Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

Δουλειά από Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να βρεις...θέλουν να βλέπουν σουηδική διεύθυνση και τηλέφωνο. για ποιο λόγο να μην πάρουν κάποιον που είναι ήδη Σουηδία?

αυτό βέβαια δεν ισχύει για τρελές ειδικότητες...

επίσης όσο πιο βόρεια πας τόσο πιο εύκολο είναι να βρεις δουλειά με πολύ καλά χρήματα...δεν πάνε εύκολα...πχ στον αρκτικό κύκλο!!χιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Av τους εξηγησει ομως οτι σκοπευει να ερθει συντομα?

Ναι, φανταζομαι οσο πιο βορεια πας, ειναι πιο ευκολο να βρεις δουλεια, αλλα και δυσκολοτερο να ζησεις...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

μη ξεχνατε οτι οι σουηδοι θα προτιμησουν σουηδο εκτος πια κι αν εχεις τρελα προσοντα......ποσο μαλλον να εισαι και μακρια...ζητουν διευθυνση σουηδικη,προσωπικο αριθμο,λογαριασμο σε τραπεζα και δε συμμαζευεται....

μερικοι ελληνες αλλαζουν το επιθετο τους σε σουηδικο....για ευνοητους λογους.....


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

ε καλα αυτο δε μου φαινεται περιεργο.λογικο ειναι να προτιμουν καποιον που ειναι ηδη εκει.φλωρα να σε ρωτησω εγω σπουδαζω παιδαγωγικα προσχολικης ηλικιας θα βρω δουλεια εκει η τσαμπα ονειρευομαι?


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

για να τους εξηγήσεις ότι θα είσαι εκεί σύντομα,πρέπει να σου δώσουν το βήμα... και μάλλον θα δουν το βιογραφικό και θα το βάλουν στην άκρη...αυτό τουλάχιστον γνωρίζω...

είναι πολύ δύσκολο να ζήσεις σε τέτοιες συνθήκες...

μερικοί πάνε για 6 μήνες-1 χρόνο και βγάζουν πολλά λεφτά...όποιος αντέχει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε καλα αυτο δε μου φαινεται περιεργο.λογικο ειναι να προτιμουν καποιον που ειναι ηδη εκει.φλωρα να σε ρωτησω εγω σπουδαζω παιδαγωγικα προσχολικης ηλικιας θα βρω δουλεια εκει η τσαμπα ονειρευομαι?

εχουν ζητηση αυτα τα επαγγελματα......εγω που πηγαινα τα παιδια μου οι περισσοτερες ξενες ηταν....αλλα θελουν πολυ καλα σουηδικα....


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο τα μαθαινουμε απο τωρα για να τα μαθουμε μεχρι να φυγουμε.θελουν σουηδικα sfi η καλυτερα ακομα?η mormor μου,μου ειχε πει οτι ζητανε ξενες κοπελες στα νηπιαγωγεια τους κατι που ηταν πολυ ελπιδοφορο.μακαρι!


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο που λες ειναι η μητρια.mormor ειναι η μαμα της μαμας.ενταξει τωρα η μαμα της μητριας δε ξερω πως ειναι αλλα παντα mormor την ελεγα!!!σα μαμα μου ειναι η μητρια μου οποτε δε μου κανει διαφορα.ειδες ομως η καλη μαθητρια ε????χαχαχα


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

Δουλειά από Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να βρεις...θέλουν να βλέπουν σουηδική διεύθυνση και τηλέφωνο. για ποιο λόγο να μην πάρουν κάποιον που είναι ήδη Σουηδία?

αυτό βέβαια δεν ισχύει για τρελές ειδικότητες...

επίσης όσο πιο βόρεια πας τόσο πιο εύκολο είναι να βρεις δουλειά με πολύ καλά χρήματα...δεν πάνε εύκολα...πχ στον αρκτικό κύκλο!!χιχι

Συμφωνώ μαζί σου! Θα πρέπει να βρίσκεται στην Σουηδία για να πάει και για συνέντευξη αν τον φωνάξουν...απλά έλπιζα επειδή είναι τεχνική δουλειά το ξαναγέμισμα μήπως και δεν μπορούν εύκολα να βρουν αρκετούς που να το γνωρίζουν και είμαστε τυχεροί!!!

Αλλά θα πρέπει να πάει από εκεί λογικά να δει τι γίνεται...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλήμερα!!

Μαράκι κι εγώ για την μητριά νόμιζα ότι έλεγες...την μαμά της μητριάς δεν ξέρω πως την λένε...

έτσι είναι MARILYN μου,επίσης παίρνει πολύ χρόνο όλη αυτή η διαδικασία...

προχθές μας απάντησαν αρνητικά από αγγελία που την είχαμε στείλει τον δεκέμβριο!!

δουλεύουν όλα σε αργή κίνηση εδώ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!πωπω τοσο αργα?καλα σαν εδω δεν ειναι!θα σου πω αλλη ωρα τη επαθα και εφαγα φρικη.δεν υπαρχει τιποτα αλλο?δε μπορειτε να βρειτε τιποτα προσωρινο?σε καμια βιτρινα δεν ζητανε υπαλληλο ας πουμε?γιατι στην αγγλια το κανουν γιαυτο στο λεω


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

τα πάντα κοιτάμε...προσωρινά,μόνιμα,part time...

μάυρη εργασία,λευκή...ότι αγγελία υπάρχει...

εδώ δεν κολλάνε χαρτί έξω από μαγαζιά όταν θέλουν άτομο...βάζουν αγγελία στον οαεδ τους...

καμία σχέση με την αγγλία από ότι θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι αν το εχω ξαναπει παντως μου εχουν πει οι δικοι μου οτι ο οαεδ τους δε βοηθαει και πολυ γιατι προτιμουν να παρουν ατομα απο το αρχειο τους με τα βιογραφικα που τους εχουν σταλει.αυτο για τις εταιρειες.τωρα για τα υπολοιπα μαγαζια δε ξερω.δε κανεις καμια αιτηση σε h&m zara berska stadivarius blanko ikea και τετοια?να εχουν το βιογραφικο σου ρε παιδι μου.εγω εδω στην ελλαδα πρεπει να ειχα δωσει βιογραφικα παντου.οταν λεμε παντου ομως εννοουμε παντου!!!


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

ο οαεδ δεν σου βρίσκει δουλειά αλλά όλες οι αγγελίες είναι εκεί καταχωρημένες...

έχουμε στείλει σε ότι εταιρία βλέπουμε στον δρόμο...πολυκαταστήματα κλπ...

χωρίς να χρειάζονται άτομο...

μπαίνουμε στα σίτε τους και στέλνουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...