Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Konvat22 είπε:

Μπράβο με το καλό εύχομαι να έχεις μια άριστη αυχενική να φύγει και το πρώτο άγχος!!!

Μπορείς να μου πείς τα στοιχεία του και βασικά πως έκλεινες τα ραντεβού για τον συγκεκριμένο γιατρό??

Μπαίνοντας να κλείσω ραντεβού μου έβγαζε τι διαθέσιμα είχε στις ημερομηνίες που επέλεξα αλλά δεν μου γράφει κάπου τον γιατρό!!

Σε ευχαριστώ!

Αχ μακαριιι!! 

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα! Μην φανεί ότι κάνω διαφήμιση στον γιατρό!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έκανα αυχενική σήμερα, όλα τέλεια!! Μας έβγαλε και 3D φωτογραφίες, είμαστε τρελαμενοι!! :wub: Τι κάνετε οι υπόλοιπες;;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Να έχετε ένα γερό μωράκι εύχομαι!!!οι 3D είναι ότι καλύτερο!!! Ψάχνεις ήδη να δεις που μοιάζει!!! Σας είπαν για φύλο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έκανα αυχενική σήμερα, όλα τέλεια!! Μας έβγαλε και 3D φωτογραφίες, είμαστε τρελαμενοι!! :wub: Τι κάνετε οι υπόλοιπες;;

Μπράβο!! Τι ωραία νέα!:wub: εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην αγοράσω τίποτα και μόνο να διαβάζω και να βλέπω βιντεάκια. Έβαλα στο εαυτό μου όριο τον Ιανουάριο. Μετά θα αγοράσω κάποια πρώτα πράγματα. Να σε ρωτήσω κάτι; Μετά την αυχενική ποιο είναι το επόμενο σημαντικό βήμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έκανα αυχενική σήμερα, όλα τέλεια!! Μας έβγαλε και 3D φωτογραφίες, είμαστε τρελαμενοι!! :wub: Τι κάνετε οι υπόλοιπες;;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έκανα αυχενική σήμερα, όλα τέλεια!! Μας έβγαλε και 3D φωτογραφίες, είμαστε τρελαμενοι!! :wub: Τι κάνετε οι υπόλοιπες;;

Τέλεια νέα. Εγώ εδώ,χαλαρά. Περιμένω τη σειρά μου στις 31 που έχω ραντεβού. Με πιάνει αρκετά συχνά το στομάχι μου,σαν ανακατωσουρα. Δεν φτάνω στον εμετό αλλά είναι αρκετά δυσάρεστο . Αλλά όλα καλά.

πρίν από 37 λεπτά , μάφιν είπε:

 Μετά την αυχενική ποιο είναι το επόμενο σημαντικό βήμα;

Η β επιπέδου.

Γίνεται τις 21η-25η εβδομάδα.Λογικά θα την κάνουμε τέλη Δεκεμβρίου -Γενάρη . 

Κάποιες γυναίκες μπορεί να χρειαστεί να κάνουν και αμνιοπαρακέντηση που γίνεται νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ όλες!! Τρομερές οι φωτογραφίες, έβαζε και το δαχτυλακι στο στόμα λιωσαμε! Η επόμενη σημαντική είναι η β επιπέδου ναι, κλείσαμε από τώρα για 28/12. Στο ενδιάμεσο θα πηγαίνουμε και στο γιατρό που με παρακολουθεί έτσι κι αλλιώς.

Κι εγώ @μάφιν μετά τα Χριστούγεννα σκέφτομαι να αγοράσω πράγματα, να γίνει και η β επιπέδου και μετά. Η μαμά μου εν τω μεταξύ λέει ότι η ίδια περίμενε να γεννήσει πρώτα και μετά πήρε τα πάντα, εγώ αποκλείεται να το κάνω αυτό δεν κρατιέμαι :D

 @Konvat22 ξέραμε για αγόρι, ο σημερινός μας είπε κορίτσι αν και είναι υπερβολικά νωρίς για σίγουρη πρόβλεψη. Οπότε αναμένουμε!! Εννοείται γερό να είναι πρώτα :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήγα στην τουαλέτα κ είδα αίμα. Είχαμε κατέβει στο κέντρο για μισή ωριτσα,περπάτησα λίγο κ κουράστηκα είναι η αλήθεια. Είχαμε κ επαφή με τον άντρα μου το πρωί. Πήρα τηλ τον γιατρό κ θα πάω από εκεί να με δει. Έχω αγχωθει κ στεναχωρηθεί αρκετά. Ξαναπήγα μετά από λίγο,ευτυχώς δεν είχα ξανά. Αλλά είμαι ξαπλωμένη μέχρι να φύγω. 

  • Λυπημένη/-ος 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Κορίτσια, πήγα στην τουαλέτα κ είδα αίμα. Είχαμε κατέβει στο κέντρο για μισή ωριτσα,περπάτησα λίγο κ κουράστηκα είναι η αλήθεια. Είχαμε κ επαφή με τον άντρα μου το πρωί. Πήρα τηλ τον γιατρό κ θα πάω από εκεί να με δει. Έχω αγχωθει κ στεναχωρηθεί αρκετά. Ξαναπήγα μετά από λίγο,ευτυχώς δεν είχα ξανά. Αλλά είμαι ξαπλωμένη μέχρι να φύγω. 

Εύχομαι να μην είναι τπτ,πιστευω ότι ίσως κουράστηκες λίγο!!! Θα περιμένουμε νέα σού!!! :;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Konvat22 είπε:

Εύχομαι να μην είναι τπτ,πιστευω ότι ίσως κουράστηκες λίγο!!! Θα περιμένουμε νέα σού!!! :;

Σε ευχαριστώ πολύ.Δόξα τω θεώ,δεν είναι κάτι σοβαρό. Μου είπε δεν είναι τίποτα,δεν υπήρχε ούτε αποκόλληση,ούτε κάτι άλλο. Μια σκιουλα μόνο που λέει θα περάσει (δεν θυμάμαι πως ακριβώς μου το είπε.)

Μου έγραψε προγεστερόνη για 5 ημέρες και λίγο ξεκούραση. Γενικά ήταν πολύ καθησυχαστικος.

Αγχώθηκα γιατί δεν μου είχε ξανατυχει πότε στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου να δω αίμα.

Όλα καλα , προχωράμε.:wub:

  • Μου αρέσει 6

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ στη δεύτερο είμαι κ θέλω τη γνώμη σας ή απ την εμπειρία σας. Είμαι 8 εβδομάδων κ τη Δευτέρα που πήγαμε στο γιατρό είδαμε ότι ο σάκος δεν είναι στρογγυλός αλλά σα μισοφέγγαρο. Απ την αρχή της εγκυμοσύνης παιρνω προγεστερονη. Αυτή τη φορά μου είπε να προσέχω με τα βαρυ κλπ. Αυτό με το σάκο το έχετε ακουσει ξανά; Είναι ανησυχητικό;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ στη δεύτερο είμαι κ θέλω τη γνώμη σας ή απ την εμπειρία σας. Είμαι 8 εβδομάδων κ τη Δευτέρα που πήγαμε στο γιατρό είδαμε ότι ο σάκος δεν είναι στρογγυλός αλλά σα μισοφέγγαρο. Απ την αρχή της εγκυμοσύνης παιρνω προγεστερονη. Αυτή τη φορά μου είπε να προσέχω με τα βαρυ κλπ. Αυτό με το σάκο το έχετε ακουσει ξανά; Είναι ανησυχητικό;

Εγώ είχα στην αρχή της δεύτερης εγκυμοσύνης μου "πλακουτσωτο" σάκο αλλά στη συνέχεια άλλαξε σχήμα και ήταν ολοστρογγυλος.....δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το σάκο. Οι μετρήσεις πως ήταν? Καρδούλα ακούσατε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Εγώ είχα στην αρχή της δεύτερης εγκυμοσύνης μου "πλακουτσωτο" σάκο αλλά στη συνέχεια άλλαξε σχήμα και ήταν ολοστρογγυλος.....δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το σάκο. Οι μετρήσεις πως ήταν? Καρδούλα ακούσατε?

Στη μέτρηση ήταν ακριβώς το σποράκι όταν είχαμε πάει 7 εβδ και 5 ημερών όσο ήμουν εκείνη την ημερα. Κ καρδούλα κανονικά πολύ καλά ήταν 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μπουμπού92 είπε:

Στη μέτρηση ήταν ακριβώς το σποράκι όταν είχαμε πάει 7 εβδ και 5 ημερών όσο ήμουν εκείνη την ημερα. Κ καρδούλα κανονικά πολύ καλά ήταν 

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! @μπουμπού92 ελπίζω να μην είναι κάτι, αλλά αφού ακούσατε καρδούλα κτλ φαντάζομαι ότι μεγαλώνει κανονικά. Ο γιατρός τι σου είπε;

Εμένα κορίτσια με πονάνε οι θηλές μου πολύ:cry: έχω πάρει ένα λαδάκι και βάζω μετά το μπάνιο αλλά μάλλον πρέπει να αγοράσω βαμβακερό καλό σουτιέν. Έχετε καμιά άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2022 at 1:08 ΜΜ, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου επειδή έχω τσεκαρει αρκετές μεταλλάξεις για θρομβοφιλια και βγήκα θετική και στην κληρονομική και στην επίκτητη θρομβοφιλια (μαιευτικο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο), η επίκτητη είναι αυτή που επηρεαζει την κύηση κατά κύριο λόγο κ κάποιοι παράγοντες από την κληρονομική.θες να μου πεις πάνω κάτω ποιες εξετάσεις έκανες?

Κορίτσια μια ερώτηση, όσες κάνετε αντιπηκτική ένεση, αν κ όταν είχατε καφέ εκκρίσεις, την κάνατε κανονικά ή την σταματήσατε?

Κανονικότατα!

On 17/10/2022 at 11:57 ΠΜ, Mpoumpou23 είπε:

Απ' ότι κατάλαβα θα μου δίνει αίμα συχνά, για απορρόφηση δεν μου ανέφεραν κάτι αν κ το έχω ακούσει να γίνεται κι αυτό!Απλά ελπίζω να μην παθαίνω εγκεφαλικα κάθε φορά που βλέπω αίμα!

Και εγω ειχα αιματωμα που απορροφήθηκε οσο και το δικό σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...