Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

δεν νομιζω για τα dagis...να σας προπονω και λιγο.....να θελουν επιπεδο sfi μονο.....δεν ξερω σιγουρα..

mormor ειναι η γιαγια,η μαμα της μαμας,mor ειναι η μαμα...

ο,τι και να βρεις,απο δουλεια,θελουν σουηδικα,ακομα και υπαλληλος στα HM....που ειναι αρκετα δυσκολο.....

μετρουν τα βογραφικα και η προυπηρεσια......


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οι περισσοτεροι ελληνες αυτη τη δουλεια κανουν,κι ο αντρας μου εταιρια καθαρισμου ειχαν,καποτε ειχε καλα λεφτα...τωρα χτυπανε τις δουλειες χιλιανοι με πολυ χαμηλα μεροκαματα....

κανενας ελληνας δεν μπορει να σας δωσει δουλεια?


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει κάτι εδώ για χιλιανούς...

σε μία εταιρία που πήγε ο άντρας μου συνέντευξη και 2 δοκιμαστικά του είπαν μισθό 100 κορώνες την ώρα μεικτά...(μια χαρά μας φάνηκαν)

στο τέλος βέβαια δεν τον διάλεξαν...

πήγε και στους έλληνες αλλά δεν έχουν δουλειά...

κι εννοείται μαύρη εργασία μόνο...

σε όποια χώρα και να είσαι η γλώσσα είναι must,αλλά δεν είχαμε λεφτά να πάμε φροντιστήριο,αλλιώς θα το κάναμε σαν τους φοιτητές που πάνε ιταλία...

μέσα σε 3 μήνες έχουν μάθει ιταλικά!!

πάντως υπάρχει νόμος...(για λευκή δουλειά μιλάμε πάντα) αν την ίδια δουλειά σε μια εταιρία την κάνει ένας Σουηδός κι ένας αλλοδαπός απαγορεύεται να παίρνουν διαφορετικό μισθό.τα ίδια ακριβώς χρήματα θα πάρουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν προσεξεις λιγο την υπογραφη θα καταλαβεις γιατι γυρισαμε.....

100 κορονες μεικτα ειναι λιγα αφου το 30% ειναι ο κατωτατος φορος και συμφωνα παντα με το κοστος ζωης...απ οτι θυμαμαι απο τους μισθους των υπαλληλων ειναι λιγα......

μη δουλευετε μαυρα...για να εχετε απαιτησεις μετα....θα μου πεις αμα εχεις αναγκη τι θα κανεις


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

Μιαμαμα σε fruitpicking κοιτάξατε σε περιπτωση που δεν βρίσκετε τιποτα άλλο? Ξέρω ότι τα θερμοκηπια πάντα δουλευουν...

Από agencies περάσατε μια βόλτα????


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

φλωρα αν χασατε καποιον δικο σας λυπαμαι πολυ.στο σαιτ δραστηριοι ελληνες ελεγε οτι δεν υπαρχει κατωτατος μισθος στη σουηδια αλλα εξαρταται απο το επαγγελμα σου.τωρα το τι ισχυει ειναι δυσκολο να το ξερουμε εμεις απο εδω.μιαμαμα δοκιμασατε να βαλετε τα βιογραφικα σας στο eures?


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

αυτές οι 70 κορώνες καθαρές μας βγάζουν 1457Ε τον μήνα καθαρά,και μιλάμε για χαμηλό μισθό,χωρίς προυπηρεσία...

αν δουλεύουμε και οι 2 τότε 3000Ε...

με ενοίκιο και λογαριασμούς 700Ε!!και η ζωή δεν είναι ακριβότερη από ελλάδα...

κάτι σε θερμοκήπιο δεν έχουμε βρει...

σε agencies έχουμε ήδη καταχωρήσει το βιογραφικό μας...

και όλο ψάχνουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πφφφφ τι αλλο να πω η γυναικα στερεψα απο ιδεες!!!!!δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο!απορω παντως που δεν εχετε απελπιστει ρε παιδι μου!εγω θα ημουν χαλια!


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

το παλεύουμε...

τι άλλο να κάνουμε βρε Μαράκι?κάνουμε υπομονή...

είναι πουθενά εύκολα και δεν το ξέρω?

στην ελλάδα αν είμασταν τέτοια ώρα θα είμασταν πολύ χειρότερα...

δεν απαγοητευόμαστε ακόμα,γιατί μέχρι τώρα δεν μας έχει έρθει και τίποτα βολικό στην ζωή μας...

μόνο το παιδί ήρθε εύκολα κι έχουμε την υγεία μας!!

Link to comment
Share on other sites

miamama η αποψη μου ειναι ότι πρέπει να κανετε ενα follow up στα βιογραφικά που έχετε στειλει....

Δηλαδη μην τα στέλνετε απλα και ΜΟΝΟ και μετα περιμενετε....Πάρτε ενα τηλέφωνο μιληστε με τον ατζέντη.....

Επίσης τσεκάρετε το βιογραφικο σας πάλι μπορει να θελει αλλαγη στην Σουηδική αγορά...

Εγω αυτες τις κατευθυνσεις πήρα απο μια κοπέλα και πραγματι με τα βηματα της βρισκομαι εδω που ειμαι σήμερα!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου δεν υπάρχει ατζέντης...

και τηλέφωνα δεν βάζουν...σε πολλέ αγγελίες μάλιστα σου λένε ότι δεν επιτρέπονται τα τηλέφωνα ή να περάσεις από εκεί...

δεν ξέρω τι πολιτική έχουν...

τα βιογραφικά είναι φτιαγμένα στα Σουηδικά με το κατάλληλο cover letter βάση των στάντατ που έχουν εδώ...

μέχρι πρόσφατα το είχαμε στα αγγλικά και το αλλάξαμε...

επίσης ο άντρας μου στο δικό του έβαλε και προυπηρεσία στον καθαρισμό,μπας και...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...