Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

αυτές οι 70 κορώνες καθαρές μας βγάζουν 1457Ε τον μήνα καθαρά,και μιλάμε για χαμηλό μισθό,χωρίς προυπηρεσία...

αν δουλεύουμε και οι 2 τότε 3000Ε...

με ενοίκιο και λογαριασμούς 700Ε!!και η ζωή δεν είναι ακριβότερη από ελλάδα...

κάτι σε θερμοκήπιο δεν έχουμε βρει...

σε agencies έχουμε ήδη καταχωρήσει το βιογραφικό μας...

και όλο ψάχνουμε...

επειδη ξερω λιγα πραγματα για τη δουλεια αυτη...παντα για Στοκχολμη μιλαω που το κοστος ζωης ειναι πιο υψηλο απο επαρχια....100 κορονες δεν θεωρουνται πολλα....

αυτες οι δουλειες που εχουν να κανουν με καθαριοτητα δεν ειναι ποτε 8ωρες,θα εξαντληθεις αν καθαριζεις 8 ωρες,και τα συνεργεια αυτα καθαριζουν τεραστιους χωρους μεσα σε λιγες ωρες...........

και ειναι οι περισσοτερες νυχτα.......η ξημερωματα....

μπραβο σας παντως που επιμενετε,πιστευω οτι θα σας βγει σε καλο....:wink:

εξαλλου καθε νεα αρχη ειναι παντα δυσκολη.


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εσείς που ξέρετε καλά...τί θέρμανση έχουν τα σπίτια; Επειδή η τιμή της θέρμανσης είναι μαζί με το ενοίκιο, τί χρησιμοποιούν; Και αν έχουν πετρέλαιο, είναι ζεστά τα σπίτια, ή μήπως θέλουν να τα ενισχύουμε με κλιματιστικά ή σωματάκια ηλεκτρικά όπως εδώ;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Marylin η θερμανση στην Σουηδια ειναι ΔΩΡΕΑΝ (τουλάχιστον έτσι μας είχε πει και η Ευανθία και η miamama) ....Ειναι καλη η θερμανση μέσα στα σπιτια και κυκλοφορείς με κοντομανικο!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

H θερμανση ειναι πολυ καλη και εχεις ζεστο νερο 24 ωρες το εικοσιτετραωρο.......ειναι μεσα στο ενοικιο....

και λειτουργει ετσι

http://www.vattenfall.se/sv/foretag-fjarrvarme-process.htm

βαλτε το για μεταφραση γιατι δεν υπαρχει στα αγγλικα.....


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε έχω πάθει πλάκα!!!!:o

Οι άνθρωποι έχουν λύσει τις βασικές τους ανάγκες και εμείς εδώ για να μη κάψουμε πολύ πετρέλαιο βάζουμε σε κάθε δωμάτιο και ένα ηλεκτρικό σώμα για να ζεσταθούμε και φυσικά πληρώνουμε επιπλεον ρεύμα....:mad::mad::mad:

Τι να πω βρε κορίτσια, βασανιζόμαστε τόσο πολύ εδώ....μακάρι να τα καταφέρουμε να πάμε κι εμείς Σουηδία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι όντως μέσα στην τιμή του ενοικίου...

είναι όλη μέρα ανοιχτά τα καλοριφέρ...τα ρυθμίζουν ανάλογα τον καιρό...

τώρα πχ είμαι με τιραντάκι,σκάω...

και το σπίτι 75τμ έχει μόνο 4 σώματα,μπάνιο,κουζίνα,σαλόνι,δωμάτιο,κι όχι πολύ μεγάλα

στον προθάλαμο δεν έχει.

είναι ζεστά τα σπίτια τους,σήμερα που χτυπούσε ο ήλιος το μεσημέρι στις τζαμαρίες,σκάσαμε!!

φλώρα μου για την πόλη που ζούμε οι μισθοί φτάνουν μια χαρά έτσι όπως τα υπολογίσαμε,μακάρι να είναι πιο υψηλοί αργότερα με τα πτυχία μας...

η εταιρία που παρολίγο να πάει ο άντρας μου,καθάριζε σπίτια,πρωινές ώρες...

κουζίνα,μπάνιο,σκούπα,ξεσκόνισμα...

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να τα καταφερετε...και θα τα καταφερετε γιατι οχι...

εμενα μου ηρθαν πολυ στραβα τα πραγματα...δυστυχως...οχι απο αποψη δουλειας,αν κι εκει εγιναν πολυ δυσκολα τα πραγματα...αστα καλυτερα....τωρα γυρισα εδω,η κορη μου προσπαθει να προσαρμοστει,δε θελει να γυρισουμε στη Σουηδια και δικιο εχει δε μπορω να τους πηγαινοφερνω....για μενα ομως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα γιατι ειμαι μονη μου πια με δυο παιδια.....δεν υπαρχει διεξοδος.....στη Ελλαδα χαλια,μας κατεβαζουν συνεχεια τους μισθους αλλα εχω δικο μου σπιτι τουλαχιστο...

στη δε Σουηδια μονη μου...:(:(...αρκετα δυσκολα να τα καταφερω....εκει πρεπει να δουλευουν και οι δυο...αλλιως.....

σουηδεζα δεν ειμαι.....δυστυχως...

το επαγγελμα μου εκει πρεπει να το ξανασπουδασω για να το ασκησω....

τι πτυχια εχετε αν επιτρεπεται....


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να τα καταφερετε...και θα τα καταφερετε γιατι οχι...

εμενα μου ηρθαν πολυ στραβα τα πραγματα...δυστυχως...οχι απο αποψη δουλειας,αν κι εκει εγιναν πολυ δυσκολα τα πραγματα...αστα καλυτερα....τωρα γυρισα εδω,η κορη μου προσπαθει να προσαρμοστει,δε θελει να γυρισουμε στη Σουηδια και δικιο εχει δε μπορω να τους πηγαινοφερνω....για μενα ομως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα γιατι ειμαι μονη μου πια με δυο παιδια.....δεν υπαρχει διεξοδος.....στη Ελλαδα χαλια,μας κατεβαζουν συνεχεια τους μισθους αλλα εχω δικο μου σπιτι τουλαχιστο...

στη δε Σουηδια μονη μου...:(:(...αρκετα δυσκολα να τα καταφερω....εκει πρεπει να δουλευουν και οι δυο...αλλιως.....

σουηδεζα δεν ειμαι.....δυστυχως...

το επαγγελμα μου εκει πρεπει να το ξανασπουδασω για να το ασκησω....

τι πτυχια εχετε αν επιτρεπεται....

Φλωρα μου λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου...

Τι επαγγελμα εξασκεις στην Ελλαδα?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

εκπαιδευτικος...δυστυχως :(:(

να σαι καλα.....

Οπως ειναι τα πραγματα, ειναι μια χαρα επαγγελμα. Ναι μεν, με μειωσεις μισθων, αλλα σιγουρος μισθος...

Και εξασφαλισμενα επιδοματα, αδειες κλπ...Μακαρι να μπορεσεις να βρεις και κατι αλλο να συμπληρωνεις το εισοδημα σου. Ειναι πολυ καλο το οτι εχεις δικο σου σπιτι και δεν εχεις ενοικια κλπ...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια.φλωρα εγω σπουδαζω παιδαγωγικα προσχολικης ηλικιας και το πτυχιο μου ισχυει για ολη την ευρωπαικη ενωση.θα πρεπει να ξανασπουδασω εκει?ξερεις καθολου πως ειναι το συστημα στον δικο μου τομεα?


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σε όλους!

Εγώ με τη γυναίκα μου έχουμε περάσει στο πανεπιστήμιο του Μάλμε και ψάχνουμε απελπισμένα για στέγη. Αν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα κ απο μενα , ενδιαφερομαι κ γω για σουηδια , ειμαι νηπιαγωγος κ θελω να μαθω πληροφοριες σχετικα με το επαγγελμα εκει. σουηδικα δε ξερω. Υπαρχει πιθανοτητα να δουλεψω σε καποιο ιδιωτικο νηπιαγωγειο για αρχη με τα αγγλικα , μεχρι να μαθω τη σουηδικη?ποσο γρηγορα τη μαθαινεις τη σουηδικη γλωσσα αν κανεις εντατικα? τα δημοσια νηπιαγωγεια πως λειτουργουν εκει, αν δηλαδη ξερεις καλα σουηδικα σε παιρνουν ευκολα για δουλεια ή περνας απο εξετασεις όπως εδώ στην ελλαδα?Αν ξέρει καποιος συναδελφος που έχει βρεθεί εκει ξερει να απαντησει ας βοηθησει λιγο την κατασταση.. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...