Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες του Νοεμβρίου!! Είμαι καινούρια στο forum!

Έκλεισα 4 εβδομάδες και αυτή τη βδομάδα θα κάνουμε τον 1ο υπέρηχο!(το άγχος χορεύει μέσα μου)Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MaryM. είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες του Νοεμβρίου!! Είμαι καινούρια στο forum!

Έκλεισα 4 εβδομάδες και αυτή τη βδομάδα θα κάνουμε τον 1ο υπέρηχο!(το άγχος χορεύει μέσα μου)Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην ομάδα !!!! Είμαστε στην ίδια εβδομάδα ... Άντε με το  καλό να πάτε να μην ανγχωνεσε όλα θα πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην ομάδα !!!! Είμαστε στην ίδια εβδομάδα ... Άντε με το  καλό να πάτε να μην ανγχωνεσε όλα θα πάνε καλά!!!

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Αντεύχομαι τα ίδια!!! 

Να έχουμε μια τέλεια εγκυμοσυνη! Και σε σένα το 1ο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;;;  Εγώ σήμερα πήγα για εξετάσεις που Μ έχει γράψει είμαι 4 και 1 μέρα όπως τα υπολογίζω σε περίπου 10 μέρες έχω κ τον πρώτο υπερυχο...

 

1 ώρα πρίν, MaryM. είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες του Νοεμβρίου!! Είμαι καινούρια στο forum!

Έκλεισα 4 εβδομάδες και αυτή τη βδομάδα θα κάνουμε τον 1ο υπέρηχο!(το άγχος χορεύει μέσα μου)Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες!

Αχ κορίτσια είμαστε κοντά εμείς! 4&2 μ βγάζει η εφαρμογή κ ΠΗΤ 20 Νοεμβρίου! Εσάς? 

Με το καλό οι εξετάσεις & ο υπέροχος! Εμένα η γιατρός μ έκλεισε λίγο πιο μετά για να δούμε λογικα σάκο μαζί με καρδιά με το καλό, στις 6&5! Έχω αγωνία εννοείται κ εγώ αν κ δεύτερη εγκυμοσύνη!

Τι συμπληρώματα παίρνετε, αν παίρνετε? Εγώ φυλικο οξύ μέχρι στιγμής κ τ4 για τον θυρεοειδή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Irini__ είπε:

 

Αχ κορίτσια είμαστε κοντά εμείς! 4&2 μ βγάζει η εφαρμογή κ ΠΗΤ 20 Νοεμβρίου! Εσάς? 

Με το καλό οι εξετάσεις & ο υπέροχος! Εμένα η γιατρός μ έκλεισε λίγο πιο μετά για να δούμε λογικα σάκο μαζί με καρδιά με το καλό, στις 6&5! Έχω αγωνία εννοείται κ εγώ αν κ δεύτερη εγκυμοσύνη!

Τι συμπληρώματα παίρνετε, αν παίρνετε? Εγώ φυλικο οξύ μέχρι στιγμής κ τ4 για τον θυρεοειδή..

Ακριβώς το ίδιο!! Προς το παρόν από μια εφαρμογή και εγω έχω δει τα ίδια ακριβώς με σένα!!!!! Τώρα την πεμπτη θα δω τι θα πει ο γιατρός! Προς το παρον μόνο  φυλικο οξυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς πάνε οι εξετάσεις σας;;

Εγώ μπήκα αισίως 7η εβδομάδα, τελείωσα με εξετάσεις αίματος, μου έχει μείνει μόνο υπέρηχος μαστών και άνω κάτω κοιλίας. Α και θα πάω για την αντι-Χα αύριο.. Χτες πήγα ξανά στον γυναικολόγο και στον υπέρηχο είδαμε παλμό :lol: Ο άντρας μου πήγε να βάλει τα κλάματα, συγκινήθηκε! Ωστόσο δεν έβαλε ο γιατρός να το ακούσουμε γιατί θεώρησε ότι σε αυτή τη φάση θα ταλαιπωρηθεί το έμβρυο, αλλά στο επόμενο ραντεβού είπε σίγουρα! 

Σχετικά με τη δουλειά και τις άδειες, όσες έχετε εμπειρία πάνω σε αυτό, ποιος σας καθοδήγησε για τις διαδικασίες; Μπορώ να απευθυνθώ για αυτά στο λογιστή μου;

Καλησπέρα σε όλες! Ελπίζω να είστε καλά! 

@Despoina31 αυτές οι εξετάσεις που αναφέρεις τι είναι; (αντι-χα & εξέταση μαστων) σε ρωτάω καθώς είμαι στη 7η βδομάδα κ γω, έκανα αιματολογικες αλλά δεν μ είπε κάτι γ αυτές ακόμα ο γιατρός

@Marina21 κουράγιο κορίτσι μ θα περάσει

 

Link to comment
Share on other sites

@Nj__ Η αντι-Χα είναι λόγω αντιπηκτικών ενέσεων που κάνω, ώστε να ρυθμίζουμε κάθε μήνα τη δόση. Υπέρηχο μαστών μου έγραψε γιατί η μαμά μου πρόσφατα διαγνώστηκε με καρκίνο του μαστού..

@Irini__ Σε τηλεφωνικό κέντρο δουλεύω με τηλεργασία, ωστόσο γενικά δεν έχουμε πολλούς συναδέλφους με παιδιά (σχεδόν κανέναν) και έτσι ακόμα και οι ίδιοι οι υπεύθυνοι δεν ξέρουν τι ισχύει για τις εγκυμοσύνες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

 

Αχ κορίτσια είμαστε κοντά εμείς! 4&2 μ βγάζει η εφαρμογή κ ΠΗΤ 20 Νοεμβρίου! Εσάς? 

Με το καλό οι εξετάσεις & ο υπέροχος! Εμένα η γιατρός μ έκλεισε λίγο πιο μετά για να δούμε λογικα σάκο μαζί με καρδιά με το καλό, στις 6&5! Έχω αγωνία εννοείται κ εγώ αν κ δεύτερη εγκυμοσύνη!

Τι συμπληρώματα παίρνετε, αν παίρνετε? Εγώ φυλικο οξύ μέχρι στιγμής κ τ4 για τον θυρεοειδή..

Και εγώ μόνο φολυκι οξύ περνώ κ περιμένω απαντήσεις εξετάσεων να δούμε καλημέρα σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Με θλίψη μου πρόσεξα πως το κατεβατό που έγραφα χθες, δεν είναι διαθέσιμο!!! Μάλλον δεν πρόλαβε να ανέβει πριν κλείσω το παράθυρο ή ποιος ξέρει τι μυστηριώδη πράγματα γίνονται! Στα νέα μέλη, καλώς ήρθατε και με το καλό να έχουμε όλες μια τελειόμηνη και υγιή κύηση!

Έχω πολύ επιβαρυμένο πρόγραμμα με εργασία και μεταπτυχιακό και έτσι θα συμμετέχω αραιά και που

  • Μου αρέσει 3

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! @Vk79 και εγώ σήμερα το απόγευμα έχω το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου, μια ανησυχία την έχω η αλήθεια είναι!!Με το καλό, καλά αποτελέσματα εύχομαι!!!Θα σας γράψω τα νέα μου το βραδάκι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Vk79 και εγώ σήμερα το απόγευμα έχω το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου, μια ανησυχία την έχω η αλήθεια είναι!!Με το καλό, καλά αποτελέσματα εύχομαι!!!Θα σας γράψω τα νέα μου το βραδάκι!!

Καλημέρα κορίτσια!! Εύχομαι πολύ πολύ καλά αποτελεσματα!!! Περιμένουμε νεότερα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Μόλις μπήκα στην ομάδα. Έκανα τη χοριακη μου και είναι 73.3 Στον υπολογισμό φαίνεται ότι είμαι 4w Μου δίνει ημερομηνία γέννησης 24 Νοεμβρίου. Εγώ πάλι προσπαθώ να το πιστέψω γιατί μου φαίνεται σαν ψέμα. Εσείς με τι χοριακη ξεκινήσατε; Είναι μήπως μικρή; Πότε πρέπει να πάω για τον πρώτο υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, MaryM. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Αντεύχομαι τα ίδια!!! 

Να έχουμε μια τέλεια εγκυμοσυνη! Και σε σένα το 1ο ειναι?

Όχι το δεύτερο είναι αλλά το αγχος είναι το ιδιο

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων όλες είναι καλές!!!! Περιμένω νέα σας από τους υπερήχους...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...