Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Καλή Ανάσταση να έχουμε κορίτσια!!! Χαίρομαι που όλες μας φτάνουμε προς το αίσιο τέλος :)

Καλή ανάσταση!! να είστε όλες καλά και να περάσετε ήσυχες και ξεκούραστες αυτες τις ημέρες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Χρόνια πολλά! Τι κάνετε; Πως είστε εσείς που έχετε μπει στον μηνα σας; Εγω μπαίνω σε μια εβδομάδα και όλο πετάνε κάτι εξογκώματα δεξιά και αριστερα😂 γόνατο; Ποδι; Πωπουδάκι; Ποιος ξερει;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Χρόνια πολλά! Τι κάνετε; Πως είστε εσείς που έχετε μπει στον μηνα σας; Εγω μπαίνω σε μια εβδομάδα και όλο πετάνε κάτι εξογκώματα δεξιά και αριστερα😂 γόνατο; Ποδι; Πωπουδάκι; Ποιος ξερει;

 

Κι εγώ έχω μόνιμα τα εξογκώματα πια 😅 Πλησιάζει ο καιρός εγώ αύριο μπαίνω στην 38η και θα ήθελα να γεννήσω σιγά σιγά έχω αρχίσει και βαραίνω αρκετά, δεν έχω πολύ όρεξη να φάω νιώθω πολύ φουσκωμένη.. Άντε να δούμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρασκευη θα ειμαι 36 δλδ μπαινω στον μηνα μου.. με την εγκυμοσυνη καλα ειμαι αλλα το 3ημερο του πασχα την εβγαλα στο κρεβατι με μονιμα δεκατα και ψιλοεμετους γαστρικων υγρων. Ενα κινουμενο ζομπι. Εχω την αισθηση οτι κααααπως βελτιωνεται η κατασταση. Προφανως μονο ντεπον παιρνω.. οποτε κανω υπομονη. Ουτε να φαω δεν ηθελα.. Ολοι παχυναν αυτον τον μηνα εγω εχασα... συνολικα 6 κιλα εχω παρει και αυτο ειναι το θετικο στην υποθεση...

Εχει αρχισει κ ποναει το ηβικο κλασικα, εχουν αρχισει τα κοψιματακια περιοδου. Δευτερα εχουμε παλι ραντεβου να τη δουμε. Πρεπει να αρχισω το μασαζ περινεου και τις ασκησεις εμπεδωσης και βαριεμαι χαχαχα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ έχω μόνιμα τα εξογκώματα πια 😅 Πλησιάζει ο καιρός εγώ αύριο μπαίνω στην 38η και θα ήθελα να γεννήσω σιγά σιγά έχω αρχίσει και βαραίνω αρκετά, δεν έχω πολύ όρεξη να φάω νιώθω πολύ φουσκωμένη.. Άντε να δούμε! 

Με το καλό!! Εσυ θα γεννήσεις από τις πρώτες σε εμας🤗 

πρίν από 39 λεπτά , Elle12 είπε:

Εγω παρασκευη θα ειμαι 36 δλδ μπαινω στον μηνα μου.. με την εγκυμοσυνη καλα ειμαι αλλα το 3ημερο του πασχα την εβγαλα στο κρεβατι με μονιμα δεκατα και ψιλοεμετους γαστρικων υγρων. Ενα κινουμενο ζομπι. Εχω την αισθηση οτι κααααπως βελτιωνεται η κατασταση. Προφανως μονο ντεπον παιρνω.. οποτε κανω υπομονη. Ουτε να φαω δεν ηθελα.. Ολοι παχυναν αυτον τον μηνα εγω εχασα... συνολικα 6 κιλα εχω παρει και αυτο ειναι το θετικο στην υποθεση...

Εχει αρχισει κ ποναει το ηβικο κλασικα, εχουν αρχισει τα κοψιματακια περιοδου. Δευτερα εχουμε παλι ραντεβου να τη δουμε. Πρεπει να αρχισω το μασαζ περινεου και τις ασκησεις εμπεδωσης και βαριεμαι χαχαχα..

Περαστικα!! Καλα σε θαυμαζω για τα κιλα! Εγω έχω πάρει 16 στο νερό!

Εμείς το ψιλό ξεκινήσαμε το μασάζ και είναι πολύ άβολο 🙄 καθολου ευχάριστο… λέω την επόμενη φορά να το προσπαθήσω και μόνη μου μηπωσ Ειναι καλυτερα. σταμάτησα γιατι μου βρήκε ο γιατρος τους μύκητες. Έκανα θεραπεία για τρεις μέρες και τώρα θέλω να τον ρωτήσω μήπως κάνω και καλλιέργεια για σιγουριά. Θεωρητικά είναι από τις εξετάσεις που ζητάνε στο τέλος. Εσάς σας έχουν πει τίποτα; 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , μάφιν είπε:

Με το καλό!! Εσυ θα γεννήσεις από τις πρώτες σε εμας🤗 

Περαστικα!! Καλα σε θαυμαζω για τα κιλα! Εγω έχω πάρει 16 στο νερό!

Εμείς το ψιλό ξεκινήσαμε το μασάζ και είναι πολύ άβολο 🙄 καθολου ευχάριστο… λέω την επόμενη φορά να το προσπαθήσω και μόνη μου μηπωσ Ειναι καλυτερα. σταμάτησα γιατι μου βρήκε ο γιατρος τους μύκητες. Έκανα θεραπεία για τρεις μέρες και τώρα θέλω να τον ρωτήσω μήπως κάνω και καλλιέργεια για σιγουριά. Θεωρητικά είναι από τις εξετάσεις που ζητάνε στο τέλος. Εσάς σας έχουν πει τίποτα; 

 

 

Καλησπέρα και ελπίζω να ξεμπερδεψες με τους μύκητες. Καλλιέργεια θα σου κάνει σίγουρα από την στιγμή που μπαίνεις στον μήνα σου, είναι στις εξετάσεις που θέλουν πριν τον τοκετό οπότε μην αγχώνεσαι. Έχω αύριο ραντεβού με την γιατρό μου και υπάρχει πιθανότητα να μου πάρει δείγμα κιόλας αλλιώς από βδομάδα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Με το καλό!! Εσυ θα γεννήσεις από τις πρώτες σε εμας🤗 

Περαστικα!! Καλα σε θαυμαζω για τα κιλα! Εγω έχω πάρει 16 στο νερό!

Εμείς το ψιλό ξεκινήσαμε το μασάζ και είναι πολύ άβολο 🙄 καθολου ευχάριστο… λέω την επόμενη φορά να το προσπαθήσω και μόνη μου μηπωσ Ειναι καλυτερα. σταμάτησα γιατι μου βρήκε ο γιατρος τους μύκητες. Έκανα θεραπεία για τρεις μέρες και τώρα θέλω να τον ρωτήσω μήπως κάνω και καλλιέργεια για σιγουριά. Θεωρητικά είναι από τις εξετάσεις που ζητάνε στο τέλος. Εσάς σας έχουν πει τίποτα; 

 

 

Ναι εγώ παίζω ανάμεσα σε μανούλες Απριλίου και Μαΐου χαχα! Ναι θα κάνεις καλλιεργεια γύρω στις 37 εβδομάδες για στρεπτόκοκκο που είναι το πιο σοβαρό αλλά και για όλα τα υπόλοιπα.. Εμένα μου βρήκαν σταφυλόκοκκο πήρα αντιβίωση και όλα καλά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά κορίτσια.

Εγώ έχω μπει στο μήνα μου και εκεί που έλεγα ότι θέλω να γεννήσω σχετικά νωρίς, όλο κάτι μας συμβαίνει.

Μεγάλη Πέμπτη πρωί βγήκε θετικός στον κοβιντ ο άντρας μου,ο μικρός από τη Μεγάλη Τετάρτη είχε βήχα(άσχετο απ' τον κοβιντ),η μαμά μου ξεκίνησε δουλειά,στα πεθερικά φοβόμουν να πάω γιατί είναι κ μεγάλοι άνθρωποι και πέρασα καταπληκτικά.😅 Μεγάλη Παρασκευή πήγα για ψώνια με το μικρό στο σούπερ μάρκετ ,κουράστηκα τόσο που το βράδυ νόμιζα ότι ξεκινάει ο τοκετός. 

Σήμερα βγήκε θετικός κ ο πεθερός μου που κόλλησε απ' την αδελφή του(ήταν τελείως άλλες οι επαφές με τον άντρα μου, οπότε δεν σχετίζεται) και λογικά θα βγει σε λίγες μέρες κ η πεθερά θετική.😑😑😑😑

Ευτυχώς δεν το τσίμπησα με εγώ κ ο μικρός ως τώρα. Σήμερα βγηκαν αρνητικά τα self test του άντρα μου,οπότε είμαστε κάπως καλύτερα. Βέβαια κρατάει ακόμα αποστάσεις. Βαλίτσα δεν έχω φτιάξει,δεν έχω κ όλα τα πράγματα ακόμα. Αυτή η αναβλητικοτητα μου 😑😑

Είχα τόση πολλή ανάγκη να κάτσω λίγο με τον άντρα μου. Να πάμε για ψώνια μαζί. Τις προηγούμενες ημέρες δουλειά κ κάποιες υποχρεώσεις δεν μας επέτρεπαν να πάμε. Και τώρα στις γιορτές πάλι χωριστά.😕 Τέλος πάντων.

Σημάδια τοκετού δεν έχω πάντως. Πέρα από κάποιες μέρες που κουράστηκα κ με έπιασε η μέση μου.  Έχω νομίζω. Απλά πρέπει μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω έτοιμη την βαλίτσα.😅😅

 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Με το καλό!! Εσυ θα γεννήσεις από τις πρώτες σε εμας🤗 

Περαστικα!! Καλα σε θαυμαζω για τα κιλα! Εγω έχω πάρει 16 στο νερό!

Εμείς το ψιλό ξεκινήσαμε το μασάζ και είναι πολύ άβολο 🙄 καθολου ευχάριστο… λέω την επόμενη φορά να το προσπαθήσω και μόνη μου μηπωσ Ειναι καλυτερα. σταμάτησα γιατι μου βρήκε ο γιατρος τους μύκητες. Έκανα θεραπεία για τρεις μέρες και τώρα θέλω να τον ρωτήσω μήπως κάνω και καλλιέργεια για σιγουριά. Θεωρητικά είναι από τις εξετάσεις που ζητάνε στο τέλος. Εσάς σας έχουν πει τίποτα; 

 

 

Ναι τη δευτερα που θα ειμαι 36+3 θα μου παρει κολπικο για καλλιεργεια. Το κανουν προληπτικα για τυχον μικροβια, σταφυλοκοκο, στρεπτοκοκο, καντια κτλ. Επισης στις 37 εβδομαδες θα παω στο μαιευτηριο για προεγχειρητικο ελεγχο (αιματολογικο, καρδιολογικο κτλ) ειναι στο πακετο δε ξερω αν το κανουν ολοι τεσπα.. 

Ωρες ωρες νιωθω οτι θα μου σκισει τη κοιλια η ατιμη κ θα πεταχτει εξω σαν το Αλιεν! Τοση κλωτσια ριχνει..

Το μασαζ δεν ειναι καθολου ανετο και ωραιο οπως πιστευα. Και δυστυχως εγω μονη μου ΔΕΝ μπορω, το προσπαθησα. Και οι μαιες και ο γιατρος μου ειπαν να μου το κανει ο αντρας μου.. οτι ειναι τωρα. Αυτος θελει φουλ εγω νιωθω περιεργα. Οχι σεξουαλικα κτλ, αλλα γενικα. Θα προτιμουσα μονη μου. Αλλα τεσπα 10 λεπτα ειναι πρεπει να το κανουμε να μας βοηθησει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια.

Εγώ έχω μπει στο μήνα μου και εκεί που έλεγα ότι θέλω να γεννήσω σχετικά νωρίς, όλο κάτι μας συμβαίνει.

Μεγάλη Πέμπτη πρωί βγήκε θετικός στον κοβιντ ο άντρας μου,ο μικρός από τη Μεγάλη Τετάρτη είχε βήχα(άσχετο απ' τον κοβιντ),η μαμά μου ξεκίνησε δουλειά,στα πεθερικά φοβόμουν να πάω γιατί είναι κ μεγάλοι άνθρωποι και πέρασα καταπληκτικά.😅 Μεγάλη Παρασκευή πήγα για ψώνια με το μικρό στο σούπερ μάρκετ ,κουράστηκα τόσο που το βράδυ νόμιζα ότι ξεκινάει ο τοκετός. 

Σήμερα βγήκε θετικός κ ο πεθερός μου που κόλλησε απ' την αδελφή του(ήταν τελείως άλλες οι επαφές με τον άντρα μου, οπότε δεν σχετίζεται) και λογικά θα βγει σε λίγες μέρες κ η πεθερά θετική.😑😑😑😑

Ευτυχώς δεν το τσίμπησα με εγώ κ ο μικρός ως τώρα. Σήμερα βγηκαν αρνητικά τα self test του άντρα μου,οπότε είμαστε κάπως καλύτερα. Βέβαια κρατάει ακόμα αποστάσεις. Βαλίτσα δεν έχω φτιάξει,δεν έχω κ όλα τα πράγματα ακόμα. Αυτή η αναβλητικοτητα μου 😑😑

Είχα τόση πολλή ανάγκη να κάτσω λίγο με τον άντρα μου. Να πάμε για ψώνια μαζί. Τις προηγούμενες ημέρες δουλειά κ κάποιες υποχρεώσεις δεν μας επέτρεπαν να πάμε. Και τώρα στις γιορτές πάλι χωριστά.😕 Τέλος πάντων.

Σημάδια τοκετού δεν έχω πάντως. Πέρα από κάποιες μέρες που κουράστηκα κ με έπιασε η μέση μου.  Έχω νομίζω. Απλά πρέπει μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω έτοιμη την βαλίτσα.😅😅

 

Ε είναι ταλαιπωρία τώρα όλες αυτες οι αρρώστιες στο παρά πέντε. Ελπιζω να είναι περαστικά και να προλάβετε να έχετε λίγο χρόνο μαζί, ήσυχοι.

Σε καταλαβαίνω γιατί κ εμείς χωρίς να έχουμε δεύτερο παιδί κιόλας, έχει ο άντρας μου ενα deadline την Πέμπτη και τον έχω χάσει ένα μηνα.

 

πρίν από 54 λεπτά , Elle12 είπε:

Ναι τη δευτερα που θα ειμαι 36+3 θα μου παρει κολπικο για καλλιεργεια. Το κανουν προληπτικα για τυχον μικροβια, σταφυλοκοκο, στρεπτοκοκο, καντια κτλ. Επισης στις 37 εβδομαδες θα παω στο μαιευτηριο για προεγχειρητικο ελεγχο (αιματολογικο, καρδιολογικο κτλ) ειναι στο πακετο δε ξερω αν το κανουν ολοι τεσπα.. 

Ωρες ωρες νιωθω οτι θα μου σκισει τη κοιλια η ατιμη κ θα πεταχτει εξω σαν το Αλιεν! Τοση κλωτσια ριχνει..

Το μασαζ δεν ειναι καθολου ανετο και ωραιο οπως πιστευα. Και δυστυχως εγω μονη μου ΔΕΝ μπορω, το προσπαθησα. Και οι μαιες και ο γιατρος μου ειπαν να μου το κανει ο αντρας μου.. οτι ειναι τωρα. Αυτος θελει φουλ εγω νιωθω περιεργα. Οχι σεξουαλικα κτλ, αλλα γενικα. Θα προτιμουσα μονη μου. Αλλα τεσπα 10 λεπτα ειναι πρεπει να το κανουμε να μας βοηθησει...

Κι εμένα μου τσιτώνει την κοιλιά μέσα στην ημέρα η σκατούλα! Επίσης στις ανηφόρες έχω πονάκια από κάτω στον κόλπο και λίγο με αγχώνουν εκεινη την ωρα αλλά μάλλον ειναι φυσιολογικό.

Ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα αλλά με πονούσε την τελευταία φορά. Βέβαια δεν ξέρω αν ήταν από τους μύκητες. Από την άλλη δεν ξέρω κι εγω αν φτάνω μόνη μου όποτε μάλλον είναι μονόδρομος. Τεσπα ναι ότι είναι, να το κάνουμε να τελειωνουμε😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια.

Εγώ έχω μπει στο μήνα μου και εκεί που έλεγα ότι θέλω να γεννήσω σχετικά νωρίς, όλο κάτι μας συμβαίνει.

Μεγάλη Πέμπτη πρωί βγήκε θετικός στον κοβιντ ο άντρας μου,ο μικρός από τη Μεγάλη Τετάρτη είχε βήχα(άσχετο απ' τον κοβιντ),η μαμά μου ξεκίνησε δουλειά,στα πεθερικά φοβόμουν να πάω γιατί είναι κ μεγάλοι άνθρωποι και πέρασα καταπληκτικά.😅 Μεγάλη Παρασκευή πήγα για ψώνια με το μικρό στο σούπερ μάρκετ ,κουράστηκα τόσο που το βράδυ νόμιζα ότι ξεκινάει ο τοκετός. 

Σήμερα βγήκε θετικός κ ο πεθερός μου που κόλλησε απ' την αδελφή του(ήταν τελείως άλλες οι επαφές με τον άντρα μου, οπότε δεν σχετίζεται) και λογικά θα βγει σε λίγες μέρες κ η πεθερά θετική.😑😑😑😑

Ευτυχώς δεν το τσίμπησα με εγώ κ ο μικρός ως τώρα. Σήμερα βγηκαν αρνητικά τα self test του άντρα μου,οπότε είμαστε κάπως καλύτερα. Βέβαια κρατάει ακόμα αποστάσεις. Βαλίτσα δεν έχω φτιάξει,δεν έχω κ όλα τα πράγματα ακόμα. Αυτή η αναβλητικοτητα μου 😑😑

Είχα τόση πολλή ανάγκη να κάτσω λίγο με τον άντρα μου. Να πάμε για ψώνια μαζί. Τις προηγούμενες ημέρες δουλειά κ κάποιες υποχρεώσεις δεν μας επέτρεπαν να πάμε. Και τώρα στις γιορτές πάλι χωριστά.😕 Τέλος πάντων.

Σημάδια τοκετού δεν έχω πάντως. Πέρα από κάποιες μέρες που κουράστηκα κ με έπιασε η μέση μου.  Έχω νομίζω. Απλά πρέπει μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω έτοιμη την βαλίτσα.😅😅

 

Περαστικά!! Ευτυχώς που δεν κολλήσατε! Εμεις δεν πήγαμε καν στα πεθερικά για Πάσχα, φοβόμουν τα τραπεζωματα με τόσα άτομα και σήμερα βγήκαν όλοι θετικοί, ευτυχώς γλιτώσαμε! Μέχρι να γεννήσω οι 2 μας με τον άντρα μου περπάτημα και ξεκούραση, δε θέλω κανέναν να δω 😅

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Με το καλό να αρχίσουμε σιγά σιγά να γεννάμε....εγώ θα θελα ιδανικά να έρθει όσο το δυνατόν γρηγορότερα γιατι δε μπορώ να είμαι μακριά απ' τον άντρα μου και το σπίτι μου(στο νησί) . Βέβαια πιστεύω ότι όταν μου κλείσουν ημερομηνία και μάθω ακριβώς το πότε,θα αγχωθω άπειρα. Δευτέρα κλείνω τις 36ε άρα υποθέτω ότι τότε μπαίνω στο μήνα μου; Μάλλον. Η κοιλιά κοντεύει να σκάσει,τις μέρες του Πάσχα έφαγα παααρα πολύ και είμαι σίγουρη ότι δύο κιλακια τα τσιμπησα για πλάκα. Οι κινήσεις της μπέμπας είναι βαρβατες και επώδυνες πολλές φορές και επίσης νιώθω συχνα πίεση κάτω. Μασάζ στο πρώτο μου παιδί είχα κάνει κάνα δυο φορές, βαρέθηκα κατευθείαν και το άφησα. Μόνο περπατούσα για να κατέβει, τίποτα άλλο. Τελικά δε χρειάστηκε λόγω καισαρικής . Την τσάντα μου την έχω έτοιμη το μόνο που μένει είναι οι πάνες και οι σερβιετες για μένα που αναρωτιέμαι τι να πάρω που θα βολεψει περισσότερο...και τι νούμερο πάνες και πόσες κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...