Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Καλή χρόνια να έχουμε. Κ εμείς τρίζουμε δόντια. Εμείς αυτές τις μέρες εχουμε τρελή γκρίνια. Από τη μέρα π τον πήγα στον παιδίατρο να κάνει το εμβόλιο του μηνιγγιτιδόκοκκου εχει τρελή γκρίνια. Δεν ξέρω αν είναι δόντια ή κάτι άλλο. Πήγαμε κ στους δικούς μου για πρωτοχρονιά κ μπορεί από την αλλαγή περιβάλλοντος. Τι να πω. Κ από αφυπνίσεις καλά πάμε. Τουλάχιστον 2 φορές μέσα στη νύχτα. Μπορεί κ περισσότερες. Κ το πρωί ξυπνάει από τα άγρια χαράματα. Ευτυχώς τις περισσότερες φορές τον ξανακοιμιζω με χάιδεμα στη πλατουλα. Αλλά όχι πάντα. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μας κορίτσια,καλή χρονιά με υγεία και ακόμα πιο πολλά μπεμπακια σε όσες το επιθυμούμε ❤️

Η μπέμπα βγάζει δόντια επιτέλους,έσκασαν τα πάνω ούλα και από κάτω φαίνεται ήδη το ένα να βγαίνει.Ομως έχει ίωση,όπως και εγώ και σε συνδυασμό με τα δόντια περνάμε πολύ δύσκολα.Ισως ο,τι πιο δύσκολο από την ώρα που γεννήθηκε..Δεν κοιμάται με τίποτα,την παίρνει ο ύπνος για κάνα μισάωρο ας πούμε η τέταρτο και ξυπνάει κλαίγοντας.Μονο με στήθος ηρεμεί,οπότε θηλάζει όλο το 24ωρο.Χθες το βράδυ δεν ηρεμούσε ούτε με στήθος και την έκανα βόλτες 3  τα ξημερώματα για να ηρεμήσει.Της δίνω νουροφεν και ένα φυτικό σιρόπι για το βήχα,το οποιο το σιχαίνεται.Επισης δεν τρώει σχεδόν τίποτα και στεναχωριέμαι,ευτυχώς θηλάζει και παίρνει κάποιες βιταμίνες,γιατί μόνο με φάρμακα δε γίνεται..Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα το καημενουλι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και από μας κορίτσια,καλή χρονιά με υγεία και ακόμα πιο πολλά μπεμπακια σε όσες το επιθυμούμε ❤️

Η μπέμπα βγάζει δόντια επιτέλους,έσκασαν τα πάνω ούλα και από κάτω φαίνεται ήδη το ένα να βγαίνει.Ομως έχει ίωση,όπως και εγώ και σε συνδυασμό με τα δόντια περνάμε πολύ δύσκολα.Ισως ο,τι πιο δύσκολο από την ώρα που γεννήθηκε..Δεν κοιμάται με τίποτα,την παίρνει ο ύπνος για κάνα μισάωρο ας πούμε η τέταρτο και ξυπνάει κλαίγοντας.Μονο με στήθος ηρεμεί,οπότε θηλάζει όλο το 24ωρο.Χθες το βράδυ δεν ηρεμούσε ούτε με στήθος και την έκανα βόλτες 3  τα ξημερώματα για να ηρεμήσει.Της δίνω νουροφεν και ένα φυτικό σιρόπι για το βήχα,το οποιο το σιχαίνεται.Επισης δεν τρώει σχεδόν τίποτα και στεναχωριέμαι,ευτυχώς θηλάζει και παίρνει κάποιες βιταμίνες,γιατί μόνο με φάρμακα δε γίνεται..Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα το καημενουλι..

Περαστικά σας!! Έχει γίνει χαμός με ιώσεις κ κοβιντ. Μεγάλη έξαρση. Κάνε κουράγιο υποφέρει κ ψάχνει παρηγοριά. Ελπίζω να περάσει γρήγορα την ίωση. Τώρα για τα δόντια καιρός τους ήταν. Άργησαν αλλά σας έκαναν την τιμή τελικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και από μας κορίτσια,καλή χρονιά με υγεία και ακόμα πιο πολλά μπεμπακια σε όσες το επιθυμούμε ❤️

Η μπέμπα βγάζει δόντια επιτέλους,έσκασαν τα πάνω ούλα και από κάτω φαίνεται ήδη το ένα να βγαίνει.Ομως έχει ίωση,όπως και εγώ και σε συνδυασμό με τα δόντια περνάμε πολύ δύσκολα.Ισως ο,τι πιο δύσκολο από την ώρα που γεννήθηκε..Δεν κοιμάται με τίποτα,την παίρνει ο ύπνος για κάνα μισάωρο ας πούμε η τέταρτο και ξυπνάει κλαίγοντας.Μονο με στήθος ηρεμεί,οπότε θηλάζει όλο το 24ωρο.Χθες το βράδυ δεν ηρεμούσε ούτε με στήθος και την έκανα βόλτες 3  τα ξημερώματα για να ηρεμήσει.Της δίνω νουροφεν και ένα φυτικό σιρόπι για το βήχα,το οποιο το σιχαίνεται.Επισης δεν τρώει σχεδόν τίποτα και στεναχωριέμαι,ευτυχώς θηλάζει και παίρνει κάποιες βιταμίνες,γιατί μόνο με φάρμακα δε γίνεται..Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα το καημενουλι..

Καλή χρόνια με Υγεία κορίτσια εύχομαι ! Και εμένα το ίδιο , πρωτοχρονιά ξημερωματα ανέβασε ξαφνικά 40 πυρετό (πρώτη φορά αρρωσταίνει εγώ σε σοκ) και πήγαμε νοσοκομείο και βγήκε θετικός σε κοβιντ . Πάλι καλά κράτησε μιάμιση μέρα ακριβώς και τώρα είναι πολύ καλά ! Επίσης θήλαζε σαν νεογέννητο και λέω από τη μια πάλι καλά γτ δεν είχε πολλή όρεξη για φαγητό αλλά από την άλλη λέω πως θα το κόψουμε πφφ . Εντωμεταξύ ηταν να ξεκινήσει την Τρίτη βρεφικό και τώρα θα πάει από βδομάδα και αγχώνομαι με την προσαρμογή γτ ξεκινάω δουλειά και εγώ . Αυτά τα νέα μας εμάς κορίτσια. Υγεία πάλι εύχομαι σε όλες και στις οικογένειές σας !!

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,όταν έβγαζαν τα πρώτα δοντακια τους τα μωράκια σας,έτρωγαν κανονικά? Τι τα ταιζατε?Η μπέμπα μου μόνο γιαούρτι πρόβειο τρώει,ελάχιστα κιόλας και από κει και πέρα δύο μπουκιες μπανάνα και μισό μπισκότο..της αγοράσαμε κρεμα βανίλια που είναι γλυκιά και δροσερή και δεν τρώει με τπτ και όσο για το φαγητό ούτε να το βλέπει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια,όταν έβγαζαν τα πρώτα δοντακια τους τα μωράκια σας,έτρωγαν κανονικά? Τι τα ταιζατε?Η μπέμπα μου μόνο γιαούρτι πρόβειο τρώει,ελάχιστα κιόλας και από κει και πέρα δύο μπουκιες μπανάνα και μισό μπισκότο..της αγοράσαμε κρεμα βανίλια που είναι γλυκιά και δροσερή και δεν τρώει με τπτ και όσο για το φαγητό ούτε να το βλέπει..

Συμπάσχω!αυτή την περίοδο η μικρή βγάζει 4 γομφιους μαζί και είναι ένα δράμα!φαγητό μόνο ψωμι λίγο αβγο και γιαούρτια και κρέμα 4 μέρες τώρα.

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια,όταν έβγαζαν τα πρώτα δοντακια τους τα μωράκια σας,έτρωγαν κανονικά? Τι τα ταιζατε?Η μπέμπα μου μόνο γιαούρτι πρόβειο τρώει,ελάχιστα κιόλας και από κει και πέρα δύο μπουκιες μπανάνα και μισό μπισκότο..της αγοράσαμε κρεμα βανίλια που είναι γλυκιά και δροσερή και δεν τρώει με τπτ και όσο για το φαγητό ούτε να το βλέπει..

Έτρωγε λιγότερο γενικά και του άρεσε πολύ να τρώει τραχανά εκείνες της μέρες..αν δοκίμαζες να της δώσεις αλεσμένα για λίγες μέρες;;η πριν το μεσημεριανό αν τις δώσεις λίγο παυσίπονο ή τζελ στα ούλα;;κανένα κουταλάκι σιλικόνης αφού το έχεις κρυώσει στο ψυγείο ίσως την ανακουφίσει λίγο...εμάς τα μασητικά δεν του άρεσαν έκτος από την χελωνιτσα..ίσως την βοηθήσει λίγο να της κάνεις μασάζ τα ούλα με την οδοντόβουρτσα δακτύλου μήπως ανακουφιστεί λιγάκι και φάει αν και μπορεί να είναι και από την ίωση που είπες πως έχετε το ότι δεν έχει όρεξη..

Καλή χρονιά κορίτσια να έχουμε!και εμείς με ίωση είμαστε οικογενειακώς, ευτυχώς πολύ ελαφριά την περνάει ο μικρός..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατά τη διάρκεια που βγάζαμε δόντια δεν έτρωγε καθόλου φαγητό. Γιαούρτι, γάλα και ψωμί! Γενικά είναι και δύσκολος στο φαγητό πόσο μάλλον εκείνα τα διαστήματα! Μάλλον πρέπει να αποδεχθώ πως το παιδί θα μεγαλώσει με τραχανά. 

Κορίτσια τι κρέμες κρύες δίνετε στα μωρά σας; Επίσης δίνετε χυμό ή τσάι; 

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα όταν βγάζει δόντια δεν καλό τρώει. Ρε κορίτσια το παιδί έχει μεταλλαχθεί. Τι εννοώ. Φωνάζει συνέχεια. Όλο κάτι μας δείχνει και του λέμε τι είναι. Αν δεν του πούμε φωνάζει. Αν δεν περάσει το δικό του κατευθείαν κάνει πως κλαίει. Πολλές φορές δακρύζει κανονικά άλλες πάλι ψεύτο γκρινιάζει. Αλλά μιλάμε το κάνει όλη μέρα. Μας βγάζει νοκ αουτ και τους 2. Κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα. Ενώ νυστάζει πολύ. Αν κοιμηθεί μετά τις 4 το απόγευμα το βράδυ μας βγάζει τη ψυχή μέχρι να κοιμηθεί κ πάει 11 η ώρα. Όλα αυτά εμφανίστηκαν μετά το εμβόλιο π κάναμε. Που θεωρώ δεν έχει σχέση. Αλλά έχει 10 μέρες τώρα π είναι άλλο παιδί. Δεν μπαίνει ούτε στο καρεκλακι του να φάει. Οι φίλες μ λένε ότι έτσι θα κάνει από δω κ πέρα. Δεν ξέρω πως είναι τα δικά σας παιδιά. Αλλά εμένα ήταν ήρεμος κ βολικός. Όπου τον άφηνες καθόταν. Δεν περιμένω να είναι πάντα έτσι. Αλλά εδώ μιλάμε για μια μόνιμη γκρίνια. Επίσης τρελαίνεται να μ τραβάει τα μαλλιά κ ενώ του μιλάω ήρεμα και του λέω δεν κάνει να τραβάμε μαλλάκια κ κάνουμε καλό τη μαμα. Αυτός βάζει τα κλάμματα γιατί δε τον αφήνω να μ τα τραβήξει. Σήμερα άρχισα να κλαίω γοερά για να με αφήσει. Ευτυχώς τρόμαξε κ με άφησε. Δεν ξέρω αν έκανα σωστά. Θα μείνω κουρούπα στο τέλος. Έχει πολύ δύναμη για παιδί. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Rina_87 είπε:

Κ εμένα όταν βγάζει δόντια δεν καλό τρώει. Ρε κορίτσια το παιδί έχει μεταλλαχθεί. Τι εννοώ. Φωνάζει συνέχεια. Όλο κάτι μας δείχνει και του λέμε τι είναι. Αν δεν του πούμε φωνάζει. Αν δεν περάσει το δικό του κατευθείαν κάνει πως κλαίει. Πολλές φορές δακρύζει κανονικά άλλες πάλι ψεύτο γκρινιάζει. Αλλά μιλάμε το κάνει όλη μέρα. Μας βγάζει νοκ αουτ και τους 2. Κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα. Ενώ νυστάζει πολύ. Αν κοιμηθεί μετά τις 4 το απόγευμα το βράδυ μας βγάζει τη ψυχή μέχρι να κοιμηθεί κ πάει 11 η ώρα. Όλα αυτά εμφανίστηκαν μετά το εμβόλιο π κάναμε. Που θεωρώ δεν έχει σχέση. Αλλά έχει 10 μέρες τώρα π είναι άλλο παιδί. Δεν μπαίνει ούτε στο καρεκλακι του να φάει. Οι φίλες μ λένε ότι έτσι θα κάνει από δω κ πέρα. Δεν ξέρω πως είναι τα δικά σας παιδιά. Αλλά εμένα ήταν ήρεμος κ βολικός. Όπου τον άφηνες καθόταν. Δεν περιμένω να είναι πάντα έτσι. Αλλά εδώ μιλάμε για μια μόνιμη γκρίνια. Επίσης τρελαίνεται να μ τραβάει τα μαλλιά κ ενώ του μιλάω ήρεμα και του λέω δεν κάνει να τραβάμε μαλλάκια κ κάνουμε καλό τη μαμα. Αυτός βάζει τα κλάμματα γιατί δε τον αφήνω να μ τα τραβήξει. Σήμερα άρχισα να κλαίω γοερά για να με αφήσει. Ευτυχώς τρόμαξε κ με άφησε. Δεν ξέρω αν έκανα σωστά. Θα μείνω κουρούπα στο τέλος. Έχει πολύ δύναμη για παιδί. 

Είναι χειριστικη συμπεριφορά γιατί ακόμα δεν μπορεί να επικοινωνήσει οπότε σας χειρίζετε με φωνές Κ βία . Πρέπει να κατανοήσεις ότι η ελλειψη επικοινωνίας δημιουργεί πολλά νεύρα στα παιδιά. Ότι Κ να εξηγείς το παιδί δεν καταλαβαίνει Κ αυτό πρέπει να κατανοήσεις ότι οι εξηγήσεις σε ένα μωρό είναι μόνο εκνευρίστηκες. 

Ο αντιπερισπασμός Κ η αδιαφορία σε αυτές τις ηλικίες είναι η μόνη λύση. Δηλαδή η θα το αφήσεις να φωνάζει για να καταλάβει ότι έτσι δεν κερδίζει την προσοχή σου. Ή θα φέρεις κάτι άλλο σε αντιπερισπασμό ώστε να ξεχάσει το απαγορευμένο. 

Μόλις αρχίσει να επικοινωνεί κανονικά μαζί σας αυτές οι συμπεριφορές θα υποχωρήσουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Κ εμένα όταν βγάζει δόντια δεν καλό τρώει. Ρε κορίτσια το παιδί έχει μεταλλαχθεί. Τι εννοώ. Φωνάζει συνέχεια. Όλο κάτι μας δείχνει και του λέμε τι είναι. Αν δεν του πούμε φωνάζει. Αν δεν περάσει το δικό του κατευθείαν κάνει πως κλαίει. Πολλές φορές δακρύζει κανονικά άλλες πάλι ψεύτο γκρινιάζει. Αλλά μιλάμε το κάνει όλη μέρα. Μας βγάζει νοκ αουτ και τους 2. Κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα. Ενώ νυστάζει πολύ. Αν κοιμηθεί μετά τις 4 το απόγευμα το βράδυ μας βγάζει τη ψυχή μέχρι να κοιμηθεί κ πάει 11 η ώρα. Όλα αυτά εμφανίστηκαν μετά το εμβόλιο π κάναμε. Που θεωρώ δεν έχει σχέση. Αλλά έχει 10 μέρες τώρα π είναι άλλο παιδί. Δεν μπαίνει ούτε στο καρεκλακι του να φάει. Οι φίλες μ λένε ότι έτσι θα κάνει από δω κ πέρα. Δεν ξέρω πως είναι τα δικά σας παιδιά. Αλλά εμένα ήταν ήρεμος κ βολικός. Όπου τον άφηνες καθόταν. Δεν περιμένω να είναι πάντα έτσι. Αλλά εδώ μιλάμε για μια μόνιμη γκρίνια. Επίσης τρελαίνεται να μ τραβάει τα μαλλιά κ ενώ του μιλάω ήρεμα και του λέω δεν κάνει να τραβάμε μαλλάκια κ κάνουμε καλό τη μαμα. Αυτός βάζει τα κλάμματα γιατί δε τον αφήνω να μ τα τραβήξει. Σήμερα άρχισα να κλαίω γοερά για να με αφήσει. Ευτυχώς τρόμαξε κ με άφησε. Δεν ξέρω αν έκανα σωστά. Θα μείνω κουρούπα στο τέλος. Έχει πολύ δύναμη για παιδί. 

Ναι, όταν δεν γίνεται το δικό της και μένα ψευτοκλαίει ή πέφτει κάτω και κάνει απότομα το κεφάλι της κατα πίσω με νεύρα. Drama queen κανονική. Συνήθως, της δείχνω κάτι άλλο για να ξεχαστεί ή την αγκαλιάζω ή το άλλο που έχω βρει έτσι όπως κάνει πίσω το κεφάλι της το πιάνω και μαλακά το ακουμπάω στο έδαφος και ως δια μαγείας ηρεμεί .. και μένει έτσι ξαπλωμένη κάτω .. την πιάνουν και τα γέλια μερικές φορές.

Όσο για το "ξύλο" .. κάνει κάτι άγαρμπα και η δικιά μου .. μου τραβάει μαλλιά ή με κοπανάει με αντικείμενα και γελάει .. εκεί της λέω "οοοοο κάνουμε την μαμά απαλά" και παίρνω το χεράκι της και με χαιδεύω στο πρόσωπο .. οπότε με χαιδεύει έτσι για λίγο και αυτή ... αλλά ναι και μένα μετά ξαναρχίζει τα ίδια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky said:

Κορίτσια έχετε δώσει ζάχαρη στα παιδιά σας; Του έδωσα βασιλόπιτα και κάνει σαν τρελός. Επίσης τους δίνετε χυμό;

Εγώ αραιά και που λίγο. Δηλαδή, του έδωσα στην βάφτιση λίγο απο το γλυκάκι , και λίγο κέικ που είχε άχνη απο πάνω. Οχι κάτι περισσότερο και όχι απογευμα, μόνο πρωϊ. Δεν θέλουμε sugar rush το απόγευμα ! Χαχα.

Χυμό ναι. Στίβω πορτοκαλάκι και του βάζω σε εκπαιδευτικό ποτηράκι :)
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zouko είπε:

Εγώ αραιά και που λίγο. Δηλαδή, του έδωσα στην βάφτιση λίγο απο το γλυκάκι , και λίγο κέικ που είχε άχνη απο πάνω. Οχι κάτι περισσότερο και όχι απογευμα, μόνο πρωϊ. Δεν θέλουμε sugar rush το απόγευμα ! Χαχα.

Χυμό ναι. Στίβω πορτοκαλάκι και του βάζω σε εκπαιδευτικό ποτηράκι :)
 

Και το πίνει έτσι σκέτο; εγώ ποτέ δεν πετυχαίνω γλυκά πορτοκάλια. Τι να πω; Δίνεις και τσάι;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Laky said:

Και το πίνει έτσι σκέτο; εγώ ποτέ δεν πετυχαίνω γλυκά πορτοκάλια. Τι να πω; Δίνεις και τσάι;

Ναι, σκέτο. Δεν είναι σούπερ γλυκά αλλα ούτε ξινά.
Απλώς νομίζω οτι ο μικρός μου είναι και φαταούλας γενικά, τρώει τα πάντα σε θέμα γεύσης μέχρι τώρα, εκτός απο ψάρι και αυγό (αν και στο αυγό νομίζω τον ενοχλεί η υφή, γιατί όταν του το μπλέξω σε φαγητό το τρώει) , χωρίς πρόβλημα.

Τσάι όχι δεν δίνω. Εδωσα πριν πολλούς μήνες που είχε θέμα με την κοιλίτσα του (στο γάλα, λίγο χαμομήλι) αλλα όχι δεν δίνω. Βασικά, δεν βρίσκω λόγο να δώσω τσάι.
 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...