Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν έχω ακόμα αναγούλες ούτε ναυτία, μπορεί να ζαλιζομαι μερικές φορές και κρυώνω πολύ και,θέλω να κοιμάμαι συνέχεια αλλά τελικά δεν κοιμάμαι και πολύ:p Αλλά δεν έχω κάτι άλλο ακόμα.Ελπιζω να μην είναι ανησυχητικό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Πριν τη γεννα εννοώντας κατά τον 8ο μήνα κάπου εκεί..  βλέπει κάποια πράγματα σε σχέση με την καρδιά κ τον κυκλοφορικο σύστημα..  καλά λίγοι το κάνουν ειδικά θεσκη π έχω ρωτήσει, αλλά Αθήνα δεν υπάρχει εξέταση π δν κάνει κάποιος.. να φανταστείς είχα μπει στο τρυπάκι να κάνω μετά την αυχενική που όλα ήταν τέλεια κ την εξέταση αίματος DNA που κοστίζει ασεεε.. γτ ο γιατρός μ εκεί το έκανε στάνταρ σε όλες! Όπως κ όσο κόσμο ήξερα το έκανε! Καλά μην σε αγχωνω τώρα με αυτά! Αντε ωραια να μας πεις πως θα είναι οι τιμές αύριο!!

Πόσο εβδομάδων είσαι κορίτσι μου? Το πρώτο σου?

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα. 113 ενώ προχθές ήταν 73. Μου λένε πως αφού ανέβηκε 70 τις εκατό είμαι οκ. Αγχώνομαι ρε κορίτσια. Λίγο μου φαίνεται. Ναι το πρώτο μου είναι. Γι αυτό είμαι στα χαμένα μάλλον. Τώρα μπήκα στην 5η εβδομάδα. Μήπως παίζει ρόλο που είμαι από εξωσωματική και οι τιμές μου είναι τόσο χαμηλές;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Βγήκε η χοριακή μου κορίτσια!! 485!!! Προχθες θυμιζω οτι ήταν 158!!! Θα κλάψω από χαρά τρέμω ολόκληρη...

 

πρίν από 4 λεπτά , Laky είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα. 113 ενώ προχθές ήταν 73. Μου λένε πως αφού ανέβηκε 70 τις εκατό είμαι οκ. Αγχώνομαι ρε κορίτσια. Λίγο μου φαίνεται. Ναι το πρώτο μου είναι. Γι αυτό είμαι στα χαμένα μάλλον. Τώρα μπήκα στην 5η εβδομάδα.

Καλημέρα κορίτσια!! πολύ ευχάριστα νέα!!όλα καλά θα πάνε!!εγώ να σας πω την αλήθεια μόνο μια χοριακη έκανα..Είναι να κάνετε και άλλη;μια τεράστια χοριακη σας εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Laky είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα. 113 ενώ προχθές ήταν 73. Μου λένε πως αφού ανέβηκε 70 τις εκατό είμαι οκ. Αγχώνομαι ρε κορίτσια. Λίγο μου φαίνεται. Ναι το πρώτο μου είναι. Γι αυτό είμαι στα χαμένα μάλλον. Τώρα μπήκα στην 5η εβδομάδα. Μήπως παίζει ρόλο που είμαι από εξωσωματική και οι τιμές μου είναι τόσο χαμηλές;

Όσο ανεβαίνει δε νομίζω ότι εχεις πρόβλημα! Καμία φορά θέλει και 72 ώρες να διπλασιαστεί...εγώ δε νομίζω να κάνω άλλη , μια και καλή θα πάω για υπέρηχο το άλλο Σάββατο που θα έρθει εδώ στο νησί γυναικολόγος....άντε να δω πως θα περάσουν οι μέρες

4 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν έχω ακόμα αναγούλες ούτε ναυτία, μπορεί να ζαλιζομαι μερικές φορές και κρυώνω πολύ και,θέλω να κοιμάμαι συνέχεια αλλά τελικά δεν κοιμάμαι και πολύ:p Αλλά δεν έχω κάτι άλλο ακόμα.Ελπιζω να μην είναι ανησυχητικό! 

Ακριβώς τα ιδια συμπτώματα έχω..... έπαθα μια σκοτοδεινη στο δρόμο άλλο πράγμα....δύο φορές έχω ζαλιστεί... ρίγος πολύ και υπνηλία και ακόμα δεν πάτησα την 5η βδομάδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Όσο ανεβαίνει δε νομίζω ότι εχεις πρόβλημα! Καμία φορά θέλει και 72 ώρες να διπλασιαστεί...εγώ δε νομίζω να κάνω άλλη , μια και καλή θα πάω για υπέρηχο το άλλο Σάββατο που θα έρθει εδώ στο νησί γυναικολόγος....άντε να δω πως θα περάσουν οι μέρες

Ακριβώς τα ιδια συμπτώματα έχω..... έπαθα μια σκοτοδεινη στο δρόμο άλλο πράγμα....δύο φορές έχω ζαλιστεί... ρίγος πολύ και υπνηλία και ακόμα δεν πάτησα την 5η βδομάδα

Το άλλο Σάββατο δηλαδή πόσο θα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Όσο ανεβαίνει δε νομίζω ότι εχεις πρόβλημα! Καμία φορά θέλει και 72 ώρες να διπλασιαστεί...εγώ δε νομίζω να κάνω άλλη , μια και καλή θα πάω για υπέρηχο το άλλο Σάββατο που θα έρθει εδώ στο νησί γυναικολόγος....άντε να δω πως θα περάσουν οι μέρες

Ακριβώς τα ιδια συμπτώματα έχω..... έπαθα μια σκοτοδεινη στο δρόμο άλλο πράγμα....δύο φορές έχω ζαλιστεί... ρίγος πολύ και υπνηλία και ακόμα δεν πάτησα την 5η βδομάδα

Καλησπέρα!!συγχαρητήρια για την χοριακη!!και γω σήμερα έκλεισα την 5η βδομάδα και μπήκα στην 6η (απ ότι κατάλαβα δηλαδή απ τις εφαρμογές) έχω Δευτέρα ή Τρίτη ραντεβού με τον γυναικολόγο (ήδη μου δώσε βιταμίνες και μετρητη σακχαρου ). Έχω τρομερή αγωνία για την πρωτη επίσκεψη! Και γω από νησί είμαι αλλά κοντά στην Αθήνα οπότε θα ανεβοκατεβαινω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky said:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα. 113 ενώ προχθές ήταν 73. Μου λένε πως αφού ανέβηκε 70 τις εκατό είμαι οκ. Αγχώνομαι ρε κορίτσια. Λίγο μου φαίνεται. Ναι το πρώτο μου είναι. Γι αυτό είμαι στα χαμένα μάλλον. Τώρα μπήκα στην 5η εβδομάδα. Μήπως παίζει ρόλο που είμαι από εξωσωματική και οι τιμές μου είναι τόσο χαμηλές;

Οχι. Η χοριακή έχει να κάνει με την μέρα που την κάνεις, προφανώς, με το εαν είναι ένα ή παραπάνω τα έμβρυα, και φυσικά με τον οργανισμό. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες, την ίδια ημέρα , ίδιες τιμές χωριακής.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Το άλλο Σάββατο δηλαδή πόσο θα είσαι;

5+6....αλλά δεν έχω επιλογή ο γιατρος έρχεται μία μέρα το μήνα

1 ώρα πρίν, ArtemisΚ είπε:

Καλησπέρα!!συγχαρητήρια για την χοριακη!!και γω σήμερα έκλεισα την 5η βδομάδα και μπήκα στην 6η (απ ότι κατάλαβα δηλαδή απ τις εφαρμογές) έχω Δευτέρα ή Τρίτη ραντεβού με τον γυναικολόγο (ήδη μου δώσε βιταμίνες και μετρητη σακχαρου ). Έχω τρομερή αγωνία για την πρωτη επίσκεψη! Και γω από νησί είμαι αλλά κοντά στην Αθήνα οπότε θα ανεβοκατεβαινω.

Α είσαι τυχερή που είσαι κοντά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα. 113 ενώ προχθές ήταν 73. Μου λένε πως αφού ανέβηκε 70 τις εκατό είμαι οκ. Αγχώνομαι ρε κορίτσια. Λίγο μου φαίνεται. Ναι το πρώτο μου είναι. Γι αυτό είμαι στα χαμένα μάλλον. Τώρα μπήκα στην 5η εβδομάδα. Μήπως παίζει ρόλο που είμαι από εξωσωματική και οι τιμές μου είναι τόσο χαμηλές;

Καλησπέρα. Πότε σου είπαν να ξανακάνεις χοριακή; Ποιος σου ειπε για αυξηςη 70%; Μετράνε απο την τελευταία χοριακη (προ 48ωρου) όχι την πρώτη της Δευτέρας . Απλά ξερω οτι τελικα διπλασιάζονται εντός 48-72 ώρες. Οποτε πρέπει να είμαστε προσεχτικες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , amelie77 είπε:

Καλησπέρα. Πότε σου είπαν να ξανακάνεις χοριακή; Ποιος σου ειπε για αυξηςη 70%; Μετράνε απο την τελευταία χοριακη (προ 48ωρου) όχι την πρώτη της Δευτέρας . Απλά ξερω οτι τελικα διπλασιάζονται εντός 48-72 ώρες. Οποτε πρέπει να είμαστε προσεχτικες 

Προσεκτικές σε τι; Δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Στις 48 ώρες έκανα επαναληπτική. Από 73 πήγε 113. Οπότε μιλάμε για αύξηση 70 τις εκατό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Laky είπε:

Προσεκτικές σε τι; Δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Στις 48 ώρες έκανα επαναληπτική. Από 73 πήγε 113. Οπότε μιλάμε για αύξηση 70 τις εκατό.

Κορίτσι μου (73+73)= 146 . Αυτή είναι η  αύξηση 50%. Έτσι νομίζω. Η χοριακη σου είναι καλή. Δεν στο λέω για να σε αγχωσω. Ο γιατρός σου τι σου ειπε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , amelie77 είπε:

Κορίτσι μου (73+73)= 146 . Αυτή είναι η  αύξηση 50%. Έτσι νομίζω. Η χοριακη σου είναι καλή. Δεν στο λέω για να σε αγχωσω. Ο γιατρός σου τι σου ειπε; 

146 είναι διπλασιασμός. Δεν είναι 50 τις εκατό αύξηση. Ο γιατρός λέει πως ο διπλασιασμός η απόλυτη αυτή δηλαδή αύξηση συμβαίνει μέχρι τις 72 ώρες. Όχι απόλυτα στις 48. Να ξανακάνω τη Δευτέρα και θα δούμε. Εγώ ρωτάω απλά επειδή είναι χαμηλή. Μήπως κάποια κοπέλα έχει ανάλογη εμπειρία.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Laky είπε:

146 είναι διπλασιασμός. Δεν είναι 50 τις εκατό αύξηση. Ο γιατρός λέει πως ο διπλασιασμός η απόλυτη αυτή δηλαδή αύξηση συμβαίνει μέχρι τις 72 ώρες. Όχι απόλυτα στις 48. Να ξανακάνω τη Δευτέρα και θα δούμε. Εγώ ρωτάω απλά επειδή είναι χαμηλή. Μήπως κάποια κοπέλα έχει ανάλογη εμπειρία.

Καλή μου φαίνεται όχι χαμηλή. Οκ έτσι ναι. Αν λάβουμε τις 72 ώρες. Δευτέρα σου είπε; Εμένα μου ειπε Τριτη αλλά μου φαίνονται πολλές οι μερες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...