Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Είχα γιατρό σήμερα. Τελικά αποφάσισε να με βάλει την Κυριακή που θα είμαι 38 εβδομάδων. Την βλέπει καλά την μπέμπα και πιστεύει πως μπορούμε να φτάσουμε μέχρι την Κυριακή, μήπως και πάρει κανένα γραμμάριο παραπάνω..

@Amalia! Κ μένα τώρα τελευταία δεν είναι τόσο ζωηρή όπως ήταν. Το καρδιοτοκογραφημα βγαίνει καλό πάντως. Κ σήμερα καλό ήταν. Αν αγχώνεσαι πάντως μίλα με τον γιατρό σου να επαναλάβεις το καρδιοτοκογραφημα.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Amalia! είπε:

Κατάλαβα.. τις αντιπικτικες πότε θα τις σταματήσεις? Μπορείς να κάνεις επισκληριδιο αν έχεις πάρει αντιπικτικη?

Εφόσον μπαίνω 17 Φλεβάρη μεχρι κ 16 θα κάνω αντιπηκτική κ μ χει πει ότι μπορω ν κάνω επισκληρίδειο τώρα αν προκύψει κάτι έκτακτο κ έχω κάνει την αντιπικτικη δν ξέρω τι γίνεται.

πρίν από 15 λεπτά , Amalia! είπε:

Εάν είσαι στον μήνα σου δεν πληρώνεις. Εάν πας νωρίτερα, δεν ξέρω.. ισως κανονίσει ο γιατρός σου να μην πληρώσεις ισως και οχι. Η τιμή του πάντως είναι γύρω στα 100 ευρώ.

Δεν πλήρωσα κ η αλήθεια είναι ότι δεν ξερω αυτές τις λεπτομέρειες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Arden είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Είχα γιατρό σήμερα. Τελικά αποφάσισε να με βάλει την Κυριακή που θα είμαι 38 εβδομάδων. Την βλέπει καλά την μπέμπα και πιστεύει πως μπορούμε να φτάσουμε μέχρι την Κυριακή, μήπως και πάρει κανένα γραμμάριο παραπάνω..

@Amalia! Κ μένα τώρα τελευταία δεν είναι τόσο ζωηρή όπως ήταν. Το καρδιοτοκογραφημα βγαίνει καλό πάντως. Κ σήμερα καλό ήταν. Αν αγχώνεσαι πάντως μίλα με τον γιατρό σου να επαναλάβεις το καρδιοτοκογραφημα.

 

Με το καλό κοπέλα μου!!! Πόσα κιλα είναι τώρα το μωράκι σου?

Λοιπόν η μικρή μου όλη μέρα ήταν πολύ ήσυχη.. κουνιόταν λιγάκι κι απαλα. Μαλλον κοιμόταν.. αλλά από το απόγευμα και μετά έχει κάνει αισθητή την παρουσία της για να μην ανησυχώ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Με το καλό κοπέλα μου!!! Πόσα κιλα είναι τώρα το μωράκι σου?

Λοιπόν η μικρή μου όλη μέρα ήταν πολύ ήσυχη.. κουνιόταν λιγάκι κι απαλα. Μαλλον κοιμόταν.. αλλά από το απόγευμα και μετά έχει κάνει αισθητή την παρουσία της για να μην ανησυχώ! 

Καλημέρα κορίτσια! 

@Amalia! Σου κάνει κολπακια η μπέμπα! Η δικιά μου φαίνεται πως είναι περίπου 2,5 κιλά με το ζόρι στις 37+2. Εσύ ποτε έχεις γιατρό πάλι? Εμένα θα με ξαναδει δει αύριο.

@Efaki πως είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.... 38+1 σήμερα... Ο τελευταίος υπέρηχος πριν 2 μέρες έδειξε το μωρό παραπάνω από 3,5 κιλά... 

Ο γιατρός δε ανησυχεί γτ λέει υπάρχει απόκλιση στον υπέρηχο... 

 

Την Παρασκευή κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο για έλεγχο προεγχειρητικο και λέει σαββατοκύριακο θα με ξεγεννήσει... 

Δε τον πιστεύω τον γιατρό γιατί σιγά μην έρθει σαβατιατικα κ κυριακάτικα να  ξεγεννήσει εμένα 

Από Δευτέρα πιστεύω... 

Τέλος πάντων με έχει πιάσει άγχος σαν πρωτάρα... Έχω τόσα Ερωτηματα στο μυαλό μου..  

Αφού ξεπεράσαμε τόσους μήνες το άγχος του τραχήλου μην ανοίξει Τωρα έχουμε της γεννας... 

Μόνο που βλέπω χειρουργεία και γιατρούς στο κεφάλι μου με πιάνει κρίση. 

Αχχχ, κορίτσια θα σκάσω α, αχαχα αχ 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Penny__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 38+1 σήμερα... Ο τελευταίος υπέρηχος πριν 2 μέρες έδειξε το μωρό παραπάνω από 3,5 κιλά... 

Ο γιατρός δε ανησυχεί γτ λέει υπάρχει απόκλιση στον υπέρηχο... 

 

Την Παρασκευή κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο για έλεγχο προεγχειρητικο και λέει σαββατοκύριακο θα με ξεγεννήσει... 

Δε τον πιστεύω τον γιατρό γιατί σιγά μην έρθει σαβατιατικα κ κυριακάτικα να  ξεγεννήσει εμένα 

Από Δευτέρα πιστεύω... 

Τέλος πάντων με έχει πιάσει άγχος σαν πρωτάρα... Έχω τόσα Ερωτηματα στο μυαλό μου..  

Αφού ξεπεράσαμε τόσους μήνες το άγχος του τραχήλου μην ανοίξει Τωρα έχουμε της γεννας... 

Μόνο που βλέπω χειρουργεία και γιατρούς στο κεφάλι μου με πιάνει κρίση. 

Αχχχ, θα σκάσω α, αχαχα αχ 

 

Πέννυ μου λογικό το άγχος που νιώθεις. Απλά τώρα ότι και να συμβεί το μωράκι σου είναι ασφαλές! Αυτο να σκέφτεσαι..Άντεξες τόσο καιρό..Τα δύσκολα πέρασαν! Με το καλό σου εύχομαι να κρατήσεις τον μπέμπη σου αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Amalia! Σου κάνει κολπακια η μπέμπα! Η δικιά μου φαίνεται πως είναι περίπου 2,5 κιλά με το ζόρι στις 37+2. Εσύ ποτε έχεις γιατρό πάλι? Εμένα θα με ξαναδει δει αύριο.

@Efaki πως είσαι σήμερα?

Εγώ πάλι θα πάω την επόμενη Δευτέρα για καρδιοτοκογραφο! Το θέμα είναι πως εκεί που είχα συσπάσεις, έχουν σταματήσει!!! 

1 hour ago, Penny__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 38+1 σήμερα... Ο τελευταίος υπέρηχος πριν 2 μέρες έδειξε το μωρό παραπάνω από 3,5 κιλά... 

Ο γιατρός δε ανησυχεί γτ λέει υπάρχει απόκλιση στον υπέρηχο... 

 

Την Παρασκευή κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο για έλεγχο προεγχειρητικο και λέει σαββατοκύριακο θα με ξεγεννήσει... 

Δε τον πιστεύω τον γιατρό γιατί σιγά μην έρθει σαβατιατικα κ κυριακάτικα να  ξεγεννήσει εμένα 

Από Δευτέρα πιστεύω... 

Τέλος πάντων με έχει πιάσει άγχος σαν πρωτάρα... Έχω τόσα Ερωτηματα στο μυαλό μου..  

Αφού ξεπεράσαμε τόσους μήνες το άγχος του τραχήλου μην ανοίξει Τωρα έχουμε της γεννας... 

Μόνο που βλέπω χειρουργεία και γιατρούς στο κεφάλι μου με πιάνει κρίση. 

Αχχχ, κορίτσια θα σκάσω α, αχαχα αχ 

 

Αφού σου είπε για Σάββατο, θα σε βάλει να κάνεις εισαγωγή και τελικά δε θα έρθει?? Κι εσύ θα κάτσεις 2 μέρες μέσα στο νοσοκομείο? Λίγο ανευθυνο μου φαίνεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Εφόσον μπαίνω 17 Φλεβάρη μεχρι κ 16 θα κάνω αντιπηκτική κ μ χει πει ότι μπορω ν κάνω επισκληρίδειο τώρα αν προκύψει κάτι έκτακτο κ έχω κάνει την αντιπικτικη δν ξέρω τι γίνεται.

Δεν πλήρωσα κ η αλήθεια είναι ότι δεν ξερω αυτές τις λεπτομέρειες.

Επειδή κάνω και εγώ αντιπηκτικές μου είπε ότι αν έχω κάνει την ένεση δεν μπορούμε να κάνουνε επισκληρίδειο και θα γίνει ολική νάρκωση 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Amalia! Σου κάνει κολπακια η μπέμπα! Η δικιά μου φαίνεται πως είναι περίπου 2,5 κιλά με το ζόρι στις 37+2. Εσύ ποτε έχεις γιατρό πάλι? Εμένα θα με ξαναδει δει αύριο.

@Efaki πως είσαι σήμερα?

Είμαι όλη μέρα ξαπλα με χουν πιάσει 2 3 συσπάσεις η μια με πόνο αλλά εντάξει μετα ηρεμώ.Το παρακολουθώ αν τυχόν γίνει κάτι πιο συχνό κ έντονο πάλι να τον ξαναπάρω τηλέφωνο.

1 hour ago, DINA86 είπε:

Επειδή κάνω και εγώ αντιπηκτικές μου είπε ότι αν έχω κάνει την ένεση δεν μπορούμε να κάνουνε επισκληρίδειο και θα γίνει ολική νάρκωση 

Α μάλιστα δεν το γνωρίζω κ μένα δεν μου έχει πει τπτ κ βασικα δίκη μ παράλειψη που δεν τον έχω ρωτήσει τι θ γίνει σε περίπτωση π έρθει ξαφνικά ο τοκετός έχοντας κάνει ενεση.

πρίν από 25 λεπτά , Jiji είπε:

Κοριτσιαα έχετε πάρει μάρσιπο???θέλω να πάρω για να μπορώ να την κουβαλάω ενώ κάνω δουλειές αλλά δεν ξέρω μήπως είναι νωρις ακόμα?

Δεν έχω πάρει εδώ δεν έχω πάρει ακόμα ούτε καρότσι είπα να ρθω να κάνω τα τελευταία ψώνια κ κρεβατωθηκα πφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Jiji είπε:

Κοριτσιαα έχετε πάρει μάρσιπο???θέλω να πάρω για να μπορώ να την κουβαλάω ενώ κάνω δουλειές αλλά δεν ξέρω μήπως είναι νωρις ακόμα?

Έχω πάρει της chicco για νεογέννητο έως 8 κιλά 

3 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 38+1 σήμερα... Ο τελευταίος υπέρηχος πριν 2 μέρες έδειξε το μωρό παραπάνω από 3,5 κιλά... 

Ο γιατρός δε ανησυχεί γτ λέει υπάρχει απόκλιση στον υπέρηχο... 

 

Την Παρασκευή κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο για έλεγχο προεγχειρητικο και λέει σαββατοκύριακο θα με ξεγεννήσει... 

Δε τον πιστεύω τον γιατρό γιατί σιγά μην έρθει σαβατιατικα κ κυριακάτικα να  ξεγεννήσει εμένα 

Από Δευτέρα πιστεύω... 

Τέλος πάντων με έχει πιάσει άγχος σαν πρωτάρα... Έχω τόσα Ερωτηματα στο μυαλό μου..  

Αφού ξεπεράσαμε τόσους μήνες το άγχος του τραχήλου μην ανοίξει Τωρα έχουμε της γεννας... 

Μόνο που βλέπω χειρουργεία και γιατρούς στο κεφάλι μου με πιάνει κρίση. 

Αχχχ, κορίτσια θα σκάσω α, αχαχα αχ 

 

Κορίτσι μου με το καλό. Ήρθε η ώρα και για σένα... 

Καλή μου μια από τα ίδια. Αλλά αφού χειρουργήθηκα εγώ τότε μπορείτε όλες να το κάνετε. Εγώ έκλαιγα πριν μπω χειρουργείο...μετά την επισκληριδιο μου πέρασε...

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 2:18 ΜΜ, Laura♡ είπε:

@Amalia! @SpiridoulaK σας ευχαριστώ!!

Σπυριδούλα μου σε ευχαριστώ για τα λόγια σου!Πραγματικά με άγγιξαν!

Αυριο πρωι θα παω κλινική και λιγο αργότερα θα μπω με επισκληρίδιο...οποτε και σήμερα το ματι γαριδα θα ειναι. 1000 πραγματα περνανε απο το μυαλο μου . Μακαρι να πανε ολα καλά...

Πως ειναι η νεα καθημερινότητα με το θαυματακι σου;;;

Κορίτσι μου πως πήγε η γεννα?? Όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. σήμερα 36 εβδομάδες..... περιμένω να λήξει η απεργία κ απόψε τη νύχτα φεύγω για Αθήνα..... Πάω για επανάληψη τωρα στις αιματολογικές διότι εκει υπάρχουν υποψίες για να ξεκινήσει προεκλαμψία αν κ ο γιατρός στην Αθήνα δεν φοβάται καθόλου..τα βλέπει όλα καλά..με τρομοκράτησε η πίεση του χρόνου αλλά εύχομαι να πάνε καλά...χθες έκανα κ προχθές τις ενέσεις κορτιζόνης 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , geozak είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. σήμερα 36 εβδομάδες..... περιμένω να λήξει η απεργία κ απόψε τη νύχτα φεύγω για Αθήνα..... Πάω για επανάληψη τωρα στις αιματολογικές διότι εκει υπάρχουν υποψίες για να ξεκινήσει προεκλαμψία αν κ ο γιατρός στην Αθήνα δεν φοβάται καθόλου..τα βλέπει όλα καλά..με τρομοκράτησε η πίεση του χρόνου αλλά εύχομαι να πάνε καλά...χθες έκανα κ προχθές τις ενέσεις κορτιζόνης 

Καλημέρα κορίτσι μου η προεκλαμψία από που προκύπτει?Ευχομαι να πάνε όλα καλα κ με το καλο καλο ταξίδι να έχεις!!

Εγω σήμερα πάω πάλι για καρδιοτογραφο να δούμε που βρισκόμαστε.

@Laura♡περιμενουμε νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου η προεκλαμψία από που προκύπτει?Ευχομαι να πάνε όλα καλα κ με το καλο καλο ταξίδι να έχεις!!

Εγω σήμερα πάω πάλι για καρδιοτογραφο να δούμε που βρισκόμαστε.

@Laura♡περιμενουμε νέα σου!!

Ανέβηκε το ουρικό οξύ...το απόγευμα θα έχω τις εξετάσεις αίματος κ αύριο έχω ραντεβού Αθήνα με τον γιατρό μου,..ο οποίος δεν ανησυχεί καθόλου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...