Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Και σε μένα το igm ειναι.. Αγχωθηκα βρε κοριτσια..  @Mpoumpou23 σε αιματολόγο πήγα και με το ζόρι μου έδωσε τις εξετάσεις επέμενε ότι δε χρειάζεται! Να που κάτι βρέθηκε όμως.. Θα πάρω και δεύτερη γνώμη γιατί 1 μήνα αποκλείεται να κάτσω να περιμένω.. Αν πρέπει να ξεκινήσω ενέσεις δε θα πρέπει να το ξέρω πιο άμεσα;  Πφφ νιώθω λίγο στα χαμένα, πρώτη εγκυμοσύνη και αν δε ψαχνόμουν μόνη δε θα μου έλεγαν οι γιατροί να ψαξω κάτι τέτοιο .. :???: 

Ναι κοπέλα μου να πας και για δεύτερη γνώμη.... καλύτερα να ακολουθήσεις αγωγή τζάμπα παρά να συμβεί κάτι μη αναστρέψιμο...άποψη μου. Ίσως να μην είναι όντως τίποτα γιατί έχεις μόνο μια κατηγορία θετική, εγώ έχω όλα igm θετικά

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 hours ago, Mpoumpou23 said:

Να τις επαναλάβεις κορίτσι μου κ να ρωτήσεις κ τώρα αιματολογο.Στο λέω εγώ που η εγκυμοσύνη μου χάθηκε στον 7ο λόγω θρομβοφιλίας, που αν είχα κι ενέσεις δεν θα είχαμε αυτή την κατάληξη.Δεν το λέω για να σε αγχωσω αλλά για να μιλήσεις με αιματολογο (γιατί κ ο δικός μ προηγούμενος γυναικολόγος έλεγε ότι είναι περιττές εξετάσεις αλλά να που εξαιτιας του έχασα το μωρό).Να προφυλάξω προσπαθώ κ το αναφέρω δεν έχω κακή πρόθεση.Καμια κοπέλα να μην περάσει αυτό που πέρασα.

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Θυμάσαι ποιες εξετάσεις συγκεκριμένα έκανες; Πως χάθηκε το μωράκι; Επειδή έχασα και εγω το μωράκι μου στις 33 εβδομάδες και ενώ μου λένε ότι ήταν τυχαίο γεγονός εγω δεν επαναπαύομαι και έχω πολλές φοβίες. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάντε μια προσευχή για εμένα, έπαθα μεγάλη αποκολληση και έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου.Εχω φρικαρει γιατί τα ίδια είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη που χάθηκε το μωρό μου στις 31 εβδομάδες.Δεν θέλω να περάσω πάλι το ίδιο.

4 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Θυμάσαι ποιες εξετάσεις συγκεκριμένα έκανες; Πως χάθηκε το μωράκι; Επειδή έχασα και εγω το μωράκι μου στις 33 εβδομάδες και ενώ μου λένε ότι ήταν τυχαίο γεγονός εγω δεν επαναπαύομαι και έχω πολλές φοβίες. 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά, σε νιώθω οδό δεν φαντάζεσαι.θα πας σε αιματολογο κ ρευματολόγο ή ανοσολογο κ θα σου γράψει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.εγω βρήκα ότι έχω κ επίκτητη κ αυτοάνοση θρομβοφιλία που εμφανίζεται μόνο στην κύηση. Αυτή έχει ενεργοποιηθεί κ τώρα κ παθαίνω συνέχεια αποκολλησεις με αποκορύφωμα το σημερινό που έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου κ είμαι στο τσακ πριν μπω στο νοσοκομείο.

  • Λυπημένη/-ος 2

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσια κάντε μια προσευχή για εμένα, έπαθα μεγάλη αποκολληση και έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου.Εχω φρικαρει γιατί τα ίδια είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη που χάθηκε το μωρό μου στις 31 εβδομάδες.Δεν θέλω να περάσω πάλι το ίδιο.

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά, σε νιώθω οδό δεν φαντάζεσαι.θα πας σε αιματολογο κ ρευματολόγο ή ανοσολογο κ θα σου γράψει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.εγω βρήκα ότι έχω κ επίκτητη κ αυτοάνοση θρομβοφιλία που εμφανίζεται μόνο στην κύηση. Αυτή έχει ενεργοποιηθεί κ τώρα κ παθαίνω συνέχεια αποκολλησεις με αποκορύφωμα το σημερινό που έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου κ είμαι στο τσακ πριν μπω στο νοσοκομείο.

Πως είσαι; Πήρες τον γιατρο σου;; Θα πάνε όλα καλα αυτό να σκέφτεσαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , μάφιν είπε:

Πως είσαι; Πήρες τον γιατρο σου;; Θα πάνε όλα καλα αυτό να σκέφτεσαι! 

Με ειδε στον υπέρηχο, το μωράκι είναι καλά.οταν πήγα στον γιατρό ήταν κόκκινο καφέ, όταν γύρισα σπίτι ήταν κατακόκκινο μέχρι τώρα.ειναι ενήμεροι όλοι οι γιατροί μ κ το πάμε βήμα βήμα .

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Με ειδε στον υπέρηχο, το μωράκι είναι καλά.οταν πήγα στον γιατρό ήταν κόκκινο καφέ, όταν γύρισα σπίτι ήταν κατακόκκινο μέχρι τώρα.ειναι ενήμεροι όλοι οι γιατροί μ κ το πάμε βήμα βήμα .

Κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Μην αγχώνεσαι και μην σε παίρνει από κάτω! Θα δεις θα είναι όλα καλά με το μωράκι σου! Η Παναγία θα είναι δίπλα σου και ο Ταξιαρχης όπως όλοι οι άγιοι! Να μας ενημερώνεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ελενη1993 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Μην αγχώνεσαι και μην σε παίρνει από κάτω! Θα δεις θα είναι όλα καλά με το μωράκι σου! Η Παναγία θα είναι δίπλα σου και ο Ταξιαρχης όπως όλοι οι άγιοι! Να μας ενημερώνεις! 

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου! Ελπίζω να μας λυπηθεί ο Θεός κ να τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Με ειδε στον υπέρηχο, το μωράκι είναι καλά.οταν πήγα στον γιατρό ήταν κόκκινο καφέ, όταν γύρισα σπίτι ήταν κατακόκκινο μέχρι τώρα.ειναι ενήμεροι όλοι οι γιατροί μ κ το πάμε βήμα βήμα .

Πόσων εβδομάδων είσαι? Υπομονή και ξεκούραση! Όλα θα πάνε καλά!!!! Έχε πίστη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mpoumpou23 said:

Κορίτσια κάντε μια προσευχή για εμένα, έπαθα μεγάλη αποκολληση και έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου.Εχω φρικαρει γιατί τα ίδια είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη που χάθηκε το μωρό μου στις 31 εβδομάδες.Δεν θέλω να περάσω πάλι το ίδιο.

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά, σε νιώθω οδό δεν φαντάζεσαι.θα πας σε αιματολογο κ ρευματολόγο ή ανοσολογο κ θα σου γράψει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.εγω βρήκα ότι έχω κ επίκτητη κ αυτοάνοση θρομβοφιλία που εμφανίζεται μόνο στην κύηση. Αυτή έχει ενεργοποιηθεί κ τώρα κ παθαίνω συνέχεια αποκολλησεις με αποκορύφωμα το σημερινό που έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου κ είμαι στο τσακ πριν μπω στο νοσοκομείο.

Πω πω κορίτσι μου η Παναγία μαζί σου. Έχεις πάρει το γιατρό σου; Γιατί δεν πας αμέσως μέσα να σε έχουν από κοντά; 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Όλα θα είναι καλά το πιστεύω!! :)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μακάρι!

2 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Πόσων εβδομάδων είσαι? Υπομονή και ξεκούραση! Όλα θα πάνε καλά!!!! Έχε πίστη!

11 κ2 είμαι κορίτσι μου δηλωδιαξυω την 12η εβδομάδα.

1 hour ago, Pozi είπε:

Πω πω κορίτσι μου η Παναγία μαζί σου. Έχεις πάρει το γιατρό σου; Γιατί δεν πας αμέσως μέσα να σε έχουν από κοντά; 
 

Με είδε ο γιατρός μου κοπέλα μου κ είπαμε να το παλέψουμε με πλήρη ανάπαυση αλλά αν αυξηθεί η ροή τότε θαου κάνουν εισαγωγή.


 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mpoumpou23 said:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μακάρι!

11 κ2 είμαι κορίτσι μου δηλωδιαξυω την 12η εβδομάδα.

Με είδε ο γιατρός μου κοπέλα μου κ είπαμε να το παλέψουμε με πλήρη ανάπαυση αλλά αν αυξηθεί η ροή τότε θαου κάνουν εισαγωγή.

Εύχομαι η Παναγια να σας προσέχει όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Καλημέρα πως είσαι σήμερα; 

Καλημέρα κορίτσι μου, εδώ ξάπλα είμαι, με έχει πιάσει η μέση μου από την ξάπλα.Δειχνει κάπως να περιορίστηκε η ροή, θα μιλήσω κ με τον γιατρό το μεσημέρι.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...