Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nj__ είπε:

Εγώ όχι ακόμα... Λεω για 12η κ μετά... Το προσπαθώ τουλάχιστον 

Καλησπέρα! Η αλήθεια είναι πως δεν εχω ιδέα για τις άδειες κτλ (αν ξέρει κάποια να μας ενημερώσει τι ακριβώς παίζει).. Αλλά θα σου πω κάτι αλλο: εγώ είμαι στην ίδια επιχείρηση 7 χρόνια τώρα, στα πρώτα χρόνια επικρατούσε στο μυαλό μου η εντύπωση πως αν μείνω κατευθείαν έγκυος κ πάρω τις άδειες τότε θα με διώξουν μόλις λήξει η "περίοδος προστασίας βάση νόμου". Με μεγάλη έκπληξη ανακάλυψα στην πορεια πως όλα ξεχνιούνται... Ηρθαν άλλες κοπέλες, μείνανε έγκυες, πήραν επ'απειλουμενη, γυρίσανε, κάνανε δεύτερο.... Και δεν απολύθηκε καμιά... Όλα ξεχνιούνται! Εγώ βέβαια έμεινα στη προσπαθεια 5 χρόνια... Αλλά τώρα η αλήθεια είναι ότι πλέον ξέρω... 

Μπα δυστυχώς σε εμάς δεν ξεχνιέται. Μια συνάδελφος μου που πήρε το 6μηνο, μόλις πέρασε η προστασία του 18μηνου, την επόμενη ημέρα την απέλυσαν. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια κ από μένα!!! Είμαι κ εγώ πρώτα ο Θεός μανούλα Νοεμβρίου 2022!! Είναι πολύ πολύ πρόσφατο για μένα καθώς αποτι υπολογίζω είμαι μολις 4&1, αύριο θα κάνω μια επαναληπτική χοριακη! Έχω άλλο ένα παιδάκι, κοριτσάκι, 17 μηνών!! Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας!! Ως προς τις άδειες που λέτε το χω ένα άγχος γτ με πήραν πρώτη φορά αναπληρώτρια σε σχολείο κ διανύω μια απόσταση 100χλμ πάνε έλα! Δυστυχώς άδειες τύπου επαπειλουμενες δε δικαιούμαστε εμείς, μόνο κάποιες αναρρωτικες.. θα δούμε πως θα πάει ευτυχώς έχει φύγει το μεγαλύτερο μέρος της σχολικής χρονιάς.. Ως προς τα συμπτώματα αν σας πω ότι από τις πρώτες μέρες ένιωθα κάποια τύπου αναγούλες κ αλλαγή στη γεύση όπως ακριβώς είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ εκεί ήταν που ψιλιαστηκα τα περί εγκυμοσύνης! Ο άντρας μ βέβαια με κοροϊδευε κ έλεγε αποκλείεται από τόσο νωρίς, αλλά να τα μας!!

Είμαι πολύ χαρούμενη που έγινε αυτή η ομάδα, στο πρώτο μου παιδάκι είχε γίνει μια αντίστοιχη και με τα κορίτσια ακόμα κ τώρα διατηρούμε πολλές επαφές!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Irini__ είπε:

Γεια σας κορίτσια κ από μένα!!! Είμαι κ εγώ πρώτα ο Θεός μανούλα Νοεμβρίου 2022!! Είναι πολύ πολύ πρόσφατο για μένα καθώς αποτι υπολογίζω είμαι μολις 4&1, αύριο θα κάνω μια επαναληπτική χοριακη! Έχω άλλο ένα παιδάκι, κοριτσάκι, 17 μηνών!! Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας!! Ως προς τις άδειες που λέτε το χω ένα άγχος γτ με πήραν πρώτη φορά αναπληρώτρια σε σχολείο κ διανύω μια απόσταση 100χλμ πάνε έλα! Δυστυχώς άδειες τύπου επαπειλουμενες δε δικαιούμαστε εμείς, μόνο κάποιες αναρρωτικες.. θα δούμε πως θα πάει ευτυχώς έχει φύγει το μεγαλύτερο μέρος της σχολικής χρονιάς.. Ως προς τα συμπτώματα αν σας πω ότι από τις πρώτες μέρες ένιωθα κάποια τύπου αναγούλες κ αλλαγή στη γεύση όπως ακριβώς είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ εκεί ήταν που ψιλιαστηκα τα περί εγκυμοσύνης! Ο άντρας μ βέβαια με κοροϊδευε κ έλεγε αποκλείεται από τόσο νωρίς, αλλά να τα μας!!

Είμαι πολύ χαρούμενη που έγινε αυτή η ομάδα, στο πρώτο μου παιδάκι είχε γίνει μια αντίστοιχη και με τα κορίτσια ακόμα κ τώρα διατηρούμε πολλές επαφές!!

Ποσο χαίρομαι!!! Συγχαρητήρια!! Και εγώ εχω ενα κοριτσάκι 11 μηνων και είχαμε και ακομα έχουμε την ομαδα και μιλαμε καθημερινα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marina21 είπε:

Ποσο χαίρομαι!!! Συγχαρητήρια!! Και εγώ εχω ενα κοριτσάκι 11 μηνων και είχαμε και ακομα έχουμε την ομαδα και μιλαμε καθημερινα. 

Τι ωραία!! Ποπο εσύ ακόμα πιο σύντομα  το δεύτερο ε? Εγώ σκέφτομαι τα 2 χρόνια διαφοράς που θα χουν κ με πιάνει ένα άγχος!! Ήδη κ τώρα που τη σηκώνω όλη την ώρα, όλο λέω τι θα γίνει μετά? Θηλάζω κιόλας, προσπαθώ να το ελάττωσω! 

Ποτε έχετε ΠΗΤ κορίτσια κ τι ηλικία έχετε? Εγώ αποτι υπολογίζω 20 Νοεμβρίου (την ημέρα των γενεθλίων μου!) κ είμαι 32 χρονων!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Irini__ είπε:

Τι ωραία!! Ποπο εσύ ακόμα πιο σύντομα  το δεύτερο ε? Εγώ σκέφτομαι τα 2 χρόνια διαφοράς που θα χουν κ με πιάνει ένα άγχος!! Ήδη κ τώρα που τη σηκώνω όλη την ώρα, όλο λέω τι θα γίνει μετά? Θηλάζω κιόλας, προσπαθώ να το ελάττωσω! 

Ποτε έχετε ΠΗΤ κορίτσια κ τι ηλικία έχετε? Εγώ αποτι υπολογίζω 20 Νοεμβρίου (την ημέρα των γενεθλίων μου!) κ είμαι 32 χρονων!

Εγώ δεν ξέρω ακομα, αύριο θα κάνω την 2η χοριακη μου και εχω αγχωθει είναι η αλήθεια. Εγώ κοντεύω 38.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Marina21 είπε:

Εγώ δεν ξέρω ακομα, αύριο θα κάνω την 2η χοριακη μου και εχω αγχωθει είναι η αλήθεια. Εγώ κοντεύω 38.

Κ εγώ αύριο έχω χοριακη! Καλή μας επιτυχία!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Irini__ είπε:

Κ εγώ αύριο έχω χοριακη! Καλή μας επιτυχία!! :wub:

Μακαρι Παναγίτσα μου να πάνε ολα καλα, γιατι μ βγήκε χαμηλη, βέβαια ο γιατρός μου ειπε πως δν παιζει ρολο ο αριθμός παρα μονο να διπλασιαστεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marina21 είπε:

Μακαρι Παναγίτσα μου να πάνε ολα καλα, γιατι μ βγήκε χαμηλη, βέβαια ο γιατρός μου ειπε πως δν παιζει ρολο ο αριθμός παρα μονο να διπλασιαστεί. 

Ναι νομίζω μην αγχώνεσαι, εγώ να φανταστείς επειδή ένιωθα ότι παίζει να μαι εγκυος έκανα ένα τεστ από αυτά π δείχνουν πριν την καθυστερηση κ έδειξε θετικό, την ίδια μέρα έκανα χοριακη ήταν 46, δεύτερη 115 (στο 48ωρο), η γιατρός είπε ότι είναι πολύ καλή γτ ανεβαίνει αλλά θέλει άλλη μια, οπότε θα κάνω κ αύριο.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Irini__ είπε:

Ναι νομίζω μην αγχώνεσαι, εγώ να φανταστείς επειδή ένιωθα ότι παίζει να μαι εγκυος έκανα ένα τεστ από αυτά π δείχνουν πριν την καθυστερηση κ έδειξε θετικό, την ίδια μέρα έκανα χοριακη ήταν 46, δεύτερη 115 (στο 48ωρο), η γιατρός είπε ότι είναι πολύ καλή γτ ανεβαίνει αλλά θέλει άλλη μια, οπότε θα κάνω κ αύριο.. 

 

Πφφφφ.. Εμενα βγηκε 30 αλλα με εξωσωματικη την 9η ημερα, μ ειπε πως μπορει να καθυστερησε και η εμφύτευση. Θα δουμε!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς πάνε οι εξετάσεις σας;;

Εγώ μπήκα αισίως 7η εβδομάδα, τελείωσα με εξετάσεις αίματος, μου έχει μείνει μόνο υπέρηχος μαστών και άνω κάτω κοιλίας. Α και θα πάω για την αντι-Χα αύριο.. Χτες πήγα ξανά στον γυναικολόγο και στον υπέρηχο είδαμε παλμό :lol: Ο άντρας μου πήγε να βάλει τα κλάματα, συγκινήθηκε! Ωστόσο δεν έβαλε ο γιατρός να το ακούσουμε γιατί θεώρησε ότι σε αυτή τη φάση θα ταλαιπωρηθεί το έμβρυο, αλλά στο επόμενο ραντεβού είπε σίγουρα! 

Σχετικά με τη δουλειά και τις άδειες, όσες έχετε εμπειρία πάνω σε αυτό, ποιος σας καθοδήγησε για τις διαδικασίες; Μπορώ να απευθυνθώ για αυτά στο λογιστή μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου! Έκανα χοριακη κ βγήκε πολύ καλή, κλείσαμε ραντεβου στις 1 Απριλίου (σαν ψέμα χαχα), θα μαι 6&5 όπως υπολογίζω!  Εσείς πως τα πάτε? Όλες ακούσατε καρδούλα?:wub:

Με τις άδειες @Despoina31 να σου πω δεν είμαι κ η καλύτερη να σε ενημερώσω καθως δεν έτυχε να πάρω καμιά μέχρι στιγμής ούτε στο πρώτο μ παιδί! Με τι ασχολείσαι? Φανταζομαι ο λογιστής θα γνωρίζει! Μετά μπορείς να μιλήσεις κ με τον Εφκα κ με οαεδ!

@Marina21 βγηκε η χοριακη σου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Irini__ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Έκανα χοριακη κ βγήκε πολύ καλή, κλείσαμε ραντεβου στις 1 Απριλίου (σαν ψέμα χαχα), θα μαι 6&5 όπως υπολογίζω!  Εσείς πως τα πάτε? Όλες ακούσατε καρδούλα?:wub:

Με τις άδειες @Despoina31 να σου πω δεν είμαι κ η καλύτερη να σε ενημερώσω καθως δεν έτυχε να πάρω καμιά μέχρι στιγμής ούτε στο πρώτο μ παιδί! Με τι ασχολείσαι? Φανταζομαι ο λογιστής θα γνωρίζει! Μετά μπορείς να μιλήσεις κ με τον Εφκα κ με οαεδ!

@Marina21 βγηκε η χοριακη σου?

Ναι και δυστυχώς επεσε στο 4.χαλια πολυ ειμαι. Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Irini__ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Έκανα χοριακη κ βγήκε πολύ καλή, κλείσαμε ραντεβου στις 1 Απριλίου (σαν ψέμα χαχα), θα μαι 6&5 όπως υπολογίζω!  Εσείς πως τα πάτε? Όλες ακούσατε καρδούλα?:wub:

Με τις άδειες @Despoina31 να σου πω δεν είμαι κ η καλύτερη να σε ενημερώσω καθως δεν έτυχε να πάρω καμιά μέχρι στιγμής ούτε στο πρώτο μ παιδί! Με τι ασχολείσαι? Φανταζομαι ο λογιστής θα γνωρίζει! Μετά μπορείς να μιλήσεις κ με τον Εφκα κ με οαεδ!

@Marina21 βγηκε η χοριακη σου?

Τέλεια νέα @Irini__!!

Εξετάσεις δεν έχω κάνει ακόμη ούτε καρδούλα έχουμε ακούσει..Αύριο το απόγευμα έχω τον πρώτο υπέρηχο και εύχομαι να ακούσουμε καρδούλα..Θα είμαι 6 εβδομάδων και στην 3η μέρα..

Link to comment
Share on other sites

@Marina21 όχι ρε γαμωτο! Τι να πω! Εύχομαι κορίτσι μου την επόμενη φορά να πάνε όλα όπως τα περιμενεις!! Έχεις ήδη ένα παιδάκι κ κάποια στιγμή θα έρθει κ το δεύτερο να σαι σιγουρη!! :wub::wub:

@Matina87 τέλεια! Με το καλό κορίτσι μου!! Το πρώτο σου?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irini__ είπε:

@Marina21 όχι ρε γαμωτο! Τι να πω! Εύχομαι κορίτσι μου την επόμενη φορά να πάνε όλα όπως τα περιμενεις!! Έχεις ήδη ένα παιδάκι κ κάποια στιγμή θα έρθει κ το δεύτερο να σαι σιγουρη!! :wub::wub:

@Matina87 τέλεια! Με το καλό κορίτσι μου!! Το πρώτο σου?

 

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...