Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

On 28/10/2022 at 11:21 ΜΜ, Afrodite88 είπε:

Πλήρης ταύτιση! Κ εγώ πλέον μπαινω όταν με ρωτάνε να δω, ξέρω στο περίπου.. στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γνώριζα και ποσα λεπτά ήμουν..

Εμείς πρέπει να γεννάμε μαζί λογικά, γιατί όλα τα βλεπω παράλληλα στις εγκυμοσύνες μας. κ εγώ 19 άλλαξα μήνα. 10/11 ραντεβού να δω το μικρό και μόλις χθες μάθαμε από το νιφτ ότι είναι κοριτσάκι! 

Κ εγώ πονοκέφαλο φουλ από την αρχή, ευτυχώς που μου επιτρέπει τα παναντολ γιατί κάποιες φορές θα σπάσει το κεφάλι μου.. Γενικά σε κάθε επόμενη εγκυμοσυνη όλα είναι πιο έντονα. 
Εμένα μου συνέβη το εξής κουλο, έχω οπίσθιο πλακουντα και νοιωθω ήδη τις κινήσεις. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι η ιδέα μου, γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη ενοιωσα κατι αφού μπήκα στον 6ο μήνα.. Την προηγούμενη βδομάδα το επιβεβαίωσα γιατί κάθε φορά που ενοιωθα κίνηση έβλεπα στην οθόνη που έδινε κλωτσιδι. Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι ο  οπίσθιος πλακούντας δεν απορροφάει τόσο κραδασμούς κ εφόσον έχω πρόσφατη εμπειρία αναγνωρίζω από τώρα τις κινήσεις και τις νοιωθω ήδη. Το πιτσιρίκι είναι πολύ ζωηρότατο βέβαια και προβλέπεται να μαρτυράω παλι από το κλωτσιδι αν είναι από τώρα έτσι..

Σε αλλά νέα κορίτσια, κόλλησε το μωρό κοβιντ από τη μητέρα μου και το μωρό κόλλησε εμένα. Ούτε αντιβίωση επιτρέπεται να πάρω ούτε καν αποσυμφορητικό λόγω εγκυμοσύνης, τα έχω δει όλα.. ότι φυσικό γιατροσόφι έχετε, το ακούω ευχαρίστως..

Ναι ναι μαζί πάμε, μέχρι 19/4 έχω πιθανή άρα κάθε 19 αλλάζουμε μήνα!!!!! Στο μεταξύ εγώ έχω επίσης οπίσθιο πλακούντα λα ακόμα δεν νιώθω τίποτα να ανησυχώ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρόσθιο και είχα αργήσει να νιώσω.. σιγουρευτηκα στις 21 εβδομάδες που έκανα β επιπέδου... Δεν είχα τόσο έντονες κινήσεις τότε αλλά τώρα μου είπαν ότι επειδή είναι οπίσθιος θα νιώθω έντονα κλωτσιές και θα φαίνεται έντονα στην κοιλιά... Προς το παρόν αναμένω... Με αγχώνει πολύ όλο αυτό, θέλω να αρχίσω να νιώθω για να ηρεμήσω!

On 29/10/2022 at 1:11 ΜΜ, Mpoumpou23 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ κοπέλα μου!!!Θα δοκιμάσω τα παναντολ!!! Ξέρεις τι γίνεται? Επειδή έχω άσχημη εμπειρία με την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα ενδομήτριο θάνατο στις 31 εβδομάδες και ο λόγος που το κατάλαβα ήταν επειδή δεν ένιωθα το μωρό, μου έχει μείνει τραύμα. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα πάλι πρόσθιο πλακούντα και όποτε δεν ένιωθα το μωρό έτρεχα στο μαιευτήριο για να το ακούσω γιατί με έπιανε πανικός. Τώρα ο γιος μου είναι υπερκινητικός κ λέω με εσκασες όταν ήσουν στην κοιλιά μου απτην αγωνία που δεν σε άκουγα κ τώρα δεν κάθεσαι δευτερόλεπτο.Χρησιμοποιουσα κ ντοπλερ στο σπίτι για να ηρεμω στην 2η κύηση αλλά κάποιες φορές δεν τον έπιανε ανάλογα τη θέση που είχε κ έτρεχα. Τώρα έχω πάλι πρόσθιο κ ελπίζω να είναι πιο κινητικό το μωρό!

Να ρωτήσω κάτι; Αυτό με το ντοπλερ στο σπίτι τι είναι ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , MariaZiss είπε:

Ναι ναι μαζί πάμε, μέχρι 19/4 έχω πιθανή άρα κάθε 19 αλλάζουμε μήνα!!!!! Στο μεταξύ εγώ έχω επίσης οπίσθιο πλακούντα λα ακόμα δεν νιώθω τίποτα να ανησυχώ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρόσθιο και είχα αργήσει να νιώσω.. σιγουρευτηκα στις 21 εβδομάδες που έκανα β επιπέδου... Δεν είχα τόσο έντονες κινήσεις τότε αλλά τώρα μου είπαν ότι επειδή είναι οπίσθιος θα νιώθω έντονα κλωτσιές και θα φαίνεται έντονα στην κοιλιά... Προς το παρόν αναμένω... Με αγχώνει πολύ όλο αυτό, θέλω να αρχίσω να νιώθω για να ηρεμήσω!

Να ρωτήσω κάτι; Αυτό με το ντοπλερ στο σπίτι τι είναι ακριβώς;

Και εγώ ΠΗΤ στις 20/4 (αν και σε κάποια φάση μου είπε και 15/4) και τώρα λύστε μου την απορία μου βρε κορίτσια, σε ποια βδομάδα είμαστε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , GeoA είπε:

Και εγώ ΠΗΤ στις 20/4 (αν και σε κάποια φάση μου είπε και 15/4) και τώρα λύστε μου την απορία μου βρε κορίτσια, σε ποια βδομάδα είμαστε;

Χαχαχαχα εσύ υπολόγισε 18/4, στη μέση περίπου, να είσαι μέσα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ναι ναι μαζί πάμε, μέχρι 19/4 έχω πιθανή άρα κάθε 19 αλλάζουμε μήνα!!!!! Στο μεταξύ εγώ έχω επίσης οπίσθιο πλακούντα λα ακόμα δεν νιώθω τίποτα να ανησυχώ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρόσθιο και είχα αργήσει να νιώσω.. σιγουρευτηκα στις 21 εβδομάδες που έκανα β επιπέδου... Δεν είχα τόσο έντονες κινήσεις τότε αλλά τώρα μου είπαν ότι επειδή είναι οπίσθιος θα νιώθω έντονα κλωτσιές και θα φαίνεται έντονα στην κοιλιά... Προς το παρόν αναμένω... Με αγχώνει πολύ όλο αυτό, θέλω να αρχίσω να νιώθω για να ηρεμήσω!

Να ρωτήσω κάτι; Αυτό με το ντοπλερ στο σπίτι τι είναι ακριβώς;

Καλημέρα!!! Είναι μια μικρή συσκευή που ακούς το μωρό και σου γράφει κ τους παλμούς του, βάζεις τζελ στην κοιλιά και μετά βάζεις το ακροφύσιο στην κοιλιά και το ακούς!Εγώ αρχικά είχα Πητ 2/5, στην αυχενική έγινε 30/4 αλλά μέχρι τις 36 εβδομάδες το πολύ να φτάσω λόγω ιστορικού. Άρα από μέσα Μαρτίου και μετά με υπολογίζω όπως έγινε κ στον γιο μου.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2022 at 10:22 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Ναι ναι μαζί πάμε, μέχρι 19/4 έχω πιθανή άρα κάθε 19 αλλάζουμε μήνα!!!!! Στο μεταξύ εγώ έχω επίσης οπίσθιο πλακούντα λα ακόμα δεν νιώθω τίποτα να ανησυχώ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρόσθιο και είχα αργήσει να νιώσω.. σιγουρευτηκα στις 21 εβδομάδες που έκανα β επιπέδου... Δεν είχα τόσο έντονες κινήσεις τότε αλλά τώρα μου είπαν ότι επειδή είναι οπίσθιος θα νιώθω έντονα κλωτσιές και θα φαίνεται έντονα στην κοιλιά... Προς το παρόν αναμένω... Με αγχώνει πολύ όλο αυτό, θέλω να αρχίσω να νιώθω για να ηρεμήσω!

Να ρωτήσω κάτι; Αυτό με το ντοπλερ στο σπίτι τι είναι ακριβώς;

Και εγώ στην προηγούμενη είχα πρόσθιο πλακουντα! Τώρα έχω οπίσθιο και θα τα νοιωθουμε όλα πιο έντονα. Καλε μην αγχώνεσαι, μη βιάζεσαι καθόλου έχεις να φας γερο κλωτσιδι όταν έρθει η ώρα. Εμένα και το πρώτο και το δεύτερο παιδί είναι Ταλιμπάν μέσω έξω. Όπως μου είχε πει ο γιατρός δεύτερη φορά στην καριέρα του είχε δει τόσο υπερκινητικό έμβρυο , και αυτή τη φορά τα ίδια, κωλοτούμπες και ξύλο. Δεν σημαίνει κατι αν δεν νοιωθεις ακόμα, μια χαρά είναι το παιδακι και ετοιμάζει πατσουσιτσες για να περάσεις καλά οσονουπω !! Εγώ πάλι Ελπιζω να με λυπηθεί και να μην μαρτυρησω πάλι. Από τις κλωτσιές έπαθα διάταση νεφρού και κολικό, λιποθύμησα από τον πόνο, στην πρώτη!  

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Γειά σας κορίτσια πως είστε; @Mpoumpou23 όταν πας γιατρό μας ενημερώνεις. Έχει καμία άλλη προγραμματισμενο ραντεβού αυτή την εβδομάδα;

Κοριτσια γύρισα από τον γιατρό και ευτυχώς πάω καλύτερα!Έχει μείνει ελάχιστο από το αιματωμα!Και μάλλον έχω πάλι αγοράκι!Χαρά που θα κάνει ο γιος μου :grin::grin:!!

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Κοριτσια γύρισα από τον γιατρό και ευτυχώς πάω καλύτερα!Έχει μείνει ελάχιστο από το αιματωμα!Και μάλλον έχω πάλι αγοράκι!Χαρά που θα κάνει ο γιος μου :grin::grin:!!

Αχ μπορώ να σου πω ότι συγκινήθηκα γιατί νιώθω τη χαρά σου. Πόσο όμορφα νέα, αλήθεια!!! Μπράβο κορίτσι μου. Αντε απ εδώ και πέρα μόνο καλά εύχομαι και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , GeoA είπε:

Αχ μπορώ να σου πω ότι συγκινήθηκα γιατί νιώθω τη χαρά σου. Πόσο όμορφα νέα, αλήθεια!!! Μπράβο κορίτσι μου. Αντε απ εδώ και πέρα μόνο καλά εύχομαι και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.

Σ'ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Εύχομαι και σε εσένα να εξαφανιστεί σύντομα το αιματωμα και να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έρθουν τα μπεμπάκια μας στην αγκαλιά μας!!!:x

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Α

πρίν από 12 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Εύχομαι και σε εσένα να εξαφανιστεί σύντομα το αιματωμα και να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έρθουν τα μπεμπάκια μας στην αγκαλιά μας!!!:x

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 31/10/2022 at 8:59 ΠΜ, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα!!! Είναι μια μικρή συσκευή που ακούς το μωρό και σου γράφει κ τους παλμούς του, βάζεις τζελ στην κοιλιά και μετά βάζεις το ακροφύσιο στην κοιλιά και το ακούς!Εγώ αρχικά είχα Πητ 2/5, στην αυχενική έγινε 30/4 αλλά μέχρι τις 36 εβδομάδες το πολύ να φτάσω λόγω ιστορικού. Άρα από μέσα Μαρτίου και μετά με υπολογίζω όπως έγινε κ στον γιο μου.

Α σε ευχαριστώ δεν ήξερα ότι μπορούμε να αγοράσουμε κάτι τέτοιο, νομίζω θα είναι πολύ αγχωτικό αν δεν ακούσεις κάτι καλά κιόλας... Όλη μέρα με αυτό θα ήμουν χαχαχαχα!!! Με το καλό να έρθει το αγοράκι από ότι είδα αγοράκι ξανά, και ας γεννηθεί όποτε πρέπει!

22 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Και εγώ στην προηγούμενη είχα πρόσθιο πλακουντα! Τώρα έχω οπίσθιο και θα τα νοιωθουμε όλα πιο έντονα. Καλε μην αγχώνεσαι, μη βιάζεσαι καθόλου έχεις να φας γερο κλωτσιδι όταν έρθει η ώρα. Εμένα και το πρώτο και το δεύτερο παιδί είναι Ταλιμπάν μέσω έξω. Όπως μου είχε πει ο γιατρός δεύτερη φορά στην καριέρα του είχε δει τόσο υπερκινητικό έμβρυο , και αυτή τη φορά τα ίδια, κωλοτούμπες και ξύλο. Δεν σημαίνει κατι αν δεν νοιωθεις ακόμα, μια χαρά είναι το παιδακι και ετοιμάζει πατσουσιτσες για να περάσεις καλά οσονουπω !! Εγώ πάλι Ελπιζω να με λυπηθεί και να μην μαρτυρησω πάλι. Από τις κλωτσιές έπαθα διάταση νεφρού και κολικό, λιποθύμησα από τον πόνο, στην πρώτη!  

Αχ αχ αγχώθηκα με τις κλωτσιές τους πόνους μην λες τέτοια χαχαχα... Η μπέμπα φαίνεται πιο δραστήρια στον υπερήχο από ότι ο γιος μου... Αλλά ο γιος μου είναι τώρα Ταλιμπάν! Για να δούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Α σε ευχαριστώ δεν ήξερα ότι μπορούμε να αγοράσουμε κάτι τέτοιο, νομίζω θα είναι πολύ αγχωτικό αν δεν ακούσεις κάτι καλά κιόλας... Όλη μέρα με αυτό θα ήμουν χαχαχαχα!!! Με το καλό να έρθει το αγοράκι από ότι είδα αγοράκι ξανά, και ας γεννηθεί όποτε πρέπει!

Αχ αχ αγχώθηκα με τις κλωτσιές τους πόνους μην λες τέτοια χαχαχα... Η μπέμπα φαίνεται πιο δραστήρια στον υπερήχο από ότι ο γιος μου... Αλλά ο γιος μου είναι τώρα Ταλιμπάν! Για να δούμε!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!Ναι είναι αγχωτικό όμως είχα βάλει στοπ στον εαυτό μου κ μόνο όταν αγχωνομουν το χρησιμοποιούσα μόνο μια φορά! Ευτυχώς έχω εγκράτεια! 

πρίν από 18 λεπτά , ElenGD είπε:

@Mpoumpou23 μπράβο βρε κορίτσι μου! Όλα καλά να πάνε! 

Εγώ έχω σήμερα γιατρό. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Να πάνε όλα καλά και να μας βοηθήσει ενημερώσεις!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι να σκάσω. είμαι στην 15η εβδομάδα.. απ' την αρχή της εγκυμοσύνης έχω tsh 3.60.

Μου έδωσε η ενδοκρινολόγος τ4 των 25 έπεσε 2.48 για λίγες μέρες. Μετά πάλι πήγε 3.60. μου έδωσε Τ4 των 50. Αλλά δεν έπεσε. Θέλει λέει κάτω από 2.50 την ths γιατί επηρεάζει το νευρικό σύστημα του μωρού. Είμαι να σκάσω απ' το άγχος. Από αύριο μου είπε να παρω τιροσιν 75. Ανησυχώ πολύ. Μην έχει γίνει καμιά βλάβη στο μωρό. Καμία κοπέλα με ανάλογη εμπειρία..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...