Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!!!Το πρωί είχα πάλι αίμα αν είναι δυνατόν δηλαδή κ πήγα με μισή καρδιά για αυχενική, τώρα γυρίσαμε είναι καλά το μωράκι ευτυχώς!καλή βγήκε και η αυχενική.εχω αποκόλληση κ αιμάτωμα περίπου όσο ένα μανταρίνι μου είπαν.Θα πρέπει να μείνω άλλες 15 μέρες σίγουρα ξάπλα και βλέπουμε πως θα πάει.Αλλα απ'ότι κατάλαβα το αιμάτωμα θα το έχω για καιρό γιατί είναι μεγάλο.Φυλο δεν είδαμε!

Μπράβο αυτά είναι ευχάριστα νέα!! Θα συνεχίσεις τη ξάπλα και όλα θα πάνε τέλεια λίγο υπομονή ακόμα!! Σημασία έχει ότι το μωράκι είναι καλά!!

@μάφινπηγες στο γιατρό???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!!!Το πρωί είχα πάλι αίμα αν είναι δυνατόν δηλαδή κ πήγα με μισή καρδιά για αυχενική, τώρα γυρίσαμε είναι καλά το μωράκι ευτυχώς!καλή βγήκε και η αυχενική.εχω αποκόλληση κ αιμάτωμα περίπου όσο ένα μανταρίνι μου είπαν.Θα πρέπει να μείνω άλλες 15 μέρες σίγουρα ξάπλα και βλέπουμε πως θα πάει.Αλλα απ'ότι κατάλαβα το αιμάτωμα θα το έχω για καιρό γιατί είναι μεγάλο.Φυλο δεν είδαμε!

Περαστικά βρε κορίτσι... Πραγματικά θέλει υπομονή και ψυχικό κουράγιο. Όσο μπορείς να κάνεις θετικές σκέψεις.

Τέλεια που βγήκε καλή η αυχενική ,τα θετικά να σκέφτεσαι όσο μπορείς.

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Μπράβο αυτά είναι ευχάριστα νέα!! Θα συνεχίσεις τη ξάπλα και όλα θα πάνε τέλεια λίγο υπομονή ακόμα!! Σημασία έχει ότι το μωράκι είναι καλά!!

@μάφινπηγες στο γιατρό???

Ναι μόλις μπηκα!! Είναι μια χαρα κοριτσια!  :wub: Φτου φτου είναι 2 μέρες μεγαλύτερο. Ενώ είμαι 8+1 με βάση τις ημερομηνίες και αυτό είναι 8+3. Είδαμε χεράκια ποδαράκια:) Μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε ότι αν θέλω μπορούμε να κανονίσουμε κατευθείαν αυχενική  σε 3-4 εβδομαδες. Αλλά εγω του είπα ότι δεν αντέχω να μην το δω στη μεσοδιάστημα και έκλεισα ραντεβου σε 2 εβδομαδες. Κοριτσια είμαι τρισευτυχισμένη, είχα παραδώσει από τις προσπαθειες με εξωσωματική και ήμουν σιγουρη ότι θα πηγαίναμε για δωρεά ωαρίου. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Ναι μόλις μπηκα!! Είναι μια χαρα κοριτσια!  :wub: Φτου φτου είναι 2 μέρες μεγαλύτερο. Ενώ είμαι 8+1 με βάση τις ημερομηνίες και αυτό είναι 8+3. Είδαμε χεράκια ποδαράκια:) Μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε ότι αν θέλω μπορούμε να κανονίσουμε κατευθείαν αυχενική  σε 3-4 εβδομαδες. Αλλά εγω του είπα ότι δεν αντέχω να μην το δω στη μεσοδιάστημα και έκλεισα ραντεβου σε 2 εβδομαδες. Κοριτσια είμαι τρισευτυχισμένη, είχα παραδώσει από τις προσπαθειες με εξωσωματική και ήμουν σιγουρη ότι θα πηγαίναμε για δωρεά ωαρίου. 

Ααααχχχχ τέλεια μπράβο κορίτσι μου!! Είναι υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις ότι αναπτύσσετε το μικρό γλυκουλικο μπεμπακι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Μπράβο αυτά είναι ευχάριστα νέα!! Θα συνεχίσεις τη ξάπλα και όλα θα πάνε τέλεια λίγο υπομονή ακόμα!! Σημασία έχει ότι το μωράκι είναι καλά!!

@μάφινπηγες στο γιατρό???

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Λογικά αύριο θα βγει κ το papp-A να ξέρουμε αν όντως είναι οκ η αυχενική!

13 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Περαστικά βρε κορίτσι... Πραγματικά θέλει υπομονή και ψυχικό κουράγιο. Όσο μπορείς να κάνεις θετικές σκέψεις.

Τέλεια που βγήκε καλή η αυχενική ,τα θετικά να σκέφτεσαι όσο μπορείς.

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Εδώ σαν τον Βούδα κάθομαι!!! Μακάρι να βγει κ η papp-A καλή ώστε να ηρεμήσω κι αλλο!

12 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ναι μόλις μπηκα!! Είναι μια χαρα κοριτσια!  :wub: Φτου φτου είναι 2 μέρες μεγαλύτερο. Ενώ είμαι 8+1 με βάση τις ημερομηνίες και αυτό είναι 8+3. Είδαμε χεράκια ποδαράκια:) Μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε ότι αν θέλω μπορούμε να κανονίσουμε κατευθείαν αυχενική  σε 3-4 εβδομαδες. Αλλά εγω του είπα ότι δεν αντέχω να μην το δω στη μεσοδιάστημα και έκλεισα ραντεβου σε 2 εβδομαδες. Κοριτσια είμαι τρισευτυχισμένη, είχα παραδώσει από τις προσπαθειες με εξωσωματική και ήμουν σιγουρη ότι θα πηγαίναμε για δωρεά ωαρίου. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ναι μόλις μπηκα!! Είναι μια χαρα κοριτσια!  :wub: Φτου φτου είναι 2 μέρες μεγαλύτερο. Ενώ είμαι 8+1 με βάση τις ημερομηνίες και αυτό είναι 8+3. Είδαμε χεράκια ποδαράκια:) Μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε ότι αν θέλω μπορούμε να κανονίσουμε κατευθείαν αυχενική  σε 3-4 εβδομαδες. Αλλά εγω του είπα ότι δεν αντέχω να μην το δω στη μεσοδιάστημα και έκλεισα ραντεβου σε 2 εβδομαδες. Κοριτσια είμαι τρισευτυχισμένη, είχα παραδώσει από τις προσπαθειες με εξωσωματική και ήμουν σιγουρη ότι θα πηγαίναμε για δωρεά ωαρίου.

Μπράβο Μάφιν υπέροχα νέα!! Εσείς οι μανουλες της εξωσωματικής είστε πραγματικά αξιεπαινες. Αχχ κι εγώ δε την αντέχω την αναμονή από υπέρηχο σε υπέρηχο! Ο άντρας μου γελάει λέει καλά πως κανείς έτσι 2 μέρες είναι θα περάσουν :P 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Spring_girl είπε:
13 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ναι μόλις μπηκα!! Είναι μια χαρα κοριτσια!  :wub: Φτου φτου είναι 2 μέρες μεγαλύτερο. Ενώ είμαι 8+1 με βάση τις ημερομηνίες και αυτό είναι 8+3. Είδαμε χεράκια ποδαράκια:) Μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε ότι αν θέλω μπορούμε να κανονίσουμε κατευθείαν αυχενική  σε 3-4 εβδομαδες. Αλλά εγω του είπα ότι δεν αντέχω να μην το δω στη μεσοδιάστημα και έκλεισα ραντεβου σε 2 εβδομαδες. Κοριτσια είμαι τρισευτυχισμένη, είχα παραδώσει από τις προσπαθειες με εξωσωματική και ήμουν σιγουρη ότι θα πηγαίναμε για δωρεά ωαρίου.

Μπράβο Μάφιν υπέροχα νέα!! Εσείς οι μανουλες της εξωσωματικής είστε πραγματικά αξιεπαινες. Αχχ κι εγώ δε την αντέχω την αναμονή από υπέρηχο σε υπέρηχο! Ο άντρας μου γελάει λέει καλά πως κανείς έτσι 2 μέρες είναι θα περάσουν :P 

Χαχχαχα Ε μα ναι!! Κ εγω τα ιδια:wub: ίσως αν μεγαλώσει η κοιλιτσα και το νιώθουμε πιο πολύ να είμαστε πιο κουλ. Δεν το πιστευω αλλά λέμε τωρα:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ναι μόλις μπηκα!! Είναι μια χαρα κοριτσια!  :wub: Φτου φτου είναι 2 μέρες μεγαλύτερο. Ενώ είμαι 8+1 με βάση τις ημερομηνίες και αυτό είναι 8+3. Είδαμε χεράκια ποδαράκια:) Μου έγραψε εξετάσεις και μου είπε ότι αν θέλω μπορούμε να κανονίσουμε κατευθείαν αυχενική  σε 3-4 εβδομαδες. Αλλά εγω του είπα ότι δεν αντέχω να μην το δω στη μεσοδιάστημα και έκλεισα ραντεβου σε 2 εβδομαδες. Κοριτσια είμαι τρισευτυχισμένη, είχα παραδώσει από τις προσπαθειες με εξωσωματική και ήμουν σιγουρη ότι θα πηγαίναμε για δωρεά ωαρίου. 

Είδες χεράκια ποδαράκια?? Εμένα μου το έβγαλε 8+2 και έβλεπα ένα φασόλι στην οθόνη:lol: μπράβο κορίτσι μου πολύ χάρηκα!!! Ειδικά μετά απ' αυτά που πέρασες το αξίζεις!  Μακάρι να συνεχίσουμε όλες ετσι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Είδες χεράκια ποδαράκια?? Εμένα μου το έβγαλε 8+2 και έβλεπα ένα φασόλι στην οθόνη:lol: μπράβο κορίτσι μου πολύ χάρηκα!!! Ειδικά μετά απ' αυτά που πέρασες το αξίζεις!  Μακάρι να συνεχίσουμε όλες ετσι!

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Όλες να είμαστε καλά! Εύχομαι όλα τα κορίτσια να είμαστε εδώ τον Μάιο και να συζητάμε τα τελευταία:wub: Καλά μην φανταστείς τίποτα μακρινάρια... μετά τον υπέρηχο,  είχα χώσει όλο μου το πρόσωπο στην φωτογραφία και τα διέκρινα σε αυτή που δείχνει το μωρό από μπροστά.. με μικροσκόπιο χαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Χάθηκα λίγο!!! 8 και 4 σήμερα!! Το στομάχι μου χαλιά ότι τρώω μου δημιουργεί τάση για εμετό χωρίς να κάνω βέβαια και δεν παλεύεται άλλο!!! Στις 15/11 περιμένω να κάνω αυχενική και λήψη τροφοβλάστης να δούμε αν το μωρό μας είναι υγιές!!!η ψυχολογία μου όχι ιδιαίτερα καλή πολύ άγχος και αυτή η εγκυμοσύνη μου φαίνεται η δυσκολότερη από τις προηγούμενες δύο!!!

Βρε κορίτσια όσες θα γεννήσετε σε δημόσιο πρώτο ο θεός από πού βρήκατε τους γιατρους σάς??

Υπάρχει κάποια λίστα με τούς γιατρούς του Έλενα παράδειγμα??η γυναικολόγος μου είναι ιδιώτης στο μητέρα αλλά έχουμε ζοριστει λίγο και σκέφτομαι να ψάξω κάποιον σε δημόσιο που ακόμα καλύτερα θα ήταν να έχει και ιδιωτικό ιατρείο εξωτερικά!!! Αν ξέρετε κάτι θα χαρώ να με κατατοπισετε!!!

Ολόκληρο κατεβατο σας έγραψα αλλά είχα καιρό να πω τα νέα μου!!! Χαχα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Konvat22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Χάθηκα λίγο!!! 8 και 4 σήμερα!! Το στομάχι μου χαλιά ότι τρώω μου δημιουργεί τάση για εμετό χωρίς να κάνω βέβαια και δεν παλεύεται άλλο!!! Στις 15/11 περιμένω να κάνω αυχενική και λήψη τροφοβλάστης να δούμε αν το μωρό μας είναι υγιές!!!η ψυχολογία μου όχι ιδιαίτερα καλή πολύ άγχος και αυτή η εγκυμοσύνη μου φαίνεται η δυσκολότερη από τις προηγούμενες δύο!!!

Βρε κορίτσια όσες θα γεννήσετε σε δημόσιο πρώτο ο θεός από πού βρήκατε τους γιατρους σάς??

Υπάρχει κάποια λίστα με τούς γιατρούς του Έλενα παράδειγμα??η γυναικολόγος μου είναι ιδιώτης στο μητέρα αλλά έχουμε ζοριστει λίγο και σκέφτομαι να ψάξω κάποιον σε δημόσιο που ακόμα καλύτερα θα ήταν να έχει και ιδιωτικό ιατρείο εξωτερικά!!! Αν ξέρετε κάτι θα χαρώ να με κατατοπισετε!!!

Ολόκληρο κατεβατο σας έγραψα αλλά είχα καιρό να πω τα νέα μου!!! Χαχα!

Δε μπορώ να σε βοηθήσω αλλά αν βγάλεις άκρη με γιατρό στο Έλενα κάνε τον κοπο να μου στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα:D  και γω δεν έχω κανέναν και θα γεννήσω σε δημόσιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Konvat22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Χάθηκα λίγο!!! 8 και 4 σήμερα!! Το στομάχι μου χαλιά ότι τρώω μου δημιουργεί τάση για εμετό χωρίς να κάνω βέβαια και δεν παλεύεται άλλο!!! Στις 15/11 περιμένω να κάνω αυχενική και λήψη τροφοβλάστης να δούμε αν το μωρό μας είναι υγιές!!!η ψυχολογία μου όχι ιδιαίτερα καλή πολύ άγχος και αυτή η εγκυμοσύνη μου φαίνεται η δυσκολότερη από τις προηγούμενες δύο!!!

Βρε κορίτσια όσες θα γεννήσετε σε δημόσιο πρώτο ο θεός από πού βρήκατε τους γιατρους σάς??

Υπάρχει κάποια λίστα με τούς γιατρούς του Έλενα παράδειγμα??η γυναικολόγος μου είναι ιδιώτης στο μητέρα αλλά έχουμε ζοριστει λίγο και σκέφτομαι να ψάξω κάποιον σε δημόσιο που ακόμα καλύτερα θα ήταν να έχει και ιδιωτικό ιατρείο εξωτερικά!!! Αν ξέρετε κάτι θα χαρώ να με κατατοπισετε!!!

Ολόκληρο κατεβατο σας έγραψα αλλά είχα καιρό να πω τα νέα μου!!! Χαχα!

Καλησπέρα κορίτσι μου!! 

Τελειαααα με το καλό!! 

Εγώ 10+1 σήμερα!! 7/11 έχω αυχενική πρώτα ο Θεός!! 

Αυτό με το στομάχι το έχω και εγώ,απλά κάνω και εμετούς κάθε μέρα... :(

Εγώ έχω γιατρό στο Έλενας, τον βρήκα μέσω μιας συναδέλφου και μιας ξαδέρφης του άντρα μου!! Ήταν και οι δύο πολύ ευχαριστημένες όπως και εγώ μέχρι στιγμής! 

Ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου αλλά πρώτη φορά με αναλαμβάνει ο γιατρός αυτός!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Ελενη1993 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! 

Τελειαααα με το καλό!! 

Εγώ 10+1 σήμερα!! 7/11 έχω αυχενική πρώτα ο Θεός!! 

Αυτό με το στομάχι το έχω και εγώ,απλά κάνω και εμετούς κάθε μέρα... :(

Εγώ έχω γιατρό στο Έλενας, τον βρήκα μέσω μιας συναδέλφου και μιας ξαδέρφης του άντρα μου!! Ήταν και οι δύο πολύ ευχαριστημένες όπως και εγώ μέχρι στιγμής! 

Ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου αλλά πρώτη φορά με αναλαμβάνει ο γιατρός αυτός!! 

Μπράβο με το καλό εύχομαι να έχεις μια άριστη αυχενική να φύγει και το πρώτο άγχος!!!

Μπορείς να μου πείς τα στοιχεία του και βασικά πως έκλεινες τα ραντεβού για τον συγκεκριμένο γιατρό??

Μπαίνοντας να κλείσω ραντεβού μου έβγαζε τι διαθέσιμα είχε στις ημερομηνίες που επέλεξα αλλά δεν μου γράφει κάπου τον γιατρό!!

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη που επεμβαίνω, επειδή έχω κλείσει αυχενική στο Έλενα ξέρετε αν εκείνη την ώρα κάνουν μαζί και την εξέταση αίματος που πάει πακέτο με την αυχενική? Η πρέπει να πας αλλού να την κάνεις αυτή κι πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...