Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

16 hours ago, Rina_87 said:

Και εμείς έχουμε τη Σοφι και την έχει τρελάνει στο δάγκωμα και το πιπίλισμα. 
Ρε κορίτσια με το άλμα τι γίνετε; Είμαι 19η εβδομάδα κ ακόμα δεν έχει ηρεμήσει. Έχει γκρίνια μέσα στη μέρα. Θέλει συνέχεια να σηκωθεί σε καθιστή θέση. Και το βράδυ συνέχεια στήθος. Ποτέ ηρέμησαν τα δικά σας;;

Εμείς ηρεμήσαμε με το που τελείωσε και η 19η.

4 hours ago, Blue Velvet said:

@LakyΔεν την θέλει καθόλου τη Σόφι? Του αρέσει κάποιο άλλο μασητικό? Τα υφασμάτινα βιβλιαράκια του αρέσουν? Η δικιά.μου ενθουσιάζεται με αυτά,κάνουν και χρουτς χρουτς

@Rina_87 από την ώρα που της ξεκίνησα τροφές,έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει γκρίνια.Σταματησε και να τσιριζει όταν κλάνει,πιο πριν πονούσε πολύ. Το βράδυ ξυπνάει περίπου 3 φορές γιατί θέλει να θηλάσει,αλλά δεν κλαίει καθόλου.Την ακούω που ξεφυσαει,της δίνω λίγο στήθος, μετά πιπίλα και κοιμάται αμέσως. 

@Angel92Ελπίζω να ξετρελαθει με τη Σόφι και να μην σε πάρω στο λαιμό μου 😛 Τα σταμάτησα όλα τα συμπληρώματα θηλασμού και στη μπέμπα δίνω μόνο βιταμίνη D,μας.ειπε ο γιατρός ότι θα παίρνει για ένα χρόνο . Ο,τι έχει περισσέψει από φάρμακα και συμπληρώματα,θα τα βάλω σε ένα νεσεσερ,σε περίπτωση που κάνω και δεύτερο μωράκι,που τόσο πολύ θέλω ❤️

Κορίτσια μου λείπει η εγκυμοσύνη.. Παρόλο που ήταν πολύ δύσκολη και έκανα εμετούς μέχρι τη μέρα που γέννησα,θέλω να ξανακάνω ένα.μωρακι τόσο πολύ ❤️

@Blue Velvet Αχ κ εγω θέλω πολύ ένα δεύτερο μωράκι.Μακαρι να τα καταφερουμε🙏

Κορίτσια ξεκινήσαμε κ εμείς στερεές. Ξεκινήσαμε με φρουτοκρεμα κ σε 2 μέρες θα ξεκινήσουμε κ χορτοσουπα.Μεχρι στιγμής βρε κορίτσια δεν τρώει όλη την κρέμα κ αγχώνομαι λίγο.Βασικα μέτρησα τις 2 τελευταίες μέρες πόσο έφαγε κ ήταν μόνο 80γραμ. Όλοι μου λένε να μην ανησυχώ, κ ότι θα μάθει.Εσας κατευθείαν άρχισαν να τρώνε όλη την ποσότητα?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Michaela! είπε:

Αχ αυτό με το θηλασμό κ εμένα μου το έκανε.Ερχοταν από πανω κ κοιτούσε.. κ με ρωτούσε αν τρώει?Επίσης, όταν το μωρό γκρίνιαζε κ ήθελε να φαει,πάντα έλεγε καλά πάλι θα φάει?Κ μετά με ρωτούσε, έχεις γαλα?Αν το πατήσεις βγάζει γαλα?Κ όταν επιτέλους είχαμε πάει παιδιατρο κ έβαζε βάρος το παιδί κανονικά, γύρισε κ μου είπε το κορυφαίο.Τελικα ήταν καλό το γαλα σου!🤯

Αφού η πεθερουλα,αυτη η μάστερ σε θέματα θηλασμου,σου είπε ότι το γάλα σου τελικά ήταν καλό,τότε μπορείς να κάνεις ένα πάρτι για να το γιορτάσεις🤣 Δε λες πάλι καλά που δε σου είπε να δοκιμάσει κιόλας?Είναι τρελές σου λέω,τους έχει λασκαρει η βίδα εδώ και πολύ καιρο

πρίν από 21 λεπτά , Michaela! είπε:

Εμείς ηρεμήσαμε με το που τελείωσε και η 19η.

@Blue Velvet Αχ κ εγω θέλω πολύ ένα δεύτερο μωράκι.Μακαρι να τα καταφερουμε🙏

Κορίτσια ξεκινήσαμε κ εμείς στερεές. Ξεκινήσαμε με φρουτοκρεμα κ σε 2 μέρες θα ξεκινήσουμε κ χορτοσουπα.Μεχρι στιγμής βρε κορίτσια δεν τρώει όλη την κρέμα κ αγχώνομαι λίγο.Βασικα μέτρησα τις 2 τελευταίες μέρες πόσο έφαγε κ ήταν μόνο 80γραμ. Όλοι μου λένε να μην ανησυχώ, κ ότι θα μάθει.Εσας κατευθείαν άρχισαν να τρώνε όλη την ποσότητα?

Εύχομαι σε όσες θέλουμε κ άλλο μωράκι,να τα καταφέρουμε και σε λίγο καιρό να είμαστε πάλι με φουσκωμένες κοιλίτσες ❤️

Σχετικά με το φαγητό,εμένα τελικά τα φρούτα δεν τα πολυτρωει..θα φάει καμιά δέκα κουταλιτσες και θα το αφήσει το υπόλοιπο,ξινιζει και τη μούρη της 🤣Τα λαχανικά όμως τα τσακίζει,το τρώει όλο και θέλει κ άλλο,έτσι και εγώ από σήμερα της φτιάχνω σε πιο μεγάλο τάπερ για να μην κλαίει. Μην ανησυχείς,θα συνηθίσουν,σε λίγο καιρό θα μας φάνε και εμάς 😛❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια καλησπερααα....τόμους ολόκληρους μπορούμε να γράψουμε για αυτές τις πεθερές!! μια από τα ίδια και εμας..έχει έρθει λίγες μέρες για επίσκεψη,  να μας βοηθήσει...και βοηθάει πολύ δεν λέω αλλααα...θέλει μονίμως να έχει το παιδί,  να τα κάνει όλα αυτή.. τον έχω αγκαλιά και έρχεται τον παίρνει, τον πειράζει του μιλάει.. ξυπνάμε το πρωι και μπαίνει μέσα στο δωμάτιο...δλδ εκνευρίζομαι τοοοσο πολύ και σκέφτομαι πως θα κάνει σε λίγο καιρό π θα παμε Ελλάδα στο σπίτι τους και εκνευρίζομαι ακόμα παραπάνω...εννοείται πως δεν τηρεί κανένα πρόγραμμα από ότι της έχουμε πει, ούτε τον τρόπο που κοιμιζουμε το παιδι...λες και μιλάμε στον τοίχο.. με το που τριψει τα ματάκια του ααα θέλει ύπνο και ενώ εγώ προσπαθώ να κρατήσω τα διαστήματα που ειναι ξύπνιο όσο γίνεται παραπάνω σύμφωνα με την ηλικία του...τπτ...εκεί που είχαμε μπει σε πολύ καλό δρόμο με τον ύπνο,  πάλι τα ίδια. Δνε ξερω ειλικρινά...αλλα πως να μπούνε όρια, εγω αμα πω κάτι κρατάει μούτρα,  που μιλάω πολύ προσεκτικά και ο άντρας λείπει στη δουλειά οπότε δνε ειναι εδω να της μιλήσει. και λέει πολλά "εξυπνα"..βάζω το παιδι να παίξει στο στρώματακι και σηκώνομαι και αρχίζει τα σε αφήσαμε μόνο και δεν σου μιλαμε και τετοια...😤😤😤

δεν ξερω αν σώζεται καπως όλο αυτό!! Χαχαχα

@Michaela! ναι θέλουν το χρόνο τους για να φάνε ποσότητα, μην σε αγχώνει καθόλου αυτό. έτσι και αλλιώς σ αυτη την ηλικία το γάλα είναι η βασική πηγή διατροφής, οι στερεές είναι πιο πολύ εξερεύνηση ακόμα σ αυτη τη φάση. και εμας πάντως για να φαει ποσότητα, γύρω στα 180γρ πέρασαν περίπου 10 μέρες.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sofi91 είπε:

αχ κορίτσια καλησπερααα....τόμους ολόκληρους μπορούμε να γράψουμε για αυτές τις πεθερές!! μια από τα ίδια και εμας..έχει έρθει λίγες μέρες για επίσκεψη,  να μας βοηθήσει...και βοηθάει πολύ δεν λέω αλλααα...θέλει μονίμως να έχει το παιδί,  να τα κάνει όλα αυτή.. τον έχω αγκαλιά και έρχεται τον παίρνει, τον πειράζει του μιλάει.. ξυπνάμε το πρωι και μπαίνει μέσα στο δωμάτιο...δλδ εκνευρίζομαι τοοοσο πολύ και σκέφτομαι πως θα κάνει σε λίγο καιρό π θα παμε Ελλάδα στο σπίτι τους και εκνευρίζομαι ακόμα παραπάνω...εννοείται πως δεν τηρεί κανένα πρόγραμμα από ότι της έχουμε πει, ούτε τον τρόπο που κοιμιζουμε το παιδι...λες και μιλάμε στον τοίχο.. με το που τριψει τα ματάκια του ααα θέλει ύπνο και ενώ εγώ προσπαθώ να κρατήσω τα διαστήματα που ειναι ξύπνιο όσο γίνεται παραπάνω σύμφωνα με την ηλικία του...τπτ...εκεί που είχαμε μπει σε πολύ καλό δρόμο με τον ύπνο,  πάλι τα ίδια. Δνε ξερω ειλικρινά...αλλα πως να μπούνε όρια, εγω αμα πω κάτι κρατάει μούτρα,  που μιλάω πολύ προσεκτικά και ο άντρας λείπει στη δουλειά οπότε δνε ειναι εδω να της μιλήσει. και λέει πολλά "εξυπνα"..βάζω το παιδι να παίξει στο στρώματακι και σηκώνομαι και αρχίζει τα σε αφήσαμε μόνο και δεν σου μιλαμε και τετοια...😤😤😤

δεν ξερω αν σώζεται καπως όλο αυτό!! Χαχαχα

@Michaela! ναι θέλουν το χρόνο τους για να φάνε ποσότητα, μην σε αγχώνει καθόλου αυτό. έτσι και αλλιώς σ αυτη την ηλικία το γάλα είναι η βασική πηγή διατροφής, οι στερεές είναι πιο πολύ εξερεύνηση ακόμα σ αυτη τη φάση. και εμας πάντως για να φαει ποσότητα, γύρω στα 180γρ πέρασαν περίπου 10 μέρες.

Καλησπέρα και σε σένα❤️ Βρε λες να συναντιούνται κρυφά όλες αυτές οι χαζεμενες οι πεθερές και να καταστρώνουν σχέδια? Δεν παίζονται οι ατιμες! Γιατί ρε οι βλαμμενες αρπάζουν τα παιδιά από την αγκαλια της μαμάς τους?Εδώ ρε συ ένα σάντουιτς τρως και άμα κάποιος στο πάρει από τα χέρια θα στραβωσεις! Και μπουκαρει και στην κρεβατοκάμαρα? Ε την επόμενη φορά σήκωσε το πάπλωμα και ρώτησε την άμα θέλει να ξαπλώσει μαζί σας,μπας και ντραπει. Βέβαια άμα είναι τελειωμένη περίπτωση μπορεί και να ξαπλώσει,όλα τα περιμένω 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά διαβάζω για τις πεθερές Κ λέω δε μπορεί, για τη δικιά μου λένε!!! Τα κάνει όλα αυτά τα σπαστικά συν του ότι είναι μέσα στο σπίτι μου και χώνεται στα πάντα  και εγω την έχω ανάγκη γιατί το πρωί δουλεύω και δεν έχω άλλη επιλογή... Δράμα!

Σήμερα φάγαμε κι εμείς κρέμα ρυζαλευρο,  βρώμη σιμιγδαλι μια βιολογική. Έφαγε 4 κουταλιές και σταμάτησα για πρώτη μέρα παρότι τα πήγε καλά. Πιο πολύ δοκιμή εκανα γιατί είναι μόλις 5 μηνών Σήμερα και θα ξεκινήσω κανονικά με φρούτο σε 1 εβδομάδα όπως είπε η παιδίατρος αλλά αναρωτιέμαι... πολύ νωρίς δε ξεκινάμε όλες? Δε πρέπει να κλείσουν τον 6ο κανονικά? Κρατάτε εισαγωγές στο 3ημερο ή όχι?  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, MeliD είπε:

Καλά διαβάζω για τις πεθερές Κ λέω δε μπορεί, για τη δικιά μου λένε!!! Τα κάνει όλα αυτά τα σπαστικά συν του ότι είναι μέσα στο σπίτι μου και χώνεται στα πάντα  και εγω την έχω ανάγκη γιατί το πρωί δουλεύω και δεν έχω άλλη επιλογή... Δράμα!

Σήμερα φάγαμε κι εμείς κρέμα ρυζαλευρο,  βρώμη σιμιγδαλι μια βιολογική. Έφαγε 4 κουταλιές και σταμάτησα για πρώτη μέρα παρότι τα πήγε καλά. Πιο πολύ δοκιμή εκανα γιατί είναι μόλις 5 μηνών Σήμερα και θα ξεκινήσω κανονικά με φρούτο σε 1 εβδομάδα όπως είπε η παιδίατρος αλλά αναρωτιέμαι... πολύ νωρίς δε ξεκινάμε όλες? Δε πρέπει να κλείσουν τον 6ο κανονικά? Κρατάτε εισαγωγές στο 3ημερο ή όχι?  

Βρήκαμε νικήτρια να πεις την πεθερά σου! Φαντάζομαι θα τα περνάτε τέλεια μιας και την τρώς στη μαπα όλη μέρα ...κουράγιο κορίτσι μου,κάποια στιγμη θα στρώσει η κατάσταση ❤️

Και εμείς όταν μπήκε στον 5ο ξεκινήσαμε με γλυκοπατάτα και μετά πρόσθεσα καρότο κτλ. Δεν το τήρησα αυτό με τις 3μερες,μόνο στην αρχή. Σε 20μερες γίνεται έξι μηνών και ανυπομονώ να δω τι άλλο θα περιέχει το μενού ,τρώει πολύ καλά η μπέμπα,μόνο το μπρόκολο σιχαθηκε και δεν της το δίνω πια

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Καλά διαβάζω για τις πεθερές Κ λέω δε μπορεί, για τη δικιά μου λένε!!! Τα κάνει όλα αυτά τα σπαστικά συν του ότι είναι μέσα στο σπίτι μου και χώνεται στα πάντα  και εγω την έχω ανάγκη γιατί το πρωί δουλεύω και δεν έχω άλλη επιλογή... Δράμα!

Σήμερα φάγαμε κι εμείς κρέμα ρυζαλευρο,  βρώμη σιμιγδαλι μια βιολογική. Έφαγε 4 κουταλιές και σταμάτησα για πρώτη μέρα παρότι τα πήγε καλά. Πιο πολύ δοκιμή εκανα γιατί είναι μόλις 5 μηνών Σήμερα και θα ξεκινήσω κανονικά με φρούτο σε 1 εβδομάδα όπως είπε η παιδίατρος αλλά αναρωτιέμαι... πολύ νωρίς δε ξεκινάμε όλες? Δε πρέπει να κλείσουν τον 6ο κανονικά? Κρατάτε εισαγωγές στο 3ημερο ή όχι?  

Εμένα μου είπε ο παιδίατρος να ξεκινήσω 5.5 μηνών. Αλλά θα ξεκινήσω 6 με κομμάτια. Έχω μπει στην ελληνική ομάδα για blw στο φβ και ενημερώνομαι. Γιατί αν περίμενα από αυτόν σώθηκα. Πάντως οι πεθερές μας ένα δραμα. Είπα να μην τις τσουβαλιάσω όλες αλλά μπήκαν  μόνες στους μέσα στο τσουβάλι. Το παν είναι να τα πηγαίνουμε με τον σύντροφο μας καλά οι υπόλοιποι περισσεύουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

@LakyΔεν την θέλει καθόλου τη Σόφι? Του αρέσει κάποιο άλλο μασητικό? Τα υφασμάτινα βιβλιαράκια του αρέσουν? Η δικιά.μου ενθουσιάζεται με αυτά,κάνουν και χρουτς χρουτς

@Rina_87 από την ώρα που της ξεκίνησα τροφές,έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει γκρίνια.Σταματησε και να τσιριζει όταν κλάνει,πιο πριν πονούσε πολύ. Το βράδυ ξυπνάει περίπου 3 φορές γιατί θέλει να θηλάσει,αλλά δεν κλαίει καθόλου.Την ακούω που ξεφυσαει,της δίνω λίγο στήθος, μετά πιπίλα και κοιμάται αμέσως. 

@Angel92Ελπίζω να ξετρελαθει με τη Σόφι και να μην σε πάρω στο λαιμό μου 😛 Τα σταμάτησα όλα τα συμπληρώματα θηλασμού και στη μπέμπα δίνω μόνο βιταμίνη D,μας.ειπε ο γιατρός ότι θα παίρνει για ένα χρόνο . Ο,τι έχει περισσέψει από φάρμακα και συμπληρώματα,θα τα βάλω σε ένα νεσεσερ,σε περίπτωση που κάνω και δεύτερο μωράκι,που τόσο πολύ θέλω ❤️

Κορίτσια μου λείπει η εγκυμοσύνη.. Παρόλο που ήταν πολύ δύσκολη και έκανα εμετούς μέχρι τη μέρα που γέννησα,θέλω να ξανακάνω ένα.μωρακι τόσο πολύ ❤️

Κι έμενα μου λείπει η εγκυμοσύνη πολύ @Blue Velvetμου..το σκεφτόμουν κ γω.Το μετά ήταν πολύ δύσκολο ..οι πρώτοι 2 μήνες κυρίως που οι ορμόνες με είχαν κάνει χάλια .αλλά η αλήθεια είναι ότι ήδη σκεφτομαι το δεύτερο κ θέλω πολύ κ γω αλλά θα ναι δύσκολο στο άμεσο μέλλον κ για οικονομικούς λόγους και γιατί όπως φαίνεται δεν προβλέπεται να έχω βοήθεια 😕

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Λες και βγαίνουν όλες από το ίδιο εργοστάσιο πραγματικά 😆😆...ευτυχώς που είναι για λίγο. 

@MeliD αυτο ειναι δυσκολο, γιατι οσο παραπανω βοηθανε τοσο δικαωματα θεωρουν οτι εχουν...υπομονη και κουραγιοοο μεχρι τον παιδικο 😆😆. Εμενα μ προτεινε για πλάκα αν δεν βρούμε παιδικό και πρέπει να γυρίσω στη δουλειά να έρχεται να κρατάει το παιδι, 1,5 μήνα εδω και 1,5 μήνα να το παίρνει στην Ελλάδα μαζί της...🙄🙄🙄

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Michaela! είπε:

Αχ αυτό με το θηλασμό κ εμένα μου το έκανε.Ερχοταν από πανω κ κοιτούσε.. κ με ρωτούσε αν τρώει?Επίσης, όταν το μωρό γκρίνιαζε κ ήθελε να φαει,πάντα έλεγε καλά πάλι θα φάει?Κ μετά με ρωτούσε, έχεις γαλα?Αν το πατήσεις βγάζει γαλα?Κ όταν επιτέλους είχαμε πάει παιδιατρο κ έβαζε βάρος το παιδί κανονικά, γύρισε κ μου είπε το κορυφαίο.Τελικα ήταν καλό το γαλα σου!🤯

Σαν ν διαβαζω για τη πεθερά μου 🤣🤣

7 ώρες πρίν, Michaela! είπε:

Εμείς ηρεμήσαμε με το που τελείωσε και η 19η.

@Blue Velvet Αχ κ εγω θέλω πολύ ένα δεύτερο μωράκι.Μακαρι να τα καταφερουμε🙏

Κορίτσια ξεκινήσαμε κ εμείς στερεές. Ξεκινήσαμε με φρουτοκρεμα κ σε 2 μέρες θα ξεκινήσουμε κ χορτοσουπα.Μεχρι στιγμής βρε κορίτσια δεν τρώει όλη την κρέμα κ αγχώνομαι λίγο.Βασικα μέτρησα τις 2 τελευταίες μέρες πόσο έφαγε κ ήταν μόνο 80γραμ. Όλοι μου λένε να μην ανησυχώ, κ ότι θα μάθει.Εσας κατευθείαν άρχισαν να τρώνε όλη την ποσότητα?

Κι εμείς ξεκινήσαμε με χορτοσουπα στις 21/3 κ μετά κρεατοσουπα κι ακόμα δεν τρώει πολύ..15-20 κουταλιές με το ζόρι και μετά από το πολύ 1 ώρα ξαναπειναει ..πφφ τι να φταίει ;! Κ γω ανησυχώ λίγο 

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα και σε σένα❤️ Βρε λες να συναντιούνται κρυφά όλες αυτές οι χαζεμενες οι πεθερές και να καταστρώνουν σχέδια? Δεν παίζονται οι ατιμες! Γιατί ρε οι βλαμμενες αρπάζουν τα παιδιά από την αγκαλια της μαμάς τους?Εδώ ρε συ ένα σάντουιτς τρως και άμα κάποιος στο πάρει από τα χέρια θα στραβωσεις! Και μπουκαρει και στην κρεβατοκάμαρα? Ε την επόμενη φορά σήκωσε το πάπλωμα και ρώτησε την άμα θέλει να ξαπλώσει μαζί σας,μπας και ντραπει. Βέβαια άμα είναι τελειωμένη περίπτωση μπορεί και να ξαπλώσει,όλα τα περιμένω 

Ααα καλά είσαι ...η δική μου το πρώτο καιρό που ήμουν και μέσα στη κατάθλιψη και την αϋπνία..πρωι πρωί που έκλαιγε ο μικρός και τον άκουγε χτύπαγε ελαφριά τη πόρτα,και καλά διακριτικά , και όταν απαντούσα έλεγε "ξυπνήσατεεε??" Εεε το έκανε 3-4 φορές ..μετά είπα στον άντρα μου ότι με ενοχλεί και της το έκοψε ..ούτε ξέρω τι κουβέντα έγινε ούτε με νοιάζει αρκεί που δεν βλέπω τη πεθερα με τη τσιμπλα στο μάτι χωρίς να θέλω .

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Sofi91 είπε:

Λες και βγαίνουν όλες από το ίδιο εργοστάσιο πραγματικά 😆😆...ευτυχώς που είναι για λίγο. 

@MeliD αυτο ειναι δυσκολο, γιατι οσο παραπανω βοηθανε τοσο δικαωματα θεωρουν οτι εχουν...υπομονη και κουραγιοοο μεχρι τον παιδικο 😆😆. Εμενα μ προτεινε για πλάκα αν δεν βρούμε παιδικό και πρέπει να γυρίσω στη δουλειά να έρχεται να κρατάει το παιδι, 1,5 μήνα εδω και 1,5 μήνα να το παίρνει στην Ελλάδα μαζί της...🙄🙄🙄

Και πες μου ότι το σκέφτεσαι 😜

Εύχομαι και γω σε όλες τις μανουλες της παρέας μας που θέλουμε να ξαναγίνουμε μανουλες να τα καταφέρουμε και να έχουμε υγιή και ευτυχισμένα μωράκια 🌷♥️

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, δεν είναι μόνο οι πεθερές.. εμένα η μαμά μου ειδικά στην αρχή με τον θηλασμό με είχε αγχώσει και με ρωτούσε συνέχεια αν είμαι σίγουρη ότι πίνει καλά το μωρό. Με το που έκλαιγε το μωρό του έλεγε και του λέει ακόμη δηλαδή "πείνας εσύ μωρέ, δε σε ταΐζουνε?". Ή με ρωτάει συνέχεια αν ήταν καλό παιδί το βράδυ (εννοώντας αν έχει κοιμηθεί). Και το χειρότερο είναι πως με συγκρίνει με μια άλλη κοπέλα που γέννησε επίσης πρόσφατα. Η δε πεθερά μου λέει όλη την ώρα στον μπέμπη ότι πρέπει να λέει " είμαι άντρας και θα κάνω ότι θέλω, σας γράφω στο αντρικό μου" δηλαδή έλεος!!

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, δεν είναι μόνο οι πεθερές.. εμένα η μαμά μου ειδικά στην αρχή με τον θηλασμό με είχε αγχώσει και με ρωτούσε συνέχεια αν είμαι σίγουρη ότι πίνει καλά το μωρό. Με το που έκλαιγε το μωρό του έλεγε και του λέει ακόμη δηλαδή "πείνας εσύ μωρέ, δε σε ταΐζουνε?". Ή με ρωτάει συνέχεια αν ήταν καλό παιδί το βράδυ (εννοώντας αν έχει κοιμηθεί). Και το χειρότερο είναι πως με συγκρίνει με μια άλλη κοπέλα που γέννησε επίσης πρόσφατα. Η δε πεθερά μου λέει όλη την ώρα στον μπέμπη ότι πρέπει να λέει " είμαι άντρας και θα κάνω ότι θέλω, σας γράφω στο αντρικό μου" δηλαδή έλεος!!

Κοιτά επειδή και η μάνα μου είχε άγχος αν τρώει το παιδί επειδή θήλαζα της έλεγα ξανά κ ξανά ότι είναι προσφορά ζήτηση. Ε σε κάποια φάση τσαντιστηκα και το είπα πιο αυστηρά. Ε δεν μου ξανα είπε κάτι. Αλλά μετά μίλησε και με τις φίλες της που έχουν γεννήσει οι κόρες τους και της είπαν το ίδιο και νομίζω κατάλαβε πως είναι. Η μάνα μου δεν θήλασε ούτε εμένα ούτε την αδερφή μου και δεν έχει ιδέα πως είναι. Αλλά τώρα το έχει καταλάβει. Αν μου έκανε το ίδιο η πεθερά δεν θα μπορούσα να της μιλήσω αυστηρά. Θα της έλεγα ξανά κ ξανά το ίδιο αλλά δεν θ το καταλάβαινε και αυτό συμβαίνει με όλα. Δεν καταλαβαίνει τι της λέμε ή επιλέγει να μη καταλάβει και επιμένει στη συμβουλή της γιατί αυτή ξέρει έχει μεγαλώσει άλλωστε ένα παιδί. Το κακό είναι όταν δεν σε σέβονται και κάνουν ότι θέλουν. Αν φτάσει η ώρα που θα την έχω ανάγκη θα μας βγάλει τη πίστη. Θα πάρει αέρα και θα μας καβαλήσει. Είναι τέτοιος άνθρωπος. Δεν καταλαβαίνει ότι ο άλλος θέλει το χώρο του και δεν σέβεται ότι έχεις διαφορετικές απόψεις από αυτήν. Είναι πολύ κουραστικό. Και εννοείτε τα ξέρει όλα και λέει συνέχεια κοτσάνες. Και γιαυτο έρχονται μια φορά τη βδομάδα να δουν το παιδί για 1 ώρα το πολύ. Αν ήταν νορμαλ θα της έλεγα έλα και καθημερινές να δεις τον μπέμπη να κάνω και καμία δουλειά. Αλλά αυτή αν έρθει θα αρχίσει τα δικά της. Κριτική σε όλα και κουμαντο παντού. Και μετά άντε πες της ξέρεις δεν σε χρειάζομαι άλλο. Καλύτερα να τις κάνω τις δουλειές το απόγευμα που έρχεται ο άντρας μου και κάθεται με το παιδί και παίζουν τον κάνει μπάνιο κλπ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, δεν είναι μόνο οι πεθερές.. εμένα η μαμά μου ειδικά στην αρχή με τον θηλασμό με είχε αγχώσει και με ρωτούσε συνέχεια αν είμαι σίγουρη ότι πίνει καλά το μωρό. Με το που έκλαιγε το μωρό του έλεγε και του λέει ακόμη δηλαδή "πείνας εσύ μωρέ, δε σε ταΐζουνε?". Ή με ρωτάει συνέχεια αν ήταν καλό παιδί το βράδυ (εννοώντας αν έχει κοιμηθεί). Και το χειρότερο είναι πως με συγκρίνει με μια άλλη κοπέλα που γέννησε επίσης πρόσφατα. Η δε πεθερά μου λέει όλη την ώρα στον μπέμπη ότι πρέπει να λέει " είμαι άντρας και θα κάνω ότι θέλω, σας γράφω στο αντρικό μου" δηλαδή έλεος!!

Καλημέρα! 💙Αυτά τα σχόλια περί ανδρισμού πόσο με ενοχλούν! Και εγώ αγοράκι έχω, αλλά πάντα αντιδρώ σε τέτοια σχόλια. Ούτε για αστείο δεν πρέπει να λέγονται τέτοια πράγματα.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ,με κάθε επιφύλαξη,νομίζω ότι βρήκαμε τη χειρότερη απ'ολες. @Silia89 Δώσε συγχαρητήρια στην πεθερά σου και πες της ότι κερδίζει το πρώτο βραβείο.  Η ατάκα" είμαι άντρας και θα κάνω ότι θέλω, σας γράφω στο αντρικό μου" νομίζω ότι χτύπησε high score και μας ταξιδεύει έναν αιώνα πίσω .Κουράγιο σε όλες μας κορίτσια 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 2
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...