Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

On 21/3/2024 at 10:16 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πώς είστε? Τι κάνουν τα μωράκια σας?

Είμαι στην ευχάριστη θέση να πω ότι αποθηλασα,εχει πέντε μέρες περίπου.Ο αποθηλασμος κράτησε 17μερες,περίμενα να πάει πάνω από μήνα όλο αυτό.Οσες θέλετε να αποθηλασετε και αγχώνεστε,σας νιώθω απόλυτα και να ξέρετε ότι τελικά είναι πιο εύκολο από αυτό που νομίζαμε. Την επόμενη εβδομάδα θα πάω στην κλινική για να ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής για δεύτερο παιδάκι,ελπίζω να τα καταφέρω και αν όχι,δεν πειράζει,δεν θα το βάλω κάτω,θα συνεχίσω να προσπαθώ.Φιλια😘

Τι γαματα νέα!!!! Μπράβο σου που τα κατάφερες!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα και να πετύχεις με τη πρώτη εμβρυομεταφορα 😘😘

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Τι γαματα νέα!!!! Μπράβο σου που τα κατάφερες!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα και να πετύχεις με τη πρώτη εμβρυομεταφορα 😘😘

 

Σ'ευχαριστώ πολύ ❤️🥰 Σου εύχομαι να αποθηλασεις σύντομα,θα τα καταφέρεις,είμαι σίγουρη ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν τα μικρά σας φοράνε παπούτσια. Ο μικρός μου είναι 16μ και περπάτησε πριν 2 μήνες. Αρνείται να βάλει παπουτσάκια. Κάνει 5-6 βήματα με τα παπούτσια και μετά κάθεται κάτω. Χωρίς παπούτσια περπατάει και τρέχει :)

έχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anriana είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν τα μικρά σας φοράνε παπούτσια. Ο μικρός μου είναι 16μ και περπάτησε πριν 2 μήνες. Αρνείται να βάλει παπουτσάκια. Κάνει 5-6 βήματα με τα παπούτσια και μετά κάθεται κάτω. Χωρίς παπούτσια περπατάει και τρέχει :)

έχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία;

Ε είναι επειδή είναι βαριά τα παπούτσια Κ δεν έχει συνηθίσει να περπατάει ακόμα με κάποιο βάρος στα πόδια . Όσο πιο πολυ τα φοράτε τόσο πιο γρήγορα θα συνηθίσει επίσης μπορεί απλά να μην τον βολεύουν τα συγκεκριμένα δοκίμασε αλλά παπουτσάκια αν δεν συνηθίζει με τίποτα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ε είναι επειδή είναι βαριά τα παπούτσια Κ δεν έχει συνηθίσει να περπατάει ακόμα με κάποιο βάρος στα πόδια . Όσο πιο πολυ τα φοράτε τόσο πιο γρήγορα θα συνηθίσει επίσης μπορεί απλά να μην τον βολεύουν τα συγκεκριμένα δοκίμασε αλλά παπουτσάκια αν δεν συνηθίζει με τίποτα . 

Δοκιμάσαμε 2 διαφορετικά ζευγάρια αλλά δεν του άρεσε κανένα :) ίσως να χρειάζεται χρόνο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα του αρέσει να τα φοράει ίσως να τα έχει συνδέσει με τη βόλτα. Αλλά τα φοράμε μόνο για έξω από το σπίτι. Μέσα στο σπίτι είναι ξυπόλυτος συνέχεια. Ούτε κάλτσες δεν του φοράω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Εμένα του αρέσει να τα φοράει ίσως να τα έχει συνδέσει με τη βόλτα. Αλλά τα φοράμε μόνο για έξω από το σπίτι. Μέσα στο σπίτι είναι ξυπόλυτος συνέχεια. Ούτε κάλτσες δεν του φοράω. 

 

πρίν από 13 λεπτά , anriana είπε:

Και ο δικός μου ξυπόλυτος είναι μέσα! 
Τελικά του βάλαμε crocs και του άρεσαν πολύ 😂😂😂😂

Καλτσουλες να φοράτε αν καταλάθος πέσουν νερά κάτω Κ τα πατήσει θα γλιστρήσει άσχημα . Κ είναι στάνταρ η γλιστρα έστω Κ λιγο νερό να έχει πέσει έτσι όπως τρέχουν πάνε σούζα Κ είναι επικίνδυνο . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Είστε καλά; Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Ξαφνικά ο μικρός πίνει μόνο 100ml γάλα και το πρωί και το βράδυ. Ενώ έπινε 220. Ξεκίνησε με μια ίωση και είπα δεν έχει όρεξη γιατί δεν έτρωγε κιόλας. Αλλά το συνεχίζει ενώ είναι μια χαρά και τρώει κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα σας. Είστε καλά; Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Ξαφνικά ο μικρός πίνει μόνο 100ml γάλα και το πρωί και το βράδυ. Ενώ έπινε 220. Ξεκίνησε με μια ίωση και είπα δεν έχει όρεξη γιατί δεν έτρωγε κιόλας. Αλλά το συνεχίζει ενώ είναι μια χαρά και τρώει κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

Τίποτα απλά έκλεισε προσωρινά το στομάχι του κάνει Κ πολύ ζέστη αυτές τις μέρες οπότε .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια χαθηκαμε..πως ειστε;; Τα μικρα;; Εμεις ταλαιπορουμαστε λιγο απο τα δοντια αλλα ολα καλα..και νομιζω πως ειμαι ξανα εγκυοος 🤭 ευχομαι να ειναι αληθεια και να μας πανε ολα καλα..εσεις τι κανετε τα νεα σας;

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια χαθηκαμε..πως ειστε;; Τα μικρα;; Εμεις ταλαιπορουμαστε λιγο απο τα δοντια αλλα ολα καλα..και νομιζω πως ειμαι ξανα εγκυοος 🤭 ευχομαι να ειναι αληθεια και να μας πανε ολα καλα..εσεις τι κανετε τα νεα σας;

Αχ μπράβο σου, συγχαρητήρια!!Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου! Εμείς σταματήσαμε το θηλασμό και από τότε κοιμάται τέλεια και αυτή και εγώ.Επισης χθες έκανα εμβρυομεταφορά και σε λίγες μέρες θα ξέρω αν είμαι έγκυος ☺️

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πόσο όμορφα νέα!!! Εύχομαι να έχετε θετικά αποτελέσματα και με το καλό τα νέα μωράκια...

 Κι εμείς συζητάμε για δεύτερο,  αλλά νιώθω τόσο κουρασμένη καθημερινά από το πρώτο.. ξυπνάει συνέχεια,  μένει ξύπνια το βράδυ πολλές φορές για 2 ώρες.. δεν έχω κουράγιο να ξεκινήσω αποθηλασμό,  γιατί λέω άστο σημερα να μείνω κι εγώ λίγο ξαπλωμένη να κοιμηθώ.. 

 Αν εξαιρέσουμε τον ύπνο,  είναι στην καλύτερη φάση της νομίζω ως τώρα.. έχει βέβαια ξεκινήσει κάτι μικρά ξεσπάσματα να πέφτει να κλαίει όταν δεν γίνεται αυτό που θέλει... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι στις μαμάδες Αυγούστου, από την αρχή έγραφα κι εδώ. 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλες! Κι εμείς είμαστε καλά. Κι εγώ τρωγομαι πολύ για τρίτο, αλλά ο άντρας μου ούτε να το ακούσει! Δεν ξέρω πώς να τον πείσω, αλλά δεν τα παρατάω!

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας εύχομαι θετικά τεστ και γρήγορα. Εμείς είμαστε σε φάση μετακόμισης. Το άλλο Σάββατο πάμε σε δικό μας σπίτι. Μετά ξεκιναω από θηλασμό. Θέλω και εγώ πολύ δεύτερο παιδάκι. Αλλά πρώτα πρέπει να κοπεί ο θηλασμός γιατί θα κάνω κ εγώ εμβρυομεταφορα. 

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...