Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν γνωρίζω για πιο φθηνές αλλά εδώ στην Αγγλία δουλεύουν τις q10 αλλά είναι ακριβές δυστυχώς κ εμείς τέσσερεις μήνες λύγισαμε οικονομικά όμως στα φόρουμ του εξωτερικού εδώ διάβασα πολύ  καλές κριτικές για σπερμα κ ωάριο και σκέψου Ελλάδα είχε το πακέτο 70 κάτι κ Αγγλία 45 κ πάλι για εμάς που θέλαμε δυο κουτιά ο καθένας κάθε δεκαπέντε άστο 

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εμένα με πιάνουν κάτι ζαλάδες έτσι ξαφνικά που πρέπει να κάτσω όπου κι αν είμαι γιατί παραπαταω... ευτυχώς δεν έχω ναυτίες όμως. Τι κάνετε όλη μερα? Ξεκουράζεστε περισσότερο η συνεχίζετε κανονικά αυτά που κάνατε και πριν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εμένα με πιάνουν κάτι ζαλάδες έτσι ξαφνικά που πρέπει να κάτσω όπου κι αν είμαι γιατί παραπαταω... ευτυχώς δεν έχω ναυτίες όμως. Τι κάνετε όλη μερα? Ξεκουράζεστε περισσότερο η συνεχίζετε κανονικά αυτά που κάνατε και πριν?

Καλησπερα! Κι εγώ έχω λίγες ζαλάδες, αλλά ευτυχώς πάνω κάτω συνεχίζω την καθημερινότητα που είχα και πριν! Μεγάλο συν που δεν έχουμε ναυτίες και εμετούς, πέρασε και το πρώτο τρίμηνο οπότε όλα βελτιώνονται! Εγώ περιμένω το επόμενο ραντεβού με τον γιατρο μου στις 3/11. Nipt έχει κάνει / θα κάνει καμία;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εμένα με πιάνουν κάτι ζαλάδες έτσι ξαφνικά που πρέπει να κάτσω όπου κι αν είμαι γιατί παραπαταω... ευτυχώς δεν έχω ναυτίες όμως. Τι κάνετε όλη μερα? Ξεκουράζεστε περισσότερο η συνεχίζετε κανονικά αυτά που κάνατε και πριν?

Εγώ προς το παρόν κάθομαι στο κρεβάτι σαν την κότα για να κολλήσει η αποκόλληση. Δεν μπορώ να παίξω με το παιδάκι μου κ τον βλέπω που στενοχωριέται ο καημένος κ έτσι στενοχωριεμαι κι εγώ .

10 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλησπερα! Κι εγώ έχω λίγες ζαλάδες, αλλά ευτυχώς πάνω κάτω συνεχίζω την καθημερινότητα που είχα και πριν! Μεγάλο συν που δεν έχουμε ναυτίες και εμετούς, πέρασε και το πρώτο τρίμηνο οπότε όλα βελτιώνονται! Εγώ περιμένω το επόμενο ραντεβού με τον γιατρο μου στις 3/11. Nipt έχει κάνει / θα κάνει καμία;

Εγώ έχω ραντεβού με τον γιατρό μου στις 1/11 οπότε θελω να δω τι θα μου πει!

 

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Εγώ προς το παρόν κάθομαι στο κρεβάτι σαν την κότα για να κολλήσει η αποκόλληση. Δεν μπορώ να παίξω με το παιδάκι μου κ τον βλέπω που στενοχωριέται ο καημένος κ έτσι στενοχωριεμαι κι εγώ .

Εγώ έχω ραντεβού με τον γιατρό μου στις 1/11 οπότε θελω να δω τι θα μου πει!

 

 

Πώς πάει; Είσαι καλύτερα με την αιμορραγία;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Spring_girl είπε:

Πώς πάει; Είσαι καλύτερα με την αιμορραγία;;

Ναι κοπέλα μου ευτυχώς μέχρι στιγμής πάω καλύτερα! Ελπίζω να μην με ξαναβρεί κανένα κακό.Εσυ πως είσαι?? Να ρωτήσω κάτι άσχετο, τώρα δουλεύετε όλες ή είστε σε αναρρωτική?

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Ναι κοπέλα μου ευτυχώς μέχρι στιγμής πάω καλύτερα! Ελπίζω να μην με ξαναβρεί κανένα κακό.Εσυ πως είσαι?? Να ρωτήσω κάτι άσχετο, τώρα δουλεύετε όλες ή είστε σε αναρρωτική?

Εγώ δουλεύω κανονικά αλλά από το σπίτι. Ευχομαι να πανε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο!

14 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλησπερα! Κι εγώ έχω λίγες ζαλάδες, αλλά ευτυχώς πάνω κάτω συνεχίζω την καθημερινότητα που είχα και πριν! Μεγάλο συν που δεν έχουμε ναυτίες και εμετούς, πέρασε και το πρώτο τρίμηνο οπότε όλα βελτιώνονται! Εγώ περιμένω το επόμενο ραντεβού με τον γιατρο μου στις 3/11. Nipt έχει κάνει / θα κάνει καμία;

έχει πλάκα που είμαστε συγχρονισμένες στα ραντεβού εγώ έχω 2/11 εσύ 1/11 και η @Mpoumpou23 3/11:)

On 23/10/2022 at 11:46 ΠΜ, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εμένα με πιάνουν κάτι ζαλάδες έτσι ξαφνικά που πρέπει να κάτσω όπου κι αν είμαι γιατί παραπαταω... ευτυχώς δεν έχω ναυτίες όμως. Τι κάνετε όλη μερα? Ξεκουράζεστε περισσότερο η συνεχίζετε κανονικά αυτά που κάνατε και πριν?

επειδή εχω αυπνίες, είμαι λίγο πεσμένη μέσα στην ημέρα. Γενικά έχω κατεβάσει ρυθμούς. Περιμένω πως και πως να κλείσω τρίμηνο και να ξεκινησω γιόγκα για εγκύους:) ζαλίζομαι όταν σηκώνομαι απότομα και πονάει πολύ το στήθος μου που σας είπα παραπάνω.Κατα τα άλλα μια χαρά:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , μάφιν είπε:

 

έχει πλάκα που είμαστε συγχρονισμένες στα ραντεβού εγώ έχω 2/11 εσύ 1/11 και η @Mpoumpou23 3/11:)

 

Κι εγώ στις 31/10. 

 

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

 Να ρωτήσω κάτι άσχετο, τώρα δουλεύετε όλες ή είστε σε αναρρωτική?

Εγώ σταμάτησα τις 10/10. Μπορούσα αν ήθελα να βγάλω αναρρωτική,αλλά ούτως ή άλλως στις 31/10 θα τελειώναμε κ δεν ήθελα. 

 

On 23/10/2022 at 11:46 ΠΜ, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εμένα με πιάνουν κάτι ζαλάδες έτσι ξαφνικά που πρέπει να κάτσω όπου κι αν είμαι γιατί παραπαταω... ευτυχώς δεν έχω ναυτίες όμως. Τι κάνετε όλη μερα? Ξεκουράζεστε περισσότερο η συνεχίζετε κανονικά αυτά που κάνατε και πριν?

Εγώ ναι,ξεκουράζομαι αρκετά. Λίγο που δεν ένιωθα πολύ καλά,λίγο η κούραση κ οι ζαλάδες,ήρθε κ το αίμα κ τώρα κάνω λίγα πράγματα. Αλλά θα αρχίσω σιγά σιγά να επανέρχομαι . 

  • Μου αρέσει 3

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Εγώ δουλεύω κανονικά αλλά από το σπίτι. Ευχομαι να πανε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο!

έχει πλάκα που είμαστε συγχρονισμένες στα ραντεβού εγώ έχω 2/11 εσύ 1/11 και η @Mpoumpou23 3/11:)

επειδή εχω αυπνίες, είμαι λίγο πεσμένη μέσα στην ημέρα. Γενικά έχω κατεβάσει ρυθμούς. Περιμένω πως και πως να κλείσω τρίμηνο και να ξεκινησω γιόγκα για εγκύους:) ζαλίζομαι όταν σηκώνομαι απότομα και πονάει πολύ το στήθος μου που σας είπα παραπάνω.Κατα τα άλλα μια χαρά:wub:

1/11 έχω!αλλά παίζει τελικά να με δει κ νωρίτερα!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω κανονικά και θα συνεχίσω αν μπορέσω μέχρι τον 7ο πρώτα ο Θεός.. Καλά είμαι κι εγώ, δεν έχω εμπειρία από προηγούμενες εγκυμοσύνες αλλά κάτι μου λέει ότι το δεύτερο τρίμηνο είναι το καλύτερο! 

@μάφιν ναι υπάρχει συγχρονισμός χαχα! Έχει γούστο και τα μωράκια να βγουν έτσι με τη σειρά! :D Προς το παρόν μου φαίνεται τοοοοσο μακρυνό βέβαια.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

 

έχει πλάκα που είμαστε συγχρονισμένες στα ραντεβού εγώ έχω 2/11 εσύ 1/11 και η @Mpoumpou23 3/11:)

 

Βάλε κ μένα στις 5/11:lol: ψάχνουμε κάποια για τις 4/11!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Πώς είστε κορίτσια? 

Εγώ συνεχίζω με εμετούς και ανακατατοσουρες ακάθεκτη δεν με εμποδίζει τίποτα!! 

Είναι σε αναρρωτική εγώ σχεδόν από την αρχή που έμαθα για την εγκυμοσύνη γιατί δεν γινόταν να δουλέψω στο πόστο που ήμουν!

Εγώ είμαι λίγο πιο μακρια από τα δικά σας ραντεβού 7/11 πάω για αυχενική! 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαστε 12 εβδομάδων εμείς και περιμένω πως και πως την αυχενική στις 2/11

Μέχρι και σήμερα έχω μια. πολύ ήρεμη κύηση με σχεδόν μηδενικά συμπτώματα, πέρα από την υπνηλία δεν ταλαιπωρήθηκα από τίποτα άλλο και αν και νιώθω τυχερή σε αυτό, μάλλον θα είμαι λίγο άτυχη με το ζάχαρο μου. Το πρωινό μου ζάχαρο είναι συνήθως σχετικά υψηλό 90-92-94 όπως και η γλυκοζιωμένη μου 5,8 και 6 μονάδες η τελευταία. Ωστόσο έχω μια πολύ καλή καμπύλη ζαχάρου, έχω ένα υγιές σωματικό βάρος και τρέφομαι αρκετά υγιεινά τα τελευταία χρόνια. Αντιμετωπίζει καμία κάτι ανάλογο ;

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας και καλά αποτελέσματα στην αυχενική μας που πλησιάζει! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GigiChr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαστε 12 εβδομάδων εμείς και περιμένω πως και πως την αυχενική στις 2/11

Μέχρι και σήμερα έχω μια. πολύ ήρεμη κύηση με σχεδόν μηδενικά συμπτώματα, πέρα από την υπνηλία δεν ταλαιπωρήθηκα από τίποτα άλλο και αν και νιώθω τυχερή σε αυτό, μάλλον θα είμαι λίγο άτυχη με το ζάχαρο μου. Το πρωινό μου ζάχαρο είναι συνήθως σχετικά υψηλό 90-92-94 όπως και η γλυκοζιωμένη μου 5,8 και 6 μονάδες η τελευταία. Ωστόσο έχω μια πολύ καλή καμπύλη ζαχάρου, έχω ένα υγιές σωματικό βάρος και τρέφομαι αρκετά υγιεινά τα τελευταία χρόνια. Αντιμετωπίζει καμία κάτι ανάλογο ;

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας και καλά αποτελέσματα στην αυχενική μας που πλησιάζει! 

Α με το καλό η αυχενικη:wub: Η αλήθεια είναι ότι κ εγω είχα 98 όταν προσπαθούσαμε με εξωσωματική. Έχασα βέβαια 10 κιλα από τοτε. Αλλά η ενδοκρινολόγος μου έδωσε Glucophage και Μου είχε πει να το συνεχίσω και στην εγκυμοσύνη. Τώρα πρέπει να ξαναπάω μου φαίνεται. Εσυ πηγές σε ενδοκρινολόγο; Τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

Πριν μείνω έγκυος δεν είχα κάποιο θέμα με το ζάχαρο μου, στις αρχές του δεύτερο μήνα που το έλεγξα παρατηρήθηκε αυτή η αύξηση στις τιμές και επισκέφτηκα έναν ενδοκρινολόγο τότε, ο οποίος μου έδωσε μια ΔΙΑΙΤΑ να ακολουθήσω  και την συμβουλή να πεινάω συνεχώς (είμαι 64 κιλά και δεν έχω καθόλου περιττό βάρος ), έχω ξεκινήσει μετρήσεις 3 φορές τη μέρα και έκανα και καμπύλη ζαχάρου, η οποία ευτυχώς βγήκε άριστη.

Όλα αυτά γίνονται επειδή υπάρχει κληρονομικότητα στο οικογενειακό μου περιβάλλον, αλλιώς νομίζω δεν θα με έβαζαν σε αυτή την διαδικασία τόσο νωρίς. Από τις μετρήσεις αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι υπάρχει θέμα μόνο στο πρωινό ζάχαρο και όχι κάθε μέρα, οι τιμές μεταβάλλονται συνεχώς  από 78 έως 97.

Φυσικά δεν ακολούθησα την δίαιτα, αλλά έχω κόψει μαχαίρι την ζάχαρη και προσπαθώ να μειώσω τα ψωμιά, τις ζύμες κλπ ή προτιμώ τα ολικής.

Τώρα έχω κλείσει ξανά νέο ραντεβού σε άλλον ενδοκρινολόγο για μια δεύτερη γνώμη οπότε προσπαθώ να μην αγχώνομαι (όσο γίνεται) μέχρι τότε.

41 minutes ago, μάφιν said:

Α με το καλό η αυχενικη:wub: Η αλήθεια είναι ότι κ εγω είχα 98 όταν προσπαθούσαμε με εξωσωματική. Έχασα βέβαια 10 κιλα από τοτε. Αλλά η ενδοκρινολόγος μου έδωσε Glucophage και Μου είχε πει να το συνεχίσω και στην εγκυμοσύνη. Τώρα πρέπει να ξαναπάω μου φαίνεται. Εσυ πηγές σε ενδοκρινολόγο; Τι σου είπε;

Πριν μείνω έγκυος δεν είχα κάποιο θέμα με το ζάχαρο μου, στις αρχές του δεύτερο μήνα που το έλεγξα παρατηρήθηκε αυτή η αύξηση στις τιμές και επισκέφτηκα έναν ενδοκρινολόγο τότε, ο οποίος μου έδωσε μια ΔΙΑΙΤΑ να ακολουθήσω  και την συμβουλή να πεινάω συνεχώς (είμαι 64 κιλά και δεν έχω καθόλου περιττό βάρος ), έχω ξεκινήσει μετρήσεις 3 φορές τη μέρα και έκανα και καμπύλη ζαχάρου, η οποία ευτυχώς βγήκε άριστη.

Όλα αυτά γίνονται επειδή υπάρχει κληρονομικότητα στο οικογενειακό μου περιβάλλον, αλλιώς νομίζω δεν θα με έβαζαν σε αυτή την διαδικασία τόσο νωρίς. Από τις μετρήσεις αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι υπάρχει θέμα μόνο στο πρωινό ζάχαρο και όχι κάθε μέρα, οι τιμές μεταβάλλονται συνεχώς  από 78 έως 97.

Φυσικά δεν ακολούθησα την δίαιτα, αλλά έχω κόψει μαχαίρι την ζάχαρη και προσπαθώ να μειώσω τα ψωμιά, τις ζύμες κλπ ή προτιμώ τα ολικής.

Τώρα έχω κλείσει ξανά νέο ραντεβού σε άλλον ενδοκρινολόγο για μια δεύτερη γνώμη οπότε προσπαθώ να μην αγχώνομαι (όσο γίνεται) μέχρι τότε.

 
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...