Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου η προεκλαμψία από που προκύπτει?Ευχομαι να πάνε όλα καλα κ με το καλο καλο ταξίδι να έχεις!!

Εγω σήμερα πάω πάλι για καρδιοτογραφο να δούμε που βρισκόμαστε.

@Laura♡περιμενουμε νέα σου!!

Πως πήγε κοπέλα μου με τον καρδιοτοκογραφο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Πως πήγε κοπέλα μου με τον καρδιοτοκογραφο??

Καλημέρα κορίτσια, εγώ εχθές πηγα στον γυναικολόγο 36 εβδομάδων η κοιλιά έχει μείνει πίσω, nst και Doppler καλά ακόμα αλλά θα είμαι σε παρακολούθηση, με έστειλε και για επιβεβαίωση των αποτελεσμάτων σε εμβρυολογο Αθήνα που έκανα τους μεγάλους ελέγχους και το επαλήθευσε έπεσε και η εκατοστιαία θέση.. αν όλα πάνε καλά θα με βάλει από βδομάδα για καισαρική στις 37 εβδομάδες εκτός απροόπτου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , DINA86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ εχθές πηγα στον γυναικολόγο 36 εβδομάδων η κοιλιά έχει μείνει πίσω, nst και Doppler καλά ακόμα αλλά θα είμαι σε παρακολούθηση, με έστειλε και για επιβεβαίωση των αποτελεσμάτων σε εμβρυολογο Αθήνα που έκανα τους μεγάλους ελέγχους και το επαλήθευσε έπεσε και η εκατοστιαία θέση.. αν όλα πάνε καλά θα με βάλει από βδομάδα για καισαρική στις 37 εβδομάδες εκτός απροόπτου 

Καλημέρα! Αν έχεις υπέρταση τότε μπορεί να ναι καλύτερα να μπεις νωρίτερα για καισαρική για το καλό και των δύο σας. Στις 37 εβδομαδες το μωράκι θεωρείται τελειόμηνο οπότε μπορεί και να μην χρειαστεί ιδιαίτερη παρακολούθηση. Πόσα κιλα είναι τώρα? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα! Αν έχεις υπέρταση τότε μπορεί να ναι καλύτερα να μπεις νωρίτερα για καισαρική για το καλό και των δύο σας. Στις 37 εβδομαδες το μωράκι θεωρείται τελειόμηνο οπότε μπορεί και να μην χρειαστεί ιδιαίτερη παρακολούθηση. Πόσα κιλα είναι τώρα? 

Είναι 2440 περίπου έκανα και ένεση κορτιζόνης εχθές και θα κάνω και άλλη μια την Δευτέρα. Είμαι  γενικά υπερτασική με ήπια θρομβοφιλία και με την αγωγή είχαν ρυθμιστεί αυτά τα θέματα.. και το holter πίεσης που έβαλα 2 φορες καλό βγήκε και κάθε βδομάδα λεύκωμα ούρων 24 ωρου καλό βγαίνει.. ελπίζω να φτάσει κοντά στα 2500 μέχρι να γεννηθεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Γέννησα την Τρίτη οπως ήταν προγραμματισμένο με καισαρική ενα ομορφο κοριτσάκι! Ευτυχως πήγαν ολα καλα και έχουμε επιστρέψει σπίτι.Εγω πονάω λιγο ακόμα αλλα ειναι ολα μεσα στο πρόγραμμα. Ευχομαι σε ολες με το καλο και πραγματικα ειναι ενα θαύμα ολο αυτο. Σύντομα θα έρθει και στην δικια σας ζωή.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

33 minutes ago, Laura♡ said:

Καλημέρα κορίτσια. Γέννησα την Τρίτη οπως ήταν προγραμματισμένο με καισαρική ενα ομορφο κοριτσάκι! Ευτυχως πήγαν ολα καλα και έχουμε επιστρέψει σπίτι.Εγω πονάω λιγο ακόμα αλλα ειναι ολα μεσα στο πρόγραμμα. Ευχομαι σε ολες με το καλο και πραγματικα ειναι ενα θαύμα ολο αυτο. Σύντομα θα έρθει και στην δικια σας ζωή.

Συγχαρητηρια! Να χαιρεστε το κοριτσακι σας!! Ολα τα καλα του κοσμου να εχει με υγεια!! 
 

Βλεπως παντως κοριτσια οι περισσοτερες με καισαρικη γεννησατε…εγω με το καλο μπαινω Τεταρτη αφου θα εχω κλεισει κ με το παραπανω τις 40 εβδομαδες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Πως πήγε κοπέλα μου με τον καρδιοτοκογραφο??

Τα ίδια συνεχίζονται οι συσπάσεις κ μ είπε να μην πολυπερπαταω να προλάβει ν έρθει Αθηνα.Δευτέρα θα μαι πάλι για καρδιοτογραφημα στο Μητέρα κ αναλόγως τι δείξει θα μου πει κ ποτε μπαίνουμε σίγουρα.

@Laura♡να σου ζήσει κορίτσι μ καλότυχη γερή κ δυνατή να είναι καλή ανάρρωση να έχεις!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Συγχαρητηρια! Να χαιρεστε το κοριτσακι σας!! Ολα τα καλα του κοσμου να εχει με υγεια!! 
 

Βλεπως παντως κοριτσια οι περισσοτερες με καισαρικη γεννησατε…εγω με το καλο μπαινω Τεταρτη αφου θα εχω κλεισει κ με το παραπανω τις 40 εβδομαδες!

Πόσο θα είσαι την Τετάρτη? Θα μπεις με καισαρική ή με πρόκληση? Δε θυμάμαι αν μας έχεις πει..

πρίν από 9 λεπτά , Efaki είπε:

Τα ίδια συνεχίζονται οι συσπάσεις κ μ είπε να μην πολυπερπαταω να προλάβει ν έρθει Αθηνα.Δευτέρα θα μαι πάλι για καρδιοτογραφημα στο Μητέρα κ αναλόγως τι δείξει θα μου πει κ ποτε μπαίνουμε σίγουρα.

@Laura♡να σου ζήσει κορίτσι μ καλότυχη γερή κ δυνατή να είναι καλή ανάρρωση να έχεις!!!

Αντιθέτως εμένα μου πε να  κινούμαι και να περπατάω! Αντε να δούμε, ο,τι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Amalia! είπε:

Πόσο θα είσαι την Τετάρτη? Θα μπεις με καισαρική ή με πρόκληση? Δε θυμάμαι αν μας έχεις πει..

Αντιθέτως εμένα μου πε να  κινούμαι και να περπατάω! Αντε να δούμε, ο,τι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας!

Εμενα μ είπε να μην πολύπερπαταω μέχρι την Δευτέρα γιατί μετά θα ναι εδώ Αθηνα όποτε μετά ότι κ ν γίνει θ ναι εδώ ν με αναλάβει.Κοντεύουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου σας παρακολουθώ να ξέρετε απλώς δεν βρίσκω χρόνο! όσες γεννήσατε πείτε μου πως τα πατε με την αυπνια? δεν πίστευα ότι θα με επηρεάσει τόσο πολύ αλλά αυτό το ξύπνημα ανά 2-3 ώρες συν το άγχος που δεν με αφήνει να κοιμηθώ όταν κοιμάται η μπέμπα,με έχουν εξαντλήσει...ευτυχώς βοηθαει ο άντρας κ η μαμά μου αλλιώς νομίζω θα τα είχα παίξει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Γέννησα την Τρίτη οπως ήταν προγραμματισμένο με καισαρική ενα ομορφο κοριτσάκι! Ευτυχως πήγαν ολα καλα και έχουμε επιστρέψει σπίτι.Εγω πονάω λιγο ακόμα αλλα ειναι ολα μεσα στο πρόγραμμα. Ευχομαι σε ολες με το καλο και πραγματικα ειναι ενα θαύμα ολο αυτο. Σύντομα θα έρθει και στην δικια σας ζωή.

Να σας ζήσει. Γερή και καλότυχη 🌷❣️❣️

1 hour ago, Jiji είπε:

κορίτσια μου σας παρακολουθώ να ξέρετε απλώς δεν βρίσκω χρόνο! όσες γεννήσατε πείτε μου πως τα πατε με την αυπνια? δεν πίστευα ότι θα με επηρεάσει τόσο πολύ αλλά αυτό το ξύπνημα ανά 2-3 ώρες συν το άγχος που δεν με αφήνει να κοιμηθώ όταν κοιμάται η μπέμπα,με έχουν εξαντλήσει...ευτυχώς βοηθαει ο άντρας κ η μαμά μου αλλιώς νομίζω θα τα είχα παίξει...

Εγώ δεν έχω κανένα προβλήμα με την αυπνια. Θηλάζω αποκλειστικά και μόνο θέμα είναι ο πόνος στο στήθος μου. Κατά τα άλλα,όλα τα κάνω σπίτι και τα προλαβαίνω. Δεν θέλω βοήθεια να σου πω την αλήθεια. Η μάνα μου μόνο μου φέρνει φαγητό όταν θέλω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Να σας ζήσει. Γερή και καλότυχη 🌷❣️❣️

Εγώ δεν έχω κανένα προβλήμα με την αυπνια. Θηλάζω αποκλειστικά και μόνο θέμα είναι ο πόνος στο στήθος μου. Κατά τα άλλα,όλα τα κάνω σπίτι και τα προλαβαίνω. Δεν θέλω βοήθεια να σου πω την αλήθεια. Η μάνα μου μόνο μου φέρνει φαγητό όταν θέλω.

Πως προλαβαινεις με τον αποκλειστικό θηλασμό να κοιμάσαι, να κάνεις δουλειές στο σπίτι και να μην χρειάζεσαι βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Πως προλαβαινεις με τον αποκλειστικό θηλασμό να κοιμάσαι, να κάνεις δουλειές στο σπίτι και να μην χρειάζεσαι βοήθεια??

Τα βάζω όλα σε προγράμμα. Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται. Η καθεμία βέβαια το αντιμετωπίζει διαφορετικά. Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί βοήθεια. Κανω όλες μα όλες τις δουλειές του σπιτιού και μαγειρεύω. Όλα αυτά όταν κοιμάται η μπέμπα. Το μόνο πράγμα που δεν κάνω είναι να κοιμάμαι... ξυπνάμε κάθε 2-3 ώρες το βράδυ αλλά δεν με ενοχλεί τόσο η αϋπνία οσο ο πόνος στις θηλές μου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Amalia! said:

Πόσο θα είσαι την Τετάρτη? Θα μπεις με καισαρική ή με πρόκληση? Δε θυμάμαι αν μας έχεις πει..

Αντιθέτως εμένα μου πε να  κινούμαι και να περπατάω! Αντε να δούμε, ο,τι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας!

Καλημερα!! Θα ειμαι 40 κ 1 την Τεταρτη! Δεν ξερω θα μαθω την Δευτερα πιο σιγουρα, αλλα πιστευω θα με ξεκινησει με προκληση κ βλεπουμε αν μπορουμε φυσικα η οχι..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Καλημερα!! Θα ειμαι 40 κ 1 την Τεταρτη! Δεν ξερω θα μαθω την Δευτερα πιο σιγουρα, αλλα πιστευω θα με ξεκινησει με προκληση κ βλεπουμε αν μπορουμε φυσικα η οχι..

Κι εγώ 40κ1 θα είμαι την Τετάρτη. Αλλά δεν θα μπούμε αμέσως για τοκετό. Θα το αφήσουμε λίγο και θα δούμε.. ελπίζω να γεννήσω μέχρι τότε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...