Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Anastasiade είπε:

Μανούλες χαθήκαμε!! Τι κάνετε;; πως είναι τα παιδάκια σας ;;; Πείτε τα νέα σας ❤️

Καλησπέρα! Σχεδόν δέκα κιλά η μπέμπα,η οποία έχει βγάλει δύο δοντακια,ένα πάνω και ένα κάτω και πάμε για το τρίτο. Συνεχίζουμε το θηλασμό,απλά μόνο για τον μεσημεριανό και του βραδινό ύπνο και για τα ξυπνήματα,τ οποία το βράδυ είναι πάλι κάθε 2-3 ώρες..Πήρα και ένα βιβλίο το οποίο δίνει συμβουλές για το πώς να κοιμάται το μωρό δίχως θηλασμό,αλλά επειδή είναι στη φάση της οδοντοφυΐας,πρέπει να περιμένω να βγάλει όλα τα δόντια και μετά να σταματήσω το θηλασμό...Επίσης,λέει 5λεξουλες, τελευταία το "πάπα",μπαμπα δεν λέει με τπτ όσο και να το παλεύει ο άντρας μου🤣Εσείς πώς είστε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα! Σχεδόν δέκα κιλά η μπέμπα,η οποία έχει βγάλει δύο δοντακια,ένα πάνω και ένα κάτω και πάμε για το τρίτο. Συνεχίζουμε το θηλασμό,απλά μόνο για τον μεσημεριανό και του βραδινό ύπνο και για τα ξυπνήματα,τ οποία το βράδυ είναι πάλι κάθε 2-3 ώρες..Πήρα και ένα βιβλίο το οποίο δίνει συμβουλές για το πώς να κοιμάται το μωρό δίχως θηλασμό,αλλά επειδή είναι στη φάση της οδοντοφυΐας,πρέπει να περιμένω να βγάλει όλα τα δόντια και μετά να σταματήσω το θηλασμό...Επίσης,λέει 5λεξουλες, τελευταία το "πάπα",μπαμπα δεν λέει με τπτ όσο και να το παλεύει ο άντρας μου🤣Εσείς πώς είστε?

Καλησπέρα κορίτσι μου !! Πολύ χαίρομαι με τα νέα σας 😁 ο δικός μου μόλις έβγαλε το 7ο και το 8ο δοντακι και ηρέμησε λίγο..  προς το παρόν 😅 τον θηλασμό σχεδόν τον έχουμε κόψει τελειως αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση να πάρω το χάπι για να κοπεί το γάλα.. με πολύ βαριά καρδιά θα γίνει κάποια στιγμή και αυτό.. με τον ύπνο έχουμε θέμα γενικά, ακόμα ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο.. είχα ελπίδα ότι όταν θα αρχίσει το γάλα το φρέσκο θα είναι καλύτερα αλλά μπα...🙄 εμένα ο δικός μου λέει μόνο μπαμπά 🤣 η πρώτη του λέξη ήταν και η αγαπημένη του από ότι φαίνεται.. έχει πει και μαμά κάποιες φορές.. αλλά όχι πολύ συχνά.. λέει και μαμ όταν πεινάει , νε όταν θέλει νερό..  και δικά του ακαταλαβιστικα φυσικά..  😅 κατά τα άλλα όλη μέρα τον κυνηγάω.. 💙

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anastasiade είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !! Πολύ χαίρομαι με τα νέα σας 😁 ο δικός μου μόλις έβγαλε το 7ο και το 8ο δοντακι και ηρέμησε λίγο..  προς το παρόν 😅 τον θηλασμό σχεδόν τον έχουμε κόψει τελειως αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση να πάρω το χάπι για να κοπεί το γάλα.. με πολύ βαριά καρδιά θα γίνει κάποια στιγμή και αυτό.. με τον ύπνο έχουμε θέμα γενικά, ακόμα ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο.. είχα ελπίδα ότι όταν θα αρχίσει το γάλα το φρέσκο θα είναι καλύτερα αλλά μπα...🙄 εμένα ο δικός μου λέει μόνο μπαμπά 🤣 η πρώτη του λέξη ήταν και η αγαπημένη του από ότι φαίνεται.. έχει πει και μαμά κάποιες φορές.. αλλά όχι πολύ συχνά.. λέει και μαμ όταν πεινάει , νε όταν θέλει νερό..  και δικά του ακαταλαβιστικα φυσικά..  😅 κατά τα άλλα όλη μέρα τον κυνηγάω.. 💙

Καλά και η μπέμπα μη φανταστείς,οι λέξεις που λέει είναι μαμά,παπά,γεια,ναι,λιλη,κουουα(προσπαθεί να πει κουκουτζα 🤣). 

Μπράβο που τα κατάφερες κ έκοψες το θηλασμό,πως το πέτυχες? Η μπέμπα αν δε θηλάσει δεν κοιμάται και κλαίει με αναφιλητα..αυτό το ότι ενώ έκοψες το θηλασμό,ακόμα ξυπνάει,το φοβάμαι πολύ..πιστεύω πως και η δικιά μου δεν θα κοιμάται σερί..πως τον κοιμίζεις όταν ξυπνάει?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλά και η μπέμπα μη φανταστείς,οι λέξεις που λέει είναι μαμά,παπά,γεια,ναι,λιλη,κουουα(προσπαθεί να πει κουκουτζα 🤣). 

Μπράβο που τα κατάφερες κ έκοψες το θηλασμό,πως το πέτυχες? Η μπέμπα αν δε θηλάσει δεν κοιμάται και κλαίει με αναφιλητα..αυτό το ότι ενώ έκοψες το θηλασμό,ακόμα ξυπνάει,το φοβάμαι πολύ..πιστεύω πως και η δικιά μου δεν θα κοιμάται σερί..πως τον κοιμίζεις όταν ξυπνάει?

Κοίτα εγώ πήρα μπιμπερό γιατί δεν είχε ξαναπιει από μπιμπερό.. στην αρχή δεν έπινε καθόλου σχεδόν και έκλαιγε για στήθος.. αλλά μέρα με τη μέρα έπινε λίγο παραπάνω και μετά θηλαζε και λίγο..  ε ώσπου φτάσαμε να πίνει 300ml και καθόλου στήθος..  τις πρώτες φορές που δεν του έδωσα το στήθος ζορίστηκαμε λίγο παραπάνω στο κοιμισμα αλλά σιγά σιγά το συνήθισε και τώρα δεν έχει θέμα.. του έδινα και απογευματινό νωρίς για να πεινάει λιγάκι όταν θα ρθει η ώρα για γάλα και έπεφτε με τα μούτρα οπότε νομίζω έπαιξε και αυτό ρόλο.. μες τη νύχτα του ξαναφτιαχνω άλλη μια φορά γάλα.. καθόμαστε στην πολυθρόνα και τον κουνάω εκεί με λίγο σσσσ και λευκούς ήχους... έτσι τον κοιμιζω πάντα.. αλλά κάποια βράδια δεν τον ξαναπαίρνει ο ύπνος με τιιιποτα... μπορεί 2 ώρες να τον κουνάω και το μάτι του γαρίδα.. είμαστε ζόρικα ακόμα σε αυτό το θέμα 🙄

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 1:38 ΜΜ, Anastasiade είπε:

Μανούλες χαθήκαμε!! Τι κάνετε;; πως είναι τα παιδάκια σας ;;; Πείτε τα νέα σας ❤️

Καλημέρα κορίτσια!!καλά είμαστε αν και αυτές τις μέρες ζοριστηκαμε λιγάκι γιατι είχαμε οικογενειακως γρίπη α αλλά ευτυχώς συνήλθε κιόλας ο μικρός..κατά τα άλλα μια χαρά μεγαλώνουν τα παιδάκια μας!Λέει ο μικρός κάποιες λεξουλες όπως μαμά, μαμ, νενο, νάνι, εα το έλα ,μπανάνα που δεν την λέει ακριβώς έτσι αλλά λίγο κοφτά θα το έλεγα, γεια, παπα τα παπούτσια, Παπ τον παππού..κατά τα άλλα όλη μέρα και εμείς τον κυνηγάμε στους καναπέδες..Με  τον ύπνο κορίτσια το βράδυ τον βάζω μετά που αποκοιμιεται στο κρεβατάκι του αλλά μετά από κάποια ώρα ξυπνάει και με ψάχνει, αν τον πάρω και κοιμηθούμε μαζί δεν ξυπνάει καθόλου..θα ήθελα να τον μάθω να κοιμάται στο κρεβατάκι του αλλά δεν ξέρω πως.. ευτυχώς εδώ και τρεις εβδομάδες άρχισε να δέχεται και πάλι να τον κοιμιζω εγώ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια χαθηκαμε..πως ειναι τα μικρα σας;; Εμεις εδω και μια εβδομαδα κατι εχουμε παθει με τον υπνο το βραδυ..εκει που κοιμομασταν σερι τωρα ξυπναμε 2-3 φορες κλαιγοντας σαν να μην υπαρχει αυριο..εων θελει να κοιμηθει δεν κοιματε..την περνουμε αγκαλια την κραταμε πανω απο μια ωρα για να κοιμηθει με το ζορι μας,εχουμε αρχισει να μας ποναει η πλατη..εσεις περνατε κατι τετιο;; Ξερετε τι μπορει να φταιει και κατι που θα μπορουσε να μας βοηθησει;;

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα!!! Εμείς περπαταμε σκαρφαλώνουμε σχεδόν τρέχουμε. Τον κυνηγάω όλη μέρα. Δεν στέκεται πουθενά. Έχει έρωτα με τη τεχνολογία. Μη δει τηλεόραση υπολογιστή θέλει να πατήσει όλα τα κουμπιά να τραβήξει καλώδια κλπ. Μια τρέλα. Από λέξεις λέμε αρκετές. Πρώτη κ καλύτερη είπε μπαμπά. Μαμα έλεγε σπάνια. Από χθες όμως ξεκίνησε κ το λέει. Λέει γιαγιά παππού. Μαμ κακά. Κ λέει κ άλλες λέξεις όχι καθαρά όμως. Δλδ καναπέ το λέει πεπε. 
@elena93 μπορεί να είναι νυχτερινός τρόμος αυτό π περιγράφεις. Δεν τον ξυπνάς απλά αγκαλίτσα κ υπομονή. 
@Anastasiade τι γαλα δίνεις;;

εγω ακόμα παλεύω με το στήθος. Θέλω να το κόψω. Νομίζω ήρθε η ώρα. Αλλά δεν ξέρω πως. Ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές. Κάποια βράδυ 2 φορές. Κ κάποια ανα μια ώρα. Έχω παρατηρήσει όταν βγάζει δόντια και πονάει τότε θηλάζει πιο συχνά. Από δόντια έχουμε 6 κ τώρα πρέπει να βγάζει αλλά 2. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Γεια σας κ από μένα!!! Εμείς περπαταμε σκαρφαλώνουμε σχεδόν τρέχουμε. Τον κυνηγάω όλη μέρα. Δεν στέκεται πουθενά. Έχει έρωτα με τη τεχνολογία. Μη δει τηλεόραση υπολογιστή θέλει να πατήσει όλα τα κουμπιά να τραβήξει καλώδια κλπ. Μια τρέλα. Από λέξεις λέμε αρκετές. Πρώτη κ καλύτερη είπε μπαμπά. Μαμα έλεγε σπάνια. Από χθες όμως ξεκίνησε κ το λέει. Λέει γιαγιά παππού. Μαμ κακά. Κ λέει κ άλλες λέξεις όχι καθαρά όμως. Δλδ καναπέ το λέει πεπε. 
@elena93 μπορεί να είναι νυχτερινός τρόμος αυτό π περιγράφεις. Δεν τον ξυπνάς απλά αγκαλίτσα κ υπομονή. 
@Anastasiade τι γαλα δίνεις;;

εγω ακόμα παλεύω με το στήθος. Θέλω να το κόψω. Νομίζω ήρθε η ώρα. Αλλά δεν ξέρω πως. Ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές. Κάποια βράδυ 2 φορές. Κ κάποια ανα μια ώρα. Έχω παρατηρήσει όταν βγάζει δόντια και πονάει τότε θηλάζει πιο συχνά. Από δόντια έχουμε 6 κ τώρα πρέπει να βγάζει αλλά 2. 

Σκέφτεσαι να πάρεις χάπι για να κόψεις το θηλασμό η θα αποθηλασεις σιγά σιγά μόνη σου? Εγώ δεν ξέρω, είμαι πολύ προβληματισμένη..απ' τη μια δεν αντέχω άλλο να ξυπνάω κάθε 2-3 ώρες ολο το βράδυ για να τη θηλάσω και απ' την άλλη σκέφτομαι ότι δεν θα ξαναθηλασει και με πιάνει μεγάλη στεναχώρια...είπαμε με τον άντρα μου να κοιμάμαι για μερικές μέρες μέσα και να κοιμάται αυτός στην κρεβατοκάμαρα με τη μικρή,αυτός στο κρεβάτι και αυτή στο παρκοκρεβατο,έτσι ώστε να συνηθίσει να κοιμάται χωρίς στήθος..θα κλάψει,θα πλανταξει,αλλά άλλη λύση δεν βρίσκω,,χωρίς στήθος δεν κοιμάται ποτέ και κλαίει απαρηγόρητα...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Γεια σας κ από μένα!!! Εμείς περπαταμε σκαρφαλώνουμε σχεδόν τρέχουμε. Τον κυνηγάω όλη μέρα. Δεν στέκεται πουθενά. Έχει έρωτα με τη τεχνολογία. Μη δει τηλεόραση υπολογιστή θέλει να πατήσει όλα τα κουμπιά να τραβήξει καλώδια κλπ. Μια τρέλα. Από λέξεις λέμε αρκετές. Πρώτη κ καλύτερη είπε μπαμπά. Μαμα έλεγε σπάνια. Από χθες όμως ξεκίνησε κ το λέει. Λέει γιαγιά παππού. Μαμ κακά. Κ λέει κ άλλες λέξεις όχι καθαρά όμως. Δλδ καναπέ το λέει πεπε. 
@elena93 μπορεί να είναι νυχτερινός τρόμος αυτό π περιγράφεις. Δεν τον ξυπνάς απλά αγκαλίτσα κ υπομονή. 
@Anastasiade τι γαλα δίνεις;;

εγω ακόμα παλεύω με το στήθος. Θέλω να το κόψω. Νομίζω ήρθε η ώρα. Αλλά δεν ξέρω πως. Ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές. Κάποια βράδυ 2 φορές. Κ κάποια ανα μια ώρα. Έχω παρατηρήσει όταν βγάζει δόντια και πονάει τότε θηλάζει πιο συχνά. Από δόντια έχουμε 6 κ τώρα πρέπει να βγάζει αλλά 2. 

Ξυπναει και την περνω κατευθειαν αγκαλια να την ξαναβαλω για υπνο αλλα αδικος κοπος..περνανε καποιο αλμα σε αυτην την ηλικια;; Ή μηπως ειναι τα πισω δοντια;; Γιατι τα ουλα πισω ειναι πολυ πρισμενα..αλλα εντωμεταξη κατω εχει μονο 2 και πανω 4..δεν πρεπει στην αρχη να της βγουν τα αλλα 2 κατω και μετα τα πισω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

 Κι εμείς σε μια παρόμοια φάση είμαστε,  ειδικά πριν 3 εβδομάδες ήταν ζόρικα,  ξυπνουσε συνέχεια κ έμενε ξύπνια για ώρες.. 

 Η μικρή μου έχει αρκετά δόντια,  12 έχει και προχθές η παιδίατρος μας είπε πως βγάζει μαζί και τους 4 κυνοδοντες και πως θα έχει ενοχλήσεις.  

 Μπορεί να περνάνε και κάποιο άλμα.. 

Αλλά ομολογώ είναι στην πιο χαριτωμένη φάση μέχρι τώρα.. 

 Να σας ρωτήσω όσες δίνεται κομμάτια,  πόση ποσότητα τρώνε μέσα στην ημέρα? 

 Νιώθω πως δεν τρώει πολύ,  τσιμπάει βέβαια συνέχεια,  αλλά δεν κάθεται να φάει,  στα 5 λεπτά θέλει να κατέβει.. δεν θέλω να βάλω κινητό κλπ, αλλά να συγκεντρωνεται.. παιχνιδάκι,  τραγούδια λέμε και στο τέλος καταλήγω να την ακουμπάω στο παράθυρο ή πάνω στον πάγκο να φαει 2 μπουκιές παραπάνω.. μήπως την πιέζω χωρίς λόγο? 

 Επίσης με το θηλασμό συνεχίζει,  μόνο στον ύπνο.. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Κι εμείς 12 δόντια έχουμε και τώρα βγάζουμε κυνόδοντες.12 κιλά και 84 πόντους. Γενικά είναι καλός όπως και στον ύπνο. Μόνο όταν είναι να σκάσει κάποιο δόντι ξυπνάμε αρκετά αλλά αυτό για λίγες ημέρες. Φρούτα ακόμη τρώει αλεσμένα. Αλλιώς ούτε τ ακουμπάει. Και γάλα πίνουμε με μπιμπερο πρωί βράδυ. Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω με τις θηλές του μπιμπερου τι κάνατε; Εμείς έχουμε ακόμη αυτές που είναι για 9 μηνών και πάνω. Δε θα έπρεπε να υπάρχουν και για μεγαλύτερα μωρά θηλές; Η τρύπα τώρα αυτή δεν είναι μικρή για τα δικά μας;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα 🥰 

On 22/2/2024 at 3:45 ΠΜ, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια χαθηκαμε..πως ειναι τα μικρα σας;; Εμεις εδω και μια εβδομαδα κατι εχουμε παθει με τον υπνο το βραδυ..εκει που κοιμομασταν σερι τωρα ξυπναμε 2-3 φορες κλαιγοντας σαν να μην υπαρχει αυριο..εων θελει να κοιμηθει δεν κοιματε..την περνουμε αγκαλια την κραταμε πανω απο μια ωρα για να κοιμηθει με το ζορι μας,εχουμε αρχισει να μας ποναει η πλατη..εσεις περνατε κατι τετιο;; Ξερετε τι μπορει να φταιει και κατι που θα μπορουσε να μας βοηθησει;;

Και εμάς κάποιες φορές ο μικρός ξυπναει αλλά δεν ξανακοιμαται με τίποτα.. δεν κλαίει,  απλώς δεν κλείνει το μάτι του.. δεν έχω βρει το γιατί.. καλό κουράγιο,  εύχομαι να επανέλθει στα κανονικά της σύντομα..

On 22/2/2024 at 10:03 ΠΜ, Rina_87 είπε:

Γεια σας κ από μένα!!! Εμείς περπαταμε σκαρφαλώνουμε σχεδόν τρέχουμε. Τον κυνηγάω όλη μέρα. Δεν στέκεται πουθενά. Έχει έρωτα με τη τεχνολογία. Μη δει τηλεόραση υπολογιστή θέλει να πατήσει όλα τα κουμπιά να τραβήξει καλώδια κλπ. Μια τρέλα. Από λέξεις λέμε αρκετές. Πρώτη κ καλύτερη είπε μπαμπά. Μαμα έλεγε σπάνια. Από χθες όμως ξεκίνησε κ το λέει. Λέει γιαγιά παππού. Μαμ κακά. Κ λέει κ άλλες λέξεις όχι καθαρά όμως. Δλδ καναπέ το λέει πεπε. 
@elena93 μπορεί να είναι νυχτερινός τρόμος αυτό π περιγράφεις. Δεν τον ξυπνάς απλά αγκαλίτσα κ υπομονή. 
@Anastasiade τι γαλα δίνεις;;

εγω ακόμα παλεύω με το στήθος. Θέλω να το κόψω. Νομίζω ήρθε η ώρα. Αλλά δεν ξέρω πως. Ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές. Κάποια βράδυ 2 φορές. Κ κάποια ανα μια ώρα. Έχω παρατηρήσει όταν βγάζει δόντια και πονάει τότε θηλάζει πιο συχνά. Από δόντια έχουμε 6 κ τώρα πρέπει να βγάζει αλλά 2. 

Και ο δικός μου όπου βλεπει καλώδιο τρελαίνεται.. αλλά ιδιαίτερα με το πιστολάκι και την ηλεκτρική τσιριζει από την χαρά του... για παιχνίδια ούτε λόγος 😅 γάλα του δίνω το Όλυμπος bio αγελαδινό.. στην αρχή δεν το ήθελε και το γυρίσαμε στο noulac εβαπορέ.. αλλά τώρα που συνήθισε το μπιμπερό πίνει παλι το φρέσκο κανονικά χωρίς πρόβλημα... και μένα μου ξυπναει το βράδυ .. τις πρώτες μέρες μου έπαιρνε λίγο παραπάνω ώρα να τον κοιμισω ώστε να μη τον θηλάσω.. αλλά συνήθισε τώρα.. δεν ψάχνει πια για στήθος,  πίνει και ένα γάλα μες τη νύχτα και είναι εντάξει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Όλες στην ίδια φάση είμαστε περίπου από ότι καταλαβαίνω :) ο μικρός μου 15μ θηλάζει ακόμα, τα απογεύματα όταν επιστρέφω από τη δουλειά και τα βράδια. Εκεί που κοιμόταν στο κρεβάτι του 4ωρα ήρθε μια ίωση και έφερε τα πάνω κάτω . Θα περάσει και αυτό βέβαια…ξεκίνησε και παιδικό και όλα πάνε καλά, πολύ καλύτερα από τι φανταζόμουν.Τρώει τα πάντα και έχει 10 δοντάκια. Λέει αρκετές λεξούλες, την πρώτη συλλαβή από το όνομά του και φαίνεται να καταλαβαίνει τα πάντα :) εννοείται πως πρώτα είπε μπάμπά, γιαγιά και μετά μαμά🤣🤣🤣🤣

είναι απίστευτα τα ζουζούνια μας….

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ξέρει κάποια να μου απαντήσει για τις θηλές των μπιμπερων; Την αλλάξατε εσείς; Κάνατε μεγαλύτερη τρύπα; 

Αν δεν το βολεύει το παιδί πια αλλάζεις θηλή ή αν δεν έχει μεγαλύτερο νούμερο κάνεις μεγαλητερη τρύπα. Αν το βολεύει ακόμα το παιδί δηλαδή δεν βλέπεις να ζοριζετε να τραβήξει το γάλα αφήνεις το ίδιο νούμερο. Ότι σας βολεύει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...