Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Blue Velvet καλημέρα κορίτσι μου ! Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ! Σου ευχόμαστε να είναι ανώδυνο σήμερα το αποτέλεσμα της εξετάσης ! Να ξέρεις πως σε νιώθω και εγώ και όλες μας ! Πες μας πταν θα έχεις νέα ! Φιλάκια !

      3 minutes ago, Eflenew said:

      Κοριτσιααααα απίστευτο!!! 142 χοριακη! Δε μπορούμε να το πιστέψουμε!!! Ξέρω ότι έχω πολύ μεγάλο δρόμο μπροστά και η επαναληπτική της Τετάρτης είναι πολύ σημαντική όμως στα τόσα χρόνια η πιο μεγάλη μου χοριακη ήταν 17... Η γκουρού των τεστ είχε δίκιο 😁

      Εεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεε εεεεεεε εεεεεεεεεεεε τι ωραία που ξεκίνησε η εβδομάδα !!!! Με το καλό !!!!! Ο δρόμος που ξεκίνησες να είναι έτσι χαμογελαστός όπως σήμερα ! Ποια είναι η γκουρού των τεστ … να εμφανιστεί άμεσα την θέλω χαχαχά 

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Silver lining είπε:

Και γω προέρχομαι από ιστορικό υπογονιμότητας και προηγούμενης αποβολής και εξαιτίας αυτού είμαι περισσότερο φρικαρισμενη. Αλήθεια σκέφτομαι πως θα ήμουν αν δεν είχα περάσει όλα αυτά, πόσο πιο αισιόδοξη και ανέμελη. 

Μου είναι δύσκολο ακόμα και τώρα να πιστέψω ότι αυτό όντως συμβαίνει και θα γίνω μαμά. Είναι λες και ο εγκέφαλος μου είχε ρυθμιστεί να περιμένει το χειρότερο σενάριο.

Προσπαθώ όμως και μετράω τις μέρες μια μια.

 

Ναι, σε καταλαβαίνω. Είναι που έχει γίνει με τόσο κόπο και έχουμε τον φόβο ότι αν γίνει στραβή δεν θα ξαναείμαστε τόσο τυχερές. Αλλά εντάξει, πρέπει να πιεζόμαστε να ζούμε και να ευχαριστιόμαστε τη στιγμή. Προχθές χάιδευα την κοιλιά μου και σκεφτόμουν ότι σε κάποια φάση είχα πιστεί ότι εγώ δεν θα καταφέρω ποτέ να είμαι έγκυος ή να έχω μωράκι με το δικό μου dna(γιατί θα πήγαινα με δωρεά). Γι αυτό και είμαι διπλά χαρούμενη ΄τωρα που τα καταφέραμε☺️ θα μας πάνε όλα καλά!! το χουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , μάφιν είπε:

Ναι, σε καταλαβαίνω. Είναι που έχει γίνει με τόσο κόπο και έχουμε τον φόβο ότι αν γίνει στραβή δεν θα ξαναείμαστε τόσο τυχερές. Αλλά εντάξει, πρέπει να πιεζόμαστε να ζούμε και να ευχαριστιόμαστε τη στιγμή. Προχθές χάιδευα την κοιλιά μου και σκεφτόμουν ότι σε κάποια φάση είχα πιστεί ότι εγώ δεν θα καταφέρω ποτέ να είμαι έγκυος ή να έχω μωράκι με το δικό μου dna(γιατί θα πήγαινα με δωρεά). Γι αυτό και είμαι διπλά χαρούμενη ΄τωρα που τα καταφέραμε☺️ θα μας πάνε όλα καλά!! το χουμε!

Ναι αυτό που λες ότι σκεφτόσουν όταν χαϊδεύεις την κοιλιά σου, το εχω και γω. Είχα ξεγράψει το ενδεχόμενο να κάνω παιδί και η μικρή είναι το θαύμα μου. Από αυτά που πίστευα ότι μόνο στους άλλους συμβαίνουν.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες τις εγκυουλες, να έχουμε καλο τοκετό και να χαρούμε τα παιδάκια μας!♥️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , μάφιν είπε:

Ναι, σε καταλαβαίνω. Είναι που έχει γίνει με τόσο κόπο και έχουμε τον φόβο ότι αν γίνει στραβή δεν θα ξαναείμαστε τόσο τυχερές. Αλλά εντάξει, πρέπει να πιεζόμαστε να ζούμε και να ευχαριστιόμαστε τη στιγμή. Προχθές χάιδευα την κοιλιά μου και σκεφτόμουν ότι σε κάποια φάση είχα πιστεί ότι εγώ δεν θα καταφέρω ποτέ να είμαι έγκυος ή να έχω μωράκι με το δικό μου dna(γιατί θα πήγαινα με δωρεά). Γι αυτό και είμαι διπλά χαρούμενη ΄τωρα που τα καταφέραμε☺️ θα μας πάνε όλα καλά!! το χουμε!

Ο,τι χρειαζομουν να ακούσω σήμερα, το έγραψες. Μου μεταφέρθηκε πριν λίγο μια ιστορία και από εκείνη την ώρα είμαι οριακά σε πανικό. Το τι σκέψεις έχω κάνει δεν περιγράφεται. Τέλος πάντων. Αυτό που είπες πρέπει να κάνουμε. Να χαιρόμαστε την κάθε στιγμή! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα προεχομαι απο το γκρουπ της εξωσωματικης και περιμενω τελη μαιου μαζι σας να γεννησω τον πριγκιπα μου!ειμαι στην 30 εβδομαδα και συγκεκριμενα 29 και 5 εκανα το πρωτο μου ντοπλερ το οποιο εδειξε μια χαρα απλα μου ειπε ειναι ελαχιστα μικρο μωρακι δηλαδη 1300 γραμμαρια..εσας ποσο σας ειχε βγει σε κιλακια;ευχαριστω απλα με επιασε ενα αγχος για την αναπτυξη του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα και γω το ντομπλερ σημερα ,δόξα το Θεό όλα συνεχίζουν να βαίνουν καλώς! 32 +2 και φτάσαμε τα 2 κιλά!! Ραντεβού ξανά όταν μπω στο μήνα μου μετά το Πάσχα.....να προγραμματίσουμε την καισαρική μας! Είμαι πολύ χαρούμενη αλλά δεν παύω να είμαι συγκρατημένη μπροστά σε αλλους. Νόμιζα με το καιρό θα το ξεπεράσω αυτό αλλά δεν..... φοβάμαι να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου γιατί και γω όπως και σεις τρώω φρίκες που και που και φτιάχνω πιθανά σενάρια😳

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα προεχομαι απο το γκρουπ της εξωσωματικης και περιμενω τελη μαιου μαζι σας να γεννησω τον πριγκιπα μου!ειμαι στην 30 εβδομαδα και συγκεκριμενα 29 και 5 εκανα το πρωτο μου ντοπλερ το οποιο εδειξε μια χαρα απλα μου ειπε ειναι ελαχιστα μικρο μωρακι δηλαδη 1300 γραμμαρια..εσας ποσο σας ειχε βγει σε κιλακια;ευχαριστω απλα με επιασε ενα αγχος για την αναπτυξη του

Α μαζί θα είμαστε! Εγω έχω ΠΗΤ στις 27/5. Η μικρή την 30η εβδομάδα ήταν 1.500 γρ. Δεν μου φαίνεται μεγαλη διαφορά από τις δικές σου μετρήσεις …προτεινω όμως να εμπιστευτείς τον γιατρο που σου είπε ότι είναι «ελάχιστα» μικρό και ότι αυτό μάλλον είναι άνευ σημασίας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , μάφιν είπε:

Α μαζί θα είμαστε! Εγω έχω ΠΗΤ στις 27/5. Η μικρή την 30η εβδομάδα ήταν 1.500 γρ. Δεν μου φαίνεται μεγαλη διαφορά από τις δικές σου μετρήσεις …προτεινω όμως να εμπιστευτείς τον γιατρο που σου είπε ότι είναι «ελάχιστα» μικρό και ότι αυτό μάλλον είναι άνευ σημασίας.

Ευχαριστω πολυυυυυ ναιιι και εμενα καπου τελη μαιου μου εχουν πει γιατι θα παω με καισαρικη εκτος αν γινει τιποτα εκτακτο!!τι ωραια μακαρι να πανε ολα καλα !!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Ευχαριστω πολυυυυυ ναιιι και εμενα καπου τελη μαιου μου εχουν πει γιατι θα παω με καισαρικη εκτος αν γινει τιποτα εκτακτο!!τι ωραια μακαρι να πανε ολα καλα !!

Και μένα βγαίνει πιο μικρό το μωρό στις μετρήσεις ... Εν τέλη κατέληξαν ότι είναι το καλούπι του αφού πρώτα αγχώθηκα με χίλια δυο που μου είπαν...... Εμάς βγαίνει πιο μικρή η απόσταση ανάμεσα στα αυτιά (αμφιβρεγματικη διάμετρος) ...θα πάω για ντοπλερ αύριο να το δούμε....μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Και μένα βγαίνει πιο μικρό το μωρό στις μετρήσεις ... Εν τέλη κατέληξαν ότι είναι το καλούπι του αφού πρώτα αγχώθηκα με χίλια δυο που μου είπαν...... Εμάς βγαίνει πιο μικρή η απόσταση ανάμεσα στα αυτιά (αμφιβρεγματικη διάμετρος) ...θα πάω για ντοπλερ αύριο να το δούμε....μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!! 

Και εμενα πιο πολυ προς το καλουπι μου ειπαν οτι οφειλεται γιατι κ εγω ειμαι μικροκαμωμενη αρκετα κ ο πατερας λεπτουλης αλλα ομως ψηλος.ευχαριστω πολυυυ ευχομαι να πανε ολα καλα στο ντομπλερ αυριο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , μάφιν είπε:

Βρε κοριτσια τι λιγούρες ειναι αυτες στον 8ο; Όλο θέλω να τρωω😋

Εγώ άρχισα να βάζω κιλά απότομα....πέρασε εβδομάδα που έβαλα ένα ολόκληρο κιλό .Την κοιλιά μου δεν μπορώ να τη κουμαντάρω πλέον! Τη μπέμπα τη νιώθω τεράστια όποτε κουνιέται.... Έχω δύσπνοια .... χαμός πως θα είμαι σε ένα μήνα από τώρα?😳

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Εγώ άρχισα να βάζω κιλά απότομα....πέρασε εβδομάδα που έβαλα ένα ολόκληρο κιλό .Την κοιλιά μου δεν μπορώ να τη κουμαντάρω πλέον! Τη μπέμπα τη νιώθω τεράστια όποτε κουνιέται.... Έχω δύσπνοια .... χαμός πως θα είμαι σε ένα μήνα από τώρα?😳

Ναι ναι τα ίδια κ από δω!! Δύσπνοια και λαχάνιασμα φουλ!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δυσπνοια και ταχυκαρδία εχω κυρίως μετά το φαγητό.. Κατά τα άλλα πήγαμε σήμερα στο γιατρό όλα πολύ καλά με τη μπεμπουλα έφτασε τα 2400.. Θα με ξαναδεί μεγάλη Δευτέρα για να με βάλει και στον καρδιοτοκογραφο.. Την τρίτη μπαίνω στον 9ο.. Απίστευτο μου φαίνεται 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 11:43 ΜΜ, μάφιν είπε:

Πήγα πάλι γιατρό σήμερα κορίτσια. Φτάσαμε 1.900 γρ🤗 είμαι στην 32 και μου είπε ότι θα κάνω ντόπλερ την 35η. Εσείς είστε πιο προχωρημένες, εγω έχω ΠΗΤ 27/5. Έχουμε εδώ καμία μανούλα με κοντινή ΠΗΤ με τη δίκη μου;

Καλημέρα! Έχω ΠΗΤ στις 24/5! 31+1 πήγα στον γιατρό και ήταν σχεδόν 1650 γραμμάρια η μπέμπα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Και γω σήμερα έκανα το ντοπλερ... 31+1 και η μικρή είναι 1600 γραμμάρια... Γενικά όλα ήταν μέσα στα φυσιολογικά... 22η εκατοστιαία θέση... Δε μου είπε κάτι περίεργο.... Ανυπομονώ να περάσει ο μήνας να μπω στον ένατο 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...