Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου επειδή έχω τσεκαρει αρκετές μεταλλάξεις για θρομβοφιλια και βγήκα θετική και στην κληρονομική και στην επίκτητη θρομβοφιλια (μαιευτικο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο), η επίκτητη είναι αυτή που επηρεαζει την κύηση κατά κύριο λόγο κ κάποιοι παράγοντες από την κληρονομική.θες να μου πεις πάνω κάτω ποιες εξετάσεις έκανες?

Κορίτσια μια ερώτηση, όσες κάνετε αντιπηκτική ένεση, αν κ όταν είχατε καφέ εκκρίσεις, την κάνατε κανονικά ή την σταματήσατε?

 

10 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Μάφιν εγώ είπα στο γυναικολόγο μου ότι θέλω να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας από μόνη μου χωρίς να έχω απολύτως τίποτα και ο γυναικολόγος με παρέπεμψε μετά σε αιματολογο. Έχω τουλάχιστον 3 φίλες που είχαν σοβαρές επιπλοκές από θρομβοφιλια χωρίς να το ξέρουν από πριν και έτσι αποφάσισα να κάνω προληπτικά. Εμένα μου βγήκε μόνο το επίκτητο θετικό και τώρα πήγα σε ειδική αιματολογο κύησης που μου έγραψε άπειρες εξετάσεις για να διασταυρωσουμε αν όντως έχω αυτό το θέμα.. Οπότε από το πουθενά πιθανώς έχω βρεθεί με ένα σημαντικό παράγοντα κινδύνου. Η αιματολογος έπαθε σοκ πώς βρήκα μόνη μου τέτοιο πράγμα χωρίς να έχω πάθει τπτ. Ακόμα είμαι πολύ τρομαγμένη, περιμένω και τα επόμενα αποτελέσματα σε 2 βδομάδες και μάλλον θα ξεκινήσω ενέσεις.. 

 

 

 

 

 

 

 

Εγώ το αντιγριπικο μάλλον θα το κάνω.. του covid θα δούμε αν και ο γυναικολόγος με πιέζει να τα κάνω και τα 2 φοβάμαι λίγο.. 

Καλημερα!! Ευχαριατω πολύ κοριτσια!! Έχω υπέρηχο τώρα τη Δευτέρα και θα του πω να μου τις γράψει ή να μου συστήσει και κάποιον αιματολόγο κύησης. Εσείς έχετε κάποιον να μου συστήσετε στην Αθηνα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολύ καλά κάνετε κορίτσια και το ψάχνετε, πιστεύω όλες οι γυναίκες πρέπει να κάνουν αυτές τις βασικές εξετάσεις πριν μείνουν έγκυες και δεν εννοώ μόνο στο πρώτο παιδί...εγώ στο πρώτο δεν είχα τίποτα,όλα πήγαν τέλεια...και τώρα κάνω ενέσεις. Είναι τόσο συχνό φαινόμενο και έχουν χαθεί άπειρα μωράκια εξαιτίας του. Εύχομαι όλα καλά να μας πάνε στο τέλος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

 

Καλημερα!! Ευχαριατω πολύ κοριτσια!! Έχω υπέρηχο τώρα τη Δευτέρα και θα του πω να μου τις γράψει ή να μου συστήσει και κάποιον αιματολόγο κύησης. Εσείς έχετε κάποιον να μου συστήσετε στην Αθηνα;;

Κορίτσι μου έχεις μηνυμα για να μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση!


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα αν και συμφωνα με τις εβδομαδες μου λογικα θα παω(λεω λογικα γιατι μολις εκανα τον πρωτο υπερηχο)αρχες ιουνιου θα ηθελα να ρωτησω τις πιο εμπειρες μανουλες αν στον πρωτο υπερηχο σου δειχνει μηκος εμβρυου;βλεπω στη φωτογραφια που μου εδωσε ενα D1:16,6 mm και D:9,9mm αλλα απο τη χαρα μου ξεχασα να ρωτησω το γιατρο τι ειναι αυτο και τωρα θα παω σε 2 εβδομαδες παλι.Ευχαριστω και ευχομαι σε ολα τα κοριτσια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απ' το γιατρό! Είμαι πολύ συγκινημένη ,είδαμε και ακούσαμε την υπέροχη καρδουλα του.....δε μπορώ ακόμα να το πιστέψω....αρχές Νοεμβρίου τώρα πάλι! :wub:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απ' το γιατρό! Είμαι πολύ συγκινημένη ,είδαμε και ακούσαμε την υπέροχη καρδουλα του.....δε μπορώ ακόμα να το πιστέψω....αρχές Νοεμβρίου τώρα πάλι! :wub:

Υπέροχα νέα!! Εγώ έχω αυχενική την Πέμπτη και δε βλέπω την ώρα να πάω!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα αν και συμφωνα με τις εβδομαδες μου λογικα θα παω(λεω λογικα γιατι μολις εκανα τον πρωτο υπερηχο)αρχες ιουνιου θα ηθελα να ρωτησω τις πιο εμπειρες μανουλες αν στον πρωτο υπερηχο σου δειχνει μηκος εμβρυου;βλεπω στη φωτογραφια που μου εδωσε ενα D1:16,6 mm και D:9,9mm αλλα απο τη χαρα μου ξεχασα να ρωτησω το γιατρο τι ειναι αυτο και τωρα θα παω σε 2 εβδομαδες παλι.Ευχαριστω και ευχομαι σε ολα τα κοριτσια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Καλως όρισες νέα μανούλα στην ομάδα μας! :wub: κάτι πρέπει να έγραφε κ σε εμένα στη φωτογραφια αλλά το σημαντικό στον πρώτο υπέρηχο είναι να δείτε σάκο. Ο δεύτερος είναι πιο ξεκάθαρος. Ούτε εμένα μου είχε πει ποσό είναι.

1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απ' το γιατρό! Είμαι πολύ συγκινημένη ,είδαμε και ακούσαμε την υπέροχη καρδουλα του.....δε μπορώ ακόμα να το πιστέψω....αρχές Νοεμβρίου τώρα πάλι! :wub:

Μα είναι πολύ συγκινητικό!! Αχ μπραβοο:wub:

πρίν από 58 λεπτά , Spring_girl είπε:

Υπέροχα νέα!! Εγώ έχω αυχενική την Πέμπτη και δε βλέπω την ώρα να πάω!!

Εγω έχω τη Δευτέρα υπέρηχο και δεν βλέπω την ώρα! Μου λείπει το κουκούτσι και θέλω να το βλεπω:D

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα αν και συμφωνα με τις εβδομαδες μου λογικα θα παω(λεω λογικα γιατι μολις εκανα τον πρωτο υπερηχο)αρχες ιουνιου θα ηθελα να ρωτησω τις πιο εμπειρες μανουλες αν στον πρωτο υπερηχο σου δειχνει μηκος εμβρυου;βλεπω στη φωτογραφια που μου εδωσε ενα D1:16,6 mm και D:9,9mm αλλα απο τη χαρα μου ξεχασα να ρωτησω το γιατρο τι ειναι αυτο και τωρα θα παω σε 2 εβδομαδες παλι.Ευχαριστω και ευχομαι σε ολα τα κοριτσια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Καλώς όρισες!! Δε μας λες όμως πόσων εβδομάδων είσαι ! Ίσως καταλάβουμε καλύτερα τι είδες :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα! Τι κάνετε; @Mpoumpou23 πώς είσαι; Είχες κάποιο νεότερο;;

 

Καλημέρα σας κορίτσια!!!Το πρωί είχα πάλι αίμα αν είναι δυνατόν δηλαδή κ πήγα με μισή καρδιά για αυχενική, τώρα γυρίσαμε είναι καλά το μωράκι ευτυχώς!καλή βγήκε και η αυχενική.εχω αποκόλληση κ αιμάτωμα περίπου όσο ένα μανταρίνι μου είπαν.Θα πρέπει να μείνω άλλες 15 μέρες σίγουρα ξάπλα και βλέπουμε πως θα πάει.Αλλα απ'ότι κατάλαβα το αιμάτωμα θα το έχω για καιρό γιατί είναι μεγάλο.Φυλο δεν είδαμε!

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!!!Το πρωί είχα πάλι αίμα αν είναι δυνατόν δηλαδή κ πήγα με μισή καρδιά για αυχενική, τώρα γυρίσαμε είναι καλά το μωράκι ευτυχώς!καλή βγήκε και η αυχενική.εχω αποκόλληση κ αιμάτωμα περίπου όσο ένα μανταρίνι μου είπαν.Θα πρέπει να μείνω άλλες 15 μέρες σίγουρα ξάπλα και βλέπουμε πως θα πάει.Αλλα απ'ότι κατάλαβα το αιμάτωμα θα το έχω για καιρό γιατί είναι μεγάλο.Φυλο δεν είδαμε!

Ααα περαστικά βρε κορίτσι μου! Αφού είναι εντάξει η αυχενική αυτό είναι το ευχάριστο νέο!! Να ξεκουραστείς όσο χρειάζεται!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Spring_girl είπε:

Ααα περαστικά βρε κορίτσι μου! Αφού είναι εντάξει η αυχενική αυτό είναι το ευχάριστο νέο!! Να ξεκουραστείς όσο χρειάζεται!!

Ναι κορίτσι μου!!Τώρα αυτό που μου είπαν με το αιματωμα με αγχωνει λίγο αλλά θα προσπαθήσω να το διαχειριστώ!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Ναι κορίτσι μου!!Τώρα αυτό που μου είπαν με το αιματωμα με αγχωνει λίγο αλλά θα προσπαθήσω να το διαχειριστώ!

 Περαστικά σου και κουράγιο! είναι πολύ δύσκολο τώρα όλο αυτό. Αλλά ευτυχώς είναι καλά το μωράκι:) Το αιμάτωμα τι σημαίνει στην πράξη; Μπορεί να απορροφηθεί; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , μάφιν είπε:

 Περαστικά σου και κουράγιο! είναι πολύ δύσκολο τώρα όλο αυτό. Αλλά ευτυχώς είναι καλά το μωράκι:) Το αιμάτωμα τι σημαίνει στην πράξη; Μπορεί να απορροφηθεί; 

Απ' ότι κατάλαβα θα μου δίνει αίμα συχνά, για απορρόφηση δεν μου ανέφεραν κάτι αν κ το έχω ακούσει να γίνεται κι αυτό!Απλά ελπίζω να μην παθαίνω εγκεφαλικα κάθε φορά που βλέπω αίμα!


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Απ' ότι κατάλαβα θα μου δίνει αίμα συχνά, για απορρόφηση δεν μου ανέφεραν κάτι αν κ το έχω ακούσει να γίνεται κι αυτό!Απλά ελπίζω να μην παθαίνω εγκεφαλικα κάθε φορά που βλέπω αίμα!

όχι όχι δεν θα παθαίνεις! ψύχραιμη θα είσαι εσύ... όσο μπορείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...