Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

εχει δωματια σαν στουντιο γυρω στα 300 400 Ε για περιορισμενο χρονικο διαστημα και πολλες φορες φορες μεσα σε σπιτι...


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εμάς το σπίτι προσωρινό είναι...για 5 μήνες το νοικιάσαμε επιππλωμένο...

μετά ξανά ψάξιμο,έτσι είναι στην αρχή...

άμα είσαι μόνος σου,μένεις και σε hostel...εμείς με ένα μικρό παιδί δεν μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε κορίτσια νομίζω ότι αξίζει να κάνουμε μια τέτοια θυσία!

Αυτή τη στιγμή ο άντρας μου κάνει 5 δουλειές και πάλι δεν βγαίνουμε....αλήθεια σας λέω. 5 δουλειές που η καθεμι του δίνει ψιλολόγια και δουλεύει από το πρωί μέχρι το βραδυ....τουλάχιστον να κάνουμε τον αγώνα μας και να δούμε ένα αποτέλεσμα. Γιατί εδώ όσες δουλειές και να κάνεις δεν έχεις ανταπόκριση....καμία παροχή από το κράτος....καμία πρόνοια πια! Έλεος!

Σκεφτόμαστε πως αν του συμβεί κατι τι θα απογίνω εγώ με τα παιδιά; Χωρίς να μπορώ να βρω δουλειά, πώς θα ζήσουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 δουλειές?????

παναγίτσα μου...

τα hostel έχουν δωμάτιο με 3-4-5 κρεβάτια που το μοιράζεσαι με άλλους...κοινή κουζίνα-μπάνιο,είναι πολύ φθηνά,καμία σχέση με τιμές ξενοδοχείου.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τόσα πολλά άτομα σε ένα δωμάτιο; Το πρόβλημα είναι ότι όσο θα είναι εκεί και θα ψάχνει για δουλειά, θα μαθαίνει και σουηδικά μέσω ίντερνετ. Οποτε αν είναι τόσα πολλά άτομα στο ίδιο δωμάτιο, τότε δεν θα μπορεί να διαβάζει...αν ήταν όμως στο ίδιο σπίτι αλλά ο καθένας να έχει και το δωματιάκι του τότε εντάξει! Αλλά μάλλον δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ε;

Αν γίνει καμιά πτώχευση της Ελλάδας λές να μη μας δέχοντε μετά στην Σουηδία; Λογικά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού θα παραμείνουμε στην Ε.Ε....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...σίγουρα θα υπάρχει κι αυτό που λες...

θέλει ψάξιμο σε αγγελίες...

δεν νομίζω να μας πετάξουν κι από την Ε.Ε...

το πολύ πολύ να ζητήσουμε άσυλο...χεχε

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τόσα πολλά άτομα σε ένα δωμάτιο; Το πρόβλημα είναι ότι όσο θα είναι εκεί και θα ψάχνει για δουλειά, θα μαθαίνει και σουηδικά μέσω ίντερνετ. Οποτε αν είναι τόσα πολλά άτομα στο ίδιο δωμάτιο, τότε δεν θα μπορεί να διαβάζει...αν ήταν όμως στο ίδιο σπίτι αλλά ο καθένας να έχει και το δωματιάκι του τότε εντάξει! Αλλά μάλλον δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ε;

Αν γίνει καμιά πτώχευση της Ελλάδας λές να μη μας δέχοντε μετά στην Σουηδία; Λογικά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού θα παραμείνουμε στην Ε.Ε....:rolleyes:

για δωματιο...για Στοκχολμη μιλαω παντα.....αλλα και στο Γκετεμποργκ που εμεινα για ενα χρονο,υποτιθεται επαρχια...τα ιδια ηταν......στην αρχη εμεινα για λιγες μερες σε μια πασνσιον για φοιτητες με κιονο μπανιο και κουζινα...50 Ε την ημερα ασυμφορο....

μετα βρηκα σπιτι απο δευτερο χερι,ετσι το λενε εκει,υπενοικιαση δηλαδη....το πρωτο χερι ειναι με δικο σου συμβολαιο......μετα απο 2, 3 χρονια παιρνεις σειρα,κι αν παρεις.......

λοιπον παρε μια γευση απο δωματια,στουντιο φοιτητικα για την ακριβεια....

σ αυτη την περιοχη εμενα στη Στοκχολμη,πολυ καλη κοντα στο κεντρο 15 λεπτα με το μετρο...

http://kvalster.se/Stockholm/Uthyres/Studentbostader/Kungshamra_31_618496

ακριβο για 18 τετραγωνικα μετρα εεεε....περιπου 330 Ε

ετσι ομως ειναι τα ενοικια εκει.........με τη θερμανση και το νερο μαζι βεβαια....

αν μπειτε στη σελιδα,

δραστηριοι ελληνες στη σουηδια,εχει πολυ χρησιμες πληροφοριες....

κι ακομη ενα παραδειγμα απο σπιτι κοντα στο κεντρο σε πολυ κουλτουρικη και φημισμενη περιοχη....

ενα δωματιο εκει μετραει ενα δωματιο και οχι κρεβατοκαμαρα οπως σ εμας...

http://kvalster.se/Stockholm/Uthyres/Lagenheter/1_rok_sodermalm_618544

43 τετραγωνικα κατι παραπανω απο 700 Ε

αυτα......


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

πω πω πανάκριβα...

εμείς στην αρχή μείναμε 3 εβδομάδες σε διαμερισματάκι...

35Ε την ημέρα,1 δωμάτιο με δική του κουζίνα,μπάνιο.πλήρως εξοπλισμένο.

τώρα νοικιάζουμε 75 τμ με τα ίδια λέφτα που λες για τα 43τμ...

αλλάζουν οι τιμές ανά πόλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε Φλώρα μου τι οργανωμένο και χρήσιμο σάιτ μας έδωσες;

http://ellinesstinssouidia.wordpress.com

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!!!!!!!

Αχ ελπίζω του χρόνου που λέμε να ανεβούμε να μην είναι πολύ αργά....αλλά πρέπει να μάθουμε τα σουηδικά πρώτα.....και θέλει χρόνο....εγώ έφευγα και το καλοκαίρι αν έβρισκα δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

τα σουηδικα ειναι ευκολη γλωσσα ειδικα αν ξερεις αγγλικα......θα τα μαθετε πολυ ευκολα ειδικα αν πατε στα σχολεια τους,εχουν καλο συστημα,σε 3 μηνες θα μιλατε!!!!

το προβλημα ειναι η δουλεια!!!και τωρα απ οτι μου λενε εχει πλακωσει κοσμος και κοσμακης......που θελουν σπιτια και δουλειες...


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει καμιά σας αν υπάρχουν εκεί μαγαζιά που ξαναγεμίζουν μελάνια και τόνερ; Ο άντρας μου ξέρει πάρα πολύ καλά αυτή τη δουλειά χρόνια τώρα!

Και αν υπάρχει παίρνουν υπαλλήλους αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Marylin δες εδω http://www.list-of-companies.org/Sweden/Office_School_Supplies/Printer_Supplies/Ink_Refill_Kits/

Αυτο που θα θελα να σου πω όμως ειναι να μην επικενρώσετε ΜΟΝΟ σε αυτο γιατι είναι μια πάρα πολύ εξιδεικευμενη εργασία σε μια χώρα που δεν θα ξερετε την γλώσσα....Ευχομαι να θέλουν άτομο και έτσι να κερδισετε το τερπνον μετα του ωφελιμου....

Ελπίζω να καταλαβαινεις τι εννοω ε?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!! Δεν βλέπω δυστυχώς πουθενά το εmail τους. Ίσως θα έπρεπε να πάρουμε τηλέφωνο να ρωτήσουμε ή όχι;:rolleyes:

Φυσικά και καταλαβαίνω τι εννοείς!;)

Απλά επειδή διαβασα ότι εάν γνωρίζεις κάτι εξειδικευμένο είναι πιο εύκολο να βρεις δουλειά, γιαυτό το σκέφτηκα έτσι!

Φυσικά και στην αρχή δεν μας νοιάζει τι δουλειά θα κάνουμε.....αλλά αν βρίσκαμε άμεσα σε κάτι που το ξέρει καλά και με τα βασικά σουηδικά που θα μάθει μέσω ίντερνετ, νομίζω είναι ότι καλύτερο!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...