Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Προσπάθεια σύλληψης με τεστ ωορρηξίας


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, έχω πάρει τα τεστ ωορρηξίας clearblue. Τον προηγούμενο μήνα πήρα θετικό τεστ την 13η μέρα του κύκλου και κάναμε προσπάθειες εκείνη την ημέρα και την επόμενη. Περίοδος μου ηρθε 12 ημέρες μετά.. Πιο νωρίς από ότι μου έρχεται κανονικά. Αυτή τη φορά τα έχω ξεκινήσει πάλι. Λόγω δουλειάς δικιάς μου και του συζύγου δεν γίνεται να κάνουμε προσπάθεια μέρα παρά μέσα στο μήνα . Ποτέ με συμβουλευετε να κάνω προσπάθεια; Από το θετικό τεστ; Ευχαριστω για το χρόνο σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Nikol85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχω πάρει τα τεστ ωορρηξίας clearblue. Τον προηγούμενο μήνα πήρα θετικό τεστ την 13η μέρα του κύκλου και κάναμε προσπάθειες εκείνη την ημέρα και την επόμενη. Περίοδος μου ηρθε 12 ημέρες μετά.. Πιο νωρίς από ότι μου έρχεται κανονικά. Αυτή τη φορά τα έχω ξεκινήσει πάλι. Λόγω δουλειάς δικιάς μου και του συζύγου δεν γίνεται να κάνουμε προσπάθεια μέρα παρά μέσα στο μήνα . Ποτέ με συμβουλευετε να κάνω προσπάθεια; Από το θετικό τεστ; Ευχαριστω για το χρόνο σας

Καλημέρα κορίτσι μου....αρχικά να ξέρεις ότι όταν άρχιζουμε ελεύθερες επαφές ο οργανισμός κ συγκεκριμένα τις γυναίκας παθαίνει ένα σοκ κ λίγο μπορεί ο κύκλος μια δυο μέρες να αλλάξει...το πότε θα ξεκινήσεις προσπαθείς έχει σχέσηε τι κύκλο έχεις...όπως φυσικά κ η μεγάλη αποχή κάνει κακο  στο σπέρμα...

Δηλαδή...εγώ έχω κύκλο 24-26 μέρες πάνω κάτω...ξεκινάω τις επαφές από την 7 μέρα του κύκλου μου...όταν δω θετικό τεστ ωορεξια σίγουρα έχω επαφή την ίδια κ την επόμενη...να ξέρεις ότι το ωάριο ζει μόνο 24 ώρες...άρα το σεξ μετά την ωορρεξια είναι σχετικά για απόλαυση κ όχι τόσο να πιάσεις παιδί μιας κ είναι σχεδόν αδύνατον...( Μιλάμε πάντα για επιβεβαιωμένη ωορρεξια) καλώ είναι να έχεις επαφές τις μέρες αφού σου τελειώσει η περίοδος μέχρι κ την επόμενη από το θετικό τεστ...έτσι θα υπάρχει φρέσκο απόθεμα στις σάλπιγγες κ το σπέρμα ζει από 3 -5 μέρες εντός τις γυναίκας...λένε ότι καλό είναι να το πας μέρα παρά μέρα κ στις μέρες ωορρεξια φυσικά επαφες...

Υ.γ η μεγάλη αποχη συνήθως άτονη το σπέρμα όπως φυσικά κ η κατάχρηση του...λένε ότι ένα πολύ καλό είναι μέρα παρά μέρα...

Πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nikol85 said:

Καλημέρα κορίτσια, έχω πάρει τα τεστ ωορρηξίας clearblue. Τον προηγούμενο μήνα πήρα θετικό τεστ την 13η μέρα του κύκλου και κάναμε προσπάθειες εκείνη την ημέρα και την επόμενη. Περίοδος μου ηρθε 12 ημέρες μετά.. Πιο νωρίς από ότι μου έρχεται κανονικά. Αυτή τη φορά τα έχω ξεκινήσει πάλι. Λόγω δουλειάς δικιάς μου και του συζύγου δεν γίνεται να κάνουμε προσπάθεια μέρα παρά μέσα στο μήνα . Ποτέ με συμβουλευετε να κάνω προσπάθεια; Από το θετικό τεστ; Ευχαριστω για το χρόνο σας

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ την ημέρα που πήρα θετικό τεστ ήρθα σε επαφή την ίδια ημέρα και την μεθεπόμενη. Ήταν οι μόνες επαφές στον κύκλο μου και εμεινα έγκυος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια ισχυει αυτο που λενε οτι παιζει ρολο η ημερα επαφης για το φυλο του μωρου?τι λετε....

προσωπικα νομιζω πως οχι

γτ λενε οτι τα σπερματοζωαρια που δινουν αγορια ειναι πιο γρηγορα,οποτε μερα ωορρηξιας θα πιασεις αγορι

ενω τα σπερματοζωαρια που δινουν κοριτσι ειναι πιο ανθεκτικα.οποτε με επαφη πριν την ωορρηξια θα ειναι κοριτσι

τουλ σε μενα εγινε ακριβως το αντιθετο.εμεινα εγκυος σε κοριτσι ημερα ωορρηξιας 21-22η μερα σε 30-35αρη κυκλο(μαλλον θα ηταν 32-34ημ εκεινος).αυτες ηταν οι μοναδικες επαφες μου οι δυο.κ εμεινα εγκυος στον γιο με επαφη 7-9η μερα αν θυμαμαι καλα,μια επαφη απλα δ θυμαμαι  ποια μερα γτ περασε καιρος,με κυκλο 24-27ημ

ο κυκλος μου ειχε αλλαξει παρα πολυ λογω του πρωτου τοκετου κ οτι θηλαζα ακομη οταν εμεινα εγκυος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....αρχικά να ξέρεις ότι όταν άρχιζουμε ελεύθερες επαφές ο οργανισμός κ συγκεκριμένα τις γυναίκας παθαίνει ένα σοκ κ λίγο μπορεί ο κύκλος μια δυο μέρες να αλλάξει...το πότε θα ξεκινήσεις προσπαθείς έχει σχέσηε τι κύκλο έχεις...όπως φυσικά κ η μεγάλη αποχή κάνει κακο  στο σπέρμα...

Δηλαδή...εγώ έχω κύκλο 24-26 μέρες πάνω κάτω...ξεκινάω τις επαφές από την 7 μέρα του κύκλου μου...όταν δω θετικό τεστ ωορεξια σίγουρα έχω επαφή την ίδια κ την επόμενη...να ξέρεις ότι το ωάριο ζει μόνο 24 ώρες...άρα το σεξ μετά την ωορρεξια είναι σχετικά για απόλαυση κ όχι τόσο να πιάσεις παιδί μιας κ είναι σχεδόν αδύνατον...( Μιλάμε πάντα για επιβεβαιωμένη ωορρεξια) καλώ είναι να έχεις επαφές τις μέρες αφού σου τελειώσει η περίοδος μέχρι κ την επόμενη από το θετικό τεστ...έτσι θα υπάρχει φρέσκο απόθεμα στις σάλπιγγες κ το σπέρμα ζει από 3 -5 μέρες εντός τις γυναίκας...λένε ότι καλό είναι να το πας μέρα παρά μέρα κ στις μέρες ωορρεξια φυσικά επαφες...

Υ.γ η μεγάλη αποχη συνήθως άτονη το σπέρμα όπως φυσικά κ η κατάχρηση του...λένε ότι ένα πολύ καλό είναι μέρα παρά μέρα...

Πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Επειδή πραγματικά δεν προλαβαίνουμε όλο το μήνα να κάνουμε, πιστεύεις θα αρκέσει μια φορά να γίνει πριν το θετικό τεστ ωορρηξίας για το σπέρμα; Και μόλις πάρω το θετικό να γίνει την ίδια μέρα, την επόμενη και τη μεθεπόμενη;;

17 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ την ημέρα που πήρα θετικό τεστ ήρθα σε επαφή την ίδια ημέρα και την μεθεπόμενη. Ήταν οι μόνες επαφές στον κύκλο μου και εμεινα έγκυος. 

Αααα δηλαδή σε εκείνον τον κύκλο είχες μόνο δυο επαφές;;; Καθόλου πριν; Και εμεινες ε;;; Να σου ζήσει!Γιατί κι εμείς έτσι το πάμε δύο τρεις φορές το μήνα προλαβαίνουμε άσε :)

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

προσωπικα νομιζω πως οχι

γτ λενε οτι τα σπερματοζωαρια που δινουν αγορια ειναι πιο γρηγορα,οποτε μερα ωορρηξιας θα πιασεις αγορι

ενω τα σπερματοζωαρια που δινουν κοριτσι ειναι πιο ανθεκτικα.οποτε με επαφη πριν την ωορρηξια θα ειναι κοριτσι

τουλ σε μενα εγινε ακριβως το αντιθετο.εμεινα εγκυος σε κοριτσι ημερα ωορρηξιας 21-22η μερα σε 30-35αρη κυκλο(μαλλον θα ηταν 32-34ημ εκεινος).αυτες ηταν οι μοναδικες επαφες μου οι δυο.κ εμεινα εγκυος στον γιο με επαφη 7-9η μερα αν θυμαμαι καλα,μια επαφη απλα δ θυμαμαι  ποια μερα γτ περασε καιρος,με κυκλο 24-27ημ

ο κυκλος μου ειχε αλλαξει παρα πολυ λογω του πρωτου τοκετου κ οτι θηλαζα ακομη οταν εμεινα εγκυος

Καλημέρα κοπέλα μου να σου ζησουν τα παιδάκια!! Να σε ρωτήσω δηλαδή είχες μόνο μια επαφή τους μήνες που εμεινες έγκυος; Γιατί κι εμείς με το σύζυγο δεν προλαβαίνουμε αυτόν τον καιρό για παραπάνω λόγω δουλειών μας και λέω έτσι όπως το πάμε σιγά μην πιάσω. Γι'αυτό πήρα και τα τεστ ωορρηξίας μπας και... Αλλά έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να κάνω, όταν πάρω το θετικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nikol85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Επειδή πραγματικά δεν προλαβαίνουμε όλο το μήνα να κάνουμε, πιστεύεις θα αρκέσει μια φορά να γίνει πριν το θετικό τεστ ωορρηξίας για το σπέρμα; Και μόλις πάρω το θετικό να γίνει την ίδια μέρα, την επόμενη και τη μεθεπόμενη;;

Αααα δηλαδή σε εκείνον τον κύκλο είχες μόνο δυο επαφές;;; Καθόλου πριν; Και εμεινες ε;;; Να σου ζήσει!Γιατί κι εμείς έτσι το πάμε δύο τρεις φορές το μήνα προλαβαίνουμε άσε :)

Γενικά η σύλληψη είναι τόσο τυχερό να γίνει κ να μην γίνει...ξέρω κορίτσια που είχαν μια επαφή λίγες μέρες πριν την ωορρεξια ..μία κ μοναδική κ είναι εγκυες..ξέρω όμως κ κορίτσια που το κάνουμε κάθε μέρα κ πάλι τίποτα...πραγματικά είναι κ θέμα τύχης ...εάν φυσικά είναι κ όλα καλά...πάντως εάν έχετε επαφές λίγο πριν ..την ίδια μέρα κ την επόμενη σίγουρη θα έχεις κάνει πολύ καλές προσπάθειες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nikol85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Επειδή πραγματικά δεν προλαβαίνουμε όλο το μήνα να κάνουμε, πιστεύεις θα αρκέσει μια φορά να γίνει πριν το θετικό τεστ ωορρηξίας για το σπέρμα; Και μόλις πάρω το θετικό να γίνει την ίδια μέρα, την επόμενη και τη μεθεπόμενη;;

Αααα δηλαδή σε εκείνον τον κύκλο είχες μόνο δυο επαφές;;; Καθόλου πριν; Και εμεινες ε;;; Να σου ζήσει!Γιατί κι εμείς έτσι το πάμε δύο τρεις φορές το μήνα προλαβαίνουμε άσε :)

Καλημέρα κοπέλα μου να σου ζησουν τα παιδάκια!! Να σε ρωτήσω δηλαδή είχες μόνο μια επαφή τους μήνες που εμεινες έγκυος; Γιατί κι εμείς με το σύζυγο δεν προλαβαίνουμε αυτόν τον καιρό για παραπάνω λόγω δουλειών μας και λέω έτσι όπως το πάμε σιγά μην πιάσω. Γι'αυτό πήρα και τα τεστ ωορρηξίας μπας και... Αλλά έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να κάνω, όταν πάρω το θετικο

σε ευχαριστω πολυ.με το καλο να ανακοινωσεις κ εσυ τα ευχαριστα κ συντομα!

κατα τυχη τελειως οι επαφες που ειχα οταν εμεινα εγκυος ηταν πολυ λιγες.κ εμεινα κ συντομα.ηλικια 27 εγω κ 30 ο αντρας μου στην πρωτη,οπου 3μηνες ειχαμε αρκετες επαφες,ισως ομως κ σε λαθος μερες.κ δ εμενα,κ φυσικα απογοητευομουν.τον 4ο μηνα λειπαμε ταξιδι κ φιλοξενουμασταν,οποτε ειχαμε μονο δυο επαφες την 21η κ την 22η μερα,με κυκλο 30-35 ημ.νομιζα οτι ειχε γινει η ωορρηξια κ δ την προλαβα,δ ειχα ιδεα απο τον κυκλο μου

περιμενα να αδιαθετησω 30/12-5/1,οπου ειχα καφε υγρα 31/12,περιμενα οτι θα κατεβει,αλλα μαλλον ηταν η εμφυτευση

στην δευτερη εγκυμοσυνη,που πλεον ο κυκλος μου ειχε αλλαξει κ θηλαζα κ η κορη μου ηταν 1,5χρ ξεκινησαμε πολυ πιο χαλαρα τις προσπαθειες.τον πρωτο μηνα ειχαμε επαφη περιπου την 7η μερα,γτ θυμαμαι οτι σκεφτομουν οτι απλα αυτην θα ηταν η πρωτη,θα ειχαμε κανα δυο ακομη,αλλα μετα αρρωστησε η κορη μου κ δ καταφεραμε αλλη.κ μεσα σε 10μερες ειχα κτ περιεργα συμπτωματα

καλο ειναι να εχετε 1 επαφη 1-2 μερες πριν την ωορρηξια,κ αν γινεται την ημερα του θετικου κ την επομενη.αν ομως λογω αποστασης οι επαφες δ μπορουν να ειναι ετσι ακριβως,δ σημαινει οτι δ εχεις πιθανοτητες

αν σε βοηθανε τα τεστ ωορρηξιας συνεχισε τα.αν ομως σε απογοητευουν γτ νιωθεις οτι δ εχεις σωστες επαφες,προσπαθησε για μερα παρα μερα στις γονινες οποτε ειναι εφικτο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nikol85 said:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Επειδή πραγματικά δεν προλαβαίνουμε όλο το μήνα να κάνουμε, πιστεύεις θα αρκέσει μια φορά να γίνει πριν το θετικό τεστ ωορρηξίας για το σπέρμα; Και μόλις πάρω το θετικό να γίνει την ίδια μέρα, την επόμενη και τη μεθεπόμενη;;

Αααα δηλαδή σε εκείνον τον κύκλο είχες μόνο δυο επαφές;;; Καθόλου πριν; Και εμεινες ε;;; Να σου ζήσει!Γιατί κι εμείς έτσι το πάμε δύο τρεις φορές το μήνα προλαβαίνουμε άσε :)

Καλημέρα κοπέλα μου να σου ζησουν τα παιδάκια!! Να σε ρωτήσω δηλαδή είχες μόνο μια επαφή τους μήνες που εμεινες έγκυος; Γιατί κι εμείς με το σύζυγο δεν προλαβαίνουμε αυτόν τον καιρό για παραπάνω λόγω δουλειών μας και λέω έτσι όπως το πάμε σιγά μην πιάσω. Γι'αυτό πήρα και τα τεστ ωορρηξίας μπας και... Αλλά έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να κάνω, όταν πάρω το θετικο

Είμαι έγκυος 18 εβδομάδων από εκείνες τις 2 και μοναδικές επαφές που είχα σε όλο τον μήνα. Με ένα ιστορικό ότι ναναι με ένα κύκλο χάλια. Πήρα θετικό τεστ την 23η ημέρα. Είχα επαφές 23η και 25η ημέρα και αυτό ήταν :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια...Επανέρχομαι καθώς αυτό το μήνα δεν μου βρίσκει καμία μέρα την ωορρηξία.... Σήμερα είναι η 14η ημέρα του κύκλου και τίποτα. Να σημειώσω ότι έχω σταθερο κύκλο 26-27 ημερών. Άρα αυτό το μήνα δεν θα κάνω;Να σταματησω τα τεστ μπας και μου μείνει κανένα για τον επόμενο μήνα;(είναι και ακριβά...). Επίσης γιατί δεν έκανα αυτό το μήνα ωορρηξία;είναι φυσιολογικό;περίοδος μου έρχεται κάθε μήνα κανονικά παρόλαυτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Nikol85 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια...Επανέρχομαι καθώς αυτό το μήνα δεν μου βρίσκει καμία μέρα την ωορρηξία.... Σήμερα είναι η 14η ημέρα του κύκλου και τίποτα. Να σημειώσω ότι έχω σταθερο κύκλο 26-27 ημερών. Άρα αυτό το μήνα δεν θα κάνω;Να σταματησω τα τεστ μπας και μου μείνει κανένα για τον επόμενο μήνα;(είναι και ακριβά...). Επίσης γιατί δεν έκανα αυτό το μήνα ωορρηξία;είναι φυσιολογικό;περίοδος μου έρχεται κάθε μήνα κανονικά παρόλαυτα 

Το πιο πιθανό είναι να πηγε κάτι λάθος με τα τεστ . Κανεις 2 φορες την μέρα τεστ? Είναι λίγο πιο ασφαλές με 2 φορες την μέρα να βρεις την ωορηξια. Επίσης πια μέρα τα ξεκίνησες μήπως άργησες? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , linaa είπε:

Το πιο πιθανό είναι να πηγε κάτι λάθος με τα τεστ . Κανεις 2 φορες την μέρα τεστ? Είναι λίγο πιο ασφαλές με 2 φορες την μέρα να βρεις την ωορηξια. Επίσης πια μέρα τα ξεκίνησες μήπως άργησες? 

Όχι κάνω τα clearblue γράφουν αρκεί ένα την ημέρα κάθε πρωί. Ξεκίνησα πολύ νωρίς την 7η μέρα του κύκλου... Τα hometest που είναι πιο οικονομικα γνωρίζετε τι ώρες είναι καλό να τα κάνω μέσα στην ημέρα; τουλάχιστον να αρχίσω να παίρνω αυτά από τον επόμενο μήνα που είναι πιο οικονομικά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nikol85 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια...Επανέρχομαι καθώς αυτό το μήνα δεν μου βρίσκει καμία μέρα την ωορρηξία.... Σήμερα είναι η 14η ημέρα του κύκλου και τίποτα. Να σημειώσω ότι έχω σταθερο κύκλο 26-27 ημερών. Άρα αυτό το μήνα δεν θα κάνω;Να σταματησω τα τεστ μπας και μου μείνει κανένα για τον επόμενο μήνα;(είναι και ακριβά...). Επίσης γιατί δεν έκανα αυτό το μήνα ωορρηξία;είναι φυσιολογικό;περίοδος μου έρχεται κάθε μήνα κανονικά παρόλαυτα 

Συμπτωματικά το λέγαμε κ σε άλλο θέμα αυτό.. η μπορεί να έκανες πιο νωρίς κ να μην το καταλαβες...η μπορεί να κάνεις λίγο πιο αργα...βέβαια υπάρχουν κ μήνες μέσα στον χρόνο 1-2  που δεν κάνουμε ωορρεξια σύμφωνα με τους γιατρούς...είναι φυσιολογικό...

Ααά κ φυσικά τα τεστ αυτά γίνονται από το μεσημέρι κ μετά....το πρωί δεν δείχνει πάντα καλά η ορμόνη της ωορρεξιας.

Εμένα μου έχει τύχει να μου δείχνει μόνο αρνητικά τα πρωινά κ το απόγευμα να δείχνει φατσούλα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Pagor είπε:

Συμπτωματικά το λέγαμε κ σε άλλο θέμα αυτό.. η μπορεί να έκανες πιο νωρίς κ να μην το καταλαβες...η μπορεί να κάνεις λίγο πιο αργα...βέβαια υπάρχουν κ μήνες μέσα στον χρόνο 1-2  που δεν κάνουμε ωορρεξια σύμφωνα με τους γιατρούς...είναι φυσιολογικό...

Ααά κ φυσικά τα τεστ αυτά γίνονται από το μεσημέρι κ μετά....

Εμένα μου έχει τύχει να μου δείχνει μόνο αρνητικά τα πρωινά κ το απόγευμα να δείχνει φατσούλα...

Για τα clearblue λες; Γιατί στις οδηγίες γράφουν πρωινές ώρες να τα κάνεις. Και τον προηγούμενο μήνα πρωί έδειξε την χαμογελαστή φατσούλα. Με τα hometest δεν έχω πάρει ποτέ θετικό, μα ΠΟΤΕ . Και δυο την ημέρα που έκανα. Γι'αυτό άρχισα με τα clearblue..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nikol85 είπε:

Για τα clearblue λες; Γιατί στις οδηγίες γράφουν πρωινές ώρες να τα κάνεις. Και τον προηγούμενο μήνα πρωί έδειξε την χαμογελαστή φατσούλα. Με τα hometest δεν έχω πάρει ποτέ θετικό, μα ΠΟΤΕ . Και δυο την ημέρα που έκανα. Γι'αυτό άρχισα με τα clearblue..

Ναι για τα clearblue λέω εγώ....αυτά περνώ..τα άλλα δεν τα βολευομαι καθόλου...εγώ πάντα το κάνω το μεσημέρι..έναν μήνα δεν έδειχναν ποτέ κ τα έκανα όλα πρωί ...όλα αρνητικα..ήταν η μέρα ωορρεξιας μου που λογικά θα έπρεπε να δείξει ..κάνω πάλι το πρωί αρνητικό...πως το λέω εδώ σε μια κοπέλα κ μου λέει ποτέ πρωί..από το μεσημέρι κ μετά...κάνω ένα την ίδια μέρα μεσημέρι κατά τις 3:00 κ να η φατσούλα...από τότε μονο  μεσημέρι κ μετά κάνω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...