Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Elle12 είπε:

Tα ιδια κ γω..νομιζω φταιει που δουλευα τοσο καιρο κ δεν ειχα χρονο να καταλαβω την εγκυμοσυνη. Εμεις περιμενουμε τη συρταριερα σε καμια 10αρια μερες οποτε δε μπορω να κανω ρουχα ακομα. Θα κανω ομως ολα τα αλλα..

Βαλιτσα θα κανω αυτη τη βδομαδα. Αχρειαστη να ειναι αλλα τα εχω μαζεψει σχεδον ολα οποτε θα την κανω να την εχω σε μια ακρουλα να εχω το κεφαλι μου ησυχο. 

Έχουμε ακόμα καιρό η αλήθεια είναι οπότε μην αγχώνεσαι. Θα έρθει και η συρταριερα και όλα θα μπουν σε σειρά. @μάφιν και εμένα το σπίτι είναι βομβαρδισμενο τοπίο ένα μήνα τώρα αλλά όχι με πράγματα του μωρού. Τώρα θέλω να βάλω σε σειρά όλα πάλι από την αρχή. Έστειλα τα ρουχαλακια του μωρού για πλύσιμο στην πεθερά μου που ήθελε να το αναλάβει. 

Βρε κορίτσια την βαλίτσα μαιευτηρίου, τα υφάσματα από το καρότσι, το αυγό και την καλαθουνα θα τα βάλετε πλυντήριο; Φοβάμαι μην τα χαλάσω και σκεφτόμουν να τα περάσω με τον ατμό. Δεν ξέρω ποιο είναι το "σωστό". 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , Annasdg είπε:

Έχουμε ακόμα καιρό η αλήθεια είναι οπότε μην αγχώνεσαι. Θα έρθει και η συρταριερα και όλα θα μπουν σε σειρά. @μάφιν και εμένα το σπίτι είναι βομβαρδισμενο τοπίο ένα μήνα τώρα αλλά όχι με πράγματα του μωρού. Τώρα θέλω να βάλω σε σειρά όλα πάλι από την αρχή. Έστειλα τα ρουχαλακια του μωρού για πλύσιμο στην πεθερά μου που ήθελε να το αναλάβει. 

Βρε κορίτσια την βαλίτσα μαιευτηρίου, τα υφάσματα από το καρότσι, το αυγό και την καλαθουνα θα τα βάλετε πλυντήριο; Φοβάμαι μην τα χαλάσω και σκεφτόμουν να τα περάσω με τον ατμό. Δεν ξέρω ποιο είναι το "σωστό". 

 

Εγω οτι δε πλενεται θα το κανω με ενα σπρει της planetbaby που ειναι αντιμικροβιακο καταλληλο για παιχνιδια, υφασματα, επιπλα, χωρις χλωριο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Elle12 είπε:

Εγω οτι δε πλενεται θα το κανω με ενα σπρει της planetbaby που ειναι αντιμικροβιακο καταλληλο για παιχνιδια, υφασματα, επιπλα, χωρις χλωριο

Πολύ χρήσιμο αυτό, δεν το γνώριζα. Θα το ψάξω. Σε ευχαριστω πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Annasdg είπε:

Έχουμε ακόμα καιρό η αλήθεια είναι οπότε μην αγχώνεσαι. Θα έρθει και η συρταριερα και όλα θα μπουν σε σειρά. @μάφιν και εμένα το σπίτι είναι βομβαρδισμενο τοπίο ένα μήνα τώρα αλλά όχι με πράγματα του μωρού. Τώρα θέλω να βάλω σε σειρά όλα πάλι από την αρχή. Έστειλα τα ρουχαλακια του μωρού για πλύσιμο στην πεθερά μου που ήθελε να το αναλάβει. 

Βρε κορίτσια την βαλίτσα μαιευτηρίου, τα υφάσματα από το καρότσι, το αυγό και την καλαθουνα θα τα βάλετε πλυντήριο; Φοβάμαι μην τα χαλάσω και σκεφτόμουν να τα περάσω με τον ατμό. Δεν ξέρω ποιο είναι το "σωστό". 

 

Υφάσματα που δεν βγαίνουν καν’τα με τον ατμό από το σίδερο όπως κ το ύφασμα από το λικνο ή το στρωματακι πριν βάλεις σεντόνια. Στο αυγό - καθισματάκι συνήθως βγαίνουν , εγώ τα πλένω κάθε δίμηνο στο πλυντήριο και δεν χάλασαν καθόλου. Όμως για νεογέννητο προτείνω να πάρεις αυτό το κάλυμμα που μπαίνει στο αυγό και έχει λάστιχο για να είναι φρεσκοπλυμένο. Μπορείς να το βγάζεις κ να το πλένεις όποτε θες εσυ πολύ εύκολα μαζί με τα ρούχα του μωρού. Εμείς πλέναμε και τα λούτρινα ένα πλυντήριο μόνα τους αν και στην αρχή δεν το χρειάζεσαι αλλά για αργότερα.. τα υπόλοιπα μετά έχει σχέση με το ποσό αποστειρωμένο θα το έχεις..

πρίν από 3 λεπτά , Elle12 είπε:

Εγω οτι δε πλενεται θα το κανω με ενα σπρει της planetbaby που ειναι αντιμικροβιακο καταλληλο για παιχνιδια, υφασματα, επιπλα, χωρις χλωριο

Δεν ξέρω το σπρέι αλλά το απορρυπαντικο μην το πάρεις , δεν καθαρίζει τπτ απολύτως. Ήθελα να πάρω οικολογικό αντι αλλεργικό κ πραγματικά δεν πλένει τπτ ούτε στους 60, με λεκέδες τα βγάζεις όλα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annasdg είπε:

Έχουμε ακόμα καιρό η αλήθεια είναι οπότε μην αγχώνεσαι. Θα έρθει και η συρταριερα και όλα θα μπουν σε σειρά. @μάφιν και εμένα το σπίτι είναι βομβαρδισμενο τοπίο ένα μήνα τώρα αλλά όχι με πράγματα του μωρού. Τώρα θέλω να βάλω σε σειρά όλα πάλι από την αρχή. Έστειλα τα ρουχαλακια του μωρού για πλύσιμο στην πεθερά μου που ήθελε να το αναλάβει. 

Βρε κορίτσια την βαλίτσα μαιευτηρίου, τα υφάσματα από το καρότσι, το αυγό και την καλαθουνα θα τα βάλετε πλυντήριο; Φοβάμαι μην τα χαλάσω και σκεφτόμουν να τα περάσω με τον ατμό. Δεν ξέρω ποιο είναι το "σωστό". 

 

Γεια σας κορίτσια! Είμαι μαμά Μαΐου 2021, αλλά μπήκα να δω τι «αγχη» είχαμε τέτοια περίοδο! Τώρα περιμένω το δευτερο μωράκι μου τον Ιουνιο. 
Τα ρουχα κ πραγματα του μωρου του μαιευτηριου, εγώ τα είχα βάλει σε μία πάνινη τσάντα, πλυμένη με το μωρουδιακό απορρυπαντικό, είχα από ανεμος δηλαδή, εναλλακτικά κ σε ενα πανί ή σεντονάκι μπορείτε! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Υφάσματα που δεν βγαίνουν καν’τα με τον ατμό από το σίδερο όπως κ το ύφασμα από το λικνο ή το στρωματακι πριν βάλεις σεντόνια. Στο αυγό - καθισματάκι συνήθως βγαίνουν , εγώ τα πλένω κάθε δίμηνο στο πλυντήριο και δεν χάλασαν καθόλου. Όμως για νεογέννητο προτείνω να πάρεις αυτό το κάλυμμα που μπαίνει στο αυγό και έχει λάστιχο για να είναι φρεσκοπλυμένο. Μπορείς να το βγάζεις κ να το πλένεις όποτε θες εσυ πολύ εύκολα μαζί με τα ρούχα του μωρού. Εμείς πλέναμε και τα λούτρινα ένα πλυντήριο μόνα τους αν και στην αρχή δεν το χρειάζεσαι αλλά για αργότερα.. τα υπόλοιπα μετά έχει σχέση με το ποσό αποστειρωμένο θα το έχεις..

Δεν ξέρω το σπρέι αλλά το απορρυπαντικο μην το πάρεις , δεν καθαρίζει τπτ απολύτως. Ήθελα να πάρω οικολογικό αντι αλλεργικό κ πραγματικά δεν πλένει τπτ ούτε στους 60, με λεκέδες τα βγάζεις όλα

Η αλήθεια είναι ότι το σκεφτόμουν να πάρω κάλυμμα αυγού. Και όσο σκέφτομαι την διαδικασία βάλε βγάλε των υφασμάτων τόσο πιο πολύ μου αρέσει η ιδέα. Θα είναι και καλοκαίρι οπότε σίγουρα θα θέλει συχνό πλύσιμο. 

Μπήκα να διαβάσω κριτικές για το σπρέι και έχει πολύ καλές. Για το απορρυπαντικό δεν ξέρω. Πήρα το Αρκάδι (απορρυπαντικό και μαλακτικό). Τώρα που θα πλυθούν θέλω να δω πως θα μυρίζει αρχικά. Για το αν κάνει δουλειά θα το δούμε αργότερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Annasdg είπε:

Η αλήθεια είναι ότι το σκεφτόμουν να πάρω κάλυμμα αυγού. Και όσο σκέφτομαι την διαδικασία βάλε βγάλε των υφασμάτων τόσο πιο πολύ μου αρέσει η ιδέα. Θα είναι και καλοκαίρι οπότε σίγουρα θα θέλει συχνό πλύσιμο. 

Μπήκα να διαβάσω κριτικές για το σπρέι και έχει πολύ καλές. Για το απορρυπαντικό δεν ξέρω. Πήρα το Αρκάδι (απορρυπαντικό και μαλακτικό). Τώρα που θα πλυθούν θέλω να δω πως θα μυρίζει αρχικά. Για το αν κάνει δουλειά θα το δούμε αργότερα.

Και εγω αρκαδι πηρα κ μαλιστα λεω να μη βαλω μαλακτικο στην αρχη.. νταξ μην υπερβαλουμε παιδια.. οσο πιο αγνα μπορουμε οκ δε θα βαλουμε και τερμα χημικα αλλα μη τρελαινομαστε.. πιο πολυ για τα μικροβια προσοχη τις πρωτες βδομαδες.. το σπρει το πηρα κ θα το χρησιμοποιησω οπωσδηποτε. Δυστυχως δεν πλενονται ολα, γι αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Elle12 είπε:

Και εγω αρκαδι πηρα κ μαλιστα λεω να μη βαλω μαλακτικο στην αρχη.. νταξ μην υπερβαλουμε παιδια.. οσο πιο αγνα μπορουμε οκ δε θα βαλουμε και τερμα χημικα αλλα μη τρελαινομαστε.. πιο πολυ για τα μικροβια προσοχη τις πρωτες βδομαδες.. το σπρει το πηρα κ θα το χρησιμοποιησω οπωσδηποτε. Δυστυχως δεν πλενονται ολα, γι αυτο

Για την μυρωδιά το είπα γιατί έχω διαβάσει κάποια σχόλια για κάποια απορρυπαντικά ότι έχουν πολύ άσχημη μυρωδιά. Εννοείται πρώτο μέλημα είναι να είναι καθαρά και αποστειρωμενα όσο γίνεται αλλά να μυρίζουν και λίγο όμορφα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Annasdg είπε:

Για την μυρωδιά το είπα γιατί έχω διαβάσει κάποια σχόλια για κάποια απορρυπαντικά ότι έχουν πολύ άσχημη μυρωδιά. Εννοείται πρώτο μέλημα είναι να είναι καθαρά και αποστειρωμενα όσο γίνεται αλλά να μυρίζουν και λίγο όμορφα. 

Πιο ωραία από όλα μυρίζει το προδερμ, ειναι τρομερά εθιστικό κ μυρίζει μωρό !! Αλλά υπέρ-πανάκριβο 😩 έχει κατι μικρά μπουκαλάκια που τελειώνουν αμέσως και κάνουν 8€ για πλάκα. Το πλανετ κ το Αρκάδι δεν έχουν νομίζω καθόλου μυρωδιά γτ δεν βάζουν τέτοια χημικά μέσα.. αλλα πλέον έχουν βγάλει μωρουδιακη βερσιον πολλές μάρκες.. εγώ είχα κάνει το λάθος να πάρω τεσσάρα μεγαλα μπουκάλια πλανετ και για να πλυνουν τπτ τα έβαζα από ένα σημείο κ μετά το εξάμηνο μαζί με σκιπ μήπως κ κάνω απόσβεση ποτε .. το σπρέι δεν αμφισβητώ ότι κάνει δουλειά αλλα έφαγα μεγάλη ήττα με τη μάρκα που δεν θελω να τη βλεπω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Afrodite88 είπε:

Πιο ωραία από όλα μυρίζει το προδερμ, ειναι τρομερά εθιστικό κ μυρίζει μωρό !! Αλλά υπέρ-πανάκριβο 😮💨 έχει κατι μικρά μπουκαλάκια που τελειώνουν αμέσως και κάνουν 8€ για πλάκα. Το πλανετ κ το Αρκάδι δεν έχουν νομίζω καθόλου μυρωδιά γτ δεν βάζουν τέτοια χημικά μέσα.. αλλα πλέον έχουν βγάλει μωρουδιακη βερσιον πολλές μάρκες.. εγώ είχα κάνει το λάθος να πάρω τεσσάρα μεγαλα μπουκάλια πλανετ και για να πλυνουν τπτ τα έβαζα από ένα σημείο κ μετά το εξάμηνο μαζί με σκιπ μήπως κ κάνω απόσβεση ποτε .. το σπρέι δεν αμφισβητώ ότι κάνει δουλειά αλλα έφαγα μεγάλη ήττα με τη μάρκα που δεν θελω να τη βλεπω! 

Ναι καλε εξαλλου αυτα ειναι κ γουστα... το αρκαδι που πηρα εγω ειναι χαμομηλι κ μυριζει ωραια απλη καθαριοτητα κ ελαφρια μωρουδιλα. Θα το δω πως θα κατσει στα ρουχα. Οντως σημασια εχει να ειναι καθαρα κ αποστειρωμενα.. θα δουμε. Αυτα δοκιμαζεις κ βλεπεις τι σ αρεσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Πιο ωραία από όλα μυρίζει το προδερμ, ειναι τρομερά εθιστικό κ μυρίζει μωρό !! Αλλά υπέρ-πανάκριβο 😩 έχει κατι μικρά μπουκαλάκια που τελειώνουν αμέσως και κάνουν 8€ για πλάκα. Το πλανετ κ το Αρκάδι δεν έχουν νομίζω καθόλου μυρωδιά γτ δεν βάζουν τέτοια χημικά μέσα.. αλλα πλέον έχουν βγάλει μωρουδιακη βερσιον πολλές μάρκες.. εγώ είχα κάνει το λάθος να πάρω τεσσάρα μεγαλα μπουκάλια πλανετ και για να πλυνουν τπτ τα έβαζα από ένα σημείο κ μετά το εξάμηνο μαζί με σκιπ μήπως κ κάνω απόσβεση ποτε .. το σπρέι δεν αμφισβητώ ότι κάνει δουλειά αλλα έφαγα μεγάλη ήττα με τη μάρκα που δεν θελω να τη βλεπω! 

Κι εγώ το προδερμ κοιτούσα αρχικά αλλά η τιμή του είναι λιγάκι απαγορευτική. Αν δεν μας κάτσει το Αρκάδι μάλλον στο προδερμ θα πάμε.  Ερεθισμούς να μην μας κάνουν και τα άλλα τα βλέπουμε.

Από βρεφικό σαμπουάν τι έχετε να προτείνετε; Αρχικά κοιτούσα το pharmacept αλλά μια φίλη μου είπε πως η παιδίατρος της την συμβούλεψε να μην το χρησιμοποιήσει από τις πρώτες μέρες αλλά μετά από κάποιους μήνες. Και έτσι πήρα μια πρώτη συσκευασία προδερμ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Annasdg είπε:

Για την μυρωδιά το είπα γιατί έχω διαβάσει κάποια σχόλια για κάποια απορρυπαντικά ότι έχουν πολύ άσχημη μυρωδιά. Εννοείται πρώτο μέλημα είναι να είναι καθαρά και αποστειρωμενα όσο γίνεται αλλά να μυρίζουν και λίγο όμορφα. 

έγω έχω πάρει ένα της pharmasept για να πλύνω τα πρώτα του και δεν θα βάλω καθόλου μαλακτικό. Ούτως η αλλως δεν χρησιμοποιώ δηλαδή. Το πανί απο το καθισματάκι αλλά και άλλα ευαίσθητα θα τα πλύνω στους 30 κανονικά στα ευαιασθητα και πιστέυω θα ειναι μια χαρά. Την πρώτη πρώτη φορά που θα καθίσει, που θα είναι και πολύ μικρή και ευαίσθητη θα βάλω και μια καθαρή πάνα αγκαλιάς πάνω. 

πρίν από 1 λεπτό , Annasdg είπε:

Κι εγώ το προδερμ κοιτούσα αρχικά αλλά η τιμή του είναι λιγάκι απαγορευτική. Αν δεν μας κάτσει το Αρκάδι μάλλον στο προδερμ θα πάμε.  Ερεθισμούς να μην μας κάνουν και τα άλλα τα βλέπουμε.

Από βρεφικό σαμπουάν τι έχετε να προτείνετε; Αρχικά κοιτούσα το pharmacept αλλά μια φίλη μου είπε πως η παιδίατρος της την συμβούλεψε να μην το χρησιμοποιήσει από τις πρώτες μέρες αλλά μετά από κάποιους μήνες. Και έτσι πήρα μια πρώτη συσκευασία προδερμ 

εγώ πήρα της la roche poche για αρχή που είναι πολύ επίφοβα τα δερματικά, το Lipikar Syndet ΑP+

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Στον μεγάλο μου χρησιμοποιούσα απορρυπαντικό Προδέρμ, τώρα με τον μικρό έχω κολλήσει με το Pharmasept, μυρίζει υπέροχα. Μαλακτικό το θεωρώ περιττό (στους μεγάλους βάζω).

Αφρόλουτρο στον μεγάλο έβαζα Fissan που χρησιμοποιούσαν από το μαιευτήριο ή Septona. Στον μικρό βάζω Septona λεβάντα. Πήραμε τώρα ένα καινούργιο που συνέστησαν από το φαρμακείο της Klorane, δε μυρίζει ωραία, απλά θα το χρησιμοποιήσω γιατί το χρυσοπληρωσα, χα χα!

Ιατρικώς δεν συμφωνώ με τη χρήση αφρόλουτρου για υπερευαισθησία, ατομική δερματίτιδα, κλπ, προληπτικά, αλλά μόνο όταν υπάρχει ιατρικός λόγος.

Τα καλύμματα εγώ δεν τα έπλυνα ποτέ πριν τη χρήση, σε κανένα από τα δύο παιδιά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

έγω έχω πάρει ένα της pharmasept για να πλύνω τα πρώτα του και δεν θα βάλω καθόλου μαλακτικό. Ούτως η αλλως δεν χρησιμοποιώ δηλαδή. Το πανί απο το καθισματάκι αλλά και άλλα ευαίσθητα θα τα πλύνω στους 30 κανονικά στα ευαιασθητα και πιστέυω θα ειναι μια χαρά. Την πρώτη πρώτη φορά που θα καθίσει, που θα είναι και πολύ μικρή και ευαίσθητη θα βάλω και μια καθαρή πάνα αγκαλιάς πάνω. 

εγώ πήρα της la roche poche για αρχή που είναι πολύ επίφοβα τα δερματικά, το Lipikar Syndet ΑP+

Το lipikar το χρησιμοποιώ κι εγώ όταν βγάζω εκζεμα πολύ καλό! Εγώ πήρα τη σειρά περιποιησης της freezyderm.. Εν τω μεταξύ έχει πλύνει καμία τη φωλιτσα; Λέει ότι πλένεται αλλά δε μπαίνει στεγνωτηριο πώς θα στεγνώσει μετά είναι και μεγάλη.. Γενικά βαλίτσα καρότσι κτλ δεν έχω πλύνει μου φαίνεται υπερβολή, θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια που έχουμε ραντεβού αύριο για ενημέρωση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Το lipikar το χρησιμοποιώ κι εγώ όταν βγάζω εκζεμα πολύ καλό! Εγώ πήρα τη σειρά περιποιησης της freezyderm.. Εν τω μεταξύ έχει πλύνει καμία τη φωλιτσα; Λέει ότι πλένεται αλλά δε μπαίνει στεγνωτηριο πώς θα στεγνώσει μετά είναι και μεγάλη.. Γενικά βαλίτσα καρότσι κτλ δεν έχω πλύνει μου φαίνεται υπερβολή, θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια που έχουμε ραντεβού αύριο για ενημέρωση.

Εμένα στη φώλια βγαίνει το ύφασμα και πλένεται, όχι όλη η φωλιά. Επίσης ναι σιγά μην πλύνω και το καρότσι κορίτσια 😅 πολλά μου φαίνονται Χαχχαχα σε αυτά θα βάζω καθαρές πάνες αγκαλιάς όταν βγούμε από το μαιευτήριο. Σε ένα από τα βιβλία που δια βασα έλεγε και κάτι που μου άρεσε… να κοιμηθούν οι γονείς 1-2 βράδια με μια πάνα αγκαλιάς και μετά να χρησιμοποιήσεις αυτή  βγαίνοντας από το μαιευτηριο για να έχει πάρει τη μυρωδιά και να είναι πιο οικεία στο μωρακι από του απορρυπαντικού.

πες μας όμως τι θα πει και η παιδίατρος! Την ενημέρωση την ζήτησες εσυ ή πηρες την παιδίατρο για πρώτη επαφή και σου το πρότεινε εκείνη;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...