν δύο και αν δεν πετύχει,θα ξανακάνω ωοληψια,δεν θα τα παρατήσω. Ευτυχώς έμεινα έγκυος μέσα σε 5μηνες,οπότε θέλω να ελπίζω πως και την επόμενη φορά θα μείνω έγκυος τόσο γρήγορα.Θέλω τόσο πολύ ένα παιδάκι ακόμα και δύο μη σου πω,αλλά ας μην κάνω τρελά όνειρα. Βλέπω πόσο γλυκούλα είναι η κόρη μου και δεν κρατιεμαι!Αλλά κάνω υπομονή,πρώτα θα χάσω τα κιλά,μετά θα αποθηλασω και τον Οκτώβριο θα πάω στο γιατρό αποφασισμένη. Σου εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό ενα μπεμπακι η και παραπάνω,γιατί όχι? ❤️ 

πρίν από 53 λεπτά , Melie είπε:

Εμάς που είναι 8 μηνών, δε θέλει κανένα μασητικό και δε βάζει ιδιαίτερα πράγματα στο στόμα του. Δε με εντυπωσιάζει όμως, γιατί και ο αδερφός του έτσι έκανε. Μάλιστα, έβγαλε το πρώτο δόντι σε ηλικία εντεκαμισι μηνών.

Κι εγώ θα ήθελα ένα ακόμα μωράκι, αλλά ο άντρας μου είναι ανένδοτος, τουλάχιστον προς το παρόν. Η αλήθεια είναι ότι άλλο 2, άλλο 3. Στον πρώτο μου πήρε 9 χρόνια να το αποφασίσω. Τώρα, δε θέλω να περιμένω τόσο. Θέλω να περάσω τη μωρουδιακή περίοδο όσο είμαι ακόμη "ζεστή". Μετά, ποιος μπαίνει πάλι στη διαδικασία...

Μακάρι να κάνεις κ άλλο παιδάκι,αφού το θέλεις τόσο πολύ ❤️ Και έχεις δίκιο,καλύτερα τώρα που τα έχουμε και φρέσκα στο μυαλό μας,πάρα μετά. Ούτε εγώ θέλω να περιμένω,αλλά εγώ δεν έχω καν περίοδο με τόσο ανεβασμένη προλακτίνη,οπότε πρώτα θα κλείσει χρόνο η μπέμπα ,θα σταματήσω το θηλασμό και μετά βουρ!!!Σου εύχομαι φουσκωμένη κοιλίτσα και με το καλό και το τρίτο❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ❤️ Εγώ έκανα εξωσωματική,γιατί εχω κλειστές σάλπιγγες..4 εμβρυακια είναι σούπερ,εμένα μου έμειναν δύο και αν δεν πετύχει,θα ξανακάνω ωοληψια,δεν θα τα παρατήσω. Ευτυχώς έμεινα έγκυος μέσα σε 5μηνες,οπότε θέλω να ελπίζω πως και την επόμενη φορά θα μείνω έγκυος τόσο γρήγορα.Θέλω τόσο πολύ ένα παιδάκι ακόμα και δύο μη σου πω,αλλά ας μην κάνω τρελά όνειρα. Βλέπω πόσο γλυκούλα είναι η κόρη μου και δεν κρατιεμαι!Αλλά κάνω υπομονή,πρώτα θα χάσω τα κιλά,μετά θα αποθηλασω και τον Οκτώβριο θα πάω στο γιατρό αποφασισμένη. Σου εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό ενα μπεμπακι η και παραπάνω,γιατί όχι? ❤️ 

Μακάρι να κάνεις κ άλλο παιδάκι,αφού το θέλεις τόσο πολύ ❤️ Και έχεις δίκιο,καλύτερα τώρα που τα έχουμε και φρέσκα στο μυαλό μας,πάρα μετά. Ούτε εγώ θέλω να περιμένω,αλλά εγώ δεν έχω καν περίοδο με τόσο ανεβασμένη προλακτίνη,οπότε πρώτα θα κλείσει χρόνο η μπέμπα ,θα σταματήσω το θηλασμό και μετά βουρ!!!Σου εύχομαι φουσκωμένη κοιλίτσα και με το καλό και το τρίτο❤️❤️❤️

Και εγώ έτσι το σκέφτομαι ακριβώς. Να τον θηλάσω κανα χρόνο. Και μετά να πάω να κάνω εμβρυομεταφορα. Εμένα τώρα είναι σετακι 2 μαζί. Όποτε μπορεί να βγουν κ δίδυμα.
Μακάρι να πετύχουμε όλες 😜

εδώ να πω ότι είχα καλή εμπειρία και με τη κύηση και με τη γεννά. Αλλά και με το παιδί. Δεν έχω δυσκολευτεί κάπου ιδιαίτερα και γιαυτο θελω να κάνω κιαλλο. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και σε σένα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα,εγώ έκανα εξωσωματική και  μέσα σε 14 μήνες έβαλα 27 κιλα,και από αυτά μόλις τα 9 στην εγκυμοσύνη.. Ξεκίνησα διατροφή από διαιτολόγο και κάνω γυμναστική πέντε φορές την εβδομάδα. Τα πηγαίνω καλά και αυτό μου δίνει κουράγιο για να συνεχίσω παρόλη την κούραση. Θα θηλάσω το μωρό μέχρι να κλείσει χρόνο και μετά θα προσπαθήσω για δεύτερο παιδάκι,μου έχουν μείνει αλλά δύο εμβρυακια και δεν βλέπω την ώρα! Πηγαίνεις σε κάποιον διαιτολόγο? πιστεύω θα σε βοηθήσει❤️Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα και να αποκτήσεις ένα ακόμα μπεμπακι ❤️

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε σένα εύχομαι ακόμη ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου!!πήγα σε διαιτολόγο, πηγαίνω κατά καιρούς γιατί πάντα είχα παραπάνω κιλά..πήγα και τώρα αλλά δύο μήνες χωρίς αποτέλεσμα γιατί δεν είχα την ψυχολογία να εφαρμόσω το πρόγραμμα οπότε τώρα σταμάτησα προς το παρόν γιατί μου δημιουργούσε επιπλέον άγχος..

 

3 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Τέλεια μακάρι να ηρεμήσει κ ο δικός μου. Ανυπομονώ. 
Και μένα μου λείπει που ήμουν έγκυος. Πέρασα πολύ όμορφα. Και θέλω και αλλά μωράκια. Εγώ έκανα εξωσωματική γιατί είχα ένα πρόβλημα ανατομικό. Και έχω στη κατάψυξη 4 εμβρυακια. Και όποτε αποφασίσουμε θα πάμε να τα βάλουμε. Δεν θέλω να μείνω μόνη μου έγκυος. Δεν μου άρεσε η αναμονή να δεις αν είσαι έγκυος. 

Έλα ρε πολύ συγκινήθηκα τώρα. 

Με τα κιλά κ εγώ είχα θέμα. Γιατί πήρα στην  εξωσωματική. Τώρα πάω σε διατροφολόγο. Και κάθε μέρα βάζω τον μπεμπη στο καρότσι και περπατάω 

Πολύ καλό αυτό κορίτσι μου κ εγώ θέλω τόσο πολύ να παίρνω τον μικρό στο καρότσι κ να περπατάω κάθε φορά που το προγραμματίζω όμως κάτι στραβωνει κ δεν μπορώ να πάω.  ελπίζω στο να καλυτερεύσει λιγο ο καιρός κ μετά το Πάσχα να βγαίνουμε κάθε μέρα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2023 at 5:45 AM, Blue Velvet said:

ΕΞΑΛΛΗ γίνομαι με αυτά που διαβάζω!!Αντί να πει ευχαριστώ που της επέτρεψες να το παίρνει αγκαλιά από τόσο μικρό,αυτή ξερνουσε τη χολή της για το θηλασμό 😡😡😡 Εμένα όταν θηλάζω έρχεται μαζί μου στο δωμάτιο και με κοιτάει,λες και είμαι θέαμα. Καταλήγω στο ότι είναι γυναίκες δίχως ενδιαφέροντα,οι οποίες βρίσκουν νόημα στη ζωή τους με το να ασχολούνται με τους άλλους.Η δικιά μου είναι τελείως στόκος,όλη μέρα τηλεόραση και κουτσομπολιο στο κινητό με την κόρη της και καμιά φίλη της. Ασφαλώς και δεν πρόκειται να αφήνω την κόρη μου  μαζί της, υπάρχει κίνδυνος να κολλήσει κατινιτιδα

Αχ αυτό με το θηλασμό κ εμένα μου το έκανε.Ερχοταν από πανω κ κοιτούσε.. κ με ρωτούσε αν τρώει?Επίσης, όταν το μωρό γκρίνιαζε κ ήθελε να φαει,πάντα έλεγε καλά πάλι θα φάει?Κ μετά με ρωτούσε, έχεις γαλα?Αν το πατήσεις βγάζει γαλα?Κ όταν επιτέλους είχαμε πάει παιδιατρο κ έβαζε βάρος το παιδί κανονικά, γύρισε κ μου είπε το κορυφαίο.Τελικα ήταν καλό το γαλα σου!🤯

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είπα θα προσέχω την διατροφή μου όσο μπορώ μόνη μου και μόλις νιώσω έτοιμη θα πάω ξανά σε διατροφολόγο. Κορίτσια εύχομαι σε όσες θέλουμε κ άλλο νινακι να το έχουμε σύντομα στην κοιλίτσα μας!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...