Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!

Αφού δεν ήρθε περίοδος σου ακόμη μάλλον θα ξανάρθει σε εννιά μήνες!!

Κάνε και μια χοριακη για να βεβαιωθεις..Τα τεστ μπορεί να αργήσουν να δείξουν..

Καλημέρα! Πως είσαι; ;

Δεν νομίζω κορίτσι μου να είμαι.. Πήρα και ένα τεστ clearblue πρώιμης ανίχνευσης και το έκανα με πρωινά ούρα και είναι αρνητικό οπότε θα μου έρθει... Δεν δίνω πιθανότητα να είμαι.. 

Εσύ πως είσαι; 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έβγαλε και άλλη γραμμή μπλε θα τρελαθωωωω είναι θετικό λες;;; 

Σε πόση ώρα εμφανίστηκε η δεύτερη γραμμή?

Εγώ έτσι και έτσι...Έχω πυρετό,βήχα, καταρροή και ζαλάδα..

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2022 at 7:46 ΜΜ, Evi95 είπε:

Σε πόση ώρα εμφανίστηκε η δεύτερη γραμμή?

Εγώ έτσι και έτσι...Έχω πυρετό,βήχα, καταρροή και ζαλάδα..

Βγήκε μετά από κάνα 10 λεπτο..εκανα χοριακη και βγήκε 2 είπε η γυναικολόγος ότι κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν προχώρησε (πάντα οι αρνητικές χοριακες μου είναι 0.01) 

Σήμερα μου ήρθε περίοδος και είναι βαριά κιόλας... Δεν πειράζει θα προσπαθήσουμε και αυτόν τον μήνα και θα πάρω και προγεστερονη γιατί μάλλον αυτή φταίει... 

Εσύ πως είσαι;


 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Βγήκε μετά από κάνα 10 λεπτο..εκανα χοριακη και βγήκε 2 είπε η γυναικολόγος ότι κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν προχώρησε (πάντα οι αρνητικές χοριακες μου είναι 0.01) 

Σήμερα μου ήρθε περίοδος και είναι βαριά κιόλας... Δεν πειράζει θα προσπαθήσουμε και αυτόν τον μήνα και θα πάρω και προγεστερονη γιατί μάλλον αυτή φταίει... 

Εσύ πως είσαι;

Λυπάμαι κορίτσι μου..Να ξαναπροσπαθησετε και σου εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός..

Εγώ είχα πολύ πυρετό και σήμερα πόνο στα κόκκαλα..Θα περάσει όμως..Αν και με ταλαιπώρησε αρκετά.. Υπομονή και όλα θα φτιάξουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Evi95 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου..Να ξαναπροσπαθησετε και σου εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός..

Εγώ είχα πολύ πυρετό και σήμερα πόνο στα κόκκαλα..Θα περάσει όμως..Αν και με ταλαιπώρησε αρκετά.. Υπομονή και όλα θα φτιάξουν..

Να είσαι καλά σε ευχαριστώ! 

Εντάξει γρίπη είναι ότι και να λέμε όταν είμαστε άρρωστοι πονάμε.. Ελπίζω σύντομα να νιώσεις και εσυ πολύ καλύτερα! Σήμερα δεν ήταν να μην σου έρθει περίοδος; καλά θυμάμαι; 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Να είσαι καλά σε ευχαριστώ! 

Εντάξει γρίπη είναι ότι και να λέμε όταν είμαστε άρρωστοι πονάμε.. Ελπίζω σύντομα να νιώσεις και εσυ πολύ καλύτερα! Σήμερα δεν ήταν να μην σου έρθει περίοδος; καλά θυμάμαι; 

Μου ήρθε στις 29 με αίμα την πρώτη μέρα και καφέ τις επόμενες..Σήμερα καθάρισα εντελώς..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Μου ήρθε στις 29 με αίμα την πρώτη μέρα και καφέ τις επόμενες..Σήμερα καθάρισα εντελώς..

Τόσο λίγο σου κρατάει πάντα; 

Καλό μήνα κιόλας!! 


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Τόσο λίγο σου κρατάει πάντα; 

Καλό μήνα κιόλας!! 

Καλό μήνα και σε εσένα!!:)

Συνήθως κρατάει τρεις τέσσερις μέρες..Τώρα κράτησε πραγματικά λίγο αλλά ίσως να φταίνε τα φάρμακα..Δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλό μήνα και σε εσένα!!:)

Συνήθως κρατάει τρεις τέσσερις μέρες..Τώρα κράτησε πραγματικά λίγο αλλά ίσως να φταίνε τα φάρμακα..Δεν ξέρω..

Καλησπέρα και από εμένα! Ποια φάρμακα πήρες και λες πως από αυτά μπορεί να σου κράτησε λιγότερο η περίοδος;
εχω περιεργια γιατί και εμένα οι δυο τελευταίες μου περίοδοι ήταν με πολύ λίγο αίμα και κράτησαν μέχρι 3η-4η μέρα και δεν έχω καταλάβει ακόμη τι φταίει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sisii είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Ποια φάρμακα πήρες και λες πως από αυτά μπορεί να σου κράτησε λιγότερο η περίοδος;
εχω περιεργια γιατί και εμένα οι δυο τελευταίες μου περίοδοι ήταν με πολύ λίγο αίμα και κράτησαν μέχρι 3η-4η μέρα και δεν έχω καταλάβει ακόμη τι φταίει 

Γεια σου,πήρα τα κλασσικά για κορονοιο..Ζυθρομαξ, βιταμίνες και αντιπυρετικά..Δεν ξέρω αν φταίει αυτό βέβαια.. Μπορεί να μην έχει καμία σχέση..Αλλά πάντα είχα 3-4 μέρες και τώρα κράτησε με το ζόρι μιάμιση μέρα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Γεια σου,πήρα τα κλασσικά για κορονοιο..Ζυθρομαξ, βιταμίνες και αντιπυρετικά..Δεν ξέρω αν φταίει αυτό βέβαια.. Μπορεί να μην έχει καμία σχέση..Αλλά πάντα είχα 3-4 μέρες και τώρα κράτησε με το ζόρι μιάμιση μέρα..

Πρόσφατα πήγα σε ενδοκρινολόγο και της ειπα ότι οι δυο τελευταίες μου περίοδοι ήταν με πολύ λίγη ροη και κράτησαν 3-4 μέρες. Αυτο ξεκίνησε από τότε που έπαθα κοβιντ τον Γενάρη. Μου είπε ότι μπορεί να επηρέασε κ αυτό την περιοδο μου. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Πρόσφατα πήγα σε ενδοκρινολόγο και της ειπα ότι οι δυο τελευταίες μου περίοδοι ήταν με πολύ λίγη ροη και κράτησαν 3-4 μέρες. Αυτο ξεκίνησε από τότε που έπαθα κοβιντ τον Γενάρη. Μου είπε ότι μπορεί να επηρέασε κ αυτό την περιοδο μου. 

Άρα μάλλον αυτό θα φταίει..Θα δω και τον άλλον μήνα πόσο θα κρατήσει και θα πάω και εγώ σε γιατρό.. Ωορρηξία κάνεις κανονικά? Γιατί πολλοί υποστηρίζουν ότι μειωμένη περίοδος με λίγη ροή είναι συνήθως λόγω απουσίας ωορρηξίας..Μήπως δηλαδή επηρεάζει γενικά τον κύκλο και όχι μόνο την ροή?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Άρα μάλλον αυτό θα φταίει..Θα δω και τον άλλον μήνα πόσο θα κρατήσει και θα πάω και εγώ σε γιατρό.. Ωορρηξία κάνεις κανονικά? Γιατί πολλοί υποστηρίζουν ότι μειωμένη περίοδος με λίγη ροή είναι συνήθως λόγω απουσίας ωορρηξίας..Μήπως δηλαδή επηρεάζει γενικά τον κύκλο και όχι μόνο την ροή?

Εγώ προσωπικά που κάνω τα τεστακια για να βλέπω αν κάνω (επειδή έχω ΣΠΩ), φαίνεται ότι κάνω... τώρα βέβαια  αν δεν το παρακολουθησεις υπερηχογραφικα σε γιατρό δεν μπορείς να είσαι κ 100% σίγουρη... εγώ πάντως πιστεύω ότι κάνω γιατί την φορά που είχα πάει για τσεκάπ και μου είχε πει ότι στον υπέρηχο δεν βλέπει να κάνω ωορηξια αυτό τον μήνα, μου καθυστέρησε τελικά και η περίοδος και την έφερα με duphaston γιατί είχε φτάσει 45  ημερών ο κύκλος, όποτε μάλλον τότε δεν έκανα όντως.
Υποθέτω δηλαδή ότι όταν δεν κάνω μου καθυστερεί και η περίοδος κατά πολύ.. τώρα αυτές τις φορές που είχα λίγη περιοδο δεν είχε καθυστερήσει καθόλου και είχα και θετικό τεστ ωορηξιας 14 μέρες πριν μου έρθει.  

απλά εμένα μετά τον κοβιντ που έκανα ορμονικές είχε ανεβεί ο θυροειδης μου και τώρα η ενδοκρινολόγος μου μου έβαλε και άλλες εξετάσεις θυροειδη, για να δούμε αν λόγω κοβιντ έπαθα υποθηροειδισμο, ο οποίος μάλιστα μου είπε πως εξηγεί και το λίγο αίμα της περιόδου.

Δεν το λέω για να σε τρομάξω αυτό με τον θυροειδη, άλλωστε και να έπαθες το ίδιο και εσυ από κοβιντ, μου είπε ότι δεν είναι κάτι και με ένα χαπάκι για τον θυροειδη για λίγο διάστημα λύνεται το θέμα του υποθειροειδισμου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ προσωπικά που κάνω τα τεστακια για να βλέπω αν κάνω (επειδή έχω ΣΠΩ), φαίνεται ότι κάνω... τώρα βέβαια  αν δεν το παρακολουθησεις υπερηχογραφικα σε γιατρό δεν μπορείς να είσαι κ 100% σίγουρη... εγώ πάντως πιστεύω ότι κάνω γιατί την φορά που είχα πάει για τσεκάπ και μου είχε πει ότι στον υπέρηχο δεν βλέπει να κάνω ωορηξια αυτό τον μήνα, μου καθυστέρησε τελικά και η περίοδος και την έφερα με duphaston γιατί είχε φτάσει 45  ημερών ο κύκλος, όποτε μάλλον τότε δεν έκανα όντως.
Υποθέτω δηλαδή ότι όταν δεν κάνω μου καθυστερεί και η περίοδος κατά πολύ.. τώρα αυτές τις φορές που είχα λίγη περιοδο δεν είχε καθυστερήσει καθόλου και είχα και θετικό τεστ ωορηξιας 14 μέρες πριν μου έρθει.  

απλά εμένα μετά τον κοβιντ που έκανα ορμονικές είχε ανεβεί ο θυροειδης μου και τώρα η ενδοκρινολόγος μου μου έβαλε και άλλες εξετάσεις θυροειδη, για να δούμε αν λόγω κοβιντ έπαθα υποθηροειδισμο, ο οποίος μάλιστα μου είπε πως εξηγεί και το λίγο αίμα της περιόδου.

Δεν το λέω για να σε τρομάξω αυτό με τον θυροειδη, άλλωστε και να έπαθες το ίδιο και εσυ από κοβιντ, μου είπε ότι δεν είναι κάτι και με ένα χαπάκι για τον θυροειδη για λίγο διάστημα λύνεται το θέμα του υποθειροειδισμου!

Με βλέπω να πηγαίνω τρέχοντας σε ενδοκρινολόγο μόλις συνερθω..Γενικά ο θυρεοειδής επηρεάζει την περίοδο..Είτε ο υποθυρεοειδισμός ή ο υπερθυρεοειδισμός..Ναι μπορεί να είναι μια αιτία,αλλά δεν θέλω καθόλου να το σκέφτομαι αυτό,γιατί από μικρή έχω μια τάση για υπερθυρεοειδισμό..Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο?Οι παλμοί σου όταν είχες κοβιντ πόσοι ήταν?Αν θυμάσαι..Γιατί εμένα είναι χαμηλοί από χθές και έχω αρχίσει να ανησυχώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...