Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Nj__ είπε:

Καλησπέρα κ από μένα! 

Μετά από προσπάθεια 5 χρόνων & 1 αποτυχημένη εξωσωματική... Τα καταφέραμε φυσιολογικά! 

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε για τον 1ο υπέρηχο κ είδαμε σάκο! Είμαι 6 εβδομάδων :) με ΠΗΤ06.11

καλησπέρα και συγχαρητήρια κορίτσι μου, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσι; Μου έχετε και εσείς πονακια περιόδου και βάρος χαμηλά; Το είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τώρα νομίζω είναι πιο έντονα τα πονακια

On 12/3/2022 at 2:50 ΜΜ, Vk79 είπε:

Εγώ δεν έχω συμπτωματα, ελαφρώς το στήθος ευαισθητο...

Μέχρι την Παρασκευή πήγα στη δουλειά αλλά την άλλη βδομάδα δεν θα πάω και θα επιδιώξω να παίρνω άδειες γιατί φοβάμαι πολύ 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι και εγώ καινούριο μέλος, και περίμενα πότε θα ανέβει ποστ για μανούλες του Νοεμβρίου :) Εγώ είμαι στις 6w5d με ΠΗΤ 1/11. Είχα πάει στις 4w6d για τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε το σάκο! Αύριο έχω ξανά και ανυπομονώ! Είχα μία αποβολή το Νοέμβριο που μας πέρασε στις 6w η οποία μου ήταν αρκετά δύσκολη ψυχολογικά και σωματικά (αν και δεν έκανα απόξεση πόναγα για αρκετές μέρες). Μετά από αρκετές εξετάσεις καταλήξαμε στο ότι χρειάζεται να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις, τις οποίες και κάνω τώρα καθημερινά! Πραγματικά ελπίζουμε με τον άντρα μου να πάνε όλα καλά και ανυπομονούμε για το μωράκι μας!! Εύχομαι σε όλες μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! :D

Καλώς ήρθες κορίτσι μου.

Λυπάμαι για την αποβολή που είχες στην 1η εγκυμοσύνη. Με το καλό να πάνε όλα σε αυτή σου την εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου. 

Και εμένα είναι η 1η μου εγκυμοσύνη και έχω άγχος να πάνε όλα καλά. 

Στις 24 Μαρτίου θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κορίτσι; Μου έχετε και εσείς πονακια περιόδου και βάρος χαμηλά; Το είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τώρα νομίζω είναι πιο έντονα τα πονακια

έχω και εγώ πονάκια   @Nantiaki al κάποιες φορές πιο έντονα άλλες φορές όχι τόσο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κορίτσι; Μου έχετε και εσείς πονακια περιόδου και βάρος χαμηλά; Το είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τώρα νομίζω είναι πιο έντονα τα πονακια

Πονακια δεν έχω.....λίγη θολούρα σήμερα και ελαφρώς το στηθος και τίποτα άλλο προς το παρον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πολύ χαίρομαι που βρήκα το θέμα στο φόρουμ!

Από συμπτώματα εγω είμαι δύσκολα  με τις αναγούλες... Όλη μέρα κ πιο πολύ το απόγευμα, πονακια στο κάτω μέρος της κοιλιάς κ πολύ πόνο στο στήθος! Εντμτξ εχω αγχωθεί κ με τη δουλειά και λόγω covid και λόγω πίεσης.. Να δούμε πως θα πάει κ αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Matina87 είπε:

έχω και εγώ πονάκια   @Nantiaki al κάποιες φορές πιο έντονα άλλες φορές όχι τόσο..

Άστα κ εγώ με την δουλειά ανγχωνομαι ςειδικα τώρα στις αρχές σε ποια βδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Κορίτσια πολύ χαίρομαι που βρήκα το θέμα στο φόρουμ!

Από συμπτώματα εγω είμαι δύσκολα  με τις αναγούλες... Όλη μέρα κ πιο πολύ το απόγευμα, πονακια στο κάτω μέρος της κοιλιάς κ πολύ πόνο στο στήθος! Εντμτξ εχω αγχωθεί κ με τη δουλειά και λόγω covid και λόγω πίεσης.. Να δούμε πως θα πάει κ αυτό.. 

Καλημέρα κορίτσια πώς ξυπνήσατε σήμερα εμένα τα πρωινά μου είναι δύσκολα με ανακατοσουρα πολύ κ εμετους. Όσες εργάζεστε το έχετε ανακοινώσει ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια! @Konie όλα θα πάνε τέλεια, αλήθεια το πιστεύω!! 
@Tsitsipopo Και εγω έτσι ήμουν αλλά βάζω αλουμινόνερο, και τώρα δεν έχω καθόλου!

Κορίτσια εγώ στη δουλειά μου το είπα μετά το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο (στην manager μου μόνο), έτσι ώστε και να έχω την ευελιξία να κανονίζω γιατρούς κ εξετάσεις, και για να το ξέρει κ εκείνη ότι σε μερικούς μήνες θα πρέπει να λείψω. Επίσης, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχαν τύχει κάποια πολύ αγχωτικά περιστατικά στη δουλειά όπου είχα αναστατωθεί πολύ (αν και δουλεύω από το σπίτι η δουλειά μου γενικά είναι πιεστική) και έχω πάρει απόφαση ότι αυτη τη φορά δεν θα κάθομαι να πιέζομαι και να συγχύζομαι για τη δουλειά. Το παιδάκι μου να είναι καλά κ τίποτα άλλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Despoina31 είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια! @Konie όλα θα πάνε τέλεια, αλήθεια το πιστεύω!! 
@Tsitsipopo Και εγω έτσι ήμουν αλλά βάζω αλουμινόνερο, και τώρα δεν έχω καθόλου!

Κορίτσια εγώ στη δουλειά μου το είπα μετά το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο (στην manager μου μόνο), έτσι ώστε και να έχω την ευελιξία να κανονίζω γιατρούς κ εξετάσεις, και για να το ξέρει κ εκείνη ότι σε μερικούς μήνες θα πρέπει να λείψω. Επίσης, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχαν τύχει κάποια πολύ αγχωτικά περιστατικά στη δουλειά όπου είχα αναστατωθεί πολύ (αν και δουλεύω από το σπίτι η δουλειά μου γενικά είναι πιεστική) και έχω πάρει απόφαση ότι αυτη τη φορά δεν θα κάθομαι να πιέζομαι και να συγχύζομαι για τη δουλειά. Το παιδάκι μου να είναι καλά κ τίποτα άλλο!!

Και εγώ περιμένω να πάω πρώτα στο γιατρό και μετά γτ έχει ορθοστασία η δουλειά κ βαροι . Αύριο θα πάω να κάνω τις εξετάσεις αιματος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Και εγώ περιμένω να πάω πρώτα στο γιατρό και μετά γτ έχει ορθοστασία η δουλειά κ βαροι . Αύριο θα πάω να κάνω τις εξετάσεις αιματος

@Despoina31

αυτό με το αλουμινόνερο θα το ψάξω !!! σε ευχαριστώ 

Rε κορίτσια πρωταρα γαρ ποτε εχω συμπτωματα πότε όχι. είναι φυσιολογικο ? μεχρι να παω για τον υπερηχο θα σκασω ... 

μόνο ηπιο πρηξιμο στο στηθος , που κ που κατι πονακια στη κοιλια πιο χαλαρα και απο ναυτια δεν μπορω να πω κατι σοβαρο μια ψιλοανακατοσουρα , τιποτα παραπανω....

είμαι 5 w + 1 day

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια! @Konie όλα θα πάνε τέλεια, αλήθεια το πιστεύω!! 
@Tsitsipopo Και εγω έτσι ήμουν αλλά βάζω αλουμινόνερο, και τώρα δεν έχω καθόλου!

Κορίτσια εγώ στη δουλειά μου το είπα μετά το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο (στην manager μου μόνο), έτσι ώστε και να έχω την ευελιξία να κανονίζω γιατρούς κ εξετάσεις, και για να το ξέρει κ εκείνη ότι σε μερικούς μήνες θα πρέπει να λείψω. Επίσης, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχαν τύχει κάποια πολύ αγχωτικά περιστατικά στη δουλειά όπου είχα αναστατωθεί πολύ (αν και δουλεύω από το σπίτι η δουλειά μου γενικά είναι πιεστική) και έχω πάρει απόφαση ότι αυτη τη φορά δεν θα κάθομαι να πιέζομαι και να συγχύζομαι για τη δουλειά. Το παιδάκι μου να είναι καλά κ τίποτα άλλο!!

Εγώ ακόμη δεν το έχω πει στην δουλειά. Θα περιμένω να κλείσω το 1ο τρίμηνο και μετά.

Αυτό που με αγχώνει υπερβολικά είναι το ότι ο εργοδότης μου δεν θέλει να πάρω το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Το γνώριζα από την 1η ημέρα στη δουλειά αλλά δυστυχώς στην μικρή πόλη όπου μένω δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. 

Γενικά οποία το πήρε ή απολύθηκε (μετά το 18μηνο που προστατεύει ο νόμος) ή αναγκάστηκε να παραιτηθεί. 

Οπότε προβληματιζομαι στο τι να κάνω... 

Είναι καμία από εσάς που δεν θα πάρει το 6μηνο του ΟΑΕΔ; Φαντάζομαι ότι θα είναι δύσκολο 2 μηνών να το αφήσω και να πάω για δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!!! Το σαββατο εκανα την πρωτη μου χοριακη και βγηκε θετικη. Με αγχωσε λιγο γιατι βγήκε χαμηλη 30.αυριο εχω επανάληψη. Ειμαι με εξωσωματικη βλαστοκυστες 5 ημερών και την εκανα την 9 ημερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς ξυπνήσατε σήμερα εμένα τα πρωινά μου είναι δύσκολα με ανακατοσουρα πολύ κ εμετους. Όσες εργάζεστε το έχετε ανακοινώσει ;

Εγώ όχι ακόμα... Λεω για 12η κ μετά... Το προσπαθώ τουλάχιστον 

3 ώρες πρίν, Konie είπε:

Εγώ ακόμη δεν το έχω πει στην δουλειά. Θα περιμένω να κλείσω το 1ο τρίμηνο και μετά.

Αυτό που με αγχώνει υπερβολικά είναι το ότι ο εργοδότης μου δεν θέλει να πάρω το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Το γνώριζα από την 1η ημέρα στη δουλειά αλλά δυστυχώς στην μικρή πόλη όπου μένω δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. 

Γενικά οποία το πήρε ή απολύθηκε (μετά το 18μηνο που προστατεύει ο νόμος) ή αναγκάστηκε να παραιτηθεί. 

Οπότε προβληματιζομαι στο τι να κάνω... 

Είναι καμία από εσάς που δεν θα πάρει το 6μηνο του ΟΑΕΔ; Φαντάζομαι ότι θα είναι δύσκολο 2 μηνών να το αφήσω και να πάω για δουλειά. 

Καλησπέρα! Η αλήθεια είναι πως δεν εχω ιδέα για τις άδειες κτλ (αν ξέρει κάποια να μας ενημερώσει τι ακριβώς παίζει).. Αλλά θα σου πω κάτι αλλο: εγώ είμαι στην ίδια επιχείρηση 7 χρόνια τώρα, στα πρώτα χρόνια επικρατούσε στο μυαλό μου η εντύπωση πως αν μείνω κατευθείαν έγκυος κ πάρω τις άδειες τότε θα με διώξουν μόλις λήξει η "περίοδος προστασίας βάση νόμου". Με μεγάλη έκπληξη ανακάλυψα στην πορεια πως όλα ξεχνιούνται... Ηρθαν άλλες κοπέλες, μείνανε έγκυες, πήραν επ'απειλουμενη, γυρίσανε, κάνανε δεύτερο.... Και δεν απολύθηκε καμιά... Όλα ξεχνιούνται! Εγώ βέβαια έμεινα στη προσπαθεια 5 χρόνια... Αλλά τώρα η αλήθεια είναι ότι πλέον ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...